Zaloguj się, aby obserwować  
DonSzabla

Dante's Inferno - Temat Ogólny

38 postów w tym temacie

Ten strajk to jest jakaś zagrywka ze strony samego EA lub banda jakiś zdewociałych fantyków kościoła.
Ciekaw jestem czemu nie protestowali np kilka lat wstecz przy innych okazjach jak premiery wszelakich DMC gdzie masa jest nawiązań religijnych [świat podzielony na upadłych aniołów i tym podobne bzdety]
Nasuwa się jasny wniosek - zwykła zagrywka EA żeby sobie lepsza promocję walnąć.

Co do samej gry - mało mnie interesuje kolejny slasher, zdecydowanie bardziej czekam na wieści o kolejnym DMC [jeśli w ogóle się kolejne ukaże]

Co do autora tematu - wklejanie treści z innego źródła bez podania go chyba pod plagiatorstwo podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwili wolnego czasu łyknąłem demonstracyjną wersję Dante''s Inferno na PS3. Jako że w ubiegłym tygodniu po raz wtóry - tytułem przygotowań do "trójki" - ukończyłem God of War II oraz Chains of Olympus byłem już wkręcony we właściwy klimat. Co jednak ważniejsze - pozwoliło mi to aż nazbyt dobitnie dostrzec jaką kalką historii Kratosa jest produkcja sygnowana logiem EA.

Od rozłożenia komend na padzie, poprzez system walki i sposób prowadzenia kamery, a na niuansach typu "wysysania" orbów z fontann (odpowiednik GoW-owych skrzyń) - Dante zdaje się krzyczeć "chcę być Bogiem Wojny". I faktycznie, skoro już kopiować, to od najlepszych, a produkcja Sony w swojej lidze zdecydowanie wiedzie prym (osobiście stawiam grubą kreskę pomiędzy zachodnimi a wschodnimi slasherami w stylu DMC, Ninja Gaiden czy nawet Bayonetty - to są gry z punktem ciężkości położonym w zupełnie innym miejscu).

Mimo że rozgrywkę w Dante''s Inferno - przynajmniej w oparciu o demo - ocenić należy pozytywnie, nie sądzę, aby finalny produkt mógł konkurować z nadchodzącym God of Warem. Jako dobra zaprawa przed rozprawą z bogami Olimpu powinna sprawdzić się jednak bardzo dobrze. Gra EA jest przy tym na pewno lepsza aniżeli Star Wars: The Force Unleashed, który również nie ustrzegł się komend "ctrl+c,", "ctrl+v".

Aha, jeszcze dwie dygresje:
1. są cycki (w GoW-ie w końcu też były) - gra się sprzeda,
2. w GoW-ie podczas sekwencji QTE wizerunki odpowiednich przycisków wyświetlane były w różnych miejscach (zależni od ich lokalizacji na padzie), w Dante''s Inferno wszystkie one pojawiają się w stałym punkcie (do tego sama ich prezentacja jest trochę zbyt festyniarska - można to było rozwiązać prościej i dzięki temu czytelniej) i przyznam, że mnie osobiście trochę to rozprasza. Skupiam się nie na całym obrazie, ale na tym jednym, konkretnym miejscu. Niby pierdoła, aczkolwiek i takie niuanse świadczą o satysfakcji czerpanej z kontaktu z finalnym produktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 22:08, Gen_Radius napisał:

Wie ktoś o której godzinie dokładnie będzie można ściągnąć demko z europejskiego Xbox
live? :P

juz jest zassałem i przedzełem i mam mieszane uczucia co do niej przed zagraniem chcialem kupic tą gre ale teraz sam nie wiem... Jedyne co rzuca sie w tej grze to golizna (cycki beatrycze biją po gałach ale nie z tego ze są jakies wielkie... po prostu w sam raz nie maja przesadnej wielkosci jak to w grach bywa;] ) System walki jest fajny ale jakos nie zruznicowany mozna przejsc gre nacisakjac tylko X i czasami Y. Sam nie wiem czy zakupić te gre no i grafika jakoś tak nie powala, przerywniki są fajne ale reszta tak przecietna pewnie poczekam az gra stanieje a kupie sobie darksiders.. i kolejny dylemat :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja demo dawno już ściągnąłem z amerykańskiego PSN. Dantes Inferno w każdym aspekcie zrzyna z serii God of War, ale jest od niej gorsza. Walka jest fajna lecz jakoś kombinacji nie mogę rozróżnić przez co w niektórych miejscach jest chaotyczna. QTE jest skopane do perfekcji- po co te ozdobniki do przycisków? Normalnie zirytowałem się potwornie tą rzeczą (gram na telewizorze SD i nic nie widzę przez te ozdobniki). Grafika stoi na poziomie GoW 2 (jedyna różnica to, że DI jest w HD, ale mi to lotto jak mam telewizor SD) lokacje w demie są po prostu biedne- przynajmniej jest 60 klatek na sekundę co dla takiej gry jest ważne. Najbardziej co mi się spodobało w demie to klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2009 o 20:34, miodus napisał:

juz jest zassałem i przedzełem i mam mieszane uczucia co do niej przed zagraniem chcialem
kupic tą gre ale teraz sam nie wiem...


Ja kupię na 100%, choćby ze względu na pokaźną liczbę kombosów z dziedzin Holy i Unholy + czary i power up-y w postaci relikwii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premiera Dante''s Inferno jest 5tego lutego, dzisiaj doszła do mnie paczka :]

Czyli jak wrócę do domu to będzie co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 15:06, Wilkv napisał:

Premiera Dante''s Inferno jest 5tego lutego, dzisiaj doszła do mnie paczka :]

Czyli jak wrócę do domu to będzie co robić.


Bardzo dobrego grania ci życzę. Napisz coś więcej, jak wygląda w praniu itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 18:32, Gen_Radius napisał:

> Premiera Dante''s Inferno jest 5tego lutego, dzisiaj doszła do mnie paczka :]
>
> Czyli jak wrócę do domu to będzie co robić.

Bardzo dobrego grania ci życzę. Napisz coś więcej, jak wygląda w praniu itp. :)


Dziś wsadziłem grę do czytnika. Wersja na X360.

Grafika bardzo ładna - w końcu to silnik z DS
Muzyka zaje.. klimatyczna
Sam gameplay? Megia miodny.

Zacząłem grać około 21. A od konsoli wstałem przed chwilą, bo do pracy trzeba rano wstać. Gdyby nie to, to bym jeszcze pewnie pograł.

Gra się bardzo miło. Czy można porównywać DI i GOW myślę, że troszkę tak. Jedna i 2 gra ma na celu efekciarską jatkę. W DI całkiem, całkiem jest historia (przewidywalna, ale zgrabnie opowiedziana)
Jest kilku bossów, którzy mi nie do końca pasują - np. Cerber, ale poza tym gra z serii dużo powyżej przeciętnych. Takie DMC to jej może buty czyścić;)

Jak dla mnie 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi powiedzieć gdzie mam teraz iść? To jest to miejsce, w którym pociąga się za dźwignię i taki ogromny posąg unosi się do góry, a promienie niszczą mu głowę.

20100611153617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, opłaca się teraz kupować Dante Inferno ? Widziałem, dzisiaj w Saturnie po 49 zł w edycji premierowej i tak się własnie zastanawiam czy nie kupić teraz. Chciałem sobie odkurzyć xboxa i w coś konkretnego popykać. Wiem, że jest to klonik starego dobrego Devil May Cry i dlatego mnie to interesuję. Jak tam fabuła ? Warto ? No i wiem, że to od EA dlatego bardzo uważam komu chcę oddać kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 21:16, Pile napisał:

Ktoś chętny na traile w wersji xboxowej? Jak coś to pisać pod InsideGuide6107.

Witam. Rozumiem,że dawno już zrobiłeś te triale, ale mam pytanie czy nie pomógłbś mi? Jedno z kilku osiągnięć, które mi brakuje a mało kto już dzisiaj w to gra. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra gra, wciąga przez cały czas do momentu, gdy się ją ukończy. Mi się już później nie chciało grać drugi raz na wyższym poziomie trudności. Death Edition zbiera kurz na półce i nie mam za bardzo co z nią zrobić.

Dnia 15.10.2011 o 13:09, vegost napisał:

Wiem, że jest to klonik starego dobrego Devil May Cry

Broń Boże. Dużo bardziej przypomina God of War - buttonmashing, mnóstwo QTE i te sprawy. Podobieństwo do DMC kończy się na wspólnym imieniu bohaterów.

Psiakrew, nie popatrzyłem na datę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma dodatek "Trials of St Lucia" na PS3? Szukam chętnych do zrobienia tych 15 triali w co-opie. Konsola za nic w świecie nie chce mi znaleźć nikogo do gry, a do 100% brakuje mi tylko trofik właśnie za te triale. Jak ktoś chętny, to piszcie proszę. Mój PSN ID to: Inuki_PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować