Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 - pierwsze konkrety nt. cen

35 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2009 o 13:51, QandQ napisał:

Po cholerę tyle wersji?! Kiedyś było po jednej i było dobrze!

Żeby chociażby użytkownik domowy nie płacił za funkcje, które na nic mu się nie przydadzą, bowiem są przeznaczone dla firm/ programistów itd.

Dnia 26.06.2009 o 13:51, QandQ napisał:

A poza tym strasznie to
drogie!

Fakt. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeszcze nigdy nie kupiłem Windowsa. Zazwyczaj przy kupnie komputera muszę się godzić na tą wersję, która jest zainstalowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze visty powinni miec darmowa aktualizacje do 7 za to ,ze wywalili kase na program ktory byl wersja beta.Sami mowia ,ze 7 jest finalna wersja visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po ile mieli by sprzedawać? Po 50$ sprzedaje się gry które rzadko starczają na miesąc exploatacji, system operacyjny to inwestycja często na lata. Ja kupiłem XP home w okolicy premiety więc służy mi już 7-8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:10, DarkFool napisał:

Może mi ktoś powiedzieć czym się różni np. Home Premium od Ultimate?

Home Premium jak sama nazwa wskazuje, dla użytkownika domowego. Ultimate jest najbogatszą wersją, przeznaczoną dla najbardziej wymagających.

Konkretne informacje dotyczące funkcji poszczególnych wersji znajdują się chociażby tu: http://www.centrumxp.pl/Windows7/1894,1,Funkcje_poszczeg%C3%B3lnych_wersji_systemu.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobnie jak w przypadku Visty, system powinien kosztować ok. 400 zł (OEM).

Co do wersji i ich dostępności:
http://www.extremetech.com/article2/0,2845,2340431,00.asp

Przeciętny użytkownik zakupić będzie mógł w sklepie edycje Home Premium oraz Professional. Jeśli mówimy o wyborze systemu, z mojego punktu widzenia jedyną sensowną opcją jest Professional właśnie. Dlaczego? Posiada wsparcie dla trybu Windows XP (Virtual PC), co zapewnia świetną wsteczną kompatybilność.

http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/products/compare-editions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to ceny boxów. I co tak narzekacie? Co ile lat kupuje się system a jak często kupujecie gry po 50-100zł? Bez MS i Windowsa świat nie byłby taki kolorowy i taka jest prawda. A że się dorobili i dalej zarabiają to tylko im pogratulować sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:37, L33T napisał:

Czemu? Jest jeszcze OS X i Linux :)


Nie chcę rozwijać kolejnej dyskusji na temat "ten system jest lepszy od...bo". :) No dobrze, Linuks i OS X też kolorowe są. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Europie nie będzie takich cen, gdyż w Europie będzie dostępny tylko Windows 7 E (bez Internet Explorera) i bez możliwości aktualizacji z poprzednich wersji Windows. Na szczęście (dla zainteresowanych) box Windows 7 E ma kosztować tyle co upgrade z Visty w reszcie świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować