Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2015 o 08:57, Inferno0009 napisał:

Muv-Luv i Muv-Luv Alternative na kickstarter''ze. Dziwny trend nam się
robi. Ludzie robią za darmo tłumaczenia, a twórcy proszą graczy o pieniądze by sprzedawać
grę dalej po angielsku.

http://gematsu.com/2015/06/degica-kickstarting-muv-luv-muv-luv-alternative-localization-this-summer


Przeca od dawna wiadomo, ze Japonce jakoś tak wybrzydzają w tym temacie. Boją się strat, a kickstarter jako tako pokazuje, czy ludzie chcą tą grę czy nie poprzez głosowanie kasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 09:22, Buhahahahaha napisał:

Przeca od dawna wiadomo, ze Japonce jakoś tak wybrzydzają w tym temacie. Boją się strat,
a kickstarter jako tako pokazuje, czy ludzie chcą tą grę czy nie poprzez głosowanie kasą.


Rozumiem, ale uważam to za tani chwyt. Zakładając, że gra pojawiaja się na PC można nawet wykorzystać Steam Translation do tłumaczenia na wiele języków. Ciekawe jaka novelka będzie następna, może zaczniemy robić zakłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 10:32, Inferno0009 napisał:

> Przeca od dawna wiadomo, ze Japonce jakoś tak wybrzydzają w tym temacie. Boją się
strat,
> a kickstarter jako tako pokazuje, czy ludzie chcą tą grę czy nie poprzez głosowanie
kasą.

Rozumiem, ale uważam to za tani chwyt. Zakładając, że gra pojawiaja się na PC można nawet
wykorzystać Steam Translation do tłumaczenia na wiele języków. Ciekawe jaka novelka będzie
następna, może zaczniemy robić zakłady?


Stawiam na Fate/Stay Night... Choć nie zdziwiłbym się gdyby wyszło też Umineko (skoro aktualnie Higurashi wychodzi na steamie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 10:57, Buhahahahaha napisał:

Stawiam na Fate/Stay Night... Choć nie zdziwiłbym się gdyby wyszło też Umineko (skoro
aktualnie Higurashi wychodzi na steamie).


Ja myślę, że Umineko jak coś zajmie się MangaGamer, tak jak Higurashi.
Mi również do głowy przyszedł Fate, lecz nie jestem tego pewien. Prędzej od razu wydadzą remake Tsukihime po angielsku. Pragnę tego, ale szanse małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 11:34, Inferno0009 napisał:

Ja myślę, że Umineko jak coś zajmie się MangaGamer, tak jak Higurashi.
Mi również do głowy przyszedł Fate, lecz nie jestem tego pewien. Prędzej od razu wydadzą
remake Tsukihime po angielsku. Pragnę tego, ale szanse małe.


Ten remake, który podobnież jest robiony już od 2008 roku, a jeszcze nie ma release date? Nah... Chociaż dużo zależy od tego, jaki jest popyt na tego typu gry poza Japonią. W sumie mają oni tam nawet semi remake FSN (realta nua), gra jest oficjalnie dystrybuowana poza krajem i chyba Type-moon''owi pasuje takie coś, że osoby zorientowane w temacie wiedzą, że należy szukać tłumaczenia na mirror-moon (choć mogliby się z nimi jakoś dogadać, zapłacić hajs w zamian za prawa do tłumaczenia i wrzucić całość na steama, bo cena jest zaporowa, chyba jedynie modów z gram.pl stać na takie wydatki :< ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 11:56, Buhahahahaha napisał:

Ten remake, który podobnież jest robiony już od 2008 roku, a jeszcze nie ma release date?


Niby od 2008 ale coś się dzieje.

20150630130139

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 13:01, Inferno0009 napisał:

Niby od 2008 ale coś się dzieje.


Te arty nie wyszły czasem z rok-półtora temu? :D A od tego czasu cisza niestety. Może tyle czasu zajmuje stworzenie route dla Satsuki ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Swoją drogą na Beast Lair coś się dzieje w sprawie Mahoyo, może w końcu da się radę coś przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na necie ten remake ma być All-Age, więc i tak muszę jednak przejść oryginał, który mocno się postarzał graficznie.

Dnia 30.06.2015 o 13:15, Buhahahahaha napisał:

Swoją drogą na Beast Lair coś się dzieje w sprawie Mahoyo, może w końcu da się radę coś przeczytać.


Fajnie chociaż jeszcze sporo będzie trzeba się naczekać.
Z bliskich ukończenia niedługo będzie dostępne Majikoi S, sporo już zrobili. Pierwsze Majikoi jest świetne, tylko ma małą ilość CG w porównaniu na długość gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 16:36, Inferno0009 napisał:

Z tego co piszą na necie ten remake ma być All-Age, więc i tak muszę jednak przejść oryginał,
który mocno się postarzał graficznie.


Ja bym na Twoim miejscu nie obawial sie grafiki (do ktorej sie idzie przyzwyczaic), a tego https://www.youtube.com/watch?v=lVvxMoRzcUM&index=9&list=PL6DE069D0DFE937E3 <- żeby Cię uświadomić, powiem tak: cały OST to 10 utworów, trwających średnio 2 minuty 30 sekund. Brzmi groźnie, ALE niektóre utwory pojawiają się naprawde sporadycznie, typu 1-2 razy na route. Dajmy na to, że pozostaje 6-7, razy 2,5 daje zachwycające 17,5 minuty niepowtarzającego się soundtracku (nie mówiąc o tym, że utwory to tak naprawdę 15-20 sekundowe pętle). W grze trwającej według vndb 30h-50h <3

Dnia 30.06.2015 o 16:36, Inferno0009 napisał:

Fajnie chociaż jeszcze sporo będzie trzeba się naczekać.
Z bliskich ukończenia niedługo będzie dostępne Majikoi S, sporo już zrobili. Pierwsze
Majikoi jest świetne, tylko ma małą ilość CG w porównaniu na długość gry.



Grałem trochę, ale początek mnie odrzucił i się nie wgłębiałem. Warto się przemóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 17:04, Buhahahahaha napisał:

Grałem trochę, ale początek mnie odrzucił i się nie wgłębiałem. Warto się przemóc?


Uważam, że warto jeżeli ktoś lubi komedię. Wstęp jest głupkowaty, a prawdziwa zabawa zaczyna się gdy już wkroczymy w różne routy. Najpierw odwiedzamy dziewczyny w różne dni i przy iluś wizytach uruchamia nam się dana ścieżka. Wszystkie są inne lecz posiadają dużą dawkę humoru i scen akcji. Gdy zakończymy wszystkie 5 głównych dróg dostajemy dodatkowo jedną ukrytą drogę fabularną, w której nie ma jakiejś "głównej bohaterki". Do tego sporo ścieżek pobocznych np. z nauczycielka. Główny bohater też jest inteligentny w przeciwieństwie do takiego Shiro [Inteligentny może być za dużo powiedziane, na pewno mądrzejszy]. Soundtrack jest zróżnicowany więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Ja osobiście polecam. Jak się nudziłem, czy uczyłem na kolokwia, to odtwarzałem sobie ulubione sceny ze ścieżek Wanko i Momoyo''i ^^

Po Tsukihime pewnie sięgnę jeszcze w tym miesiącu. Szkoda by było nie sięgnąć po klasyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś fajne VN na Androida po angielsku? Jestem kompletnie nowy w temacie, ale wiem że lubiłem grać w Phoenixa Wrighta na NDSie więc może się wkręcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 19:39, Piotr13PL napisał:

Są jakieś fajne VN na Androida po angielsku?


Wiem, że są VN na Androida lecz po angielsku chyba nie ma ich za dużo. W tej chwili znalazłem jedynie
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.biyori.teamneet.sepia

Do tego ten poradnik, jak odtworzyć niektóre z VN na telefonach:
http://forums.fuwanovel.net/topic/1323-android-visual-novel-lets-play-visual-novel-on-the-go/

Wymaga to używania konwerterów, więc nie mam pojęcia jak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 11:56, Buhahahahaha napisał:

W sumie mają oni tam nawet semi remake FSN (realta nua), gra jest oficjalnie dystrybuowana poza krajem i chyba Type-moon''owi pasuje takie coś,

Najnowszy "remake" Fate czyli Realta Nua na PC był sprzedawany za pośrednictwem japońskiego Amazonu z zastrzeżeniem że nabywca nie może być spoza terytorium Japonii, zważywszy na to że była to wersja cyfrowa (więc żadne problemy z przesyłką nie wchodziłyby w grę) takie zastrzeżenie było czystą złośliwością ze strony wydawcy.
W moich oczach taka polityka Type-Moon nie wróży nic dobrego przyszłym planom wydawania ich gier na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 17:04, Buhahahahaha napisał:

Ja bym na Twoim miejscu nie obawial sie grafiki (do ktorej sie idzie przyzwyczaic), a
tego https://www.youtube.com/watch?v=lVvxMoRzcUM&index=9&list=PL6DE069D0DFE937E3 <-
żeby Cię uświadomić, powiem tak: cały OST to 10 utworów, trwających średnio 2 minuty
30 sekund. Brzmi groźnie, ALE niektóre utwory pojawiają się naprawde sporadycznie, typu
1-2 razy na route. Dajmy na to, że pozostaje 6-7, razy 2,5 daje zachwycające 17,5 minuty
niepowtarzającego się soundtracku (nie mówiąc o tym, że utwory to tak naprawdę 15-20
sekundowe pętle). W grze trwającej według vndb 30h-50h <3

Ja mam 3 wersje ostu do Tsukihime - normalną, Ever After, oraz z wersji na PSP. Ost można sobie bez problemu zmienić podmieniając pliczki w folderze gry. Może to nadal niewiele, ale mimo wszystko 3x więcej niż normalnie, co daje trochę odmiany ;] Mogę gdzieś wrzucić jeśli ktoś jest zainteresowany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 19:35, Inferno0009 napisał:

Uważam, że warto jeżeli ktoś lubi komedię (..)


Zobaczymy. Oglądałem też chyba tego anime i również jakieś wybitne nie było. Jak narazie trza dokończyć Umineko EP8, Higurashi EP1, Eden*, Melty Blood... i zapewnie w cholere jeszcze więcej tego mam w kolejce. A dni takie krótkie :/

Karharot

To ja już nie rozumiem o co im chodzi. Może coś w stylu, że skoro mają wydawców na innych rynkach (na vndb jest tego spora lista) to na mocy umów z nimi nie mogą sami tam wydawać? Bo byłoby głupotą ograniczać ilość potencjalnych kupców bez wyraźnej przyczyny.

Kosmitus

Zdecydowane być może jak mnie weźmie na powtórki to skorzystam, ale chyba lepiej byś tego tutaj nie wrzucał z racji, że być może podpadałoby to pod piractwo (ewentualnie może się tu wtrącić nasz opiekun z moderatorskiej braci). Oryginalna muzyka jest naprawdę... mózgotrzepna, zwłaszcza podczas dłuższych sesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 23:02, Buhahahahaha napisał:

Zdecydowane być może jak mnie weźmie na powtórki to skorzystam, ale chyba lepiej byś
tego tutaj nie wrzucał z racji, że być może podpadałoby to pod piractwo (ewentualnie
może się tu wtrącić nasz opiekun z moderatorskiej braci).

Spoiler

Racja, to kto chętny to pisać do mnie na mail/GG/MAL/whatever albo dać kontakt do siebie ;p

Dnia 30.06.2015 o 23:02, Buhahahahaha napisał:

Oryginalna muzyka jest naprawdę...
mózgotrzepna, zwłaszcza podczas dłuższych sesji.

Indeed, ale chyba nawet pasowało to do klimatu gry XD Zresztą te dwie alternatywne wersje są w bardzo podobnym stylu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karharot

Dnia 30.06.2015 o 23:02, Buhahahahaha napisał:

To ja już nie rozumiem o co im chodzi. /.../ Bo byłoby głupotą ograniczać ilość potencjalnych kupców bez wyraźnej przyczyny.

Też nie pojmuję powodów dla których Type-Moon podjęło taką decyzję bo absolutnie nic nie mogli na tym posunięciu zyskać za to z całą pewnością trochę stracili (niewiele bo niewiele ale zawsze).

Dnia 30.06.2015 o 23:02, Buhahahahaha napisał:

Może coś w stylu, że skoro mają wydawców na innych rynkach (na vndb jest tego spora lista) to na mocy umów z nimi nie mogą sami tam wydawać?

Z tego co mi wiadomo tylko dwie gry Type-Moon zostały wydane na zachodzie (Fate/Unlimited Codes i Fate/Extra), obie już parę lat temu i każda przez innego wydawcę. Nie wierzę żeby T-M odstąpiła od swoich praw do wydawania reszty swoich gier na innych rynkach na rzecz kogoś z kim zrobili jedynie jednorazowy interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować