Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Zacząłem sobie czytać Ataraxię. Ktoś (Karharot?) tu kiedyś pisał, że brak głosów strasznie boli - muszę przyznać rację, strasznie ciężko pogodzić mi się z ich brakiem. Pozostaje mi liczyć na to ze historia szybko się rozkręci i zapomnę o tej niedogodności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2015 o 21:16, Kosmitus napisał:

Zacząłem sobie czytać Ataraxię. Ktoś (Karharot?) tu kiedyś pisał, że brak głosów strasznie
boli - muszę przyznać rację, strasznie ciężko pogodzić mi się z ich brakiem. Pozostaje
mi liczyć na to ze historia szybko się rozkręci i zapomnę o tej niedogodności


Przeczytałem/przeszedłem całą Witch on the Holy Night, także stworzone przez Type-Moon i brak głosów w ogóle mi nie przeszkadzał, do tego efekty dźwiękowe i muzyka były po prostu świetne :)

Co to F/HA jest stworzony przez fanów projekt, którego zadaniem jest dodanie głosów do wersji pecetowej. Problem jest taki, że o ile z F/SN dało się prosto wyciągnąć głosy z wersji PS2, o tyle głosy z wersji PSVita nie da się tego zrobić. Dlatego każda rozmowa jest nagrywana oddzielnie i może to zająć sporo czasu. Przynajmniej tak czytałem, i nie wiem czy to jest na 100% prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2015 o 19:27, DenebV201 napisał:

Co to F/HA jest stworzony przez fanów projekt, którego zadaniem jest dodanie głosów do
wersji pecetowej. Problem jest taki, że o ile z F/SN dało się prosto wyciągnąć głosy
z wersji PS2, o tyle głosy z wersji PSVita nie da się tego zrobić. Dlatego każda rozmowa
jest nagrywana oddzielnie i może to zająć sporo czasu. Przynajmniej tak czytałem, i nie
wiem czy to jest na 100% prawdą.

Nie wiedziałem nawet, że jest wersja na Vitę a tym bardziej, że ma voice acting xD Wygooglowałem projekt i wygląda na to, ze nie mogą wydobyć głosów z gry, więc jeden koleś... nagrywa je wszystkie o_O Jestem pod wrażeniem samozaparcia, ale skoro zacząłem już grac chyba nie chce mi się przerywać i czekać kolejne x lat na patch z głosami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2015 o 20:42, Kosmitus napisał:

Nie wiedziałem nawet, że jest wersja na Vitę a tym bardziej, że ma voice acting xD Wygooglowałem
projekt i wygląda na to, ze nie mogą wydobyć głosów z gry, więc jeden koleś... nagrywa
je wszystkie o_O Jestem pod wrażeniem samozaparcia, ale skoro zacząłem już grac chyba
nie chce mi się przerywać i czekać kolejne x lat na patch z głosami...


Spoiler

Co do F/HA to jest sequelem do którego route z F/SN? Z tego co słyszałem to do UBW, a są tam też elementy HF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2015 o 21:46, DenebV201 napisał:

>

Spoiler

Co do F/HA to jest sequelem do którego route z F/SN? Z tego co słyszałem to do UBW,
a są tam też elementy HF?


Do wszystkich i żadnego. W F/HA są odniesienia do elementów i scen ekskluzywnych dla każdego z arców F/SN a jednocz4eśnia całość zawiera elementy sprzeczne ze wszystkimi arcami jednocześnie (

Spoiler

chociażby to że wszyscy Servanci wciąż żyją

). Nie traktuj F/HA jako pełnoprawnego sequela F/SN bo na tym byś się tylko zawiódł, większość zawartości to luźne historyjki napisane przez fanów (o różnym stopniu zgodności z F/SN) które TM związało dorobioną przez siebie główną fabułą (też nie do końca spójną ale pomimo tego na wysokim poziomie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł patch do Koi to Senkyo to Chocolate. Serdecznie polecam, właśnie ukończyłem pierwszy z route''ów. Fajny humor, przyjemna, niestandardowa kreska oraz świetna muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2015 o 19:27, DenebV201 napisał:

Przeczytałem/przeszedłem całą Witch on the Holy Night, także stworzone przez Type-Moon


Zastanawiam się po japońsku czy ktoś zrobił tłumaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2015 o 11:39, Sarinew napisał:

> Przeczytałem/przeszedłem całą Witch on the Holy Night, także stworzone przez Type-Moon


Zastanawiam się po japońsku czy ktoś zrobił tłumaczenie?


Po japońsku, znaczy tłumaczenie jest robione przez commiesubs:

http://commiesubs.com/mahoyo/

ale szczerze to nie mam pojęcia kiedy będzie ono ukończone. Wiem na pewno, że demo do tej gry było przez kogoś przetłumaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2015 o 10:38, DenebV201 napisał:

Po japońsku,


Dzięki za odpowiedź, tak się spodziewałem, bo jakby bylo angielskie tlumaczenie gotowe to byłoby gdzies napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2015 o 21:38, Sarinew napisał:

> Po japońsku,

Dzięki za odpowiedź, tak się spodziewałem, bo jakby bylo angielskie tlumaczenie gotowe
to byłoby gdzies napisane.

Takie rzecz najlepiej sprawdzaj na Visual Novel Database, tam masz wymienione wszystkie patche translacyjne (tak pełne jak i częściowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczął się WInter Sale na Steam, więc postanowiłem sprawdzić promocje na VN i znalazłem jedną "perełkę".

G-senjou no Maou sprzedawany jest w 2 wersjach, bez oraz z voice acting. Ta druga naturalnie jest droższa, problem w tym, że przebija cenę wersji pierwszej prawie dwukrotnie. Co ciekawe cenzura na steam oczywiście obejmuje wszystkie H-sceny, lecz nie dziwny kostium ku klux klanu.

Spoiler

Wiem, że nie do tego nawiązuje, czytałem.



http://store.steampowered.com/app/377670

20151222225220187

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2015 o 05:28, Inferno0009 napisał:

Wyszedł patch do Koi to Senkyo to Chocolate. Serdecznie polecam, właśnie ukończyłem pierwszy
z route''ów. Fajny humor, przyjemna, niestandardowa kreska oraz świetna muzyka.



Jestem po dwóch route''ach i taki troszeczke zawiedziony. Czasem brakuje tych dodatkowych kilku godzin per route, gdyż po przejściu obowiązkowego pierwszego route''a odkrywamy, że reszta opiera się na nim w jakiś 50-70% i funkcja przewijania odtworzonych juz wczesniej napisów strasznie kompresuje kolejne ścieżki. Chciałbym, by to było bardziej rozbudowane i więcej fabuły, choć w sumie wydaje mi się, że z ostatecznym werdyktem należy poczekać do końca. Muszę jednak przyznać Ci rację, wizualna strona jest bardzo fajna (piosenki, oprócz tych lecących w unikatowych momentach, po pewnym czasie zbyt bardzo ryją mózg, coś na zasadzie Tsukihime OST). I czemu ta przeciętna rozmarówka cycków jest wielkości arbuza, toż to już jakieś zboczenie, perwersy jedne >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2016 o 04:59, Buhahahahaha napisał:

Jestem po dwóch route''ach i taki troszeczke zawiedziony. Czasem brakuje tych dodatkowych
kilku godzin per route, gdyż po przejściu obowiązkowego pierwszego route''a odkrywamy,
że reszta opiera się na nim w jakiś 50-70% i funkcja przewijania odtworzonych juz wczesniej
napisów strasznie kompresuje kolejne ścieżki.


Skończyłem wszystkie route''y po za

Spoiler

tą małą biedną dziewczynką, której wszyscy dokuczają

. Przyznam, że najbardziej brakowało mi after story. Już jakoś się przyzwyczaiłem, że zawsze jest tam jeszcze jedna godzinka do przeklikania z dopowiedzeniem co dalej. Tutaj kończą się tę wybory, które
Spoiler

są nudne i ich pomysł jest straszny

, i to wszystko.
Do tego brak Sensei routa, a początek dawał taką nadzieję.

Dnia 18.01.2016 o 04:59, Buhahahahaha napisał:

I czemu ta przeciętna rozmarówka cycków jest wielkości
arbuza, toż to już jakieś zboczenie, perwersy jedne >.>


Satsuki ma czym oddychać. Najbardziej lubiłem ją ze wszystkich dziewczyn.
P.S. Wersja na PSP czy Vite ma jeszcze Non-chan route.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2016 o 23:52, Inferno0009 napisał:

Skończyłem wszystkie route''y po za

Spoiler

tą małą biedną dziewczynką, której wszyscy dokuczają

.
Przyznam, że najbardziej brakowało mi after story. Już jakoś się przyzwyczaiłem, że zawsze
jest tam jeszcze jedna godzinka do przeklikania z dopowiedzeniem co dalej. Tutaj kończą
się tę wybory, które
Spoiler

są nudne i ich pomysł jest straszny

, i to wszystko.
Do tego brak Sensei routa, a początek dawał taką nadzieję.


Ano Sensei route było najbardziej brakującą opcją. Powinni dać odpowiednią opcję podczas rozgrywki Shougi, tam było idealne miejsce na rozdzielenie route''ów. Szkoda również, że tak samo potraktowano Hidakę :/. Tak czy inaczej, smutne jest, że niby VNka skoncentrowana na relacjach ma taką słabą konstrukcję, o wiele gorszą niż pozornie zwykły hentaj jakim jest Sengoku Rance.

Dnia 18.01.2016 o 23:52, Inferno0009 napisał:

Satsuki ma czym oddychać. Najbardziej lubiłem ją ze wszystkich dziewczyn.


Yup, i to nawet nie za klatę.

Dnia 18.01.2016 o 23:52, Inferno0009 napisał:

P.S. Wersja na PSP czy Vite ma jeszcze Non-chan route.


Wersja na PSP, tylko muszę się rozejrzeć czy jest to przetłumaczone oraz czy będę miał jakąkolwiek chęć to skończyć, bo odkąd napisałem poprzedniego posta to ani razu mnie do tego nie ciągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

male info Danganronpa: Trigger Happy Havoc ma premiere na pc/steamie i przez kilka dni do zakupu dodaja osta, ktory wg.opisu ma byc niedostepny jak osobne dlc w pozniejszej sprzedazy.

XBlaze Code: Embryo tez vn z konsol ma miec premiere 1 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam ciekawej visual novel.
1. O życiu i codziennych problemach, gdzie główny bohater pomaga bohaterkom i w zależności od decyzji wchodzi na ścieżkę jednej z nich

2. Science fiction (Stein's Gate właśnie gram) z ciekawą opowieścią

3. Yuri z dobrą fabułą, gdzie są jakieś sceny miłosne

4. Ciekawy horror nie epatujący przesadnie gore

Przeszedłem:

-Katawa Shoujo

-Everlasting Summer

-Frosty Kiss

-Moonlight Walks

-Kanon

-Carpe diem

Próbowałem przejść i przerwałem w trakcie, bo mi się nie spodobały:

-winter novel

-Yume miru Kusuri

-Narcissu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować