Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Facebook, czyli najwiekszy portal społecznościowy na świecie - co nim myslicie - dyskusje, uwagi, komentarze

761 postów w tym temacie

Jak to się mówi, wszystko jest dla ludzi. Trzeba tylko korzystać z tego z głową. :) Niektórzy z moich znajomych nie potrafią żyć bez Facebooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 21:36, Dared00 napisał:

Możesz wyjaśnić? Jak dla mnie, to nie Facebook jest źródłem problemu.


Dobrze, może... jednym ze źródeł. Patrzę na ludzi w mojej klasie (trzecia liceum) i jak słucham jak to opowiadają, że cały dzień siedzą na facebook''owym czacie albo jak raczą się niesamowitymi wspomnieniami jak to wczoraj wkleili sobie na tablice jakiś żenujący żart, to mi się niedobrze robi. Mówię, to jest tylko jedna z cegiełek w murze żałosnej kondycji mentalnej dzisiejszej młodzieży. Ale jest. I irytuje.
Poza tym nie lubię tej strony też z powodu innych rzeczy, np. tego, że jest narzędziem strasznej inwigilacji i nawet nie próbujcie mi mówić, że nie. Z tym, że z te problemy mnie nie dotykają, bo trzymam się od tej strony z daleka. No ale to nie znaczy, że nie mogą mi się nie podobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2011 o 21:21, Skazeusz napisał:

strona (między innymi) zrobiła z dzisiejszą młodzieżą jest co najmniej obrzydliwe.

Wiesz to nie jest też do końca tak, że to wina wyłącznie fb. Bo czy ktoś każe Ci się rejestrować? Nie. Dodawać w większości durne zdjęcia z imprez? Nie. Korzystania z gierek na tym portalu? Nie. Ktoś nakazuje Ci brać udziałw pseudolosowaniach pseudonagród? Nie. Nikt Ci nie każe. Więc w czym problem? Nie chcesz, nie korzystasz, lub korzystasz z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 21:49, Latimeria napisał:

Wiesz to nie jest też do końca tak, że to wina wyłącznie fb. Bo czy ktoś każe Ci się
rejestrować? Nie. Dodawać w większości durne zdjęcia z imprez? Nie. Korzystania z gierek
na tym portalu? Nie. Ktoś nakazuje Ci brać udziałw pseudolosowaniach pseudonagród? Nie.
Nikt Ci nie każe. Więc w czym problem? Nie chcesz, nie korzystasz, lub korzystasz z głową.


O rany... jak przeczytasz mój post jeszcze raz i bardzo uważnie, to prawdopodobnie zauważysz, że napisałem, że to nie tylko wina fb. Natomiast jak przeczytasz go kolejny raz, równie uważnie, to istnieje prawdopodobieństwo, że załapiesz, dlaczego istnienie strony i jej wpływ dotyka również osób, które nie mają tam konta, mają natomiast kontakt z rzeszą zarejestrowanych na tej stronie ludzi. Ale ostrzegam, to ostatnie istnieje jako domyślny wniosek, nie jest zapisane wprost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 22:06, Skazeusz napisał:

O rany... jak przeczytasz mój post jeszcze raz i bardzo uważnie, to prawdopodobnie zauważysz,
że napisałem, że to nie tylko wina fb.

Bo w końcu to, że ktoś daje setki idiotycznych zdjęć to nie wina fb. Ale ten problem ma także np. nasza-klasa. Ludzie nie korzystają z tych portali właściwie.

Dnia 06.11.2011 o 22:06, Skazeusz napisał:

uważnie, to istnieje prawdopodobieństwo, że załapiesz, dlaczego istnienie strony i jej
wpływ dotyka również osób, które nie mają tam konta, mają natomiast kontakt z rzeszą
zarejestrowanych na tej stronie ludzi.

Fakt faktem nie jest miłe ze strony różnych organizacji (pisałam wcześniej o tej stacji radiowej), że dają jakieś informacje TYLKO na fb i nie mając tam konta, nie dowiesz się niczego. No i obcowanie ze skażonymi fb ludźmi nie jest przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 21:49, Latimeria napisał:


> strona (między innymi) zrobiła z dzisiejszą młodzieżą jest co najmniej obrzydliwe.

Bo czy ktoś każe Ci się
rejestrować? Nie


Nie do końca się tutaj zgodzę. Obecnie u młodzieży panuje pewne kuriozalne przekonanie, iż "jeśli nie masz FB, nie istniejesz". Typowy nastolatek by porozumiewać się z innymi powinien mieć konto na FB, gdyż jak już napisałaś zarówno gg jak i inne komunikatory przechodzą obecnie do lamusa. Jest to swego rodzaju presja społeczeństwa moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2011 o 23:54, Maelius napisał:

Nie do końca się tutaj zgodzę. Obecnie u młodzieży panuje pewne kuriozalne przekonanie,
iż "jeśli nie masz FB, nie istniejesz".

Niekoniecznie. Mój kolega nie ma facebooka ani konta na forum naszego kierunku a i tak udaje mu się komunikować i dowiadywać o pewnych rzeczach chociażby przez telefon*. Więc jak się chce to można. No i z najbliższymi znajomymi powinno się spotykać face to face a nie przez neta...

* inna sprawa, że w sprawach uczelnianych dzwoni zawsze do mnie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2011 o 23:54, Maelius napisał:

Nie do końca się tutaj zgodzę. Obecnie u młodzieży panuje pewne kuriozalne przekonanie,
iż "jeśli nie masz FB, nie istniejesz". Typowy nastolatek by porozumiewać się z innymi
powinien mieć konto na FB, gdyż jak już napisałaś zarówno gg jak i inne komunikatory
przechodzą obecnie do lamusa. Jest to swego rodzaju presja społeczeństwa moim zdaniem.

Jesteś nastolatkiem ,czy gdzieś to słyszałeś?
Większość moich znajomych ma fejsa, ale reszta radzi sobie doskonale bez i nikt ich nie zmusza do zakładania konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMFG co się ze mną dzieje... po 3 latach reaktywowałem konto na facebooku 2 tygodnie temu a już szukam przycisku "Lubię to" pod postami na forum gram.pl >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 01:10, Alehor napisał:

OMFG co się ze mną dzieje... po 3 latach reaktywowałem konto na facebooku 2 tygodnie
temu a już szukam przycisku "Lubię to" pod postami na forum gram.pl >.<

Spoko, ja podczas wzmożonej aktywności na JoeMonsterze często chcę rozdawać gramowiczom "okejki" na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, brat dodał na moim koncie jakieś train station (grę) i mimo usunięcia aplikacji, widnieję na jego koncie jako "grający", da się to wyłączyć czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dostępnością. Kilka tygodni temu zainstalowałem fb na ipodzie touch 4g. Od tego czasu ludzie mówią mi, że jestem dostępny na fb 24/7. Dzisiaj postanowiłem usunąć aplikację z ipoda, ale problem nie zniknął:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 21:41, Hartus napisał:

Jak to się mówi, wszystko jest dla ludzi. Trzeba tylko korzystać z tego z głową. :) Niektórzy
z moich znajomych nie potrafią żyć bez Facebooka.



Cześć! Jestem zameldowana już od dawna na Facebooku i zaglądam tam tylko wówczas jeśli mam informacje,że ktoś coś chce ode mnie.Same początki były nieco inne,wiadomo jak to początki,ale teraz już wróciło wszystko do normy,czyli żyć bez tego jak widać da się.Pozdrowienia!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 14:16, Nightdew napisał:

Mam problem z dostępnością. Kilka tygodni temu zainstalowałem fb na ipodzie touch 4g.
Od tego czasu ludzie mówią mi, że jestem dostępny na fb 24/7. Dzisiaj postanowiłem usunąć
aplikację z ipoda, ale problem nie zniknął:/

Miałem to samo na swoim HTC. W końcu problem rozwiązałem (albo sam się rozwiązał). Wszedłem w Ustawienia Konta -> Aplikacje -> Usunąłem wszystko, co było związane z HTC (w Twoim przypadku iPhone) i mobilnym FB. Od tamtej pory już nie jestem dostępny. ;)
Edit: Zrobiłem to przez komputer, nie przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos gdzie mozna zrobic tak, zeby zaden ze znajomych nie widzial jakich mam znajomych poza np. rodzina i wspolnymi znajomymi?
U kogos to widzialem i chcialbym tez tak sobie zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 23:34, kuba9876543210 napisał:

Wie ktos gdzie mozna zrobic tak, zeby zaden ze znajomych nie widzial jakich mam znajomych
poza np. rodzina i wspolnymi znajomymi?
U kogos to widzialem i chcialbym tez tak sobie zrobic.


Edytuj profil --> Znajomi i rodzina --> Znajomi i tam po prawej taka strzała jest --> Ustawienia niestandardowe
O to chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 00:49, DJ_Boski napisał:

Ja z facebooka korzystam raz na tydzień i to mi wystarczy. I tak tylko wchodzę na 5 min
i tyle.

Witaj!.Ja także nie wchodzę tam, codziennie,chociaż denerwuje mnie jedna rzecz,że ciągle mam jakieś wiadomości i w sumie nie wiem jak tego się pozbyć,że ktoś kogoś chwali,czy komuś coś życzy.Dla mnie są ważne informacje które są tylko i wyłącznie dla mnie.Nie wiem co mam zrobić żeby tych powiadomień mnie nie interesujących się pozbyć.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować