Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jack White o Guitar Hero

11 postów w tym temacie

Grałem od roku na Guitar Hero, w tym tygodniu kupuję prawdziwą gitarę, i muszę przyznać, że szczerze rozumiem te szare masy biegnące po każdą najnowszą odsłonę GH - kiedy porównałem technikę i trudność gry na kontrolerze i prawdziwej gitarze, zjeżyły mi się włosy na głowie. Nie dziwne, że większość ludzi woli prostsze rozwiązanie, jakim jest GH - po paru godzinach umiesz "zagrać" piosenki, podczas gdy na gitarze sam trening łapy trwa 2 tygodnie, potem przychodzi nauka trudniejszych technik i piosenek, plus czas na naukę tabulatur dla piosenek... "Trochę" to trudniejsze, niż naciskanie 5 kolorowych guzików i "szarpanie" w jedną plastikową niby-strunę.
Mimo to nie żałuję, że przesiadam się na elektryka, ale skoro gry rytmiczne są tak bardzo popularne, to gdzie takie, które uczą grać na prawdziwych instrumentach? Kiedyś na gramie był news o grze, która działała jak Guitar Hero, tylko że podłączało się pod nią prawdziwą gitarę i leciały przez ekran kolorowe ikonki z numerem progu itd, takie interaktywne tabulatury - gdzie to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to GH jest bardzo fajnym tytułem dla niedzielnych graczy. A podpięcie prawdziwej gitary do kompa i zrobienia takiego "prawdziwego" GH byłoby... jak dla mnie kiepskim pomysłem. Podczas gry na prawdziwym wiośle liczy się ułożenie ręki i inne pierdoły. Jeśli ktoś naprawdę chcę się nauczyć grać to lepiej spędzić trochę czasu z nauczycielem niż potem mieć problem przez złe nawyki, które są skutkiem samodzielnego grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy WIELCY są w conajmniej 95% samoukami, więc to chyba nie jest jakieś problematyczne. W sumie to można chyba stwierdzić, że tak do końca prawie nikt nie gra w pełni technicznie :)
Swoją drogą - czemu w newsie nie wspomnieliście, że również Jimmy Page negatywnie wypowiadał się o GH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 19:43, Leito_PL napisał:

Jeśli o mnie chodzi to GH jest bardzo fajnym tytułem dla niedzielnych graczy.

Niedzielnych? Pogięło? Dużo ludzi gra, gra codziennie, hardkorowo. GH jest serią, która jako jedna z nielicznych daje baaardzo dużo zabawy. Przy tej grze nie nauczysz się grać na gitarze, nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 20:32, GuitarHero napisał:

> Jeśli o mnie chodzi to GH jest bardzo fajnym tytułem dla niedzielnych graczy.
Niedzielnych? Pogięło? Dużo ludzi gra, gra codziennie, hardkorowo. GH jest serią, która
jako jedna z nielicznych daje baaardzo dużo zabawy. Przy tej grze nie nauczysz się grać
na gitarze, nigdy.


Ale może zachęcić do gry na prawdziwej gitarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Martekh - to, że wszyscy "wielcy" są/byli samoukami, znaczy tylko tyle, że dłużej im zajęło dojście do odpowiednich technik, które dzisiejszym zielonym wpajane są na samym początku :) To, czego my dowiadujemy się od nauczycieli oni zyskali doświadczeniem. I naprawdę nie wierzę, żeby 100% "wielkich" gitarzystów (Tony Iommi, Slash, Joe Satriani, Santana, Steve Vai, Paul McCartney czy Jimmy Page) nigdy nie pytało się nikogo o pomoc w jakimś aspekcie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 20:30, xRaphaelx napisał:

Zaitsev, chyba pomyłka. White Stripes nie było w GH2. Chyba, że jakiś DLC, ale nie kojarzę.

Przepraszam - straszna pomyłka. Przy pisaniu newsa sprawdzałem dla pewności i wydawało mi się, że Seven Nation Army było w GHII, ale to efekt hakowania gry na PS2... Jeszcze raz przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tam jest łatwiejsza gra na prawdziwej gitarze :P po zatem nie wiem czy np hitynsy z Rockbanda pomagają w czym kolwiek "If you want to make some.." wg mnie gry te powinny zachecać bardziej do abstrakcyjnego myślenia i rozwijania swych talentów w dziedzinie muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować