Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niezapowiedziane MMO Blizzarda "od lat" w produkcji

99 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2009 o 17:02, Budo napisał:

> Nie oszukujmy się WoW to najlepsze MMO na rynku , i już od wielu lat nic tego nie
zmieniło
> , wątpię żeby wyszło coś co zdetronizuje go.

Czyli co, uważasz, że WoW będzie najlepszym mmo do końca świata? To tylko kwestia czasu
aż wyjdzie coś, co odciągnie graczy od wowa, albo po prostu wow się zestarzeje i umrze
śmiercią naturalną.


Widzisz Starcraft wyszedł w 1998 roku i do dzisiaj graja w niego miliony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 17:19, Pawcio765 napisał:

Widzisz Starcraft wyszedł w 1998 roku i do dzisiaj graja w niego miliony...

Za rok wyjdzie SC2 i już w jedynkę nie będą grać miliony. To samo będzie z wowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolejne cukierkowe MMO bez klimatu?Nie,dziękuję.
A tak na serio, to powinni zająć się ich dwoma priorytetowymi grami,a nie dłubać przy jeszcze jednym projekcie.I tak mają dostatecznie dużo roboty przy SC czy Diablo.
A co do tego MMO,to mam nadzieję ,że będzie to coś zupełnie świeżego, w nowym,unikalnym uniwersum,a nie WoW2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania że Aion jest w stanie zdetronizować WoW-a ,jednak nie nastąpi to nagle bowiem dotychczasowy król rynku MMO ma dużo swych zwolenników i od tak to się nie stało. Bedze musiało trochę upłynąć od premiery Aion-a by móc w ogóle mówić o nawiązaniu jakiejkolwiek walki z tak potężnym rywalem jakim jest WoW. Bądźmy dobrej myśli , może w końcu jakaś gra zrzuci ze szczytu dotychczasowego pioniera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 17:19, Pawcio765 napisał:

Widzisz Starcraft wyszedł w 1998 roku i do dzisiaj graja w niego miliony...


I? Uważasz, że do końca świata będą grały? :)
Poza tym, byłbym ostrożny z tymi milionami...

Każda gra się kiedyś zdezauktalizuje i umrze. Jedne na skutek konkurencji, inne ze starości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG Destro kto gra destro? ponieważ widzę screena... bardzo możliwe że gram z nim na tym samym serwerze :) bo poamiętam ten nick a takim samym lvl i to właśnie w armory czy jaka to tam instancja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, blizzard jeszcze nigdy nie wypuścił gry która okazała by się klapą. Wszystkie dotychczasowe ich produkty są do teraz hitami, w które można grać bez końca. To nic dziwnego że starcrafta II i diablo 3 robione są już tak długo, po prostu blizz nie chce wydać bubla tak jak inne firmy wydające gry komputerowe, baaa jeśli można to w ogóle nazwać grami a nie wysysaczami pieniędzy z powodu wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei najbardziej rozwala to, że kazdy najlepiej wie co Blizz ma robić - i jak - ze swoimi zespołami developerskimi... Bo Iksiński i Kowalski chcą grę mieć teraz, już, a najlepiej na WCZORAJ! Tak więc Blizzardzie, rzucaj wszystkie zabawki i PĘDŹ kończyć SC2 i D3 bo jak nie to...!

Nie ma co robić dramy. Warto natomiast spojrzeć na fakty:
- gry Blizza wychodzą na rynek when it''s done (i pomimo nie podobających się mi zmian jakie zachodzą w polityce tego developera póki co parcie na jakość z ich strony na szczęście nie osłabło
- patche bedą i tak konieczne, bo żadna beta nie daje grze takiego wycisku jak objęcia wygłodzonego fandomu
- WoW póki co JEST królem MMO, tak jak śp. Jackson był królem muzyki pop mimo że długo nic nowego nie zrobił (ale cyfry mówią swoje)
- nawet jeśli gra Blizza wychodzi na rynek i ktoś się czepia grafy czy jej aspektów to i tak jest hit :) (pamiętam jak w recenzjach pierwszego SC narzekano na małe rozmiary terrańskich piechociarzy)

Sama czekam na nową grę Blizza - z wielką ciekawością, co też wymyślą. Ale nie ma co robić z tego wielkiego zamieszania. Pamiętajcie kiedy Blizz ogłasza swoje nowe projekty... A do sierpnia już blisko, tak więc ciekawe co tam się okaże. Na pewno nie ten projekt - ale to nie znaczy, że niebiescy nie mają jakiegoś asa w rękawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy juz tu czytalem argument zeby sie skupiali na SC2 i D3 zamiast ''meczyc'' kolejne MMO. A kto mowil ze akurat te osoby, ktore pracuja w tym momencie nad tym nowym MMO by sie w ogole przydali do SC2 czy D3 na danym etapie produkcji? Duzo grafikow i programistow dopiero co szukaja do MMO (widac to na ich stronie z ogloszeniami), wiec mozna sie domyslic ze na razie siedza glownie PROJEKTANCI gry, artow, no i oczywiscie oprogramowania; co taki jeszcze jeden lead designer czy concept artist by dal w projekcie SC2? Najwyzej namiesza.
Spokojnie ludzie, zdaje mi sie ze firma, ktora ma kilka tysiecy pracownikow i duze zespoly core developerow, wie jak zarzadzac swoimi zasobami. To, ze dlugo produkuja gry i wydaja je dopiero "when it''s done", nie znaczy ze sa niezorganizowani, to znaczy ze maja na to zasoby. Gdyby im brakowalo organizacji, to by zadnej porzadnej gry nie wydali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będą tworzyć żadnej gry opartej na jakimś nowym IP. Więc pozostaje nam MMO w światach SC i Diablo. Biorąc pod uwagę popularnosć światów fantasy w grach MMO, obstawiałbym to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie będą światy diablo, starcraft.. bo już chyba rok temu wypowiadali się z Blizza, że to będzie coś nowego i "wspaniałego", ale że MMO kolejne ..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz widzę ten sam screen odnośnie WoW''a i to na dodatek z pirackiego serweru :P Moje pytanie: kiedy wstawicie kolejny raz screen''a gdzie rogue [dla niewtajemniczonych: łotrzyk, który może trzymać dwie jednoręczne bronie] nosi tarcze? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co tam Blizzard szykuje. Myślę, że stary dobry WoW będzie królem MMO jeszcze przez długi czas. Do WoW wróciło sporo ludzi zwabionych WotLK, z resztą do WoWa pojawiają się coraz to nowsze patche i myślę, że na tym nie koniec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo słyszałem już z jakieś półtora roku temu czy nawet wcześniej. Jedynym dodatkiem do tego wszystkiego jest fakt zaangażowania w nim Tom''a Chilton''a, pf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, Wow od premiery ostatniego dodatku imho się stacza. Ta gra była świetna do premiery tbc, a po wotlku jest totalnym wyścigiem o sverb pr0 itemz, co dla większości graczy (nie addictów, osoba uzależniona traci obiektywizm) nie jest zabawą, a raczej katorgą, "bo już się miało fajny set a tu ci nowy patch wsadzili i znów dogrinduj 20 lvli, nabij 133 713 371 337 arena points i drugie tyle honoru i będzie ci się jeszcze fajniej grało, przy okazji możesz już opłacić abonament za cały rok z góry bo wcześniej się nie wyrobisz". Zgodnie z opinią którą usłyszałem po wejściu wotlka na retail zmienił się system grania na bg. "Na BG wygrywa ta drużyna, która ma więcej DK, jeśli mają po równo przegra ta, w której jest dk nie lubiący grania bg 2h+ i zwyczajnie je opuści".

Wow już dawno przestał przynościć rozrywkę, teraz blizz wyciśnie z niego ostatnie poty, a za 2 lata wypuści nowego wowa - 2. Nie zastanawialiście się dlaczego blizz wprowadził system ''achievmentów''? Niedługo się dowiemy że nasze ''wiekowe osiągnięcia'' są tak znaczące że przetrwają 1337 azetotchańskich'' lat i będzie można je będzie przenieść na konto wowa 2 (może wreszcie będzie "Warcraft meets Starcraft MMO") i dostaniemy za to wspaniałe przedmioty które nas wyróznia z grona szarych noobów (np. unikalny wzorek stylizacji paznokci lub możliwość zmiany koloru oczu ze stonowanego żółtego w nasycony żółty). //patrz Hall of Monuments in Guild Wars// Ach no i oczywiście kolejne miesiące fascynującego grindu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 17:22, Vermintide napisał:

Czyżby kolejne cukierkowe MMO bez klimatu?Nie,dziękuję.
A tak na serio, to powinni zająć się ich dwoma priorytetowymi grami,a nie dłubać przy
jeszcze jednym projekcie.I tak mają dostatecznie dużo roboty przy SC czy Diablo.
A co do tego MMO,to mam nadzieję ,że będzie to coś zupełnie świeżego, w nowym,unikalnym
uniwersum,a nie WoW2.


Ahahaha...WoW bez klimatu? Hahahaha.... dobre sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano ja też sie zgodzę, że bez klimatu klimat był jak się dawno temu lvlowało i grało w starych częściach Azeroth, a teraz gram bo gram bo nie mam co robić, praktycznie nawet na RP realmach umarł roleplay bo wszyscy grindują, ale inne mmo albo stawiają na pełne pve albo są niedopracowane, więc czekamy na coś nowego może będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie WoW strasznie do Blizzarda zniechecil.

Wypuszczajac WoWa zrobili tyle samo dobrego, co zlego.
Pokazali, ze potrafia i ze da sie jeszcze zrobic cos dobrego, co przyciagnie ludzi, a jednoczesnie spowodowali zalew klonow na rynku i to, ze malo kto dzis decyduje sie na wypuszczenie czegos oryginalnego majac nadzieje na zbicie kasy na ciaglym powielaniu schematow.

Osobiscie po pol roku grania w WoWa mialem go tak serdecznie dosyc, ze nie moge juz na niego patrzec, a wszedobylskie klony tylko pogarszaja sytuacje, czego efekt jest taki, ze nie moge sobie na dzien dzisiejszy znalezc zadnej gry, w ktora by mnie zajela na dluzej niz 2 tygodnie i w ktora bym chcial grac.

Jednego jestem pewien, jesli w tym nowym MMO Blizza bedzie choc jedna klasa znana z innych gier, lub choc jedna instancja rajdowa ala WoW, to ja sobie to MMO na 100% odpuszcze, bo bedzie to dla mnie jasny sygnal, ze to po prostu po raz kolejny to samo w innym wydaniu. Kolejny odgrzewany kotlet z nowa grafika i inaczej nazwanymi questami, tudziez mapkami. Jak dla mnie NUDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować