Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Anno 1404 - recenzja

30 postów w tym temacie

No, czekam na ten tytuł :-)
W sumie jestem fanem serii, szczególnie, gdy mogłem konkurować z bratem w sieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhuhu, sporo się zmieniło od czasów Anno 1602, jednej z pierwszych gier jakie testowałym na moim pierwszym PC-cie. Empire:TW nie podszedł to może chociaż to? Do czasu wydania Majesty 2 jak znalazł. Ale i zależy od poziomu trudnośći, "przystępny"? Dobra, będę miał na oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anno (demo) chodzi ciężej od Empire. Choć te 30-50 fps jest, oczywiście ze zmiejszonym AA. Moja 88gt nigdy nie radziła sobie z tym ustrojstwem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 22:58, MisioKGB napisał:

Anno (demo) chodzi ciężej od Empire. Choć te 30-50 fps jest, oczywiście ze zmiejszonym
AA. Moja 88gt nigdy nie radziła sobie z tym ustrojstwem ...


Nigdy nie przepadałem za grami tego typu, ale wiecie są gusta i guściki więc co tu gadać. Przyznam gra całkiem nieźle się prezentuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statek na okładce Anno musi być ^^
A skoro mam wszystkie części to tą też by wypadało mieć, tak więc zobaczę czy gdzieś nie czai się ekipa spolszczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do fanów - mało przy której grze się tyle nasiedziałem, co przy 1602. Aktualnie męczę jeszcze w sandboksie 1701, ale już wkrótce nadejdzie czas 1404 :] A dla wszystkich miłośników gry już wkrótce na gramie coś miłego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 09:38, Laid_back napisał:

Dołączam się do fanów - mało przy której grze się tyle nasiedziałem, co przy 1602. Aktualnie
męczę jeszcze w sandboksie 1701, ale już wkrótce nadejdzie czas 1404 :] A dla wszystkich
miłośników gry już wkrótce na gramie coś miłego...


No ja mam nadzieję! ;) Ahh, te zerwane nocki przegrane w Anno1701 z gramowiczami - bezcenne ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm, Anno 1404 = Anno 1701 + lekki lifting graficzny + nowe misje + lekko ulepszony interfejs
mimo to, demo mi się nawet podobało, gra się trochę przyjemniej niż w 1701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 09:20, Berkel napisał:

A skoro mam wszystkie części to tą też by wypadało mieć, tak więc zobaczę czy gdzieś
nie czai się ekipa spolszczająca.

W zamieszaniu przegapiliśmy polską wersję językową, w jakiej gra u nas będzie wydana - przepraszamy, dane poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh no Nie wiem Jak opisać ta Grę w końcu wszyscy znają ją więc recenzja jest zbędna P.S. Grafa powala dosłownie aż dziwi mnie jej grywalność przy takim wyglądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recka świetna ale żeby Knights of Honor i Age of Empires do city builderów bym nie wpadł żeby zaliczyć to pierwsze szczególnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w minusach zabraklo 1 bardzo waznej rzeczy
brak multiplayera
ta gra byla by niezniszczalna gdyby mozna bylo w nia sobie zagrac z kims i rywalizowac gospodarczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie! Podczas instalacji bezwzględnie wymagane jest połączenie z internetem w celu rejestracji, inaczej gra Ci w ogóle nie odpali. Uważam, że to przegięcie i bardzo duży minus. ! ---------- ! Ja, na przykład do sieci używam innego kompa i teraz mam problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wreszcie udało mi się odpalić grę. (Przegięcie pierwsze z tą rejestracją.) No i druga niemiła niespodzianka: brak samouczka! Mimo, że jestem zaawansowanym weteranem w Anno 1503, którą to po prostu kocham, Anno 1404 jest dla mnie czarną magią. Nie wiem co z czym połączyć i w jakim celu. Wszystko na ślepo. Zero opisów czy to w formie książkowej czy też elektronicznej w grze. Wybaczcie ale instruktarze lorda mądrali nie są dla mnie żadnymi wskazówkami czy wyjaśnieniem. Słowem, "ERROR 404" albo zabawa w układanie klocków dla niewidomych dzieciaków. A teraz wyglądu ogólnego słów kilka. Grafika faktycznie ładna ale NIECZYTELNA. Na oddaleniu trudno odróżnić niektóre obiekty pomiędzy sobą (np. chata drwala - magazyn) a na zbliżeniu, z kolei, nie widzimy otoczenia co wybitnie utrudnia planowanie przestrzenne, natomiast odnoszę wrażenie, że widzę wszystkie pchły pomiędzy źdźbłami trawy. Tak źle i tak niedobrze. Podsumowanie. Po pierwszych czterech godzinach poświęconych grze Anno 1404 odkładam ją na półkę z adnotacją "zmarnowane 90 zł". Wiem, że na pewno do niej jeszcze powrócę i to nie raz bom człek zawzięty, ale póki mi złość nie przejdzie pogram sobie w dig-duga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest moja pierwsza gierka z serii Anno i jestem bardzo zadowolony, na początku też się nie mogłem połapać co gdzie i jak ale jest tam możliwość wyboru gry wg. scenariusza czy coś w tym stylu i tam ci dokładnie podstawowe rzeczy wyjaśnia jak rozwijać wioskę, co należy wybudować itp. Jak jesteś, cytuję "zaawansowanym weteranem w Anno 1503" to dziwi mnie że tak trudno ci się połapać w tej gierce, a skomplikowana to ona nie jest tylko bardzo czasochłonna.

A tak poza tym to miałem fajną sytuację w grze jak grałem parę już ładnych godzin to dostałem taki komunikat podczas grania "grasz w Anno tyle i tyle czasu może przydała by się przerwa" czy coś w tym stylu, uśmiałem się...i zrobiłem sobie przerwę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować