Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Analitycy: StarCraft II nie w tym roku

40 postów w tym temacie

Mogą zrobić i rok beta-testów, a i tak przez następne dziesięć lat będą ukazywały się kolejne patche :P

Poza tym ostatnio straciłem "rispekt" do Blizza... Cukierkowatość, epizody dla większej kasy (Wings of Liberty to będzie zaledwie 33% Sc w Sc), brak LAN...Ciekawe, co jeszcze mają w zapasie. Może uda im się sprawić, że ich znienawidzę jeszcze przed premierą gry ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 07:29, Cybertrash napisał:

epizody dla większej
kasy (Wings of Liberty to będzie zaledwie 33% Sc w Sc)


Ze Relic zrobil tak z Dawn of War to nikt nie narzeka (tam zreszta bylo gorzej, bo byla podstawka i 3 dodatki). A fakt, ze Blizzard zapowiedzial, ze kampania bedzie dluga to tego sie juz pod uwage nie bierze. Nie rozumiem tez zarzutu "cukierkowosc" na screenach i filmikach StarCraft II prezentuje sie bardzo okazale.

Dnia 01.07.2009 o 07:29, Cybertrash napisał:

brak LAN...


Ciekawe, ze na brak gry po sieci lokalnej najbardziej narzekaja... piraci. Szczegolnie ci, ktorzy w czesc piersza czesc na BN nie grali tylko za pomoca specjalnych programow robili tak, ze gra siec za siec lokalna uwazala internet. A zeby pograc w StarCrafta II chcac nie chcac trzeba bedzie miec oryginal... i podniosl sie lament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 07:47, Wojman napisał:

> epizody dla większej
> kasy (Wings of Liberty to będzie zaledwie 33% Sc w Sc)

Ze Relic zrobil tak z Dawn of War to nikt nie narzeka (tam zreszta bylo gorzej, bo byla
podstawka i 3 dodatki). A fakt, ze Blizzard zapowiedzial, ze kampania bedzie dluga to
tego sie juz pod uwage nie bierze.


Nie jestem pewien czy można porównywać te dwa przypadki, ale faktem jest ze DoW (obydwa) nie istnieją jako gry singlowe, o czym często się zapomina. Wierzę, że rozbicie SC na trzy części okaże warte ceny jaką trzeba będzie ponieść.

Co do opóźnienia premiery. Szczerze, wolałbym by gra wyszła na początku 2010 i była wykończona i zbalansowana, niż miła podzielić los DoWa 2 i doprowadzać graczy do szału niedoróbkami i totalnie niezrównoważonymi siłami konfliktu (patrz Tyranidzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 07:47, Wojman napisał:

> brak LAN...

Ciekawe, ze na brak gry po sieci lokalnej najbardziej narzekaja... piraci. Szczegolnie
ci, ktorzy w czesc piersza czesc na BN nie grali tylko za pomoca specjalnych programow
robili tak, ze gra siec za siec lokalna uwazala internet. A zeby pograc w StarCrafta
II chcac nie chcac trzeba bedzie miec oryginal... i podniosl sie lament.


Nie bądź śmieszny, bo to co piszesz jest nieadekwatne do rzeczywistości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 07:47, Wojman napisał:

> brak LAN...

Ciekawe, ze na brak gry po sieci lokalnej najbardziej narzekaja... piraci. Szczegolnie
ci, ktorzy w czesc piersza czesc na BN nie grali tylko za pomoca specjalnych programow
robili tak, ze gra siec za siec lokalna uwazala internet. A zeby pograc w StarCrafta
II chcac nie chcac trzeba bedzie miec oryginal... i podniosl sie lament.


hmm, tylko ze tu oberwa tez uczciwi gracze - net dziele z kumplami, kazdy z nas napewno kupi orginał i zamiast grac po lokalnej bedziemy musieli sie logowac online... ok, pod warunkiem ze tamten serwer bedzie tylko do autoryzacji/statystyk a dane rozgrywki beda szly po lokalnej - inaczej czarno to widze... juz pomine ekstremalne sytuacje jak spalony podczas dzisiejszej burzy modem... actibliz wymienia swoja reputacje na kase - zobaczymy jak na tym wyjda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reric w każdym dodatku wypuścił najmniej jedną nową rasę, uzupełnienie pozostałych i nowe kampanie.
Blizzard ma wypuścić w każdym dodatku jedną nową kampanię.

Nie widać różnicy? Więc po co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 07:47, Wojman napisał:


Ze Relic zrobil tak z Dawn of War to nikt nie narzeka (tam zreszta bylo gorzej, bo byla
podstawka i 3 dodatki). A fakt, ze Blizzard zapowiedzial, ze kampania bedzie dluga to
tego sie juz pod uwage nie bierze. Nie rozumiem tez zarzutu "cukierkowosc" na screenach
i filmikach StarCraft II prezentuje sie bardzo okazale.

Primo DoW1 był kompletną grą, dodatki tylko ją rozbudowywały i nie opierał się na żadnym wcześniejszym elektronicznym odpowiedniku. Secundo przy DoW2 lament był, ale ostudziło go to, że w multi jest to niemal zupełnie inna gra i dostaliśmy inne rasy (tu akurat zdania były podzielone). Tetrio, co znaczy długa? Albo co zabawniejsze, mieli zapowiedzieć że ją potną i do tego powiedzieć że będą tak samo długie jak stare, tylko chcą więcej zarobić? To marketingowy bełkot. Quadro to jest cukierkowe, ale to wina gustu graczy zza oceanu i mody na jak największą ilość bluru

Dnia 01.07.2009 o 07:47, Wojman napisał:

> brak LAN...

Ciekawe, ze na brak gry po sieci lokalnej najbardziej narzekaja... piraci. Szczegolnie
ci, ktorzy w czesc piersza czesc na BN nie grali tylko za pomoca specjalnych programow
robili tak, ze gra siec za siec lokalna uwazala internet. A zeby pograc w StarCrafta
II chcac nie chcac trzeba bedzie miec oryginal... i podniosl sie lament.

i co, na głupim turnieju w ramach WCG wszyscy mają być uzależnieni od kaprysu operatora i jakości jego łącza? Czy może namawiasz do piractwa bym na jednodniowym LAN (już tylko z nazwy) party kupił router i nielegalnie rozdzielał sygnał na kilka komputerów? Bo nieważne czym jest Battlenet 2.0 - to usługa SIECIOWA więc wymagająca neta.
A o mojego SC martwić się nie musisz, grałem mało ale pochodzi z wygranej Antologii Blizza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 08:29, Hav5ock napisał:

Nie jestem pewien czy można porównywać te dwa przypadki, ale faktem jest ze DoW (obydwa)
nie istnieją jako gry singlowe, o czym często się zapomina.


O DoW II sie nie wypowiem, bo nie mam i nie zamierzam miec. Moge natomiast mowic o pierwszym DoW. Tam kampanie dla jednego gracza tez sa. W podstawce - o czym sie nie wspomina - jest jedna kampania na dodatek bardzo krotka i malo ciekawa, nie zmienia to jednak faktu, ze tryb single tam jest.

Dnia 01.07.2009 o 08:29, Hav5ock napisał:

Co do opóźnienia premiery. Szczerze, wolałbym by gra wyszła na początku 2010 i była wykończona
i zbalansowana, niż miła podzielić los DoWa 2


O balans ras w StarCraft II jestem akurat spokojny. Kto jak kto, ale Blizzard bardzo dba o bilans i juz nie raz udowodnil, ze balansowanie ras wychodzi mu bardzo dobrze. Ot chocby pierwszy StarCraft czy WarCraft III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 09:18, Wilkv napisał:

Reric w każdym dodatku wypuścił najmniej jedną nową rasę, uzupełnienie pozostałych i
nowe kampanie.
Blizzard ma wypuścić w każdym dodatku jedną nową kampanię.

Nie widać różnicy? Więc po co przepłacać.


Hah jesteś wg. mnie śmieszny . Po pierwsze kampania w Soulstormie i Dark Crusade to wg mnie śmiech na sali a nie kampania , takie coś mogłoby być dodatkowym trybie gry , a nie pełnoprawną kampanią . No chyba , że za takową uznajesz zlepek potyczek i oblężenia stolic , ale one były już dość dobre . Po drugie w większości przypadków nowe rasy były totalnie nie zbalansowane np. Necroni z DC , albo Sisters of Battle które przez ładne pół roku miały bug dający im nielimitowaną ilość surowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beta będzie wspaniała, tylko trzeba się po prostu na nią dostać. Uda mi się, uda. !! :D

Co do tych 180 zł Za 2gą część. Słyszałem, że to dystrybutor dyktuje ceny nie Blizz. Lol ?

Co do tej kampanii. Okazać się może, że kampania Terran będzie długości 3 kampanii 1szej części. O tym już nikt nie pomyśli ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodać należy, że gry Blizzarda to zawsze jedne z najbardziej dopracowanych i w dniu premiery nie trzeba pobierać patchy mając po 1GB zatem również uważam, że to nie ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim ta gra wyjdzie, to zdąży się już zestarzeć. Jak dla mnie problemu czekania by nie było, gdyby ogłosili prace nad grą dzisiaj a nie ponad 2 lata temu... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować