Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Facebook, czyli najwiekszy portal społecznościowy na świecie - co nim myslicie - dyskusje, uwagi, komentarze

761 postów w tym temacie

FB to zło.
a kysz kysz kysz :)

A tak na poważnie to fb jest jak dla mnie niestety początkiem smutnej przyszłości.
Sam posiadałem konto na fb w czasie kiedy była to rzecz niszowa w naszym kraju (grono i gg były wtedy popularne) głównie ze względu na chęć kontaktu ze znajomymi zza granicy. Jednak obecnie każde kolejne logowanie skłania mnie ku decyzji skasowania konta. Mam powoli dość oglądania zdjęć usg, pierdyliarda powiadomień, że ktoś akurat zrobił kupę itd.

Pojawiło się nawet zjawisko facebookowej depresji polegającej na obniżonym poczuciu własnej wartości bo akurat znajomy np. pojechał na fajniejsze wakacje (nie demonizuje tylko pokazuje, że nawet zaburzenia związane dotąd ze światem rzeczywistym pojawiają się również w świecie wirtualnym).

Jako, że posiadam młodszego brata który akurat jest w gimnazjum (ech chciałbym się z nim zamienić :) ) to widzę, że duża część interakcji z innymi osobami przenosi się do fb. Mi osobiście to nie pasuje i zapewne niedługo mój profil zniknie z fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 13:41, Rts-p napisał:

Jednak obecnie każde kolejne logowanie skłania mnie ku decyzji skasowania konta. Mam
powoli dość oglądania zdjęć usg, pierdyliarda powiadomień, że ktoś akurat zrobił kupę
itd.

To czemu nie usuniesz tych znajomych z listy albo nie odsubskrybujesz się od ich postów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 14:27, Dared00 napisał:

To czemu nie usuniesz tych znajomych z listy albo nie odsubskrybujesz się od ich postów?

Bo by nie miał na co narzekać.

Prawda jest taka, jeżeli wykazuje się chęć by mieć przejrzystego facebooka to spokojnie można takiego uzyskać. Wystarczy użyć głowy, blokad i wolnej chwili. Niestety nie ma przycisku "zrób to za mnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ponad 100 milionów osób podało swoje hasła do mejla"
W skrócie to, czym chwali się Facebook zachęcając i nas do czegoś, co brzmi jak przykład głupoty :P
Szczególnie po wcześniejszych doniesieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 14:27, Dared00 napisał:

> Jednak obecnie każde kolejne logowanie skłania mnie ku decyzji skasowania konta.
Mam
> powoli dość oglądania zdjęć usg, pierdyliarda powiadomień, że ktoś akurat zrobił
kupę
> itd.
To czemu nie usuniesz tych znajomych z listy albo nie odsubskrybujesz się od ich postów?


Nie wiedziałem, że można odsubskrybować.
Dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zablokować komuś możliwość zapraszania nas do polubienia stron? Czy jest to możliwe? Usuwanie ze znajomych nie wchodzi w grę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 01:10, Demagol napisał:

Jak zablokować komuś możliwość zapraszania nas do polubienia stron? Czy jest to możliwe?
Usuwanie ze znajomych nie wchodzi w grę ;).


Nie wiem czy jest jakas konkretna opcja, ale jak mnie to irytowalo ze 2 lata temu, to wysylalem tym osobom wiadomosci, zeby mnie do niczego nie zapraszali (choc wtedy nie chodzilo o zapraszanie do lubienia stron, ale o zapraszanie na rozne imprezy, ktore mnie nie interesowaly).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenia na wydarzenia można zablokować, natomiast jeśli chodzi o wysyłanie wiadomości, to nie chcę takowej wysyłać, generalnie wydaje mi się, że owa osoba po prostu wysyła zaproszenia wszystkim jak leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 11:17, kuba9876543210 napisał:

> Jak zablokować komuś możliwość zapraszania nas do polubienia stron? Czy jest to
możliwe?
> Usuwanie ze znajomych nie wchodzi w grę ;).

Nie wiem czy jest jakas konkretna opcja, ale jak mnie to irytowalo ze 2 lata temu, to
wysylalem tym osobom wiadomosci, zeby mnie do niczego nie zapraszali (choc wtedy nie
chodzilo o zapraszanie do lubienia stron, ale o zapraszanie na rozne imprezy, ktore mnie
nie interesowaly).


Akurat zapraszanie na eventy od danej osoby można łatwo zablokować. Ale do lajkowania stron to już nie kojarzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 10:45, Boguslav4 napisał:

Co robić na facebooku z trollami? Na forum roku jest kilka osób, które w każdym wątku
muszą narzekać i obrażać innych. :|

Napisać do admina, żeby ich wyrzucił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 10:45, Boguslav4 napisał:

Co robić na facebooku z trollami? Na forum roku jest kilka osób, które w każdym wątku
muszą narzekać i obrażać innych. :|

Zwykłe zablokowanie użytkownika? Stajecie się wtedy dla siebie niewidzialni. Nie widzisz wpisów takiej osoby, ona nie widzi twoich wpisów, nie możecie przeglądać swoich profilów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 10:52, Narmo napisał:

> Co robić na facebooku z trollami? Na forum roku jest kilka osób, które w każdym
wątku
> muszą narzekać i obrażać innych. :|
Zwykłe zablokowanie użytkownika? Stajecie się wtedy dla siebie niewidzialni. Nie widzisz
wpisów takiej osoby, ona nie widzi twoich wpisów, nie możecie przeglądać swoich profilów
itp.


Zastosowałem taką kację przeciwko osobie, ktora bez przerwy obrażała każdego i zastanawiam się, co się stanie jeśli ktoś sensownie odpowie na jej post w normalnym temacie- jesli go nie mogę zobaczyć to skąd mam wiedzieć czy odp. widzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że jeżeli dana osoba jest Twoim znajomym, to znajomi są wyświetlani losowo, a jeżeli nie masz jej jeszcze w znajomych, to pierwszeństwo w wyświetlaniu mają wspólni przyjaciele (o ile istnieją).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 00:47, Evertsen_Dante napisał:

Ktoś wie na podstawie czego facebook wyświetla listy znajomych? Konkretnie chodzi mi
o tę dziewiątkę znajomych po wejściu na profil.

Zauważyłem, że znaczenie ma też to czy z daną osobą rozmawiasz i czy zatrzymujesz się na jej wpisach, kiedy pojawiają się na Twojej tablicy.
MAGIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 15:39, Kraju napisał:

Czy da się jakoś zrobić, aby powiadomienia, że zmieniłem zdjęcie w tle wyświetlało się
tylko dla mnie?


PONAWIAM. A konkretnie pytam o profilowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 13:17, Evertsen_Dante napisał:

No racja, myślałem, że wiadomo na ten temat coś konkretnego, ale dzięki :)

... ale ja mówię serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować