Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Facebook, czyli najwiekszy portal społecznościowy na świecie - co nim myslicie - dyskusje, uwagi, komentarze

761 postów w tym temacie

Da się w jakiś sposób zablokować pojawianie się odpowiedzi znajomych w "ankietach"? Bo jak niektórzy się dorwą do nich, to biorą udział w 100 takich samych, a ja muszę przewijać tą rolką i przewijać, żeby zobaczyć coś istotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz się wypowiadać na tematy, które Cię interesują. Np. wielu sportowców ma swoje "konta", na których regularnie umieszczane są nowe informacje o nich. Możesz "subskrybować" np. serwis sportowy i będziesz dostawał info o nowych artykułach etc (oczywiście z opcją skomentowania informacji!).

Mnie osobiście facebook raczej pomaga niż przeszkadza. Odnowiłam znajomość z kolegą nie widzianym od ponad 4ech lat, dodatkowo większość ludzi na studiach używa prędzej facebookowego czata niż gg, więc i tu komunikacja jest łatwiejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 02:31, MSPRISON napisał:

Witam. Opinii na temat facebooka wiele, ale tak naprawdę nadal nie wiem, co za tym słowem
się kryje. Czy ta internetowa platforma społeczna to kolejny gadżet czy może narzędzie
przydatne na co dzień ? Służy do komunikacji ze znajomymi, organizowania wszelkiej maści
eventów.. o tym słyszałem, to powszechnie znane elementy.. ale już takie forum.. posiada
facebook choćby coś na wzór internetowego forum ? Czy bez ''''sweet foć'''' jest szansa
na to, by kogoś poznać, porozmawiać ? Za wszelkie rady będę wdzięczny ;)

Na początku byłem nagatywnie nastawiony do facebooka, ale jednak założyłem konto, bo ludzie z n-k zaczęli przechodzić na FB i nie wchodzili na naszą-klasę. Na początku wszystko to wydawało się jakieś sztywne i niezrozumiałe. Teraz już się przyzwyczaiłem. Lepszej jakości zdjęcia, wygodniej się przeskakuje z jednego na drugie, możliwość dodawania filmików, zdjęć, grupy, które są praktycznie lepsze, bo można je zamknąć, gdzie na nk wchodzą Ci na każde forum trole ( chociaż teraz chyba można już zamykać, tyle, że stare jak dalej ). Ogółem polecam, chociaż mi się spoczątku nie podobał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Latimeria i Nikodem95 <-- Dziękuje za opinie, na pewno okażą się przydatne. A kwestia forum.. facebook takowe posiada ? Czy opiniami na dany temat wymieniasz się na zasadzie - ktoś coś napiszę a Ty dasz kontrę ? Tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 20:27, MSPRISON napisał:

Latimeria i Nikodem95 <-- Dziękuje za opinie, na pewno okażą się przydatne. A kwestia
forum.. facebook takowe posiada ? Czy opiniami na dany temat wymieniasz się na zasadzie
- ktoś coś napiszę a Ty dasz kontrę ? Tak ?

Grupy lub prywatna tablica.
Czyli nie ma osobnych wątków. Po prostu ktoś nawiązuje do danego tematu, a reszta spamuje odpisując mu pod tym postem :)

PS. Z tego co wiem, to jeśli nie jesteś w kimś w znajomości, to nie może do Ciebie wysyłać wiadomości i bardzo dobrze :) ( Chyba, że się mylę i można ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 20:46, Nikodem95 napisał:

> Latimeria i Nikodem95 <-- Dziękuje za opinie, na pewno okażą się przydatne. A
kwestia
> forum.. facebook takowe posiada ? Czy opiniami na dany temat wymieniasz się na zasadzie

> - ktoś coś napiszę a Ty dasz kontrę ? Tak ?
Grupy lub prywatna tablica.
Czyli nie ma osobnych wątków. Po prostu ktoś nawiązuje do danego tematu, a reszta spamuje
odpisując mu pod tym postem :)

PS. Z tego co wiem, to jeśli nie jesteś w kimś w znajomości, to nie może do Ciebie wysyłać
wiadomości i bardzo dobrze :) ( Chyba, że się mylę i można ).

Trochę szkoda.. sądziłem, że coś takiego jak forum wielotematyczne na facebooku funkcjonuje a tu proszę, jedynie odpowiedzi pod daną wypowiedzią - średnio mi się to podoba, ale jeśli ten portal jest naprawdę funkcjonalny, to brak forum nie okaże się znaczący..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 20:50, MSPRISON napisał:

Trochę szkoda.. sądziłem, że coś takiego jak forum wielotematyczne na facebooku funkcjonuje
a tu proszę, jedynie odpowiedzi pod daną wypowiedzią - średnio mi się to podoba, ale
jeśli ten portal jest naprawdę funkcjonalny, to brak forum nie okaże się znaczący..

Wiesz, jest możliwość, że się mylę. Jednak trochę już tam jestem i tego nie zauważyłem. Może być grupa wielotematyczna, ale to będzie łatwo się pogubić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 22:55, Mysterum napisał:

Czy tylko ja tak mam, czy nie da się edytować, a konkretnie usunąć pozycji w sekcji Sztuka
i rozrywka?

Teraz trzeba wejść w profil danego muzyka/filmu/etc i przycisnąć Nie lubię, które jest pod zdjęciem. Mało to wygodne i nie zawsze działa. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 11:06, Revar napisał:

Jak wyłączyć wszelkiego rodzaju spam, tj. ankiety, gry, liczniki szczęścia... ?

Usunąć ze znajomych ludzi, którzy z tego korzystają. :P
A tak serio, nie wiem jak to jest z ankietami (pytaniami), jest to domyślna fejsbukowa aplikacja i chyba nie można jej wyłączyć, możesz pogrzebać w ustawieniach aplikacji albo subskrypcjach znajomych. Jeśli chodzi o pozostałe gry i aplikacje możesz zablokować je klikając w X przy spamerskim poście (swoim czy znajomego) i kliknąć albo "Usuń prawa...", albo "Usuń aplikację".
Jest też inny sposób usunięcia aplikacji, bo na przykład są takie, których używałeś wieki temu i po prostu nie chcesz ich na profilu: wejdź w "ustawienia prywatności", potem "Edytuj ustawienia" przy "aplikacje i witryny" i tam po kliknięciu w "usuń niechciane aplikacje" pojawi się lista wszystkich gier i innego śmiecia z którego kiedykolwiek korzystałeś. Tam możesz je pousuwać, pozmieniać ich prawa do spamowania etc.
Aha, jeśli jednak chodzi o to, żeby nie wyświetlało ci takiego spamu od znajomych, nie widzę innej opcji jak powchodzić na ich profile i w zakładce "subskrypcja" odznaczyć "gry".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 11:06, Revar napisał:

Jak wyłączyć wszelkiego rodzaju spam, tj. ankiety, gry, liczniki szczęścia... ?

Tak, najlepszym sposobem jest odsubsrybowanie osób które spamują takimi różnymi ankietami itp, ja już dawno to zrobiłem :D

Dnia 22.10.2011 o 11:06, Revar napisał:

PS. Z tego co wiem, to jeśli nie jesteś w kimś w znajomości, to nie może do Ciebie wysyłać wiadomości i bardzo dobrze :) ( Chyba, że się mylę i można ).


Jeśli ustawisz tablicę tylko dla znajomych, nikt oprócz Twoich znajomych nie widzi, ani nie może odpowiedzieć na to co masz na tablicy.
Prywatne wiadomości możesz dostać od każdego, nawet od murzyna z Afryki, nie trzeba być znajomym, ani mieć wspólnych znajomych, ale chyba da się to wyłączyć. Jeśli nie zawsze można ignorować osoby które piszą do nas wiadomości lub po prostu ich nie czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam portal społecznościowy Facebook,to jak na razie nie mam zastrzeżeń,jestem tak zarejestrowana od dość dawna.Koresponduje z wieloma znajomymi,jedyną może wadą jest to,że niestety nasze wiadomości czytają wszyscy.A w sumie powinno być mniej więcej tak jak w naszej klasie,gdzie informacje przeznaczone dla nas,czy od nas dla kogoś czytają tylko zainteresowani.Ale podobno można sobie zastrzec anonimowość.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować