Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Facebook, czyli najwiekszy portal społecznościowy na świecie - co nim myslicie - dyskusje, uwagi, komentarze

761 postów w tym temacie

Ten Facebook zaczyna mnie przerażać. Czy tylko mi zdarza się udostępniać coś, czego nie mam zamiaru udostępniać? Lubić coś, czego nie lubię? Pół biedy, jak jest to jakiś fanpage z sentencjami, ale gdy dochodzi do udostępniania za moimi plecami dziewczyn w bikini, to jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2013 o 00:44, Kardithron napisał:

Ten Facebook zaczyna mnie przerażać. Czy tylko mi zdarza się udostępniać coś, czego nie
mam zamiaru udostępniać? Lubić coś, czego nie lubię? Pół biedy, jak jest to jakiś fanpage
z sentencjami, ale gdy dochodzi do udostępniania za moimi plecami dziewczyn w bikini,
to jest źle.

Co kilka dni orientuję się, że "polubiłem" złotemyśli.pl. Faktycznie potrafi zirytować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że jeśli wchodzisz na stronę, która pokazuje obrazek dopiero po "uwierzytelnieniu" za pomocą logowania do Facebooka, to automatycznie udostępniasz/lajkujesz ten obrazek. Pewności nie mam, bo z Facebooka korzystam sporadycznie w celu skontaktowania się z ludźmi, których głównym komunikatorem stał się facebookowy czat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2013 o 01:08, Kadaj napisał:

Nie klikacie w jakieś dziwne rzeczy polubione przez znajomych? ;p

Tylko w demotywatory klikam. Na początku myślałem, że ktoś dorwał moje hasło i się ze mnie nabija, ale to nie - zmiana nie pomogła :/ Na szczęście te "złotemyśli" są nieszkodliwe, póki co nie miałem sytuacji żeby mi się coś na tablicy samo udostępniało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2013 o 00:44, Kardithron napisał:

Ten Facebook zaczyna mnie przerażać. Czy tylko mi zdarza się udostępniać coś, czego nie
mam zamiaru udostępniać? Lubić coś, czego nie lubię? Pół biedy, jak jest to jakiś fanpage
z sentencjami, ale gdy dochodzi do udostępniania za moimi plecami dziewczyn w bikini,
to jest źle.

Większość tych stronek z obrazkami po wejściu wyświetla komunikat "kliknij poza okienko, aby zamknąć komunikat", a wszystko poza okienkiem to jeden wielki link do udostępniania. Więc jeżeli widzisz coś takiego, to lepiej się ewakuować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się sprawić by nie widzieć kogoś na liście w czacie, bez blokowania go, czy usuwania? Po prostu czyjaś ładnie mówiąc twarzyczka mnie irytuje, ale chcę pozostawić tą osobę na swojej liście znajomków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 23:11, theAlbii napisał:

Da się sprawić by nie widzieć kogoś na liście w czacie, bez blokowania go, czy usuwania?
Po prostu czyjaś ładnie mówiąc twarzyczka mnie irytuje, ale chcę pozostawić tą osobę
na swojej liście znajomków.

Sam kiedyś nad tym myślałem. Nie da rady.

Wyrzuć byłą ze znajomych i po problemie, jedyne rozwiązanie.


e: łoł, to jednak idzie? Sorry za wprowadzeni w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 23:11, theAlbii napisał:

Da się sprawić by nie widzieć kogoś na liście w czacie, bez blokowania go, czy usuwania?
Po prostu czyjaś ładnie mówiąc twarzyczka mnie irytuje, ale chcę pozostawić tą osobę
na swojej liście znajomków.


Po prawej na dole na stronie głownej swojego Facebooka masz pasek czatu. Otwierasz, klikasz ikonkę trybika, ustawienia zaawansowane i lecisz.

Osobiście nie próbowałem [żaden z moich znajomych mnie nie denerwuje], ale zapewne działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 23:17, Heartbreaker napisał:

Osobiście nie próbowałem [żaden z moich znajomych mnie nie denerwuje], ale zapewne działa.

Działa, tylko po lewej stronie w tych miniaturkach zdjęć profilowych nadal widzę irytującą osobę, lecz mam nadzieję, że jak nie będę z nią pisać to w końcu zniknie ona z tamtego miejsca. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 00:29, theAlbii napisał:

> Osobiście nie próbowałem [żaden z moich znajomych mnie nie denerwuje], ale zapewne
działa.
Działa, tylko po lewej stronie w tych miniaturkach zdjęć profilowych nadal widzę irytującą
osobę, lecz mam nadzieję, że jak nie będę z nią pisać to w końcu zniknie ona z tamtego
miejsca. :)


Jeśli o to chodzi, to na poprzedniej stronie pytałem o czat i wynika z tego, że aby pozbyć się danej osoby z okienka czatu po lewej, musiałbyś praktycznie zablokować jej dostęp do swojego profilu (tj. uprywatnić go tak, żeby każdy poza tą osobą mógł go widzieć).

Na czacie pokazują się te osoby, z którymi najczęściej rozmawiasz, rozdajesz lajki, komentujesz ich posty, bądź wchodzisz na ich profil (w celu myszkowania ;) ). To działa w drugą stronę, tak więc zaniechanie wspomnianych działań z Twojej strony, nie usunie jej do końca z czatu, jedynie może spaść trochę niżej.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy jest w gronie sześciu najbliższych znajomych (podglądanie profilu też się liczy jako forma kontaktu), to wejdź na swojego walla i sprawdź po lewej, jacy znajomi Ci się wyświetlają.

Na górze po prawej masz ikonkę kłódki. Tam możesz spróbować pobawić się opcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 00:51, Heartbreaker napisał:

Na czacie pokazują się te osoby, z którymi najczęściej rozmawiasz, rozdajesz lajki, komentujesz
ich posty, bądź wchodzisz na ich profil (w celu myszkowania ;) ). To działa w drugą stronę,
tak więc zaniechanie wspomnianych działań z Twojej strony, nie usunie jej do końca z
czatu, jedynie może spaść trochę niżej.


Nie zgodzę się. U mnie po lewej stronie (pod resztą panelu) pokazuje osoby, z którymi w ogóle nie kontaktuj się przez fejsa.
Z tego, co słyszałem, to te ikonki pokazują osoby, które mają FB odblokowane na komie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była opcja zobaczenie kto cie ostatnio oglądał na fejsie, klikało się prawym, źródło strony itp., teraz są tam głównie najbliżsi znajomi. Nie idzie więc ogarnąć kto tam cię ostatnio oglądał ;P jest jakis inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 12:58, Paoro napisał:

Kiedyś była opcja zobaczenie kto cie ostatnio oglądał na fejsie, klikało się prawym, źródło strony itp., teraz są
tam głównie najbliżsi znajomi. Nie idzie więc ogarnąć kto tam cię ostatnio oglądał ;P jest jakis inny sposób?


Przecież ten sposób to była bujda ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wejść na jakąś aktualizację, jakoś 100 użytkowników z niej skorzystało. Pokazuje się to: Strona internetowa jest niedostępna.
Czy to oznacza, że aplikacja przestała istnieć, czy że ma wirusy? Podobno są jakieś appki, które wirusy przesyłają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można zmienić profilowe, żeby nikt o tym nie wiedział? W sensie żeby to nikomu nie wyskoczyło, tylko żebym po prostu miał nowe zdjęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do znawców tematu, ludzi związanych z siecią bardziej, aniżeli przeciętny użytkownik internetu - czy podczas rozmowy na fb, można ''''przejąć'''' konto zalogowanego już użytkownika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 23:30, MSPRISON napisał:

Witam. Pytanie do znawców tematu, ludzi związanych z siecią bardziej, aniżeli przeciętny
użytkownik internetu - czy podczas rozmowy na fb, można ''''przejąć'''' konto zalogowanego
już użytkownika ?

Można, jeśli w trakcie rozmowy poda ci swoje hasło i login.

Inaczej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować