Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Final Fantasy VII bije rekordy na PSN

28 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2009 o 22:38, grk napisał:

Szczerze? Nie dziwi mnie to ani trochę ;)

I nie tylko Ciebie. Sam ten tytuł będę wspominał chyba aż do śmierci. W dwóch słowach - Fajnalowa legenda. Jedyne czego mógłbym jeszcze oczekiwać od tego tytułu, a właściwie od jego twórców to oczywiście upragnionego przez wszystkich fanów tej części remejku. W dalszych planach przeniesienia tytułu na PSP i ponowne wznowienie sprzedaży (również w wersji na PC). Pomarzyć zawsze warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 23:56, Daimon084 napisał:

Jedna z gier której bardzo zazdroszczę posiadaczom PS3.
A może by tak dodawać gratis do FFXIII na xboxa :)


M$ prędzej sczeźnie, niż da Ci coś za darmo. :P
Mnie pobierania FFVII też nie dziwią. Wspaniała gra. Trzeba będzie załatwić skądś oryginał na PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego mógłbym jeszcze oczekiwać od tego tytułu, a właściwie

Dnia 23.06.2009 o 23:15, Damianuss1 napisał:

od jego twórców to oczywiście upragnionego przez wszystkich fanów tej części remejku.


No to już nie wszystkich. Bo ja nie chcę remake''u. To jest za dobra gra na remake.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 23:15, Damianuss1 napisał:

a właściwie od jego twórców to oczywiście upragnionego przez wszystkich fanów tej części remejku.


tego sie nie da zrobic lepiej, no i takich pozycji nie powinno sie oddawac nikomu do "przerobienia" czy ponownego wydania - patrz co sie stalo z falloutem (z crpga w shootera) - a teraz wyobraz sobie co ktos mogl zrobic z FF7 ;] remejki ff na dsa tez srednio wyszly - to juz nie to (zmiana grafiki). a ff7 ciagle jest tak samo grywalne jak kilkanascie lat temu nie trzeba nic zmieniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FF VII ,największy kicz RPG wszechczasów.Bije go tylko FF X.
-nudna przewidywalna fabuła.
-losowe walki co 2 sekundy ,tak ich pełno że jakbym liczył zabitych przeciwników to FF zwycieżyłoby Diablo.
-absurdalny świat ,graniczący z głupotą i nielogicznością.
-We wszytrskich częściach taka sama struktura fabuły.Czyli nastolatki plus ratow2mnie wszechświata plus tragiczna miłość.
-liniowa do bólu.Twórcy prowadzą gracza za rączke.
-brak wyborów moralnych.
-muzyka z niczym japońskiej telenowli.Czyl zła.Elektroniczne szit na pierwszy rzut oka ładny.Alepo dłuższym słuchaniu tragedia.
-naiwne i przesłodzone postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne zaskoczenie.
Bardziej szokujące było by pojawienie się FF VII i VIII na gog.com (w moim przypadku byłby instant buy, zwłaszcza dla części ósmej) na co ciągle jeszcze dużo osób mam nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 09:11, EmperorKaligula napisał:

tego sie nie da zrobic lepiej, no i takich pozycji nie powinno sie oddawac nikomu do
"przerobienia" czy ponownego wydania - patrz co sie stalo z falloutem (z crpga w shootera)
- a teraz wyobraz sobie co ktos mogl zrobic z FF7 ;] remejki ff na dsa tez srednio wyszly
- to juz nie to (zmiana grafiki). a ff7 ciagle jest tak samo grywalne jak kilkanascie
lat temu nie trzeba nic zmieniac


A ja jednak jestem za remake''m tylko pod warunkiem, że zmianie ulegnei tylko grafika. Czekam i czekać będę coś na kształt FF:CC (chodzi o grafikę) czy może na konsole nowej generacji bliskie FF:AC

@Triderus
>FF VII ,największy kicz RPG wszechczasów.Bije go tylko FF X.
Największy jRPG wszechczasów ;)
>-nudna przewidywalna fabuła.
Nie powiedziałbym.
>-losowe walki co 2 sekundy ,tak ich pełno że jakbym liczył zabitych przeciwników to FF zwycieżyłoby Diablo.
Spokojnie Diablo nadrabia już na pierwszej mapie z chochlikami, żadna gra tego nie przebije, nawet Serious Sam :)
>-absurdalny świat ,graniczący z głupotą i nielogicznością.
Poproszę przykłady.
>-We wszytrskich częściach taka sama struktura fabuły.Czyli nastolatki plus ratow2mnie wszechświata plus >tragiczna miłość.
A w zachodnich gniotach sami namaszczeni, kolczugi +5 do siły, konie, smoki i inne duperelki.
>-liniowa do bólu.Twórcy prowadzą gracza za rączke.
Nie liniowych gier ja policzę na palcach dwóch rąk, więcej nie znam, a Ty?
>-brak wyborów moralnych.
Nie na tym ta gra polega, z resztą wiele cRPG posiada owszem takie wybory ale nic one nie dają, więc jeśli mam dostawać iluzję wole już taką wersję.
>-muzyka z niczym japońskiej telenowli.Czyl zła.Elektroniczne szit na pierwszy rzut oka ładny.Alepo dłuższym >słuchaniu tragedia.
No i teraz dałeś czadu, zła muzyka!? Tego Ci nie wybaczę! :]
>-naiwne i przesłodzone postacie.
Taki już ich urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

FF VII ,największy kicz RPG wszechczasów.Bije go tylko FF X.
-nudna przewidywalna fabuła.

Jesteś pewien że graliśmy w ten sam tytuł. Bo niezależnie w jaką część grałem to fabuła potrafiła naprawde w pewnym momencie zmienić się tak że trzeba było patrzeć na nią kompletnie inaczej niż wcześniej(np. prawda o Cloud''zie w FFVII, spotkanie Laguny ww FFVIII na żywo, pochodzenie Tidusa z FFX)

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-losowe walki co 2 sekundy ,tak ich pełno że jakbym liczył zabitych przeciwników to FF

Gdzie tam co 2 sec. owszem losowe walki występują często ale taki jest urok jRPG. Ale i tak pokonuje się tu mniej przeciwników niż np. w ME czy ID.

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-absurdalny świat ,graniczący z głupotą i nielogicznością.

Też prosze o przykłady. Bo to że się go nie rozumie to nie znaczy że jest głupi. Każdy świat jest tu inny i skonstruowany w dbałością o szczegóły.

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-We wszytrskich częściach taka sama struktura fabuły.Czyli nastolatki plus ratow2mnie
wszechświata plus tragiczna miłość.

A w innych RPG to co robia innego jak nie ratują świat? Tu jest może i to samo ale w jakim stylu. Poza tym widać że grałęś tylko w VII i X bo tam tragiczna miłość jest motywem przewodnim.

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-liniowa do bólu.Twórcy prowadzą gracza za rączke.

Bo liniowe historie są najlepsze. Spójrz na książki jakoś nie widziałem aby ktoś np. dla Tolkiea zarzucał to że szkoda że nie napisał WP w kilku alternatywnych wersjach bo czytelnik chce mieć wybór co będzie sie działo w książce. A FF to właśnie takie wirtualne książki(ew. filmy).Ciężko było by opowiedzieć równie piękne i epickie historie gdyby nie były one liniowe. Od nieliniowych gier japończycy mają VN.

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-brak wyborów moralnych.

A po co one? Jakoś powstało wiele świetnych gier bez tego wynalazku. To że w wiedźmienie były nie musi wcale oznaczać że mają być teraz wszędzie.

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-muzyka z niczym japońskiej telenowli.Czyl zła.Elektroniczne szit na pierwszy rzut oka

Własnie to słychać w tych utworach:
http://www.youtube.com/watch?v=t7wJ8pE2qKU
http://www.youtube.com/watch?v=h-0G_FI61a8
http://www.youtube.com/watch?v=aPVrAxTB4r4
http://www.youtube.com/watch?v=kjpWQI0jAlI
Eh jak że elektroniczne są te dziwięki pianina czy skrzypiec

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-naiwne i przesłodzone postacie.

Poprosze przykłady? Każda postać ma tu swoją osobowość więc nawet jak nie pasuje ci to nie znaczy że inni jej nie lubią. Poza tym bohaterowie zmieniają się z czasem.

Ogólnie twoja wypowiedź ładnie pasuje pod ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=7osIjYiyARE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-nudna przewidywalna fabuła.


FF 7 i 10 to gry ktore zmusily mnie do placzu - to jest potega tych gier (mimo ze chwilami przewidywalne gra sie dalej), dodam jeszcze ze nie jestem zbyt wrazliwy i skonczylem w swoim zyciu sporo gier na rozne platformy - wiekszosc juz dawno pozapominalem, ale postacie z FF ciagle dobrze pamietam

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-losowe walki co 2 sekundy ,tak ich pełno że jakbym liczył zabitych przeciwników to FF
zwycieżyłoby Diablo.


2 sekundy? sa gry z czestszymi randomami niz FF, a przy okzaji wyolbrzymiasz i klamiesz

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-absurdalny świat ,graniczący z głupotą i nielogicznością.


jak wiele wymyslonych swiatow, przytocz swoj ulubiony z gier to tez zarzuce mu nielogicznosc i wymyslanie -.-

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-We wszytrskich częściach taka sama struktura fabuły.Czyli nastolatki plus ratow2mnie
wszechświata plus tragiczna miłość.


ostatnia czesc Twojej wypowiedzi nie zawsze sie pojawia w jrpg, ratowanie swiata bardzo czesto - ale co bys chcial? kopanie ogrodka ?

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-liniowa do bólu.Twórcy prowadzą gracza za rączke.


czytaj nizej

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-brak wyborów moralnych.


nie mozna stworzyc bardzo dobrej historii z wyborami moralnymi - jak z ksiazkami, nie decydujesz co sie stanie dalej a czytasz dalej z wypiekami na twarzy

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-muzyka z niczym japońskiej telenowli.Czyl zła.Elektroniczne szit na pierwszy rzut oka
ładny.Alepo dłuższym słuchaniu tragedia.


na gluchote nie ma lekarstwa, no moze aparacik - chcesz nam wmowic ze nobuo jest slabym kompozytorem? zapewne wolisz bardziej prymitywna muzyke - Twoja wola. Jakie japonskie telenowele ogladales? z ciekawosci pytam

Dnia 24.06.2009 o 09:29, Triderus napisał:

-naiwne i przesłodzone postacie.


podasz przyklad? imo to sa postacie z uczuciami, jeden z najwiekszych plusow calej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie warto do gościa pisać w każdym wątku o FF pisze to samo czyli 0 faktów i jego licznik bullshit/s przekracza normy tolerancji. Zresztą nie wie co to jRPG więc z kim Ty chcesz rozmawiać :)

Co do FF VII ja się nie dziwie dla tej gry szukałem mojego PS One :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:04, loczyn napisał:

A w zachodnich gniotach sami namaszczeni, kolczugi +5 do siły, konie, smoki i inne duperelki.

A w Maskę Zdrajcy grałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować