Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2007 o 19:41, Klimos napisał:

Bo to się chyba nazywa Memory Stick Pro Duo i pewnie Ci wcześniej złą nazwę podali.


Obawa powstała z tąd, że na wejściu na kartę w PSP slim jest wygrawerowany napis Memory Stick Duo. Próżno tam szukać części Pro. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 19:44, shinian napisał:

Obawa powstała z tąd, że na wejściu na kartę w PSP slim jest wygrawerowany napis Memory Stick
Duo. Próżno tam szukać części Pro. Dzięki za pomoc.


"Duże" Memory Sticki są dwa. Jak wyglądają, możesz mniej więcej sobie wyobrazić na zdjęciu aukcji. Jedno z nich (to mniejsze) to właśnie MS Pro Duo, a drugie (to większe) to przejściówka umożliwiająca użycie Duo w starszej wersji Memory Sticka. Zerknąłem na wikipedii i coś tam pisze jeszcze o kartach MS Pro oraz MS Duo. Z tego co na szybko wywnioskowałem, to "Pro" oznacza wersję o zwiększonej pojemności i szybszej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 19:53, Klimos napisał:

Z tego co na szybko wywnioskowałem, to "Pro" oznacza
wersję o zwiększonej pojemności i szybszej prędkości.


Niestety z tą prędkością to bywa różnie. Na Allegro jest pełno chińskich podróbek. Miałem oryginalną Sony, a teraz mam tą podróbkę. Naprawdę, różnica jest 3-5mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 10:03, aolejniczak5 napisał:

Czy oplaca sie kupic starsza wersje PSP czy lepiej dolozyc i kupic nowsza?Za odpowiedz z gory dziekuje.


To zależy ile różnica w cenie wynosi. Osobiście uważam, że Slim&Light nie oferuje nic takiego, aby opłacało się je kupić użytkownikowi mającemu starszą wersję PSP. Co do wyboru przy zakupie nowej konsolki, to już zależy od Ciebie.

Plusy PSP Slim&Light to:
+ wyjście na telewizor - możliwość oglądania filmów z PSP oraz grania na dużym ekranie; trzeba jedynie wziąć pod uwagę fakt, że rozdzielczość dopasowana do handhelda może okazać się zbyt niska przy TV; i jeszcze jedno - kabelki są sprzedawane oddzielnie.
+ większa ilość pamięci RAM: zagrywka tak naprawdę czysto marketingowa, bo producenci oprogramowania i tak muszą pisać gry działające na obu wersjach PSP; większą ilość RAMu możliwe, że można wykorzystać przy niektórych homebrew, ale i tak różnica wydajności będzie raczej znikoma.
+ oszczędność energii - na baterii o zmniejszonej pojemności (1200 mAh) czas działania wynosi w przybliżeniu tyle samo co na starej konsolce; można też używać starej baterii (1800 mAh) i wtedy czas działania odpowiednio się wydłuża, są jednak problemy z tylnią klapką ze wzgledu na większe rozmiary akumulatorka.
+ (podobno, nie miałem okazji testować) cichszy napęd dysków UMD; niektórzy (ja absolutnie nie) narzekali, że napęd w starej wersji jest zbyt głośny.

Minusy PSP Slim&Light:
- tylnia obudowa została wykonana z gładkiego plastiku, co sprawia, że w przypadku zarysowania będzie ono bardziej widoczne; w starym PSP tylnia powierzchnia jest chropowata i takich zarysowań nie widać.
- możliwe, że ten problem został już rozwiązany, ale utrudniona jest (była?) możliwość wgrania alternatywnego firmware''u konsoli.

To tyle ode mnie. Możliwe, że ktoś kto miał styczność z obiema wersjami coś jeszcze doda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 10:36, Klimos napisał:

Plusy PSP Slim&Light to:
+ wyjście na telewizor - możliwość oglądania filmów z PSP oraz grania na dużym ekranie; trzeba
jedynie wziąć pod uwagę fakt, że rozdzielczość dopasowana do handhelda może okazać się zbyt
niska przy TV; i jeszcze jedno - kabelki są sprzedawane oddzielnie.


I jeszcze jedno, port TV-OUT działa jedynie na telewizorach NTSC.

Pozatym napęd UMD nie został wyciszony. Nie wiem nawet czy nie jest trochę głośniejszy. Obracająca się płyta UMD brzmi podobnie do wysokobrotowej piły tarczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 10:45, shinian napisał:

I jeszcze jedno, port TV-OUT działa jedynie na telewizorach NTSC.

Nawet w Europie, gdzie telewizory NTSC to chyba tylko w muzeum stoją?
Paranoja.

Dnia 15.10.2007 o 10:45, shinian napisał:

Pozatym napęd UMD nie został wyciszony. Nie wiem nawet czy nie jest trochę głośniejszy. Obracająca
się płyta UMD brzmi podobnie do wysokobrotowej piły tarczowej.

To prawie tak jak X360, ale powoli zaczynam się już przyzwyczajać :P
Tak jak napisałem wcześniej, do napędu UMD w starym PSP nie mam żadnych zastrzeżeń, a spotkałem się z narzekaniami. Obiła mi się o uszy też plotka, że miało to zostać poprawione, ale widać, że coś nie wyszło.

W każdym bądź razie utwierdza mnie to w przekonaniu, że Slim&Light nie ma nic nadzwyczajnego do zaoferowania i jeżeli ma się do wyboru obie wersje PSP, to lepiej brać tańszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 11:49, Klimos napisał:

> I jeszcze jedno, port TV-OUT działa jedynie na telewizorach NTSC.
Nawet w Europie, gdzie telewizory NTSC to chyba tylko w muzeum stoją?
Paranoja.


Wiem, sam się zdziwiłem gdy przeczytałem to w instrukcji. (Instrukcja jest w języku polskim i ang, podjrzewam więc, że moja konsola jest przeznaczona na rynek europejski:P) Ogólnie jeżeli ktoś ma do wyboru tańszego fata i droższego slima to niech bierze fata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 10:36, Klimos napisał:

> Czy oplaca sie kupic starsza wersje PSP czy lepiej dolozyc i kupic nowsza?Za odpowiedz
z gory dziekuje.

To zależy ile różnica w cenie wynosi. Osobiście uważam, że Slim&Light nie oferuje nic takiego,
aby opłacało się je kupić użytkownikowi mającemu starszą wersję PSP. Co do wyboru przy zakupie
nowej konsolki, to już zależy od Ciebie.

Plusy PSP Slim&Light to:
+ wyjście na telewizor - możliwość oglądania filmów z PSP oraz grania na dużym ekranie; trzeba
jedynie wziąć pod uwagę fakt, że rozdzielczość dopasowana do handhelda może okazać się zbyt
niska przy TV; i jeszcze jedno - kabelki są sprzedawane oddzielnie.
+ większa ilość pamięci RAM: zagrywka tak naprawdę czysto marketingowa, bo producenci oprogramowania
i tak muszą pisać gry działające na obu wersjach PSP; większą ilość RAMu możliwe, że można
wykorzystać przy niektórych homebrew, ale i tak różnica wydajności będzie raczej znikoma.
+ oszczędność energii - na baterii o zmniejszonej pojemności (1200 mAh) czas działania wynosi
w przybliżeniu tyle samo co na starej konsolce; można też używać starej baterii (1800 mAh)
i wtedy czas działania odpowiednio się wydłuża, są jednak problemy z tylnią klapką ze wzgledu
na większe rozmiary akumulatorka.
+ (podobno, nie miałem okazji testować) cichszy napęd dysków UMD; niektórzy (ja absolutnie
nie) narzekali, że napęd w starej wersji jest zbyt głośny.

Minusy PSP Slim&Light:
- tylnia obudowa została wykonana z gładkiego plastiku, co sprawia, że w przypadku zarysowania
będzie ono bardziej widoczne; w starym PSP tylnia powierzchnia jest chropowata i takich zarysowań
nie widać.
- możliwe, że ten problem został już rozwiązany, ale utrudniona jest (była?) możliwość wgrania
alternatywnego firmware''u konsoli.

To tyle ode mnie. Możliwe, że ktoś kto miał styczność z obiema wersjami coś jeszcze doda.


Dzięki za odp,mysle zeby kupic sobie "stara" PSP.Tata za miesiac przyjezdza z holandii i obiecal mi kupic jakas konsolke.Jeszcze mam jedno pytanie:Jak rozroznic podrobke karty pamieci od oryginału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 12:05, aolejniczak5 napisał:

Jeszcze mam jedno pytanie:Jak rozroznic podrobke karty pamieci od oryginału?


W większości przypadków po cenie ;)
Oryginał Sony 2GB będzie kosztował jakieś 200 złotych, podróbka gdzieś połowę tego. Jednak, żeby mieć pewność, że nie natkniesz się na podróbkę sprzedawaną jako oryginał, lepiej kupić Memory Sticka firmy SanDisk - tych modeli chyba nie podrabiają. Poza tym karta kupiona w salonie Sony, jakimś porządniejszym sklepie fotograficznym, bądź też w markecie sieci MediaMarkt czy Saturn raczej nie powinna być podróbką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś kiedyś z PSP Store? Bo mam problem - "kupuję" dema, wchodzę na stronę, na której są pliki czekające na ściągnięcie, podłączam PSP do komputera, włączam ściąganie, pasek się rozwija i w tym momencie powinien mi się chyba jakaś aplikacja Java włączyć, ale nic się nie pokazuje...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 15:49, bartek_kawa napisał:

Korzystał ktoś kiedyś z PSP Store? Bo mam problem /.../


Ja kupowałem. I z tego co pamiętam też miałem problemy. Nie potrafię powiedzieć jak to dokładnie wyglądało i jak problem się rozwiązał, ale zainstaluj najnowszą wersję Javy, bo faktycznie z niej korzysta PSP Store. Popróbuj też z różnych przeglądarek, coś mi się kojarzy, że z Firefoxa odpalić się nie chciało a z IE jakoś poszło.

P.S. Dzięki za gratki, ale to tak ze 3 tygodnie temu było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdażyło się wam, że gry się zawieszały??? Tzn. grałem dziś w MGS: PO (oryginalnego oczywiście) i gra mi się zawiesiła zaraz na początku, tak jak odpalamy giere to taka nutka leci, pojawia się logo psp na białym tle.. no i logo znikło, białe tło zostało i trza było hard reseta zastosować, potem w jeszcze jakaś grę grałem, to mi się zawiesiło podczas grania. Pojawiły się jakby zakłócenia w sygnale, kolorowe migające paski poziome się pojawiły... migające w sensie, tak jak włączycie tv, a nie ma anteny to macie taki śnieg.. to ja miałem taki kolorowy śnieg. :) i się konsola wyłączyła po 10 sek. sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie tak dawno zawiesiło się dwa razy PSP. Po prostu PSP zastygło w ruchu - cały czas ten sam obraz (nie zmienił się, jakby screen z gry). Nie działały żadne klawisze, nawet POWER, więc po prostu wyjąłem baterię (to ten hard reset?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 20:59, bartek_kawa napisał:

Mi nie tak dawno zawiesiło się dwa razy PSP. Po prostu PSP zastygło w ruchu - cały czas ten
sam obraz (nie zmienił się, jakby screen z gry). Nie działały żadne klawisze, nawet POWER,
więc po prostu wyjąłem baterię (to ten hard reset?)


Nie no hard reset to dłuższe przytrzymanie klawisza power... czasem nie działa.. w przypadku bricka np. ;] wtedy bateria. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to być spowodowane błędami we Flashu podczas upgradów lub downgradów. Tak więc jak masz CF to wejdź w Recovery Mode i sformatuj Flash0. Powinno pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować