Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Facebook, czyli najwiekszy portal społecznościowy na świecie - co nim myslicie - dyskusje, uwagi, komentarze

761 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2013 o 18:48, Accid napisał:

no naprawdę jest to powiązane.


Lepiej dmuchać na zimne niż potem sobie uświadomić, że powolne zmiany w systemie FB przez to, że były wprowadzane stopniowo zabrały nam całą prywatność (gdyż nie zauważyliśmy ich jako całości) w tym wszelkie dane osobowe, które po upadku FB - co jest pewne jak śmierć i podatki - za najpóźniej 3-4 lata, zostaną sprzedane agencjom marketingowym za miliardy dolarów, by Zuckenberg jeszcze mógł zarobić sprzatając za sobą biuro. A agencje marketingowe to tylko początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle okno czatu miałem "przyklejone" do prawej strony ekranu, teraz wygląda ono jak zminimalizowane okno rozmowy, po kliknięciu na które otwiera mi się lista dostępnych osób. Jak przywrócić dawny wygląd czatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 18:45, cubbek napisał:

Chodzi o tą beleczkę po prawej stronie. Takich wyszczególnień chyba wcześniej nie było.

:O
Mi ten facebookowy czat nigdy się nie podobał więc mam go wyłączonego od lat. Jak piszę ze znajomymi to z podstrony "messages", a teraz z tymi zmianami to wątpię abym kiedykolwiek powrócił do zwykłego czatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, chyba że kliknąłeś na link, który wkleił jeden z Twoich znajomych (swego czasu był dość popularny wirus, który po kliknięciu w link dodawał wpisy na tablicy ofiary, w których oznaczał jej znajomych, w wyniku czego nastąpiła reakcja łańcuchowa) lub na reklamę typu "Zobacz jak teraz młodzież bawi się na domówkach" czy "Szok! Odebrała sobie życie podczas studniówki" ;-) Jednak reklamy mają za zadanie raczej tylko wyciągnąć numer telefonu ofiary (na zasadzie "mamy przeciążone serwery, podaj numer swojego telefonu, aby się uwiarygodnić") i nie powinieneś złapać z nich żadnego syfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 01:22, Gumisiek2 napisał:

Raczej nie, chyba że kliknąłeś na link, który wkleił jeden z Twoich znajomych (swego
czasu był dość popularny wirus, który po kliknięciu w link dodawał wpisy na tablicy ofiary,
w których oznaczał jej znajomych, w wyniku czego nastąpiła reakcja łańcuchowa) lub na
reklamę typu "Zobacz jak teraz młodzież bawi się na domówkach" czy "Szok! Odebrała sobie
życie podczas studniówki" ;-) Jednak reklamy mają za zadanie raczej tylko wyciągnąć numer
telefonu ofiary (na zasadzie "mamy przeciążone serwery, podaj numer swojego telefonu,
aby się uwiarygodnić") i nie powinieneś złapać z nich żadnego syfu.

Przyszedł komunikat, że mój znajomy "XY" nazwijmy go zaprosił mnie do polubienia strony. Tylko wszedłem zobaczyć co to za strona. Jakie jest prawdopodobieństwo, że złapałem wirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 01:23, LubieWafle napisał:

Przyszedł komunikat, że mój znajomy "XY" nazwijmy go zaprosił mnie do polubienia strony.
Tylko wszedłem zobaczyć co to za strona. Jakie jest prawdopodobieństwo, że złapałem wirusa?

Jeżeli nic nie ściągałeś, nie wpisywałeś ani dalej nie klikałeś, to bliskie zeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 09:12, Dared00 napisał:

Jeżeli nic nie ściągałeś, nie wpisywałeś ani dalej nie klikałeś, to bliskie zeru.

Wszedłem i rozwinąłem pierwszy post, żeby zobaczyć dalszą treść. Nic nie klikałem w żadne linki, nie wpisywałem. Czy to się wlicza jeszcze do tego, że zagrożenie jest bliskie zeru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wariuje mi czat. Pokazuje zaniżoną liczbę dostępnych znajomych, a mianowicie tylko kilku. Dopiero gdy odświeżę stronę (czasem kilka razy) to liczba ta wraca do normy. Spotkaliście się z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, da sie cos zrobic z tym, ze teraz jak klikne na jakas rozmowe to pojawia mi sie okienko czatu w prawym dolnym rogu i musze kliknac dwukrotnie by wybrac opcje ''Pokaz cala rozmowe'' (czy jak to tam jest po polsku przetlumaczone). Do tej pory normalnie mi sie rozmowa pojawiala, a teraz scierwo sie samo zmienilo i wkurza mnie to strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 20:20, Piotrek_K napisał:

Ludziska, da sie cos zrobic z tym, ze teraz jak klikne na jakas rozmowe to pojawia mi
sie okienko czatu w prawym dolnym rogu i musze kliknac dwukrotnie by wybrac opcje ''Pokaz
cala rozmowe'' (czy jak to tam jest po polsku przetlumaczone). Do tej pory normalnie
mi sie rozmowa pojawiala, a teraz scierwo sie samo zmienilo i wkurza mnie to strasznie...

Też mnie to irytowało ale nie znalazłem takiej opcji. Spotykałem bodajże jakieś widgety ale z niezaufanych źródeł. Trzeba się przyzwyczaić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pewien uporczywy problem. Wszedłem dzisiaj w jakiś idiotyczny link ,który mi wysłano ,co spowodowało że moje konto samo zaczęło spamować moim znajomym tym samym linkiem tworząc po kolei wiadomości . Sytuacja żenująca ,bo nie mam pojęcia jak się tego pozbyć a wiadomości lecą. Na tą chwile postanowiłem dezaktywować konto. Co mogę zrobić żeby się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 01:09, Lara_Dorren napisał:

Witam
/.../


Spróbuj zajrzeć w aplikacje / ustawienia i zablokuj wszystko co się da- a potem odblokuj to, z czego korzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu te wszystkie portale, jak Youtube czy Google czy Facebook przeprowadzają te swoje zmiany zawsze, by zrobić wszystko nieprzejrzyste? :) I czy już nie wyswietalają się te małe okienka z profilowymi, czy tylko ja nie potrafię tego ponownie uruchomić? A to było dużo wygodniejsze od tej całej listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 14:56, Budep napisał:

Czemu te wszystkie portale, jak Youtube czy Google czy Facebook przeprowadzają te swoje
zmiany zawsze, by zrobić wszystko nieprzejrzyste? :) I czy już nie wyswietalają się te
małe okienka z profilowymi, czy tylko ja nie potrafię tego ponownie uruchomić? A to było
dużo wygodniejsze od tej całej listy.


Chodzi Ci o okienka pokazujące info o osobach, po najechaniu na imię i nazwisko? Wyśiwetlają się.
Co do wyglądu to jak dla mnie na +.
Nie rozumiem co ludzie widzą złego w zmianach, które zawsze są przeprowadzane w celu usprawniania działania serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2014 o 15:09, Barnette napisał:

Co do wyglądu to jak dla mnie na +.
Nie rozumiem co ludzie widzą złego w zmianach, które zawsze są przeprowadzane w celu
usprawniania działania serwisu.


Nie, chodzi mi o te miniatury profilowych zdjęć z lewej strony, których u mnie obecnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować