Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Facebook, czyli najwiekszy portal społecznościowy na świecie - co nim myslicie - dyskusje, uwagi, komentarze

761 postów w tym temacie

Sposób z wydarzeniem nie działa :(. No ale przynajmniej wiem, jak się to coś nazywa, jest czym Google''a nakarmić :). Strona pomocy FB oczywiście okazała się niepomocna, bo wg. tego, co tam piszą, powinienem mieć ikonkę do rozwinięcia tickera... A jej nie ma xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie tutaj fejsa i na nim bezproduktywnie marnujecie czas; D ? bo ja już go usunęłem i jestem zdecydowanie wolny nie tracę na niego czasu i jestem bardziej wydajny : ) co tam jest ciekawego teraz to już taki śmietnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
zakładając konto na gram.pl, zaakceptowałeś regulamin. A jeden z punktów tego regulaminu wymaga od użytkownika dołożenia starań, żeby pisac poprawnie i tak, żeby zrozumieli cię inni użytkownicy forum. Bardzo proszę, żebyś przed dodaniem nowego posta sprawdził go pod względem ortografii, interpunkcji (!) i stylistyki. Ułatwisz w ten sposób innym użytkownikom zrozumienie ciebie i dołączenie do dyskusji. ;)

P.S. Witamy na forum. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czemu u mnie na fb na osi czasu tylko wyświetlone jest ile mam lat gdzie mieszkam a reszty nie ma ? xD mimo że mam ustawione służba wojskowa wydarzeniu życia tego nie ma : D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fb- Facebook

Ostatnio zauważyłam dosyć ciekawy fakt jak i popyt na dawanie zdjęć dzieci, po ich urodzeniu, ząbkowanie itp. itd. I zastanawia mnie jeden istotny fakt, że nie kompetencja ludzi została zachwiana.
Moim zdaniem można pochwalić się potomkiem ale powinien być w tym wszystkim jakiś umiar, mając do dyspozycji sklep/ maszynę, która umożliwia wydrukowanie tych zdjęć aby włożyć je przypuśćmy do albumu.
Chodź zaintrygowało mnie nie tylko właściwie to..
Albowiem są takie fanpage na facebook''u, których wręcz nie powinno być. - Mowa o hot, 13, 14 itp. itd.
Ja nie wiem kto dopuszcza do tworzenia takich karygodnych rzeczy. Sytuacja się zaognia, kiedy nie tylko w sieci o tym mówią a w telewizji.
Niby Fb mogą zakładać osoby od 13 roku życia zgadza się? Może i jestem z lat 90, gdzie niebyło jak teraz wszędzie obytego Internetu.

Dla nas Internet w tamtych latach był nie znany. Dla nas FACEBOOKIEM było podejście przed drzwi zapukanie do nich i wypowiedzenie magicznych słów. - przepraszam jest może Magda a jeśli jest to może wyjść na dwór i z nami się pobawić ? Tak widzę fb w naszych 90 latach a dla nich może i 80.
A zakończę to w ten sposób.
Myśląc i komentując upewniam i trzymam się swojej teorii. Owszem posiadam Fb ale w celu konwersacji z ludźmi z którymi straciłam ówcześnie kontakt, lub braku numeru telefonu.

Ja mam takie dodatkowe do moderatorów.

Skoro każdy z nas w społeczeństwie posiada magicznego facebooka, to dlaczego społeczność nie potrafi subiektywnie wyrazić swoją opinię w realnym świecie a wypisują posty na innych portalach społecznościowych, forach. ?

Jestem ciekawa, czy ludzie spojrzeli by na to jak działają na nich poszczególne strony społecznościowe, jak widzą ich inni. Bo wydaje mnie się iż człowiek mając pewne swoje ograniczenia jest w stanie zmienić to co robić, lub zmienić swój nawyk. Chcę poznać zdanie, gdyż bardzo mnie to " zainteresowało"

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawno posiadam konto na facebooku i dzisiaj pojawił się pierwszy problem. Dostałem zaproszenie do znajomych od osoby o egzotycznie brzmiącym nazwisku. Nikogo takiego nie znałem, zaproszenie usunąłem, jednak od tego czasu facebook usilnie proponuje mi znajomych z Kenii, Brazylii itd. i nie mam pojęcia dlaczego. Sprawdziłem swój Dziennik aktywności - nic podejrzanego się nie dzieje. Czego to może być wina? Błąd w ich systemie? Zdarzają się takie rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki przycisk, jak się klikło to można było wybrać ile się otrzymuje wiadomości danego typu, czy coś w ten deseń, wie ktoś gdzie go znajdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wiadomości, proszę o konkretną odpowiedź.
Jak to jest z wiadomościami do osób nieznajomych? Jesli wyślę wiadomość do osoby, której nie mam na liście znajomych, ale mam z nią wspólnych znajomych, to wiadomośc pojawi mi się w głównej karcie, czy w folderze Inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 01:52, Kirabaxior napisał:

Mam pytanie odnośnie wiadomości, proszę o konkretną odpowiedź.
Jak to jest z wiadomościami do osób nieznajomych? Jesli wyślę wiadomość do osoby, której
nie mam na liście znajomych, ale mam z nią wspólnych znajomych, to wiadomośc pojawi mi
się w głównej karcie, czy w folderze Inne?


W folderze "Inne" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli datę urodzenia zmienię jako widoczną na "Tylko ja", to moi znajomi nie dostaną powiadomienia o moich urodzinach.
(Chodzi mi o to, żeby nie dostali :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu jawił mi się fb jako jeden wielki śmietnik i złodziej czasu. Portale społecznościowe takie jak fb niesamowicie uzależniają. I to jest całkowicie irracjonalne. Płytkie wpisy, zaproszenia od ludzi, których nie znam ( ah, ten syndrom fejsbukowego kolekcjonerstwa ), dziesiątki głębokich, życiowych cytatów Paolo Coelho i zdjęć w standardowej pozie, z charakterystycznym dzióbkiem. Jeden wielki ściek. Do komunikacji ze znajomymi i tak korzystam z telefonu, a tendencja do obnażania się w sieci, wystawiania swoich danych osobowych aż przeraża. Jakkolwiek ma użytkownik wolność wyboru, może ograniczyć podawane informacje do imienia i nazwiska, obrać satysfakcjonującą go opcję - nie dostrzegam w fb niczego ciekawego ; ) Stąd podobnie jak pewien forumowicz powyżej zdecydowałem się na dezaktywację konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2015 o 21:31, kaczek93 napisał:

Czy jeśli datę urodzenia zmienię jako widoczną na "Tylko ja", to moi znajomi nie dostaną
powiadomienia o moich urodzinach.
(Chodzi mi o to, żeby nie dostali :D).

no skoro ukryłeś to logiczne że nie dostaną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2015 o 03:16, NocturnalGamer napisał:

Od dłuższego czasu jawił mi się fb jako jeden wielki śmietnik i złodziej czasu.


Wiele zależy od tego, jak się z niego korzysta. Ja akurat mam wielu znajomych rozrzuconych po całym świecie, więc samo korzystanie z telefonu byłoby bardzo utrudnione. Facebook pozwala nam pozostać w kontakcie. Pod warunkiem, oczywiście, że nie popada się w przesadę, ale to chyba dotyczy wszystkiego w życiu. Zablokowałem zaproszenia do różnych gierek (bo od grania to mam PS4, a nie fejsa, choć nie ukrywam, że parę lat temu miałem fazę na FrontierVille :D ), prowadzę selekcję osób, które dodaję do znajomych (jeśli kogoś nie znam osobiście, nie widzę powodu, by go dodawać), mój profil nie jest publiczny, więc mam spokój. A jednocześnie jest to bardzo przydatne narzędzie - polubienie stron dotyczących interesujących mnie zagadnień sprawia, że na bieżąco otrzymuję ciekawe dla mnie informacje, czy to o grach, broni czy wydarzeniach na świecie. Nie muszę skakać po kilku serwisach, żeby sprawdzić, co się dzieje, czy są jakieś nowe informacje o, powiedzmy, DLC do Bloodborne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w Znajomi, naciskasz Zarządzaj (ikonka ołówka w prawym górnym rogu listy znajomych), Edytuj ustawienia prywatności i tam pojawia Ci się opcja Kto może zobaczyć Twoją listę znajomych?, w której możesz dostosować, kto może zobaczyć Twoich znajomych. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję instrukcji dla debila (mnie), jak ukryć całą oś czasu przed wszystkimi, bo nie widzę tej opcji, możecie załączyć screena i mnie zbesztać;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia -> Oś czasu i oznaczanie i wszystko co chcesz ukryć ustawiasz na opcje "tylko ja".

Screena nie załączam, bo nie ma po co, oficjalnie jednak besztam cie - przyjmij besztanie na klatę i wróć jak je przetrawisz xD

P.S.
Dodatkowo ustaw tak samo kwestie widoczności i publikowania treści w zakładce Prywatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować