Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Facebook, czyli najwiekszy portal społecznościowy na świecie - co nim myslicie - dyskusje, uwagi, komentarze

761 postów w tym temacie

http://facebook.com - po angielsku

http://facebook.pl - po polsku (zreszta i tak powinno przestawic sie na polski, jesli wchodzicie na strone z Polski

http://m.facebook.com - na palmptopy/komorki/psp/ipody/itp.

Facebook jest portalem społecznosciowym, podobnym troche do Naszej-Klasy, tyle ze bardziej rozbudowanym i wg mnie lepszym ;)) Korzysta z niego regularnie okolo 250 milionow osob z calego swiata... Zalozony zostal w 2004 roku przez studenta Harvardu Marka Zuckerberga. Dzis autor przedsiewziecia ma 23 lata i jest miliarderem (1,5 mld $), a wartosc Facebooka szacuje sie na 15 mld dolarów.


Zeby nie bylo nie jest to zadna reklama ;] Naprawde zachecam Was, sam mam tam konto, chocby ze wzgledu na fakt, iz na Fb nie ma tylu trolli, co na N-K ;-)...
Od ponad roku Facebook dziala takze w polskiej wersji jezykowej, idealne dla tych, ktorzy sie angielskiego jeszcze nie nauczyli, albo po prostu wola po polsku (ja osobiscie uzywam po angielsku, wygodniej mi jakos).


EDIT:

Dodam jeszcze, ze na Fb mamy peeeelno aplikacji, gier, quizow i wszystko to mozemy samemu tworzyc. Oficjalnie nie ma czegos takiego jak "Konto fikcykne" (patent z n-k), na kazdym koncie mozemy zakladac sobie rozmaite grupy, strony fanowskie itp. Bardzo przydatna jest tez mozliwosc czatowania ze znajomymi on-line (ja teraz mam 30 znajomych on-line ;)).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 22:30, wsaadman napisał:

Troli nie ma JESZCZE... nie potrzebnie wprowadzili polską wersję po się zatroluje w mgnieniu
oka. Niestety...


Eee tam.. Narzekasz. Zalozylem tam konto miesiac przed wprowadzeniem polskiej wersji i nie zauwazylem zadnego wzrostu SPAMerstwa, ni trollowania :P Zreszta wiekszosc moich znajomych ma n-k i Fb, i maja podobne zdanie co ja, czyli za tak zle chyba nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przy zapraszaniu znajomych na FB zawsze trzeba wpisac ten kod, 2 slowa oddzielone spacja. Pisalo tam, ze mozna das swoj tel. i dostac numer weryfikacyjny, zeby go wpisac i sie tego pozbyc. Sms dostalem nastepujacej tresci: "kod weryfikacyjny facebook mobile (ten kod) standardowe koszty/inne stawki moga byc zastosowane.


O jakie koszty chodzi? Mam za cos zaplacic? Jesli tak, to jak ? xD Help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 22:04, Tyler_D napisał:

Jak dla mnie to taki miks nk, fotki i myspace''a czyli na dobrą sprawę dla mnie absolutnie
nic ciekawego.


...ale bez trolli, spamerstwa, ikonek za prawdziwy hajs i innych fotkowych syfów :)
jak dla mnie FB wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ... ale mnie to i tak niespecjalnie potrzebne. Zresztą narobiło się tych portali tyle pogubić się w tym można że o prowadzeniu kilku z nich nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przy zapraszaniu znajomych na FB zawsze trzeba wpisac ten kod, 2 slowa oddzielone spacja. Pisalo tam, ze mozna das swoj tel. i dostac numer weryfikacyjny, zeby go wpisac i sie tego pozbyc. Sms dostalem nastepujacej tresci: "kod weryfikacyjny facebook mobile (ten kod) standardowe koszty/inne stawki moga byc zastosowane.


O jakie koszty chodzi? Mam za cos zaplacic? Jesli tak, to jak ? xD Help.




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mam konto na najwiekszym (obecnie ok. 350 milionow aktywnych uzytkownikow), tam tez mam najwiecej znajomych. Naszej-klasy uzywam... raz na dwa tygodnie chyba; ogolnie syf sie tam porobil juz dawno i n-k kopiuje wszystkie rozwiazania z FB...

@Izrafel92

Jesli juz bedziesz cos placil to kilka/-nascie/-dziesiat gr. Ja nic nie musialem placic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak sie to placi jesli juz?

A dostales tego samego sms-a? Mi przyszedl ten kod a potem: standardowe koszty/inne stawki moga byc zastosowane. To mnie najbardzien intryguje xd. Mowisz, ze nie placiles za to, to u mnie pewnie tez tak bedzie?

Usunalem konto dzisiaj xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam FB za jedyny konkretny portal społecznościowy, oprócz Last.fm, jeżeli go w ogóle można do tego grona zaliczyć. Kilka różnych ciekawych rozwiązań, plus te różne gierki. :D Po prostu przyjemna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 23:59, Izrafel92 napisał:

Moze ty mi pomozesz z moim "problemem" ? xD


Hm, nie miałem czegoś takiego. Ja jak zapraszam znajomych, to nic nie muszę wpisywać, więc chyba nici z mojej pomocy. Staraj się zapraszać tak jak ja, czyli poprzez okienko "Znajomi" u kogoś innego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 00:06, Izrafel92 napisał:

A jak myslisz? standardowe koszty/inne stawki moga byc zastosowane. Co mzoe znaczyc
ten dopisek? Bo mnie to strasznie meczy xD


W sumie, możesz zaryzykować, co Ci szkodzi ? :D Nie wezmą Ci więcej niż 5zł.

Ciekawi mnie tylko, dlaczego ja takiego problemu nigdy nie miałem, chyba FB mnie lubi. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od jakieś 2-3 miesięcy. Nie ma za bardzo gdzie się tam wypowiadać, bo for jako takich nie ma (są tylko grupy), ale jest to całkiem porządny portal społecznościowy. Wstawianie fotek, krótkie notki w stylu twittera, komentarze i wiele gier (aplikacji wewnątrz portalowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 00:24, Izrafel92 napisał:

Znasz moze odp. na moje pyt. z poprzednich postow ? xd


Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi. Ja takiego problemu przy zapraszaniu znajomych nie mam (ewentualnie nie zwracałem jakoś na to specjalnie uwagi). Co do kosztów jakoś też nie bawiłem się w konta premium czy coś, bo nawet nie wiedziałem, że coś takiego na facebooku jest ;P. Komercha! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować