Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Facebook, czyli najwiekszy portal społecznościowy na świecie - co nim myslicie - dyskusje, uwagi, komentarze

761 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2013 o 09:47, Budep napisał:

PONAWIAM. A konkretnie pytam o profilowe.

@Kraju @Budep - wrzucacie zdjęcia, wchodzicie w link do tego zdjęcia, klikacie na koło zębate i klikacie na ''Tylko znajomi znajomych'' i zmieniacie na ''Tylko ja'' - tam chyba ikonka kłodki jest, czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na pierwszych pięciu miejscach lądują ludzie, z którymi ostatnio gadałeś - pierwsza osoba to ta, z którą gadałeś ''najbardziej niedawno'' :P
Reszta to już jak często lajkujesz im ich statusy, jak często odwiedzasz ich profile etc. Mechanizm jest sprytny, ale i przydatny.

A co do ''depresji fejsbukowej'' to niestety tak jest. Przez miesiąc zluzowałem troche z wchodzeniem na niego i faktycznie, jakby żyło mi się lepiej, jakkolwiek to nie brzmi. Miałem taki trudniejszy okres, i te wszystkie statusy znajomych czy fotki mnie tylko bardziej drażniły. Nie mniej tak jak ktoś powiedział, wystarczy wywalić z suba odpowiednie osoby, i fejsbuk jako komunikator, służacy do ugadywania się nie tylko z pojedyńczymi osobami, ale też z całymi grupami(klasa, grupa ze studiów)jest naprawde praktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2013 o 12:52, Kadaj napisał:

Czy wiadomości od osób spoza listy znajomków w ogóle dochodzą? ;p


A czy one nie powinny być w folderze "inne" wtedy? Nie jestem tego pewny, ale tak może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pewien problem z facebookiem. Nie mam na nim konta, a jakaś osoba serbskiego pochodzenia wykorzystała mój adres email. Zauważyłam to dopiero teraz, kiedy mój spam gwałtownie się rozrósł (nigdy nie aktywowałam tego konta, a mój adres email jest zabezpieczony przed włamaniem). Skorzystałam z facebookowego formularza, żeby powiadomić o tym pracowników i zażądać usunięcia mojego adresu, ale mimo upływu kilku dni nie otrzymałam odpowiedzi.
Co radzicie w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 19:12, Budep napisał:

Jak zrobić, żeby nie wyswietało sie, ze zmienilem zdjecie w tle? Ktoś wie?


Wydaje mi się, że po prostu jak już zmienisz, to od razu < hide from timeline i pyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z androidowym facebookiem (i facebook messengerem). Gdy go zainstaluje u innych użytkowników portalu pokazuje, że jestem ciągle online. Chciałbym by chat pokazywał zieloną kropkę obok mnie gdy loguje się przez przeglądarkę internetową a gdy nie jestem zalogowany na PC to obok mojego imienia i nazwiska powinna pojawić się ikonka telefonu. Można tak ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 17:14, KrisK91 napisał:

Mam problem z androidowym facebookiem (i facebook messengerem). Gdy go zainstaluje u
innych użytkowników portalu pokazuje, że jestem ciągle online. Chciałbym by chat pokazywał
zieloną kropkę obok mnie gdy loguje się przez przeglądarkę internetową a gdy nie jestem
zalogowany na PC to obok mojego imienia i nazwiska powinna pojawić się ikonka telefonu.
Można tak ustawić?


To powinno samo wykrywać z jakiego urządzenia korzystasz, dziewczyna posiada telefon z androidem i korzysta z FC właśnie poprzez telefon i czasami ma ikonkę telefonu ale często jest tak, że ma normalną zielonką kropkę. Nic z tym nie robisz niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa funkcja FB. Na czacie widzimy kto siedzi na kompie, a kto na urządzeniu mobilnym. Niedługo dostaniemy pełne dane, co kto robi w danej chwili, czy siedzi na tronie czy gotuje zupę, a może czy akurat śpi, tylko FB nie wyłączył. Nie da się zaprzeczyć, że inwigilacja wchodzi do naszych domów z buta. Sorry, ona po prostu wjeżdża z buta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 18:03, Sarturias napisał:

Nowa funkcja FB. Na czacie widzimy kto siedzi na kompie, a kto na urządzeniu mobilnym.
Niedługo dostaniemy pełne dane, co kto robi w danej chwili, czy siedzi na tronie czy
gotuje zupę, a może czy akurat śpi, tylko FB nie wyłączył. Nie da się zaprzeczyć, że
inwigilacja wchodzi do naszych domów z buta. Sorry, ona po prostu wjeżdża z buta.


W ogóle czy mi się wydaje, czy odkąd fejs wymusił na użytkownikach smartfonów instalację aplikacji Messenger, to jest się wiecznie zalogowanym? Wkurza mnie to podwójnie, druga, niepotrzebna apkka (skoro można było czatować przez główną appkę, to po co druga?!) i jeszcze jestem wiecznie zalogowany? Wtf :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jak to jest z tym Messengerem? Nie korzystam z niego, a normalnie mogę korzystać z czatu w aplikacji na Androidzie. Co prawda za każym razem aplikacja proponuje mi, żebym pobrał Messengera, ale zawsze biorę "Nie, dziękuję" i bez żadnych przeszkód ani komplikacji korzystam z czatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 18:03, Sarturias napisał:

Nowa funkcja FB. Na czacie widzimy kto siedzi na kompie, a kto na urządzeniu mobilnym.

Nowa? Mnie to dziwiło 2-3 lata temu, ale od tamtej pory to już chleb powszedni. Do tego dochodzi jeszcze lokalizacja geograficzna miejsca, z którego wysłano wiadomość. Tak więc u mnie typowe okienko wiadomości wygląda mniej więcej w ten sposób:

Jan Kowalski
Cześć!
Sent 3 seconds ago from mobile near Haymarket, Edinburgh.

I tak od naprawdę długiego czasu. Może te zmiany dopiero teraz weszły do polskiej wersji portalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 18:22, Kraju napisał:

Właściwie to jak to jest z tym Messengerem? Nie korzystam z niego, a normalnie mogę korzystać
z czatu w aplikacji na Androidzie. Co prawda za każym razem aplikacja proponuje mi, żebym
pobrał Messengera, ale zawsze biorę "Nie, dziękuję" i bez żadnych przeszkód ani komplikacji
korzystam z czatu.


Na iOS było tak przez jakiś tydzień. Potem nagle zniknął przycisk - "Nie dziękuję", był tylko przycisk "Pobierz Messengera". Opcja by korzystać z normalnego czatu całkowicie zniknęła z głównej fejsowej apkki, niestety :/

@Sandro
Nie, takie rzeczy co mówisz to też są już od dawna. Wszedłem na fejsa i widzę, że jedyne co się zmieniło to to, że wcześniej był po prostu obrazek komórki, a teraz jest wielki chamski napis na capsie "URZĄDZENIE PRZENOŚNE" albo "INTERNET". Ten dłuższy napis co ciekawe sprawia, że imię i nazwisko się nie wyświetlają, co przy znajomych co często zmieniają profilowe, albo ich nie mają utrudnia życie :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 18:27, Sandro napisał:

Nowa? Mnie to dziwiło 2-3 lata temu, ale od tamtej pory to już chleb powszedni.


Chodzi o tą beleczkę po prawej stronie. Takich wyszczególnień chyba wcześniej nie było.

20131119184540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 18:03, Sarturias napisał:

Nowa funkcja FB. Na czacie widzimy kto siedzi na kompie, a kto na urządzeniu mobilnym.
Niedługo dostaniemy pełne dane, co kto robi w danej chwili, czy siedzi na tronie czy
gotuje zupę, a może czy akurat śpi, tylko FB nie wyłączył. Nie da się zaprzeczyć, że
inwigilacja wchodzi do naszych domów z buta. Sorry, ona po prostu wjeżdża z buta.

no naprawdę jest to powiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować