Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ELSPA wierzy w PEGI

26 postów w tym temacie

Trochę poszukałem i poczytałem i podobno ten fałszywy przepis na fete jest gdzieś na craplist w internecie w gta (parodia craiglist z reala) jak ktoś ma gta na kompie to niech sprawdzi bo ja w tej chwili nie mam dostępu, a poza tym było też dużo domysłów że jest zaszyfrowany w graffiti albo jest na którymś z bilbordów ale najpewniejsze jest to z craplist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI od paru lat zawyża minimalny dopuszczalny wiek (w niektórych grach). Szczególnie moją uwagę przyciągnęły Gothicki. W pierwszym Gothicku były w starym obozie i obozie sekty skąpo ubrane panny i pewien obeaz wiszący nad Gomezem. Wdrugiej części był zamtuz, a obie te gry miały znaczek 12+. Gothic 3 był pozbawiony tych elementów i był mniej brutalny, słownictwo jak w poprzednikach i co? - znaczek 16+

EDIT: I czy w GRID jest oznaczona na pudełku przemoc??? Co najmniej dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uwazam, że PEGI to gówno. Na szczęście moim rodzicom i tak to wisi. Ostatnio byłem z tatą w w Empiku i dorwałem się do Fallouta3. I ja się pytam dlaczego on jest+18?! Że niby przeklinają i jest przemoc i narkotyki. W poprzednich częściach też to było i nie były z tym zasranym znaczkiem! Na szczęście tata tylko spojrzał i pozwolił mi kupić. Dobrze, że mam wyrozumiałych rodziców:).

I sądzę, że PEGI może zachęcać do piractwa. Bo na przykład jakiś dzieciak chce zagrać w GTA i mamusia nie pozwoli mu kupić. Wtedy zdesperowany może po prostu zassać z neta, przegrać na plytke i gdzieś dobrze schować. Jak chce bardzo zagrać, to i tak zagra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować