Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2007 o 20:19, Cmq napisał:

> Właśnie przeglądałem jeden sklep internetowy i natrafiłem na ciekawy zestaw PSP, dla tych
co
> chcą je kupić.
Osobiście bym z tego nie skorzystał. O karcie wspomnieli, nie mówiąc przy tym nic więcej, zaś
Kabelek USB to gadżecik za 4zł, nie powód do chwalenia się.



Oferta wg mnie dobra, ponieważ zwykły Base Pack to 670zł + MSPD 4GB to 250zł i USB kablel to łącznie ponad 950zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 09:33, CzystyZysk napisał:

Oferta wg mnie dobra, ponieważ zwykły Base Pack to 670zł + MSPD 4GB to 250zł i USB kablel to
łącznie ponad 950zł..

Czy ja mówię że zła? Do oferty nic nie mam, zaciekawił mnie tylko sklep. Jeśli im ufasz - możesz brać. Ja wolałbym kupić wszystko oryginalne, obejrzeć samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, proszę was o rade. Tak więc jestem kompletnym laikiem w temacie PSP. Czy możecie mi powiedzie skąd bra gry, gdzie wkłada płytki. Co można robic na PSP????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 14:04, rysul napisał:

Witam koledzy, proszę was o rade. Tak więc jestem kompletnym laikiem w temacie PSP. Czy możecie
mi powiedzie skąd bra gry, gdzie wkłada płytki. Co można robic na PSP????

Koniec. Piszę FAQ, zdecydowanie. Za jakąś godzinkę w tym temacie będzie.

Można grać, słuchać, oglądać i praktycznie wszystko to, co na PDA. Gry bierzesz na przykład (nie uwierzysz!)... ZE SKLEPU! Łał, nie? Płytki wkładasz w zadek PSP (tzn. pakujesz od tyłu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 16:22, Tal441 napisał:

Jakiś nowy model PSP :DDDDD huahsaushaush
http://youtube.com/watch?v=GESzyKelxXY


<rotfl> Z takimi linkami to do Kwasów ;)
Od razu przypomniała mi się chińska hybryda PSX i SNESa. Czyli dostępne na rynkach jakiś czas temu od ruskich czy chińczyków konsole wyglądające jak pierwsze PlayStation a mające funkcjonalność Pegasusa - po otwarciu klapki zamiast napędu CD znajdował się slot na cartridge :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FAQ - Przeczytaj, zanim zadasz jakieś pytanie w tym temacie!

Pytanie: Co to jest PSP?

Odpowiedź: PSP, to konsola przenośna Sony - pełna nazwa: PlayStation Portable


Pytanie: Co można robić na PSP?

Odpowiedź: Na PSP, można oglądać obrazki, oglądać teledyski i filmy, słuchać muzyki, oraz grać i korzystać z internetu WiFi.

Pytanie: W jakich kolorach można kupić PSP?

Odpowiedź: PSP można kupić w europie w kolorach: Black, P!nk oraz Ceramic White.

Pytanie: Co muszę zrobić, aby móc przeglądać strony internetowe w PSP?

Odpowiedź: Aby połączyć się z internetem w konsoli PSP, musisz być w zasięgu Acces Pointa. Jest to bezprzewodowy sygnał, wysyłany najczęściej w takich miejscach, jak salony Vobis, Mc Donaldy, KFC czy też salony Plus Gsm.

Pytanie: Jaki jest najnowszy soft Sony i czy opłaca się go instalować?

Odpowiedź: Najnowszy oficjalny soft Sony, to 3.52. [informacja na dzień 11.08.07r]. Nie opłaca się go jednak instalować. Znaczniej lepiej jest zainstalować soft 3.40 OE, który daje znacznie większe możliwości, niż 3.52 od Sony.

Pytanie: Co oznaczają literki "OE" przy numerku softa?

Odpowiedź: Literki "OE", przy numerku softa (np. 3.40 OE) oznaczają, że jest to soft nieoficjalny, shackowany przez hakerów

Pytanie: Co daje mi nie oficjalny soft (OE)?

Odpowiedź: Dzięki softowi OE, będziesz mógł grać w gry pobrane bezpośrednio z internetu (dużo gier można pobrać legalnie z internetu np. Snake i one uruchamiają się tylko na sofcie OE) czy też uruchamiać aplikacje Homebrew - takie jak budzik na PSP, radio, GPS i dużo, innych rzeczy.

Pytanie: Jaki pack PSP kupić najlepiej i jakie są i czym się różnią?

Odpowiedź: Najlepiej kupić Base Pack. Resztę akcesoriów można sobie samemu dokupić, np. w w Value Packu nie wszystkie elementy zestawu wykorzystamy.
Wersje zestawów PSP: Base Pack - Konsola, ładowarka (zasilacz), instrukcja, gwarancja; Value Pack - Konsola, ładowarka (zasilacz), instrukcja, gwarancja, słuchawki ze zdalnym sterowaniem i ircha do czyszczenia PSP; Giga Pack - wszystko jak wyżej + karta pamięci Memory Stick Pro Duo 2GB lub 4GB i kabel USB


Pytanie: Jaką kartę pamięci kupić najlepiej i jakie są do wyboru?

Odpowiedź: Kupując kartę pamięci Memory Stick Pro Duo, po pierwsze musimy unikać Allegro.Często sprzedawane są tam karty, podróbki które po jakimś okresie używania nagle przestają działać.
Po drugie, nie warto kupować kart pamięci Sony, ponieważ ich ceny są zdecydowanie zbyt wysokie - znacznie lepiej jest kupić kartę SanDisk, które są znacznie tańsze od Sony.
I po trzecie- do wyboru mamy na dzień dzisiejszy [11.08.07r.] Memory Sticki Pro Duo (w skrócie MSPD) w wielkościach: 256MB za około 40zł, 512MB za około 60zł, 1GB za około 90zł, 2GB za około 130zł i 4GB za około 200zł. Najbardziej opłacalny jest wybór karty 2GB za około 130zł, chyba, że chcemy iść na całość - wtdy kupujmy kartę 4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli mam soft 3.40 oe to moge bwez problemu zaiinstalowac 3.40 lub 3.50?? robie to tak jak bym instlowal normalnego softa?? i czzy jak mam 2.71 to na 3.40 oe to tez normlnie instaluje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 09:39, totek11 napisał:

jezeli mam soft 3.40 oe to moge bwez problemu zaiinstalowac 3.40 lub 3.50?? robie to tak jak
bym instlowal normalnego softa?? i czzy jak mam 2.71 to na 3.40 oe to tez normlnie instaluje??



1. Z OE nie możesz przejść już na oryginalny soft. Instalując np. 3.40 OE automatycznie odbierasz sobie możliwość posiadania oryginalnych softów Sony.

2. Mając soft 2.71 musisz zrobić upgrade do 3.50, kupić grę Lumines i za pomocą niej zejść na 1.50 i z 1.50 dopiero zrobić upgrade do 3.40 OE. Niestety, to jest jedyna możliwość. 2.71->3.50->1.50->3.40OE to jedyna możliwa droga.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 10:00, CzystyZysk napisał:

2. Mając soft 2.71 musisz zrobić upgrade do 3.50, kupić grę Lumines i za pomocą niej zejść
na 1.50 i z 1.50 dopiero zrobić upgrade do 3.40 OE. Niestety, to jest jedyna możliwość. 2.71->3.50->1.50->3.40OE
to jedyna możliwa droga.

Nie wprowadzaj w błąd innych użytkowników forum. Sposób z Lumines został odkryty stosunkowo niedawno - ok. miesiąca temu a wcześniej też była możliwość robienia downgrade''ów. Gdyby było inaczej, to Sony nie wydawałoby co trochę nowych wersji oprogramowania. Istnieją co najmniej dwie możliwości przejścia na softy OE z oficjalnego softu 2.71.

Pierwsza to odkryta niemal rok temu luka w bibliotece odpowiedzialnej za wyświetlanie obrazków. Przy odpowiednio spreparowanym pliku TIFF następuje przeładowanie bufora, konsola się restartuje i mamy odmianę softu 2.71 HEN-D| pozwalającą na odpalanie homebrew. Metoda w 100% bezpieczna, bo nic nie jest zmieniane w pamięci flash i nie ma możliwości zrobienia bricka. Działa tylko na 2.71.

Druga metoda to słynne GTA: Liberty City Stories w pierwszym niepoprawionym wydaniu. Mając taką wersję wystarczy pobrać odpowiednio spreparowany save do gry. Gra uruchamiając się automatycznie wczytuje tenże zapis i również następuje restart konsoli i możliwość odpalania aplikacji niepodpisanych cyfrowo przez Sony (m.in. downgradera). Sposób działa na softach od 1.52 do 3.03.

Dnia 12.08.2007 o 10:00, CzystyZysk napisał:

1. Z OE nie możesz przejść już na oryginalny soft. Instalując np. 3.40 OE automatycznie odbierasz
sobie możliwość posiadania oryginalnych softów Sony.

Co do pierwszego punktu to nie będę się wypowiadał, bo po prostu nie wiem. Ale coś mi się wydaje, że czytałem iż nie powinno być problemów z powrotem do oficjalnego oprogramowania. Update następuje przez wgranie softu wyższego niż posiadany normalnie z dysku UMD lub przez Network Update. Informacja niesprawdzona, więc proszę się na mnie nie powoływać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2007 o 10:00, CzystyZysk napisał:

1. Z OE nie możesz przejść już na oryginalny soft. Instalując np. 3.40 OE automatycznie
odbierasz sobie możliwość posiadania oryginalnych softów Sony.

Bullshit. Za pomocą recovery schodzisz do 1.5, a potem po prostu robisz zwykły up do najnowszego softu Sony.

Dnia 12.08.2007 o 10:00, CzystyZysk napisał:

2. Mając soft 2.71 musisz zrobić upgrade do 3.50, kupić grę Lumines i za pomocą niej zejść
na 1.50 i z 1.50 dopiero zrobić upgrade do 3.40 OE. Niestety, to jest jedyna możliwość. 2.71->3.50->1.50->3.40OE
to jedyna możliwa droga.

Bullahit. Klimos wytłumaczył czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 14:52, Cmq napisał:


> 1. Z OE nie możesz przejść już na oryginalny soft. Instalując np. 3.40 OE automatycznie

> odbierasz sobie możliwość posiadania oryginalnych softów Sony.
Bullshit. Za pomocą recovery schodzisz do 1.5, a potem po prostu robisz zwykły up do najnowszego
softu Sony.
> 2. Mając soft 2.71 musisz zrobić upgrade do 3.50, kupić grę Lumines i za pomocą niej zejść

> na 1.50 i z 1.50 dopiero zrobić upgrade do 3.40 OE. Niestety, to jest jedyna możliwość.
2.71->3.50->1.50->3.40OE
> to jedyna możliwa droga.
Bullahit. Klimos wytłumaczył czemu.



No dobra, nie znam się. :P Przepraszam wszystkich, za wprowadzanie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:
-Czy wyjdzie w końcu to PSP Slim, jeśli tak to kiedy?
-Czy jeżeli kupię PSP w USA to dane(gry filmy itp) zakupione w Polsce będą działać?
-Jeżeli miałbym kupić PSP tak we Wrześniu/Październiku to czy się to opłaca czy też lepiej czekać do niewiadomo kiedy na PSP slim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 18:40, mateuszkalach napisał:

Mam kilka pytań:
-Czy wyjdzie w końcu to PSP Slim, jeśli tak to kiedy?

Wyjdzie, już niedługo.

Dnia 12.08.2007 o 18:40, mateuszkalach napisał:

-Czy jeżeli kupię PSP w USA to dane(gry filmy itp) zakupione w Polsce będą działać?

Nie. Chyba że na sofcie OE.

Dnia 12.08.2007 o 18:40, mateuszkalach napisał:

-Jeżeli miałbym kupić PSP tak we Wrześniu/Październiku to czy się to opłaca czy też lepiej
czekać do niewiadomo kiedy na PSP slim?

Rób co chcesz, tu nie ma odpowiedzi obiektywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 18:40, mateuszkalach napisał:

Mam kilka pytań:

A ja kilka odpowiedzi ;)

Dnia 12.08.2007 o 18:40, mateuszkalach napisał:

-Czy wyjdzie w końcu to PSP Slim, jeśli tak to kiedy?

Tak, wyjdzie. Według ostatnich informacji przewidywany termin to wrzesień-październik bieżącego roku. Czy dotyczy to całego świata, czy tylko Japonii bądź USA, to niestety nie dopatrzyłem się.

Dnia 12.08.2007 o 18:40, mateuszkalach napisał:

-Czy jeżeli kupię PSP w USA to dane(gry filmy itp) zakupione w Polsce będą działać?

Oficjalny soft Sony: gry tak, filmy nie, itp (muzyka?) zgrane na kartę na pewno będą działać, nie wiem jak w przypadku dysków UMD-Music.

Dnia 12.08.2007 o 18:40, mateuszkalach napisał:

-Jeżeli miałbym kupić PSP tak we Wrześniu/Październiku to czy się to opłaca czy też lepiej
czekać do niewiadomo kiedy na PSP slim?

W tym czasie powinna być już dostępna PSP slim. Jeżeli nie będzie jej jeszcze w Europie, to chyba jednak warto poczekać. Różnicę między dwiema wersjami nie są aż tak znaczne by posiadacze starej PSP rzucali się na nową (choć pewnie i tacy się znajdą), ale na Twoim miejscu chyba jednak poczekałbym aż slim się ukaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2007 o 18:45, Klimos napisał:

> -Czy wyjdzie w końcu to PSP Slim, jeśli tak to kiedy?
Tak, wyjdzie. Według ostatnich informacji przewidywany termin to wrzesień-październik bieżącego
roku. Czy dotyczy to całego świata, czy tylko Japonii bądź USA, to niestety nie dopatrzyłem
się.


No więc skoro ma wyjść akurat w tym terminie ( i z tego co czytałem ma być tańsza) to chyba najlepszym wyjściem jest kupno PSP Slim;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować