Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2009 o 00:31, Cirno napisał:

A anime na podstawie tej VNki dobre jest ?:3
Edit: Arr z tego co czytam na MALu to jest zwykły hentai :o

No bo to jest zwykły hentaj ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to jak jest stworzony temat o VN, to żeby nie pytać się w temacie "Manga i Anime" zapytam się tutaj ;)
Może ktoś mi polecić jakiś porządny VN, coś w stylu Clannad, Kanon. Chodzi mi takie, z morałem, zawierający głębszy sens. A nie zwyczajne romantyczne, erogamy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 22:28, Piotrbov napisał:

Może ktoś mi polecić jakiś porządny VN, coś w stylu Clannad, Kanon. Chodzi mi takie,
z morałem, zawierający głębszy sens. A nie zwyczajne romantyczne, erogamy itd.

A planetarian czytałeś? Też od Key i mimo iż dużo mniej rozbudowany od Clannada i Kanona to historia jest naprawde genialna i daje do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 22:33, Tomoya-kun napisał:

> Może ktoś mi polecić jakiś porządny VN, coś w stylu Clannad, Kanon. Chodzi mi takie,

> z morałem, zawierający głębszy sens. A nie zwyczajne romantyczne, erogamy itd.
A planetarian czytałeś? Też od Key i mimo iż dużo mniej rozbudowany od Clannada i Kanona
to historia jest naprawde genialna i daje do myślenia.


No właśnie, zapomniałem dopisać, że Planetarian również mam. I tylko te 3 mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 22:28, Piotrbov napisał:

Może ktoś mi polecić jakiś porządny VN, coś w stylu Clannad, Kanon. Chodzi mi takie,
z morałem, zawierający głębszy sens. A nie zwyczajne romantyczne, erogamy itd.

Głębszy sens będzie w Narcissu.
Zwykła czytanka, zupełnie darmowa. Starcza na kilka posiedzeń ale zawiera parę ważnych pytań życiowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 23:00, JaqbD napisał:

Głębszy sens będzie w Narcissu.
Zwykła czytanka, zupełnie darmowa. Starcza na kilka posiedzeń ale zawiera parę ważnych
pytań życiowych.


Ki. Dzięki. Jutro sprawdzę.

Jeśli, ktoś jeszcze znał jakiś fajny VN, to niech mi poda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zaczęło wychodzić teraz Princess Lover! na podstawie VNki. Stawiam, że w ciągu miesiąca co najmniej 2 grupy podejmą się tłumaczenia tej gry (i porzucą prace po kilku kolejnych miesiącach). Tak jest zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 23:05, Piotrbov napisał:

Jeśli, ktoś jeszcze znał jakiś fajny VN, to niech mi poda.

Jak JaqbD podał Narcissu przypomniałem sobie jeszcze jeden tytuł - True Remembrance. Też daje on do myślenia.
http://trueremembrance.insani.org/index.html jest to darmowa VN więc możesz ją siciągnąć z tej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej niema nic przetłumaczonego (chyba że o tym nie wiem). Myślę, że to jeszcze nie czasy na tłumaczenie VNki na inne platformy niż PC. Ale słyszałem, że szykują się ludzie na tłumaczenie gier na iPhona (takich jak Tsukihime, Clannad czy Umineko) bo głównie wystarczy przerobić skrypty a tekst wziąć z PC wersji (nie wiele jest do zmiany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł już op. do Umineko no naku koro ni SAN czyli epizodu 5 http://www.youtube.com/watch?v=2U-aa0QCA0Q Jest on lepiej zmontowany niż poprzednie no i ma nową piosenke (ta mi wypada średnio, z jednej strony jest niezłą ale z drugiej troche odstaje od klimatu). A i jeśli nie czytaliście poprzednich epizodó uwaga na spoilery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 22:51, Tomoya-kun napisał:

Jest on lepiej zmontowany niż poprzednie no i ma nową piosenke (ta mi wypada średnio,
z jednej strony jest niezłą ale z drugiej troche odstaje od klimatu). A i jeśli nie czytaliście
poprzednich epizodó uwaga na spoilery.

Podoba mi sie bardzo nowy song. Trochę odstaje od klimatu? Ja bym powiedział że w ogóle tu nie pasuje (gdyby nie te chórki w tle). Ale mimo wszystko bardziej podoba mi się niż poprzedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zagrać w Clannad? Ostatnio oglądałem pierwszą serię anime (wspaniała) oraz kinówkę (beznadziejna), zastanawia mnie, jak radzi sobie VN, który w końcu był pierwowzorem ;) Dodam, że w gry tego typu nigdy nie miałem okazji zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 11:18, tykus napisał:

Czy warto zagrać w Clannad? Ostatnio oglądałem pierwszą serię anime (wspaniała) oraz
kinówkę (beznadziejna), zastanawia mnie, jak radzi sobie VN, który w końcu był pierwowzorem
;) Dodam, że w gry tego typu nigdy nie miałem okazji zagrać.

Cóż bez wątpienia jest lepsza od obu serii anime. No i jest klasykiem w swoim gatunku. Jak najbardziej warto zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może grał ktoś w Princess Waltz na viście ?
Bo w pewnym momencie gdy Chris i nasz bohater podają sobie ręce (przy pojedynku z dwunożnym psem) gra nagle zacina się i pisze brak odpowiedzi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 03:04, Cirno napisał:

Może grał ktoś w Princess Waltz na viście ?
Bo w pewnym momencie gdy Chris i nasz bohater podają sobie ręce (przy pojedynku z dwunożnym
psem) gra nagle zacina się i pisze brak odpowiedzi... :(

Sam miałem ten problem na XP ale w innym miejscu. Ogólnie mnóstwo osób musi się z tym borykać. Generalnie chodzi o to, że nie można instalować gry gdy masz odbieranie programów z Unicode ustawione na inny niż domyślny dla twojego kompa (czyli w tym wypadku pewnie masz system ustawiony na japoński). Powinno wystarczyć wyinstalowanie gry, zmienienie Unicode i zainstalowanie znów.
Mi się nie chciało tego robić więc po prostu wynalazłem save w internecie po tym momencie gry. Jeżeli nie pomoże ci moja rada albo ci się nie chce to też tak polecam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że nie miałem Unicode ustawionego na japoński, chyba mi przejdzie ochota na tą grę w takim razie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować