Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gracze nie kojarzą Modern Warfare 2 bez CoD-a w tytule

79 postów w tym temacie

Nie rozumiem dlaczego zrezygnowano z "Call of Duty", ale to już ich wybór. Mi to lepiej by się kojarzyła ta gra, ale ten kto zna się trochę na FPS''ach będzie wiedział, że ten tytuł jest czymś doskonałym dla maniaków tego typu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 21:59, SKIL napisał:

Co to za gra ''''Modern Warfare 2'''' ?

Symulator szachów od City Interactive.
Mam pytanie- czy średnia wieku ankietowanych osób była mniejsza niż 65?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już tygodnie temu. IW tylko straci na tym, że wyda grę bez członu "CoD".

A wy jesteście śmieszni. Zrozumcie, że nie każdy tak jak wy ślęczy na forach internetowych ani serwisach o grach i nie musi wiedzieć wszystkich nowinek. Myślicie, że 15mln posiadaczy CoDa4 czytają takie serwisy jak IGN, Gamespot czy inne? Nie, śmiem twierdzić że nawet połowa tego nie robi. Większośc to "casuale", które idą do sklepu, patrzą jakie gierki i kupują to, co jest znane. To właśnie z tego powodu chociażby Need For Speed, mimo że od lat klepie biedę, to rozchodzi się jak świeże bułeczki co roku.

Ja podam tu przykład swojego wujka - ma 40 lat, grał we wszystkie CoDy które wyszły na PC (z piątką włącznie), i jak mu powiedziałem, że na jesieni wyjdzie Modern Warfare 2 to mnie spytał "a co to?". Potem musiałem mu wyjaśniać, że to tak naprawdę CoD6...

Z resztą, hipokryzja się tu ujawnia, bo 90% graczy piszę "Call of Duty 4", a nie "Call of Duty: Modern Warfare".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 23:04, Madoc napisał:

> Co to za gra ''''Modern Warfare 2'''' ?
Symulator szachów od City Interactive.
Mam pytanie- czy średnia wieku ankietowanych osób była mniejsza niż 65?


Mi się wydaje, że szukasz w złym miejscu przyczyny tego zamieszania, ponieważ całe badanie najprawdopodobniej wyglądało tak: pytano się najpierw czy wiesz co to MW2? A jak już uzyskano odpowiedź to pytano czy kojarzysz markę CoD? Myślę więc, że na oba pytania odpowiadali ci sami ludzie.

Co to za różnica ile mieli lat? Chodzi o to, że połowa ludzi którzy wiedzą co to CoD, nie wie co to MW. Twierdzenia takie, że to dlatego, że są amerykanami, czy starcami są nie na miejscu.

Moim zdaniem światek gier komputerowych to w chwili obecnej to dosyć nieprzyjemne bagienko... A cały problem leży w mentalności odbiorców(tych którzy płacą za gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MaZZeo, czyli twój wujek nie wie ze grał w CoD4: Modern Warfare tylko poprostu w "kodaCZTERY", tak? Albo poprostu w tym wieku juz nie przejmuje sie taki pierdołami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 23:19, MaZZeo napisał:

Z resztą, hipokryzja się tu ujawnia, bo 90% graczy piszę "Call of Duty 4", a nie "Call
of Duty: Modern Warfare".

Gwoli ścisłości: Modern Warfare był oznakowany jako CoD4, a CoD: World at War jest nazywany piątką przez graczy, a nią nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tya... Stalin mawiał
"Są trzy typy kłamstw: Kłamstwa, wierutne kłamstwa i statystyki" I cokolwiek by o tym człowieku nie mówić, w tej kwestii miał cholerną rację ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 23:59, MadeinHell napisał:

Tya... Stalin mawiał
"Są trzy typy kłamstw: Kłamstwa, wierutne kłamstwa i statystyki" I cokolwiek by o tym
człowieku nie mówić, w tej kwestii miał cholerną rację ;p.

Prawda. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sw3aR --> "Call of Duty 4" na pudełku jest napisane większą czcionką, to chyba nie takie dziwne?

Karkaszo --> w takim razie czym jest World at War, jak nie piątą częścią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 23:19, MaZZeo napisał:

Z resztą, hipokryzja się tu ujawnia, bo 90% graczy piszę "Call of Duty 4", a nie "Call
of Duty: Modern Warfare".

no widać od razu, że jesteś tak samo poinformowany jak twój wujek :) a teraz obowiązkowo zobacz sobie co jest napisane na pudełku tej gry. World at War już nie ma numerka, po raz kolejny odsyłam do pudełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedno : "gdy tytuł kolejnej części Modern Warfare miał dłuższy tytuł, jego rozpoznawalność pośród graczy wynosiła 40%" Co to zagracz że nie wiedzą czym jest Call of Duty? To tak jakby być muzykiem i nie znać Nirvany Albo Jacksona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 00:36, Arachnos napisał:

no widać od razu, że jesteś tak samo poinformowany jak twój wujek :) a teraz obowiązkowo
zobacz sobie co jest napisane na pudełku tej gry. World at War już nie ma numerka, po
raz kolejny odsyłam do pudełka.


Arachnos, szkoda że jesteś tak pewny swojego zdania :) Gracze od momentu powstania Modern Warfare nazywają ja ''4'' a po wyjściu World at War, tą część nazwali odpowiednio ''5''. Gracze tak mówią, nawet google tak sugeruje wyszukania, także MaZZeo ma absolutną rację, niezależnie od tego że Treyarch i Infinity Ward idą teraz zupełnie innymi ścieżkami.

Poza tym mi osobiście zwisa czy gra będzie mieć w nazwie przedrostek CoD czy nie. Aczkolwiek bardziej podoba mi się jednak pozostanie przy pełnej nazwie, jednak ... będąc na miejscu twórców jak najbardziej zrobił bym tak samo, tzn dążył do maksymalizacji sprzedaży i pewnie przywrócił pełną nazwę. Zauważcie że nie wszyscy którzy mają kupić MW2 grali w MW, ale mogli grać we wcześniejsze odsłony CoD, co sprawia że będą od razu potencjalnie lepiej na nią patrzyć.

Poza tym ''Call of Duty'' jest marką, która ma na swoim 6-letnim dorobku kilka dobrych gier. Oczywiste jest że ma ona znaczenie przy kojarzeniu gry, na dodatek iż jej pierwsza część była podpisana ową marką CoD. Wyjście drugiej bez tego mogło by być potraktowane jako hmm stworzenie sequelu przez inna firmę, albo coś innego wywołujacego negatywne emocje. Weźcie pod uwagę że nie wszyscy gracze na świecie są zapalonymi fanami Modern Warfare.

Nic w tym newsie nie ma dziwnego, nie wiem skąd te oburzenie na forum :F

PS. Sam kocham MW i nie odklejam się od niego do dziś, to jest po prostu obiektywne realne spojrzenie na sprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 01:14, marcinsud napisał:

> Co to zagracz że nie wiedzą czym jest Call
> of Duty?

casual



Ale coś mi się zdaje, że nawet jak byś dla casuala powiedział tytuł MW 2 i podpowiedział, że jest to kontynuacja MW to by wiedział o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
trudno nie być pewnym FAKTÓW, które może każdy sprawdzić. A to jak gracze sobie nazywają to jest mało ważne. Mnie tam nazwa zwisa, bo i tak zapewne grę kupię. Jednak w pełni popieram decyzję o odcięciu się od marki CoD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mówię w sklepie: "Podaj mi hopowską colę".

A tak na poważnie. Nie wiem kto robił te badania, ale ja osobiście kojarzę, że MW dotyczy współczesnego pola walki, a CoD to II Wojna Światowa... Jakieś dziwne te badania. A MW2 i tak sprzeda się rekordowo. Gwarantuję to wam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezuu, jak ludzie nawet nie wiedzą w co grają, i sie tym nie przejmują to ich sprawa, mi wystarczy ze by powiedzieli, united offensive albo world at war i juz bym wiedzial ze to swietna gra ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy ludzie podchodzą so gier jak do telewizora. Włączają i grają. A co do samej firmy to chyba szykuję się niezła kampania reklamowa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować