Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2014 o 19:54, Meketh napisał:

Tzn? Coś nowego dodane do Fate route oprucz poprawionych grafik?

Łącznie jest tam 8 filmików otwierających i dwa soundtracki z dwoma różnymi wersjami utworów (możesz sobie wybrać która wersja ma być użyta w grze, albo ogólnie albo dla każdego utworu z osobna. Wszystkie wersje będą Ci się pojawiały do odsłuchania w dziale "Extra" w miarę ich odblokowywania się w grze). Dano możliwość wybierania już w trakcie gry czy chcesz mieć H scenki czy ich zamienniki i odpowiednio przystosowano także parę odniesień do tych scenek występujących w innych częściach gry. Wprowadzono trochę małych poprawek i ponoć także wygrzebali jakieś nieużywane głosy i arty (raczej z tych mniej powalających na kolana ale zawsze coś) i chyba coś tam jeszcze... Wszystko zostało opisane w tym trailerze więc obejrzyj go sobie jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na steamie pojawiła się w pełni przetłumaczona VN "Nekopara". Mówiąc szczerze to wydaje się ona na jakąś bardzo słabą produkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkodziło jej to znaleźć się na Twojej liście życzeń. XD

Spritey są lekko animowane, nawet cycki baunsują. Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 12:10, luzac napisał:

Nie przeszkodziło jej to znaleźć się na Twojej liście życzeń. XD


A widzisz, dodaję tam wiele tytułów :D W sumie demo podobno jest dostępne, więc pewnie spróbuję i je. Zwłaszcza, że tylko ściągnąć i już można grać. Bez żadnych applocale czy przestawiania języka w systemie.

edit: Nice. Możliwość ustawienia "bounce chest".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 19:35, Kosmitus napisał:

W sensie suwak intensywności czy tylko on/off? XD


Suwaczek intensywności, jak to ująłeś ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 23:15, SiDi napisał:

Suwaczek intensywności


Game of the Year O_o *dodaje do wishlisty*

Recenzje na stronie sklepu dosyć zachęcające. Szczególnie "War has never felt so real.".
To ma w ogóle jakąś sensowną (w miarę możliwości) fabułę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 01:04, Ranveld napisał:

Recenzje na stronie sklepu dosyć zachęcające. Szczególnie "War has never felt so real.".
To ma w ogóle jakąś sensowną (w miarę możliwości) fabułę?


Recenzje ma pozytywne w większości. Dodam, że jest to Kinetic Novel (dzisiaj pierwszy raz usłyszałem to pojęcie), więc po prostu czytasz sobie wszystko nie dokonując wyborów. Wersja steam, jak łatwo się domyślić, jest tańsza oraz pozbawiona scen H. Droższa, dostępna na dlsite już nie jest wykastrowana. Jest również demo - muszę je wypróbować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Termin ''kinetic novel'' przewinął się pare razy na Steamie. Troche mnie zdziwił z początku i nieco odrzucił ale po namyśle... część z najlepszych dla mnie VNek miała zaledwie kilka wyborów, będących właściwie formalnością bez wpływu na fabułę. Nawet w normalnych VNkach, "wybory" są często tak nieintucyjne, że kończy się na save&load, albo zajrzeniu do jakiejś solucji, by odnaleźć "właściwą" ścieżkę. Na palcach można zliczyć sytuacje, gdzie wybór ma sens i realne konsekwencje, a zwykle to i tak "skończyłeś wersje bazową, to możesz odblokować nową ścieżkę". W sumie mogę więc równie dobrze potraktować "kinetic novel" jak normalną nowele, bez pseudo-wyborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowiłem ponownie zagrać sobie w VN-ke Clannad, zainstalowałem grę i pliki do voice patch. Wszystko jest ok, z wyjątkiem czcionki. Zaczynając nową grę mam do wyboru tylko jeden font, tekst nie wygląda na nim dobrze, ma ktoś pojęcie jak to naprawić, ewentualnie co sknociłem bo grałem dawno temu i nie pamiętam już jak to wtedy rozwiązałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I skończyłem Nekoparę. Wziąłem wersję z dlsite, gdyż ta steamowa jest ocenzurowana. W sumie gry gdzie krew wylewa się z ekranu mogą być tam sprzedawane, natomiast sex to temat tabu - pewnie nie chcą by platforma z pedofilią była kojarzona, bo te kotki są dość młode. Nic wybitnego, kilka godzin na autoplayu i to wszystko. Nie wiem też czy wersja na steamie ma H-sceny zastąpione czymś innym.
Najbardziej mnie rozbawiła "chcica kocic", gdzie trzeba je zaspokoić, bo inaczej wynikną jakieś poważne konsekwencje :D Mimo wszystko ciekawa produkcja, na pewno lepiej się to przyjmuje niż zwykłe VNki, w którym wszystko jest nieruchome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2015 o 23:19, Buhahahahaha napisał:

W końcu jakiś bundle, gdzie się opłaca kupić najwyższy tier.


A jak. Dodatkowo postać na poszewce to facet - Ryouta Kawara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2015 o 08:24, SiDi napisał:

> W końcu jakiś bundle, gdzie się opłaca kupić najwyższy tier.

A jak. Dodatkowo postać na poszewce to facet - Ryouta Kawara.


Lub tygrys z głową gołembia i ciałem gołembia, co kto lub <3

Offtopic: Na steamie pojawiła się darmowa VNka Without Within.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kawałek po kawałku, po paru miesiącach gry dotarłem do końca Fate/Hollow Ataraxia. O ile przed zabraniem się za ten tytuł miałem obawy że ta vn-ka będzie powielała błędy Kagetsu Tohya to po rozpoczęciu gry przekonałem się że jest to jednak coś na znacznie wyższym poziomie.
Żeby podsumować moje wrażenia:

Zalety:
- Inaczej niż w KT główna linia fabularna nie jest jedynie szytą grubymi nićmi wymówką tylko rozbudowaną i wciągającą historią na wysokim poziomie.
- Podobnie jak w KT znowu mamy do czynienia z powtarzającym się cyklem w którym trzeba odblokowywać wydarzenia w określonej kolejności, F/HA jest jednak bardzo przyjaźnie wykonana pod względem przejrzystości tego cyklu i dostosowania go tak żeby nie trzeba było w nieskończoność powtarzać tych samych scen aby losowo testując nowe kombinacje wyborów dochodzić (lub nie dochodzić) do skrawka czegoś nowego.
- Wiele scen pobocznych jest całkiem zabawnych i nieraz się przy nich śmiałem.
- Biorąc pod uwagę że jest to dzieło Type-Moon po H-scenkach nie należy oczekiwać zbyt wiele ale przynajmniej nie trzeba się już obawiać że ujrzenie nawet fragmentu takowej wywoła w człowieku nieodwracalną traumę... Yep. Znowu zdecydowana poprawa w zestawieniu z KT.
- Animacje są płynniejsze i bogatsze nawet w porównaniu z oryginalnym F/SN, zwłaszcza sprity są bardziej żywe w wyniku dodania nowych opcji pozwalających na szersze oskryptowanie ich zmian i efektów.
- Sympatyczna ścieżka dźwiękowa. Parę remixów, parę nowych utworów, nie jest to może nic powalającego na kolana ale dobrze buduje klimat i można nawet posłuchać dla przyjemności osobno.

Wady:
- Bez wątpienia główną wadą jest to że większość pobocznych scenek jest zrobiona w stylu niezobowiązujących doujinów. Poziom jest bardzo zróżnicowany, od zabawnych i wzruszających po tandetne lub abstrakcyjne parodie ale niemal wszystkie w większym lub mniejszym stopniu przerabiają postacie znane z F/SN poprzez wybranie określonych elementów ich zachowania i rozdmuchania tych cech w celu stworzenia czegoś z czego w tani i łatwy do zawarcia w krótkiej scence sposób można się ponabijać. W efekcie wszechobecne jest wrażenie że to nie te same postacie tylko stworzone na ich podstawie karykatury. Podejście do mechaniki świata również jest tu miejscami baaaardzo luźne.
- Niektóre sceny, nawet w głównej fabule, strasznie się ciągną i zaczynają solidnie przynudzać na długo zanim się skończą. Nieważne jak istotny ma być jakiś przekaz czy jak żmudna ma się wydawać jakaś scena, jeśli rozciągnie się je przydługimi sentencjami których sens się pokrywa i powtarza to zmienia się to w zwykłe lanie wody... Na szczęście takich scen nie ma wiele ale natura gry nie pozwalająca na swobodne zapisanie jej stanu w dowolnym momencie i skoczenie do przodu sprawia że parokrotnie mnie taka scenka przyblokowała i odstawiałem grę na bok.
- Brak głosów... Nic w tym dziwnego skoro nawet F/SN otrzymała swoje dopiero 1,5 roku po premierze F/HA ale mimo to milczenie postaci boli gdy człowiek już przywykł do tego jak doskonale dobrane głosy potrafiły te postacie wzbogacić :(

Przy okazji się pochwalę - jakiś czas temu SiDi zapytał się tutaj o możliwość nabycia ciekawego wydania F/SN a Buhahahahaha odpowiedział mu tym linkiem-> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49659&pid=1175
SiDi nie był ofertą zachwycony ale na lep dałem się złapać ja i kupiłem sobie ten pakiet na gwiazdkę (pic w załączniku) :)

20150301074917

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 07:52, Karharot napisał:

SiDi nie był ofertą zachwycony ale na lep dałem się złapać ja i kupiłem sobie ten pakiet
na gwiazdkę (pic w załączniku) :)


Zazdroszczę pakietu, a jednocześnie łapie się za głowę ile on kosztuje.

Nie wiem czy się zabierać za ten tytuł, brak głosów strasznie mnie odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować