Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Facebook, czyli najwiekszy portal społecznościowy na świecie - co nim myslicie - dyskusje, uwagi, komentarze

761 postów w tym temacie

Zawsze mnie zastanawiało w jaki sposób ludzie znajdują różne hm ... pokrętne strony fanowskie typu ''różowe latające słoniki'', ''lubię kobiety z wąsem'' tudzież ''kobiety w białych kozaczkach to fajne lachony'' albo coś równie dziwacznego. Więc ... jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to jest ciekawa sprawa. Moim zdaniem dowiadują się od znajomych głównie. Widzą, że ktoś lubi jakiś dany profil i sami naciskają "lubię to". Innego wytłumaczenia na tego typu rzeczy nie mam. Swoją drogą można niekiedy trafić na ciekawe tego typu profile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 14:43, Tyler_D napisał:

Zawsze mnie zastanawiało w jaki sposób ludzie znajdują różne hm ... pokrętne strony fanowskie
typu ''różowe latające słoniki'', ''lubię kobiety z wąsem'' tudzież ''kobiety w białych
kozaczkach to fajne lachony'' albo coś równie dziwacznego. Więc ... jak to działa?


Jak to jak. Typowa sieć zależności. Jedna osoba zakłada, np. dwóm jej znajomym jakiś obrazek, wiadomość, link się spodoba, wyświetli się to na ich tablicy, potem np. kolejnym dwóm znajomym każdego z tych znajomych się to spodoba, klikną, potem znów u każdego dwóch itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tam konta więc nie wiem czy my o tym samym mówimy. Mnie nie chodzi o współdzielenie jakichś tam badziewi z kwejka, demotów z jebzdzidy tylko o jakieś fanpage o dziwnym ... charakterze. Patrz obrazek - o takie kwiatki mi chodzi.

20120826005623

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 00:56, Tyler_D napisał:

Nie mam tam konta więc nie wiem czy my o tym samym mówimy. Mnie nie chodzi o współdzielenie
jakichś tam badziewi z kwejka, demotów z jebzdzidy tylko o jakieś fanpage o dziwnym ...
charakterze. Patrz obrazek - o takie kwiatki mi chodzi.


No to dokładnie tak jak Ci odpowiedziałem. Ktoś zakłada ten fanpage, inni widzą i też 2 na 100 osob kliknie, potem 2 znajomych na 100 z każdego z kolejnych znajomych itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić informację o szkole/uczelni w miniaturce? Jak najadę na kogoś to jest mały prostokąt z zdjęciem profilowym, tłem, ilością wspólnych znajomych, imie i nazwisko a pod na szaro szkoła/uczelnia/praca. Gdy najadę na siebie pokazuje mi uczelnię i kierunek, który już ukończyłem zamiast tego który aktualnie studiuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś się ostatnio porobiło, że mogę w każdym zdjęciu każdego znajomego powstawiać znaczniki i wpisać tam byle co. Tym samym każdy może czymkolwiek oznaczyć moje zdjęcia.. Gdzie jest jakaś opcja która to zablokuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 21:50, Maurycy_69 napisał:

Coś się ostatnio porobiło, że mogę w każdym zdjęciu każdego znajomego powstawiać znaczniki
i wpisać tam byle co. Tym samym każdy może czymkolwiek oznaczyć moje zdjęcia.. Gdzie
jest jakaś opcja która to zablokuje?

Ustawienia prywatności -> oś czasu i oznaczanie.
Jak sobie zaznaczysz odpowiednie opcje to przyjdzie Ci powiadomienie (na fb rzecz jasna) z faktem, że ktoś chce dodać zdjęcie na którym jesteś lub post w którym jest mowa o Tobie. Możesz wtedy, ale nie musisz wyrażać na to zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 22:29, Maurycy_69 napisał:

hehe no właśnie o to chodzi co zaznaczyć? :) strasznie niejasno są te opcje opisane..

Ja mam tak:
-Znajomi
-Znajomi znajomych
-Wł
-Znajomi
-Wł
-Nikt
Przy takich opcjach jak ktoś doda zdjęcie na którym jestem to dostaję powiadomienie o potwierdzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak w komentarzy zalinkować jakiś profil? jak wpisuję np. "pio" to pojawiają sie wszystkie piotrki z moich znajomych, ale wiszę że ludzie linkują osoby których nie mają w znajomych albo różne profile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 20:40, zerohunter napisał:

Mając nr. telefonu możemy znaleźć kogoś profil?

Wklej w szukajkę

@Deejay
też jestem tego od dawna ciekaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 18:57, Maurycy_69 napisał:

jak w komentarzy zalinkować jakiś profil? jak wpisuję np. "pio" to pojawiają sie wszystkie
piotrki z moich znajomych, ale wiszę że ludzie linkują osoby których nie mają w znajomych
albo różne profile

znak ''@'' przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 19:42, Mysterum napisał:

> jak w komentarzy zalinkować jakiś profil? jak wpisuję np. "pio" to pojawiają sie
wszystkie
> piotrki z moich znajomych, ale wiszę że ludzie linkują osoby których nie mają w
znajomych
> albo różne profile
znak ''@'' przed?

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 21:30, zerohunter napisał:

Wpisałem swój i nie działa.

Chyba że są opcje ukrywania albo coś.

No są, pewnie w opcjach trzeba pogrzebać

@Sandro
haha, faktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować