Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry na PlayStation 3 w Korei przez sieć?

19 postów w tym temacie

"Skoro tytuły na PS3 mają zajmować na tyle dużo, że potrzebny jest w konsoli nośnik o pojemności min. 25 GB (...)"

... to jak duzy bedzie musial byc dysk twardy, jesli ktos bedzie chcial kupic kilka gier przez siec? Bedzie musial co chwila kasowac jedna i instalowac druga? Byc moze jest to pomysl na przyszlosc, dzisiaj to mozna rozpatrywac chyba tylko w kategoriach eksperymentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 14:35, Hegemon napisał:

"Skoro tytuły na PS3 mają zajmować na tyle dużo, że potrzebny jest w konsoli nośnik o pojemności
min. 25 GB (...)"

... to jak duzy bedzie musial byc dysk twardy, jesli ktos bedzie chcial kupic kilka gier przez
siec? Bedzie musial co chwila kasowac jedna i instalowac druga? Byc moze jest to pomysl na
przyszlosc, dzisiaj to mozna rozpatrywac chyba tylko w kategoriach eksperymentu.


na playu wkładasz płytkę i pykasz (tak było z 1 i 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 14:40, NyGgA MiLy napisał:

na playu wkładasz płytkę i pykasz (tak było z 1 i 2)


Nie wiem czy przeczytales artykul, do ktorego odnosi sie moj komentarz (dostepny na glownej stronie gram.pl), bo mam wrazenie, ze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomysl sam w sobie ciekawy. niestety, faktycznie przy braku mozliwosci wypalenia gry oraz koniecznosci sciagania gigabajtow danych raczej malo realny w wileu miejscach na ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby skorzystac z takiej mozliwosci trzeba bedze dokupic dysk do ps3 no i miec super duper szybkie lacze o ktore koreanczycy nie msuza sie martwic :D . Gorzej z polakami :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noi poco będzie tym Koreańcom Blue ray jeśli bedą mieli gierki na dysku twardym, który zapewne dużo ich niepomieści......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"to po co w takim razie ten BD-ROM?"
chyba BR-ROM
ale co do tego pomyslu moze sie sprawdzic tylko tam gdzie sa szybkie lacza bo tak to nie ma sensu sciagac jakas gre tydzien zeby sobie pograc, a co by bylo jakby jakies dane sie zle sciagnely i sie nie da odpalic? juz lepiej isc zaplacic troche wiecej (ciekawe o ile taniej bedzie jak sie bedzie sciagac) i miec problem z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny skrót Bly-Ray to wlaśnie BD-DVD, zostało to jakoś nawet niedawno potwierdzone.

A dlaczego BD-DVD w PS3? Ano dlatego, że nowość (wow, jestesmy lepsi niż microsoft i jego STARY system, sensownośc tego, czy lepszym pozostawiam bez komentarza...), a dwa. że umozliwi odtwarzanie filmów właśnie na tym nośniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 14:57, Hegemon napisał:

> na playu wkładasz płytkę i pykasz (tak było z 1 i 2)

Nie wiem czy przeczytales artykul, do ktorego odnosi sie moj komentarz (dostepny na glownej
stronie gram.pl), bo mam wrazenie, ze nie.



sorki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już podobny pomysł miało Valve (vide sieciowa dystrybucja HL2) wiadomo, że akurat to im nalepiej nie wyszło. Nie wiem jak wam, ale mi ten pomysł wogóle nie odpowiada, to pewnie przez taką ludzką próżność- lubię popatrzeć jak dana gra stoi sobie w pudełeczku, na półce;) Planowany sposób dystrybucji Sony jest dla mnie hmm taki nierealny, ulotny. BTW: Ciekawe co się stanie, jeżeli komuś szlag trafi dysk do PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 15:48, shinian napisał:

Planowany
sposób dystrybucji Sony jest dla mnie hmm taki nierealny, ulotny. BTW: Ciekawe co się stanie,
jeżeli komuś szlag trafi dysk do PS3?


W serwisach umozliwiajacych sciaganie gier przez siec masz mozliwosc wielokrotnego sciagania gier. Czyli taki gracz stracilby po prostu dysk i musialby jeszcze raz scagac gry (ale placic po raz drugi juz by nie musial).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 17:33, Hegemon napisał:

W serwisach umozliwiajacych sciaganie gier przez siec masz mozliwosc wielokrotnego sciagania
gier.


Za to zdanie powiniennem dostac zlote usta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u jest jedne dość wielki plus bo taka gra w sieci powinna być duzo tańsza bo byl by sprzedany sam soft i by nie było dodtakowych kosztów jak pudełko ,plyta, itp do tego brtak marż naliczanych przez pośredników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na pewno nie ma opcji nagrywania na płyty? Bo to by było rozsądne - niższe koszty producenta, bez pudełek, okładek, poradników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 08:24, GeoT napisał:

A na pewno nie ma opcji nagrywania na płyty? Bo to by było rozsądne - niższe koszty producenta,
bez pudełek, okładek, poradników...


Dla Sony największym problemem jest sprzedaż gier używanych, a poza tym jakby do PS3 dawali nagrywarkę Blu-Ray to konsola nie kosztowałaby 800$ tylko 2000$, więc takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re 1602 800$ to wywrużone z fusów koszta produkcji, a nie cena dla końcowego użytkownika (ta będzie sporo niższa)
a teraz słówko do autora newsa (jakkolwiek w przeciwieństwie do piractwa legalnego, to nieprzynoszącego firmie żadnych zysków). na czym to legalne piractwo miało by polegać? czyżby znowu jakaś dziura w polskich przepisach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sig. wiem, że będzie niższa (ta jest przesadzona nawet jak na koszty produkcji), ale chciałem zobrazować jaka może być różnica w cenie między nagrywarką, a czytnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak ja mówił Bill to są ostatnie nośniki jakie wymyślono nie będzie nowych ponieważ wszystko będzie się sciągać przez internet (oczywiście legalnie) dlatego powstają różnego typu serwisy jak iStore i ten teraz aby nie tłoczyć i drukować okłądek tylko prosto do odbiorcy :) podoba mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować