Zaloguj się, aby obserwować  
DonSzabla

Dante's Inferno - Temat Ogólny

38 postów w tym temacie

http://www.youtube.com/watch?v=LsbmoA-o3Sc
O tym, że Boska komedia jest tryptykiem wie każdy, kto choć trochę nie stronił od lektur w szkole. Wiedzą o tym również twórcy gry Dante’s Inferno, bazującej na wspomnianym dziele. W trakcie telefonicznego wywiadu dla serwisu VG247 Glen Schofield, piastujący rolę producenta, zdradził, iż zespół odpowiadający za deweloping widzi potencjał i miejsce dla kolejnych dwóch części.
Boska komedia Dantego Alighieri to tryptyk składający się z: piekła, czyśćca i nieba. Pierwsza część gry zabierze nas do zdecydowanie najmniej gościnnego miejsca, czyli w ramiona diabła. Przemierzając mroczne zakamarki piekielnych czeluści, główny bohater stawi czoła hordom diabelnych pomiotów, by w rezultacie odszukać ukochaną Beatrycze. Glen Schofield zdradza jednak: „mimo wszystko jest jeszcze potencjał dla dwóch kolejnych (gier - przyp. red.)”. „Nie zamierzamy jednak tworzyć żadnej innej, dopóki ta nie zostanie dopracowana, dotyczy to również innych tytułów, nad którymi pracujemy” – dodając na koniec.
„Skupiamy się wyłącznie na tej wiedząc, że jest możliwość opracowania kolejnych, jednak nikt o nich na razie nie myśli”. Na bardziej wiążące deklaracje jesteśmy zmuszeni zatem poczekać.
Długo można by spekulować nad szansami ukazania się kolejnych dwóch części, ale jak praktyka pokazuje, jedynym czynnikiem branym pod uwagę w takim przypadku jest czynnik ekonomiczny i zwykła opłacalność. Zapewne dopiero finansowy sukces części pierwszej zagwarantuje powstanie kontynuacji. Tym czasem nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać premiery Dante’s Inferno, która nastąpi w przyszłym roku. Docelowe platformy to PC, X360, PS3 i PSP.

20090622151309

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze mówiłem, że status niczym nie świadczy. Taka mała rada ode mnie - skoro nie umiesz samemu o czymś napisać/powiedzieć, to po prostu siedź cicho i nie udzielaj się w dyskusji (a tym bardziej jej nie zaczynaj).

Ps. Jeśli nadal nie wiesz, o co chodzi (tak, to jest ironia), to proszę, z dedykacją ( :* ) dla Ciebie, o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że gra zostanie... spaprana? W końcu to ma być slasher, a slashery potrafią robić tylko i wyłącznie Japończycy.

Ale nie bądźmy negatywnie nastawieni! - już nie mogę się doczekać. Nad grą pracuje studio które stworzyło Dead Space. Prawdziwego survival horrorka bez cenzury, pełnego krwi, klimatu i strachu. Gra ma ogromny potencjał!

PS: Ale i tak bardziej czekam na Boską Bayonettę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 15:18, Mohair napisał:

Od zawsze mówiłem, że status niczym nie świadczy. Taka mała rada ode mnie - skoro nie
umiesz samemu o czymś napisać/powiedzieć, to po prostu siedź cicho i nie udzielaj
się w dyskusji (a tym bardziej jej nie zaczynaj).

Ps. Jeśli nadal nie wiesz, o co chodzi (tak, to jest ironia), to proszę, z dedykacją
( :* ) dla Ciebie, o.


Poszedłeś jak z bicza strzelił. Po pierwsze nie było premiery gry więc jak mam o niej coś napisać? Co do błędu tak zapomniałem podać źródła.
PS: Nie popisuj się i tak nie jesteś fajny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 15:22, DonSzabla napisał:

> Od zawsze mówiłem, że status niczym nie świadczy. Taka mała rada ode mnie - skoro
nie
> umiesz samemu o czymś napisać/powiedzieć, to po prostu siedź cicho i nie
udzielaj
> się w dyskusji (a tym bardziej jej nie zaczynaj).
>
> Ps. Jeśli nadal nie wiesz, o co chodzi (tak, to jest ironia), to proszę, z dedykacją

> ( :* ) dla Ciebie, o.
>
>


Poszedłeś jak z bicza strzelił. Po pierwsze nie było premiery gry więc jak mam o niej
coś napisać? Co do błędu tak zapomniałem podać źródła.
PS: Nie popisuj się i tak nie jesteś fajny :)

PROTEST
http://polygamia.pl/Polygamia/51,95334,6685011.html?i=6
I co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 15:22, DonSzabla napisał:

Po pierwsze nie było premiery gry więc jak mam o niej coś napisać?


Pomyślmy... Może... Hm... Własnymi słowami opisać to, co o grze wiadomo? :) Redaktorzy GOL przecież nie wzięli tego z powietrza, czyż nie? :)
A może... Może wzięli, skąd ja to mogę wiedzieć, przecież nie jestem fajny :-(

>Co do błędu tak zapomniałem podać źródła.

Ya, rly.

---

Co do tematu... Dla mnie "Dante''s Inferno" to gra, która od oryginału zapożyczy pewnie tylko tytuł. Tylko. Od zawsze byłem przeciwny przenoszeniu do wirtualnej rzeczywistości książek/filmów. Nic nie wskazuje na to, żeby "Dante''s XYZ" zmieniło mą opinię.

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 15:22, DonSzabla napisał:

PS: Nie popisuj się i tak nie jesteś fajny :)

Nie wypowiadaj się na tematy, o których nic nie wiesz. Moher jest fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 15:22, DonSzabla napisał:

Poszedłeś jak z bicza strzelił. Po pierwsze nie było premiery gry więc jak mam o niej
coś napisać?

Że moze byc interesująca, że moze na nią czekasz, że może zagra w nią duzo osób, że może itd. I co? Takie trudne?

Dnia 22.06.2009 o 15:22, DonSzabla napisał:

PS: Nie popisuj się i tak nie jesteś fajny :)

Źle! Moher - jest fajny. Wiem, bo go znam. DonSzabla - nie jesteś fajny. I widzisz :) Tak jak powiedział Bartek: "Nie wypowiadaj się na tematy, o których nic nie wiesz." :)

Nie będzie nam Mogilnińczyk obrażał Mohera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 15:29, Mohair napisał:

> Po pierwsze nie było premiery gry więc jak mam o niej coś napisać?

Pomyślmy... Może... Hm... Własnymi słowami opisać to, co o grze wiadomo? :) Redaktorzy
GOL przecież nie wzięli tego z powietrza, czyż nie? :)
A może... Może wzięli, skąd ja to mogę wiedzieć, przecież nie jestem fajny :-(

A co tam podpowiem E3. Gra wzbudza wiele kontrowersji (protest itd)
PS: Mogłeś to napisać normalnie a nie ironizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2009 o 15:31, DonSzabla napisał:

A co tam podpowiem E3.



No to skoro oni mogli napisać coś innego na podstawie wiadomości z E3, to czemu ty nie mogłeś tych informacji w swoje słowa ubrać?...

Dnia 22.06.2009 o 15:31, DonSzabla napisał:

Gra wzbudza wiele kontrowersji (protest itd)


Jak wszystko. Co, swoją drogą jest idiotyczne, bo Diablo to jeszcze większe "piekło", a nikt (i dobrze) przez niego nie protestuje, głównie dlatego, że jest już stary. Podobnie było z prześladowaniami Chrześcijan i Żydów w okresie przed Edyktem Mediolańskim - Chrześcijanie byli źli, bo byli "nowi", Żydzi mieli spokój, bo mieli "korzenie w przeszłości", tradycję itp.
(Zakładam (nie wiem, czy słusznie), że wiesz o co mi chodzi i zrozumiesz sens tego porównania :) )

Dnia 22.06.2009 o 15:31, DonSzabla napisał:

PS: Mogłeś to napisać normalnie a nie ironizować...


Doprawdy ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samym tytułem jestem zainteresowany. Głównie od strony fabuły. Ciekawy jestem co z tego będzie. Liczyłbym na coś naprawdę dobrego chociaż tak naprawdę to na to się nie zapowiada. Czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot, na grę czekam od pierwszych, potwierdzonych pogłosek o jej powstawaniu. Przemierzanie 7 kręgów piekieł w poszukiwaniu ukochanej brzmi hmm ... niecodziennie. Producenci dantego zasięgneli innej inspiracji, niż inni, którzy po prostu wyciągnęli głowe przez okno i niczym w dawnych kreskówkach, zapaliła im się żarówka nad głową z pewną myślą - "Mam!, nasza gra będzie się działa w mieście gdzie na każdym kroku trzeba trzymać się na baczności, mieć oczy do okoła głowy, a 30 par karabinów w trochę ''zadużej'' kaburze będą grzać miejsce, by w momecie gdy 45 przeciwników wyskoczy można byłoby ich podziurwić ołowiem''. Czekam na pierwsze gameplay''e z wielkim zaciekawieniem, bo przecież gra, która rozgrywać się będzie w większości w piekle słaba być nie może, mam racje ? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 19:14, Qbasmok napisał:

Ot, na grę czekam od pierwszych, potwierdzonych pogłosek o jej powstawaniu. Przemierzanie
7 kręgów piekieł w poszukiwaniu ukochanej brzmi hmm ... niecodziennie.

A jaka była fabuła DMC4 ? Też po ukochaną ganiał Nero, tyle, że po kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA - Elektroniczny Antychryst ;d Nie wiem ilu z was ogladalo na Hyperze relacje z E3 ale byla tam taka smieszna sytuacja ;] Wtajemniczac was nie bede, ale niezle mozna sie z tego bylo posmiac, i z tego calego... strajku ?

Ale coz, dotarlo w moje uszy ze niby ten strajk jest po to zeby naglosnic ta gre. Mysle ze nie trzeba, w koncu jesli EA wydaje nowa marke/gre to jest to na prawde cos niesamowitego. Mysle jednak ze gra usatysfakcjonuje wiekszosc graczy.

Wiadomo moze komus cos wiecej o tym calym strajku ? Bo mi raczej nie wiele a jestem ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem demko z amerykańskiego pss , zainstalowałem i przeszedłem 2 razy i oto dla was opisze swoje wrażenia. Dante''s inferno to nadchodząca gra do której nie przywiązywałem jakieś większej uwagi i powiem szczerze gra mnie bardzo mile zaskoczyła. Przede wszystkim czynnikami dzięki, którym wyrobiłem sobie takowe zdanie o tym tytule są klimat (powala na deski) , gameplay (ta prawdziwa slasher''owość , mniam!) i miodna fabuła XII wieku. Reszta i tak trzyma dobry poziom, a wszystko podkreśla znakomita muzyka. Jednak Dante''s Inferno ma u mnie minusa za jedno - dużo elementów jest tu z serii God of War. Nie chodzi mi o to, że jako fan serii GoW nie mogę ścierpieć zapożyczenia sobie tych elementów, ale chciałem po prostu zagrać w coś bardziej "innego" odpoczywając przez jakiś czas od tej GoW''owości. Tylko czasem nie myślcie sobie o znudzeniu się mi tej serii !

Podsumowując:

Szykuje się nam nowy znakomity slasher (nareszcie!!!) obok, którego żaden posiadacz x360 i ps3 nie może przejść obojętnie. Tytuł będzie wnosił wiele nowych elementów, ale też niestety kilka (czyt. dużo) zaczerpniętych z serii God of War.

Ocena:

Solidne 10-/10!!

PS.A już się bałem o gatunek slasher''ów. Ufff...
PS.Grając w demo DI i GoW III muszę powiedzieć, że obie gry trzymają taki sam wysoki , poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować