Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

A ja mam takie dwa pytania:
1. Czy w dalszych epizodach Umineko ((jestem obecnie w 2) grafika się jakoś różni od tego, co mogłem do tej pory zaobserwować? A jeśli tak, to który EP ma nową szatę graficzną (np. projekty postaci).
2. Wiadomo już coś o tej nowej VNce TypeMoona? Jak ostatno sprawdzałem ich stornę główną, to było coś co udało mi się rozszyfrować jako nowe wydanie Fate/Zero, ale nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 12:59, Arry napisał:

A ja mam takie dwa pytania:
1. Czy w dalszych epizodach Umineko ((jestem obecnie w 2) grafika się jakoś różni od
tego, co mogłem do tej pory zaobserwować? A jeśli tak, to który EP ma nową szatę graficzną
(np. projekty postaci).

Tylko wersja na PS3, będąca remakiem EP1-4 zostanie zaopatrzona w nową oprawę graficzną, CG i glosy. Tak więc musisz jakoś przeżyć grafikę i wciągnąć się w historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 14:32, Pablo_Querte napisał:

Tylko wersja na PS3, będąca remakiem EP1-4 zostanie zaopatrzona w nową oprawę graficzną, > CG i glosy

Tyle, że ta wersja najprawdopodobniej nie zostanie wdana poza granicami Japonii. :( Szkoda, bo swoją epickością przebija wszystkie ''pees-trójkowe'' tytuły (nawet MGS-a!) razem wzięte.
Swoją drogą ciekawi mnie jak 07th ma zamiar rozwiązać sprawę trofeów w Umineko PS3. Trophy whores powinni być szczęśliwi. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 12:59, Arry napisał:

2. Wiadomo już coś o tej nowej VNce TypeMoona? Jak ostatno sprawdzałem ich stornę główną, to było coś co udało mi się rozszyfrować jako nowe wydanie Fate/Zero, ale nic poza tym.

Mahoutsukai no Yoru ma własną oficjalną stronę ->
http://www.typemoon.com/products/mahoyo/index.html
i lepiej jest od razu przejść do niej niż zaglądać na główną stronę Type-Moon (na której zresztą jest do niej odnośnik pod największym obrazkiem na samej górze).
Jeśli chodzi o to kiedy gra wyjdzie to według zapowiedzi premiera nastąpi 24 grudnia.
Oczywiście dla nas oznacza to tylko tyle że od tego momentu trzeba będzie regularnie sprawdzać stronę Mirror-Moon oczekując na jakieś info od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czemu strona sekaiproject padła? Raczej to nie jest problem legalności, bo nawet na oficjalnej stronie Overflow''a jest link do www.sekaiproject.net lecz niestety nie mogę jej załadować, ani nawet zpingowac przez cmd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 14:46, Buhahahahaha napisał:

Wie ktoś czemu strona sekaiproject padła? Raczej to nie jest problem legalności, bo nawet
na oficjalnej stronie Overflow''a jest link do www.sekaiproject.net lecz niestety nie
mogę jej załadować, ani nawet zpingowac przez cmd.


Pewnie jakieś problemy z serwerem. Według mnie nie ma co się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 23:16, Elkhwind napisał:

Chciałem pobrać tłumaczenie do G-senjou no maou ale link z TLwiiki nie działa. Znacie
alternatywny link do patcha?

Ten link z TLwiki działą, rpzed chwilą go sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 13:53, necron1501 napisał:

Możecie polecić jakiś dobry Visual Novel? :D

Yume Miru Kusuri
Cross Channel
G-senjou no Maou
Sekien no Inganock
Swan Song
Jak nie wystarczy to daj znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 13:53, necron1501 napisał:

Możecie polecić jakiś dobry Visual Novel? :D

Fate/stay night, Tsukihime, Utawarerumono(dość wolno się rozkręca though), Clannad.
W szczególności Fate/stay night, które niedawno skończyłem i to było naprawdę świetne doświadczenie.

Jeszcze z tytułów w które zamierzam zagrać: Umineko no Naku Koro ni, Chaos;Head.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 13:53, necron1501 napisał:

Możecie polecić jakiś dobry Visual Novel? :D

Może na początek sprawdź Saya no Uta, bo jest dosyć krótkie, ma ładną grafikę oraz głosy. Fabuła też ciekawa, szczególnie jeśli jesteś miłośnikiem Lovecrafta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 14:43, Pablo_Querte napisał:

> Możecie polecić jakiś dobry Visual Novel? :D
Może na początek sprawdź Saya no Uta, bo jest dosyć krótkie, ma ładną grafikę
oraz głosy. Fabuła też ciekawa, szczególnie jeśli jesteś miłośnikiem Lovecrafta ;)


Już skończyłem :D Genialne ^^

@ all up

Dzięki wielkie, teraz tylko sobie gdzieś zapiszę i powoli zacznę zaliczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, i nie, nie chodzi o vn do polecenia ^^
Ostatnio "kupiłam" Clannad i Kanon, ale gdy uruchamiam (o dziwo da się bez instalacji oba, tak samo DC i Shuffle) to po kliknięciu New Game (bądź w sumie jakąkolwiek opcję w menu) gra się zacina i nie idzie dalej :( Wie ktoś może jak na to zaradzić? Zależy mi bardzo by w Clannad i Kanon zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 15:55, NanaVampire napisał:

Mam takie pytanie, i nie, nie chodzi o vn do polecenia ^^
Ostatnio "kupiłam" Clannad i Kanon, ale gdy uruchamiam (o dziwo da się bez instalacji
oba, tak samo DC i Shuffle) to po kliknięciu New Game (bądź w sumie jakąkolwiek opcję
w menu) gra się zacina i nie idzie dalej :( Wie ktoś może jak na to zaradzić? Zależy
mi bardzo by w Clannad i Kanon zagrać.


Spróbuj zrobić tak. Wejdź do Ustawień języka na komputerze i zmień ustawienia regionalne systemu na Japoński. To powinno zadziałać. A wszystkie patche angielskie, voice patche itd. masz zainstalowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Applocale nic nie pomógł :( Już raz próbowałam, i na Clannadzie i na Chaos:Head (Chaos się uruchamiał po dodaniu english patha tylko z czarnym ekranem i zero reakcji)
Jak zmienić te ustawienia regionalne? Nie mam tam japońskiego :( Pathy i voice path mam na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 20:09, NanaVampire napisał:

Właśnie Applocale nic nie pomógł :( Już raz próbowałam, i na Clannadzie i na Chaos:Head
(Chaos się uruchamiał po dodaniu english patha tylko z czarnym ekranem i zero reakcji)
Jak zmienić te ustawienia regionalne? Nie mam tam japońskiego :( Pathy i voice path mam
na pewno.

Zakładając, że masz Windowsa, potrzebujesz płytki z nim i z niej zainstalować pakiet języków wschodnioazjatyckich. To jest obowiązkowe do normalnego grania w jakiekolwiek VN''ki. AppLocale zaś jest bardzo przydatnym programem(tylko nim da się w moim wypadku odpalić Chaos;Head), który wykorzystuje języki dostępne na twoim komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować