Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Przepraszam za drobny spam, ale prowadzę na forum zabawę polegająca na wytypowaniu najlepszych gier w swoich gatunkach. Właśnie trwa (między innymi) głosowanie na visual novel i byłbym wdzięczny, gdybyście zechcieli podzielić się swoimi typami. : >
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=96526&u=428

PS. Post dodany za zgodą Isildura, proszę nie bić. : <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2015 o 12:51, Kadaj napisał:

Przepraszam za drobny spam, ale prowadzę na forum zabawę polegająca na wytypowaniu najlepszych
gier w swoich gatunkach. Właśnie trwa (między innymi) głosowanie na visual novel i byłbym
wdzięczny, gdybyście zechcieli podzielić się swoimi typami. : >
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=96526&u=428

PS. Post dodany za zgodą Isildura, proszę nie bić. : <


Pozwolę sobie na SPAM . A wyniki dla najlepszych jRPG i RPG gdzie są .Oczywiście na VN też zagłosuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2015 o 17:21, LastOrder napisał:

http://www.siliconera.com/2015/07/05/umineko-when-they-cry-heading-to-steam-with-an-updated-translation/

Bardzo fajny news. Jak nie przepadam za czytaniem VN Umineko łyknąłem za fajną historię.
Mam nadzieję że prędzej czy później pojawi się sequel na steamie i wreszcie w niego zagram.


<Good!> Choć dopiero co wczoraj zakończyłem tą piękną VNkę (z pewnymi przerwami męczyłem to przez jakieś ~2 lata), to jednak wolałbym mieć to na steamie, cały czas pod ręką. Aż mi ciarki przeszły po rękach podczas zakończenia :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eden*

Spoiler


Z racji braku internetu wziąłem się za zaległe VNki i skończyłem między innymi eden*. Naprawdę piękne CG, muzyce również nie mam nic do zarzucenia. Troche wydawało mi się za krótkie, ale to chyba efekt tego, że zwyczajowo czytam dłuższe dzieła >40h. Praktycznie mam tylko jedno do zarzucenia - epilog z czarnym tłem. Ktoś coś sknocił i nie wyświetlają się wówczas napisy, choć w tle lecą dialogi, przez co nie wiadomo dokładnie jak się potoczyły losy bohaterów.



@Offtop

Jednak miałem nosa z tym prorokowaniem na poprzedniej stronie, że następną VNką, która trafi na Steama będzie Umineko, huehuehue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem właśnie grać w Stains;Gate ale mam mały problem. W tym momencie:
https://youtu.be/c1mWh_rTDe8?t=43m35s
Zamiast tej wstawki z dziwnymi cyframi mam czarny ekran, który jednak mogę pominąć kliknięciem myszy. Niby nic wielkiego, ale wnerwia mnie, a poza tym boję się że potem mogę przegapić jakiś ważniejszy filmik. Jakieś rady jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S;G, Chapter 10

Spoiler

Okabe właśnie skasował pierwszy D-Mail jaki wysłał z bazy danych SERN, ten mówiący o śmierci Kurisu, tym samym zmieniając cały worldline na ten w którym Mayuri żyje ale Kurisu umiera. Czy tylko mi wydaje się ze to nie ma najmniejszego sensu? Owszem, zgadzam się że przyszłość powinna się zmienić, ale dlaczego niby zmianie uległa też przeszłość? Musieliby go przecież skasować w przeszłości, czyli wtedy gdy otrzymał go Daru.



PS: Zaczynam czuć się głupio ;c Czy nikt poza mną nie grał w S;G?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem właśnie Majikoi S i przyznam, że jestem lekko rozczarowany. Niby druga część opiera się na zasadzie każdego sequel''a, czyli "Więcej, szybciej, mocniej", a jednak wypada gorzej przy pierwszej części. Mamy więcej postaci, więcej route''ów itp. tylko grę pozbawiono tego co lubiłem w pierwowzorze. Dużo mniej absurdalnego humoru, ścieżki są krótsze i tak naprawdę skupiają się tylko na zbieraniu obrazków do galerii, nie ma w nich fabuły (po za kilkoma wyjątkami). Główny bohater został pozbawiony charakteru, tak naprawdę o niczym nie decyduję. No i najważniejsze: brak Beniki route. Dodać taką fajną postać i nie poświęcić jej za wiele uwagi.

Chyba ogram sobie pierwszą część jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steins;Gate True End
Końcówka była naprawdę miodna, choć nieco przewidywalna. Sądziłem, że wszystko będzie nieco bardziej poplątane. Niemniej kawał dobrej VN. Przez ostatnie dni czytałem ją praktycznie kiedy tylko mogłem i ani trochę się nie nudziłem. Polecam ;]

El. Psy. Kongroo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Fate/Grand Order sieciowa gra rpg na androida tylko po japonsku
Angielskiej wersji ma nie być. Type-Moon nie planuje żadnych tłumaczeń z tego co czytałem.

> Utawarerumono: Itsuwari no Kamen szkoda, ze nie ma angielskiej wersji gry.
Gra trafiła tylko na konsolę Sony, więc póki co celuje tylko w Japonię. Pierwsza odsłona serii również nie była tłumaczona (nie liczymy fanowskiego przekładu). Przy dobrej sprzedaży istnieją szansę, że trafi do Ameryki i Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu JastUSA miało wydać Seinarukana i coś nie ma, a od ostatniego info trochę czasu już minęło. Do końca roku mam nadzieję, że wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2015 o 12:14, Sarinew napisał:


Nie potrafię zrozumieć tego rodzaju kickstarterowej kampanii. Przecież tłumaczenie na angielski tej VN''ki istnieje od lat. To producent ma powody by z niego skorzystać a grę wydać na steamie - w zasadzie kaska za nic. Jakoś nie widzę sensu w tłumaczeniu tego jeszcze raz przez inną grupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 16:29, Kosmitus napisał:

Steins;Gate True End
Końcówka była naprawdę miodna, choć nieco przewidywalna. Sądziłem, że wszystko będzie
nieco bardziej poplątane. Niemniej kawał dobrej VN. Przez ostatnie dni czytałem ją praktycznie
kiedy tylko mogłem i ani trochę się nie nudziłem. Polecam ;]

El. Psy. Kongroo.


Fajnie jakby w przyszłym roku, albo za rok wydali także Steins;Gate 0, które za niedługo będzie miało premierę w Japonii.

>Utawarerumono: Itsuwari no Kamen szkoda, ze nie ma angielskiej wersji gry.

Fajnie jakby któraś firma przetłumaczyła grę. Trochę szkoda, że Tears to Tiara II, nie sprzedała się za dobrze, inaczej szanse na wydanie mogłyby być większe. Mamy na razie anime więc nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://store.steampowered.com/app/324160/

Właśnie zadebiutował Clannad w cenie jedynie 39 EUR. Nic tylko brać... Nie rozumiem czemu dają takie ceny z tyłka, skoro wiedzą, iż większość zainteresowanych VNke już przeszła, anime zobaczyła i chcieliby mieć do kolekcji. Podejrzewam, że za jakiś rok będzie już w bundlu ze względu na niski przychód ze sprzedaży. GJ Japan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować