Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gracze i petycja o dodanie obsługi gry po LAN-ie w StarCrafcie II

78 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2009 o 22:01, Jumpkov napisał:

Ale mod jak to mod nie musi bć za dobrze wykonany a kto powiedział że też zostałby rozpropagowany...


Jak będzie jeden "oficjalny" fanowski projekt to zbiorą się ludzie znający się na tym i powstanie dobry mod... dla ulubionej gry ludzie są gotowi zrobić wiele. ;) a o dystrybucję też nie trzeba będzie się martwić, raczej wielu wolałoby mieć tę opcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 21:54, Berek123 napisał:

Ostatnio coraz więcej tych petycji do Blizzarda :/ współpraca z ActiVision nie wychodzi
im za dobrze...


Petycji nie ma wbrew pozorom więcej niż zwykle. Tylko te większe są jakoś nagłaśniane, ale zdziwiłbyś się ile jest petycji do różnych gier :P A to komuś nie odpowiada sterowanie, to tworzy petycję o jego zmianę. Wymagania za duże? Petycja o patch optymalizujący. Wystarczy przeglądnąć petycje i dochodzimy do wniosku, że zawsze znajdzie się ktoś, komu nie pasuje dany element danej gry, filmu który ma wejść, poczynań polityków itd itd, ale tylko niewielka ich liczba ma jakieś szanse powodzenia. Tylko te nagłaśniane może coś wskórają, a im bardziej drastycznych zmian dotyczy petycja, tym większe nagłośnienie i potencjalnie większa liczba podpisów.

Swoją drogą mimo, że podpisałem petycję, może się okazać, że Blizz i tak nie wprowadzi LAN''u... Nie wiemy jeszcze czym jest BNet 2.0. Może się okazać, że będzie to coś na kształt Steam - mało wyszukany sposób zabezpieczania gier - aktywacja + stale włączony klient = granie (porównując do Half Life 2). Co swoją drogą byłoby głupotą, bo gry tej firmy zawsze się dobrze sprzedają. W takim wypadku bye LAN i (dla mnie) bye SC2. Oryginała bym kupił (nawet za te 180zł które pewnie LEM zaproponuje), żeby kumplom szpanować, że na oryginale gramy. Dla mnie samo granie po necie, to nie to samo co lanparty z kumplami, czemu towarzyszą większe emocje :/ A innego powodu do zakupu tej gry nie mam jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 22:10, MisticGohan_MODED napisał:

Ej no kurde nieładnie... przecież bez LAN''a nie będzie turniejów na uczciwych warunkach ;/
Co oni chcą ,żeby każdy latał ze swoim laptopem z bezprzewodowym netem ,aby zagrać jakiś tur ? :/

Tym bardziej dziwi taka strategia skoro podobno zapowiadali, że celują również w e-sport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka modyfikacja gry byłaby oczywiście nielegalna i jako taka dokładnie tępiona przez Blizzard.

Natomiast z krytyką dotyczącą usunięcia LAN wstrzymałbym się do ogłoszenia możliwości i wszystkich usług BN2.0., skoro Blizzard jest taki pewny swego, że mają coś, czym można LAN zastąpić, to całkiem prawdopodobne jest, że mają. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 22:15, TetraGramaton napisał:

Zauważyliście, że ten Ultralisk wygląda jak Duriel z Diablo II ?


Na obrazku w newsie jest Hydralisk oraz Zealot i nie, nie wygląda jak Duriel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 22:15, TetraGramaton napisał:

Zauważyliście, że ten Ultralisk wygląda jak Duriel z Diablo II ?

A marines z SC wyglądają jak space marines, a protosi to ewidentna zrzynka z Predatorów. Projektanci Blizzardu nigdy nie mieli zbyt wybujałej kreatywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 22:18, hans_olo napisał:

A marines z SC wyglądają jak space marines, a protosi to ewidentna zrzynka z Predatorów.
Projektanci Blizzardu nigdy nie mieli zbyt wybujałej kreatywności.

Ale w końcu D2 to dzieło Blizzarda, więc zrzynką z czego jest Duriel? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 22:25, Kryhuu napisał:

Ale w końcu D2 to dzieło Blizzarda, więc zrzynką z czego jest Duriel? ;>

Nie mówię, że wszystko to zrzynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 21:49, sirdoom napisał:

Pirat nie ma co płakać, bo już teraz dla obecnych gier Blizz są "nieoficjalne" serwery
BNet. Co nie zmienia faktu, że petycję podpisałem, bo żal by było grać z kumplami na
lanparty w starego SC (który ma swoje lata i ograniczenia) zamiast pykać w SC2 ;(

Nie wiadomo czy BN2 będzie taki łatwy w emulacji. Myślę, że wręcz przeciwnie, Blizz na pewno bardzo postara się przy zabezpieczeniach.

Z drugiej strony: LAN był potrzebny 10 lat temu gdy mało kto miał Internet. Obecnie nie ma tego problemu, więc i LAN staje się zbędny, tym bardziej, że umożliwia grę na pirackiej kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 22:25, Kryhuu napisał:

> A marines z SC wyglądają jak space marines, a protosi to ewidentna zrzynka z Predatorów.

> Projektanci Blizzardu nigdy nie mieli zbyt wybujałej kreatywności.
Ale w końcu D2 to dzieło Blizzarda, więc zrzynką z czego jest Duriel? ;>

Z mrocznych czeluści piekielnych... muszą chyba spędzać tam dużo czasu ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co komuś rozgrywka przez LAN ;|. Wchodzi się na battlenet i tam zakłada grę dla siebie i kumpli. Oczywiście, kumple też muszą posiadać oryginalną grę, inaczej battlenet nie wpuści...

Czy na prawdę LAN jest tak niezbędny ? Chyba nie, bo nawet w jednym pomieszczeniu można grać i z dwoma kumplami, wszyscy przez battlenet ;). Tylko te oryginały to śliska sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie, petycje nie działają na Blizza, był jeden wyjątek w przypadku Diablo 3 ale Rob Pardo powiedział, że nie będzie nikt zwracał uwagi na petycje online.
Ja na początku byłem nie zadowolony ale powiedziano mi, że już nie będzie problemów z graniem z sąsiadem (który ma taki sam IP zewnętrzny - w SC 1 są problemy) na batku, także mi to nie przeszkadza.
Ma to mieć jakiś wpływ na zmniejszenie piracenia gry, nie wiem jaki ale jeśli tak do tego podchodzą to nie mam nic przeciwko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej, na ostatnim World Wide Invitational, który odbywał się w Paryżu, wersja gry przeznaczona do testów dla prasy i ludzi odwiedzających, miała zaimplementowaną opcję gry po LAN-ie.

Co znaczy, że była gotowa. Dlaczego ją wycięli ?

No cóż, BattleNet 2.0 ma być upstrzony wszelkiej maści reklamami, także Blizzard dba o swój i tak już zasobny portfel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 23:18, soulcoder napisał:

Petycja piratów? :)

piraci to właśnie będą się cieszyć jak nie będzie opcji gry przez LANa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować