Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Facebook, czyli najwiekszy portal społecznościowy na świecie - co nim myslicie - dyskusje, uwagi, komentarze

761 postów w tym temacie

Można było kiedyś to sprawdzić dawno temu poprzez zmiany w kodzie na naszym profilu. Po prostu numerki w pewnej linii odpowiadały osobom, które ostatnio odwiedziały nasz profil. Albo też robiły to najczęściej. Ale od dobrych dwóch lat chyba tego sprawdzać nie można i nie ma sposobu, aby sprawdzić kto ostatnio sprawdział profil na fb.

Ale za to jako ciekawostka - w okienku znajomych zawsze pojawiają się ci, z którymi według fb utrzymuje się najlepszy kontakt i najlepiej pasują na podstawie polubionych stron/miejsca pracy/uczelni/szkoły i tak dalej. I w pewnym sensie u mnie to się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 09:29, In_The_End napisał:

Hi, jak zrobić by moi znajomi w moich znajomych widzieli tylko ludzi, których razem znamy
? Albo lepiej, jak zrobić by widziały to tylko konkretne osoby ?

Wchodzisz na swoją oś czasu > klikasz "Znajomi" > obok "+ Szukaj znajomych" jest ołówek z funkcją "zarządzaj", wchodzisz w to i voilà - masz możliwość edycji ustawień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje w przypadku gdy jest sobie konto na fb ale adres mailowy przypisany do niego przy logowaniu ''wyparowuje''? Konto sobie zostaje na amen czy będzie za jakiś czas dezaktywowane? I co by było w przypadku gdy ten niby ''zniknięty'' mail został założony od nowa? Co się dzieje wtedy z kontem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za jeszcze jednego posta pod rząd.

Czy jeżeli ten mail od logowania do facebooka ''przepadł'' i portal twierdzi że wskazywany adres nie jest przypisany do żadnego konta [ niezależnie od tego czy ów adres istnieje jeszcze ''gdzieś'' czy został założony od nowa [ bo ten login był wolny znów ] to da się jakoś połączyć tego maila z tamtym kontem na fb? Albo odzyskać konto na fb lub pierwotnego maila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można wyłączyć jakoś integrację facebooka ze stronami z informacjami? Chodzi mi o to wyświetlanie się na przykład na onecie mojej lub znajomych aktywności (przeczytane ostatnio artykuły). Zawsze staram się mieć to wyłączone bo nie widzę w tym najmniejszego sensu, jednak ostatnio regularnie się samo włącza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się w jakiś sposób usunąć z tej listy z prawej ''bliższych znajomych'' jakąś osobę czy to jest niemożliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2014 o 20:25, Budep napisał:

Czy da się w jakiś sposób usunąć z tej listy z prawej ''bliższych znajomych'' jakąś osobę
czy to jest niemożliwe?



Bliscy znajomy to osoby, które są na liście Twoich znajomych oraz są oznaczeni charakterystyczną żółtą gwiazdką. Aby usunąć im miano '''' bliskiego znajomego '''' po prostu wejdź na ich profile, i na przycisku '''' *Gwiazdka* Znajomi'''' klikasz lewym przyciskiem myszy i klikasz na już zaznaczone '''' Bliscy znajomi ''''. Powinno się to odhaczyć, i problem masz z głowy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 20:05, Tyler_D napisał:

Naprawdę nikt nie ma żadnego pomysłu, sugestii, czegokolwiek?



Moim zdaniem to jest tak: Bez maila konta na Facebooku nie możesz posiadać, jest to po prostu niewykonalne. Dlatego też Facebook bez maila można powiedzieć nie istniałby. Więc jeżeli założysz konto, a potem usuniesz maila, czy tak jak napisałeś '''' mail wyparuje '''' to Twoje konto od tego momentu jest niedostępne dla wszystkich żyjących na tym świecie, prócz administracji facebooka(chyba), więc po prostu te konto jest bezużyteczne i zostaje usunięte. (tak mi się przynajmniej wydaje:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 20:46, Kardithron napisał:

http://www.spidersweb.pl/2014/05/wirus-na-facebooku.html
http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/525240/facebook-virus-warning-and-please-help/
http://www.javaprogrammingforums.com/totally-off-topic/35620-jar-file-circulating-facebook-like-virus-any-insight-appreciated.html

Spotkaliście się z tym?

Dostałem dzisiaj taki plik od znajomego i niestety, odruchowo zrobiłem double-clicka.
Natychmiast wylogowałem się z komputera i zalogowałem ponownie, by zrobić restart procesów.
Artykuł sugeruje, że wirus powinien rozesłać podobne wiadomości do moich znajomych. Nic
takiego się nie stało (ostatnią wiadomością w skrzynce nadawczej jest to, co faktycznie
wysyłałem parę godzin temu, nikt też się nie skarży na rozsyłanie wirusów). Właśnie przeprowadzam
skanowanie komputera. Zmieniłem również hasło dostępu do konta FB.
"Moc obliczeniowa komputera będzie wykorzystywana przez atakujące osoby do kopania Bitcoinów
na ich konto." - nie rozumiem.



Taaaak, wiele razy mi znajomi spamowali różnego typu linkami z dziwnymi nazwami, ale ja najpierw pytam się ich co to jest?

Gdy mi nie odpisują, olewam i nie wchodzę. Zazwyczaj dostaję wiadomość na drugi dzień '' To wirus, nie wchodź ! '' Na Facebooku grasuje wiele wirusów, trzeba uważać na co się klika, co jest wiarygodne, a co nie, bo inaczej spotkasz się z niemiłymi sytuacjami, spamem z Twojej strony do znajomych, niewygodą itd. Jednym słowem : UWAGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś ustawić żeby znajomi nie widzieli jakie strony polubiłem? Żeby nie pokazywało im się na głównej stronie i na moim profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w ustawieniach prywatności tego nie ma tam? ;) Po prostu trzeba jakoś poszukać, mi się wydaje że można po prostu ustawić jakoś to, że widzisz tylko Ty takie rzeczy. Nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 22:23, Muradin_07 napisał:

A w ustawieniach prywatności tego nie ma tam? ;) Po prostu trzeba jakoś poszukać, mi
się wydaje że można po prostu ustawić jakoś to, że widzisz tylko Ty takie rzeczy. Nic
poza tym.


Znalazłem tylko ustawienie, które powoduje, że inni nie widzą postów, które publikuję. Ale nigdzie nie mogę znaleźć ustawienia, które by ukrywało strony. Na razie poradziłem sobie tylko z tym, że ukryłem je na moim profilu. No ale bardziej zależy mi na tym żeby nie wyświetlało im się to na głównej stronie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy wiesz co... możesz jeszcze spróbować poszperać w pomocy czy czasem ktoś nie dał takiego zapytania. Bo np. wiele osób nie wie, że konto na fb można skasować, a nie tylko zdeaktywować. Bo na pewno to jakoś można, pytanie czy czasem "lajki" nie są sprzężone z ogólnym systemem Facebooka. Bo jakby nie patrzeć dużo rzeczy one sugerują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować