Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

L.A. Noire - temat ogólny

284 postów w tym temacie

/.../

Dnia 13.05.2011 o 19:45, Cascad napisał:

weź się chłopie ogarnij i nareszcie spraw sobie konsole, tak żeby wiedzieć co to takiego
w ogóle jest i czemu ma mniej, a lubi się ją bardziej. o.


"Kocham" takie "merytoryczne argumenty".
Warto czasem poczytać kto ma jaki sprzęt i dlaczego go kupił ot choćby zajrzeć na gramsajta zakładka posiadany sprzęt i zakładka gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja upgrade komputera zrobiłem dla wieśka i shoguna po raz pierwszy od 4 lat. W miedzy czasie poinstalowałem kilka gier na pc i z prawie każdą były problemy (instalacja Wiedźmina 1 to istna katorga:)) na konsoli wkładam płytkę i gram (co najwyżej instaluje aby szybciej chodziła <- a jest to opcjonalne). Teraz pogrywam w Mortal Kombat.

Ceny nie sa takie straszne jak korzystasz z okazji. Mam 155 gier uruchomionych na moim xbox 360 w tym 30 arcade a reszta to duże gry a na ps3 ze 22 się zbiorą. Tyle że w kolekcji mam może 30 na obie platformy bo większość sprzedaję po przejściu a w kolekcji zostają te z dobrym multi i te które po prostu wiem że jeszcze będę chciał przejść. Nie zarabiam kroci dopiero studia kończę ale jakoś z pomocą allegro i forum gdzie się wymieniam stać mnie na granie w każdą większą produkcję która mnie zainteresuje. NA pewno wydaję mniej na gry niż niektórzy PC''towi gracze :)

No ale zrobił się offtop a wracając do LA Noire to obejrzałem 15 pierwszych minut gameplay''u, po którym jeszcze mocniej napaliłem się na grę. Wreszcie gra dla myślących. Trzeba przeszukiwać miejsca zbrodni, rozwiązywać zagadki i można nawet złą osobę do paki władować :D Takiej gry mi brakowało. Bo bez obrazy dla starych przygodówek to nie było to samo. Tam nie dało się w tak realistyczny sposób przesłuchiwać świadków czy podejrzanych. Wreszcie będę mógł się poczuć jak Kojak albo Collumbo. Tylko muszę sobie kupić zapas lizaków i mogę grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem te pierwsze 15 minut, a właściwie to przeklatkowałem ten filmik. Coś czuję, że porzucę nawet drugiego Wiedźmina dla zanurzenia się w tym tytule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurdę ale ja nie wpadłem nawet na to żeby Ci robić sekcje zwłok kerkas ;(

w każdym razie minął już rok od premiery Red Dead Redemption, teraz kolej na kolejną wielka grę pom pom pom.

a potem el shaddai, a potem catherine, dark souls...

i se nie pogrosz tej :OOOO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 21:28, Blantman napisał:

Bo bez obrazy dla starych przygodówek to nie było to samo. Tam nie
dało się w tak realistyczny sposób przesłuchiwać świadków czy podejrzanych. Wreszcie
będę mógł się poczuć jak Kojak albo Collumbo. Tylko muszę sobie kupić zapas lizaków i
mogę grać :)


Patenty zastosowane w L.A. Noire zastosowano już w innych grach http://en.wikipedia.org/wiki/24:_The_Game
tyle że dopiero teraz można je będzie zobaczyć w jednej grze.
Ale poczekam aż gra się ukaże i wtedy ocenię grę.
Ps. Odnośnie pierwszej części posta to odpowiem na Twoim gs-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeli już o tym, że gra podobno równo konsole grzeje? Do tego stopnia, że się resetuje lub zawiesza. Zarówno eksbogz jak i plejstejszyn ma ten problem podobno :<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 12:26, Dandelion1 napisał:

Właśnie dostałem paczuszkę od kuriera

Na czym grasz? I napisz jak znajdziesz czas tak w trzech zdaniach pierwsze wrażenia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie słyszałem. Tak czy inaczej mam nadzieję, że już jutro na własne oczy przekonam się czy są jakieś problemy. Po co martwić się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zamawiał grę na muve.pl? Ja osobiście tam zamawiałem(zniżka -50% FTW), gra przyszła, a kodu DLC nie widać(nic w statusie, przesyłce, mailu). Co prawda DLC to takie gówienko w tym przypadku, ponieważ jest to tylko garnitur, ale mimo wszystko miało być. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram PS3 80 GB. Po ponad 4h, nic się nie grzało, a konsola chodziła cichutko.

Sama gra to cud, miód, chyba że ktoś nastawiał się na akcję, lub sandboxa. Miasto jest ogromne i możemy jechać gdzie chcemy, ale działa to tak jak w Mafii 2. Zawsze mamy jakieś zadanie do wykonania. Ta jest sprowadzona do minimum i bardzo mi się to podoba. Pierwszy wydział, w którym jesteśmy zwykłym krawężnikiem jest króciutki, ale fajnie pokazuje realia LAPD. W tej części jest także strasznie dużo filmików,których nie można skipować, na czym cierpi gameplay. Po zostaniu detektywem, gra się rozkręca. Dochodzą także misje poboczne, które działają na zasadzie, że dostajemy przez radio informacje o przestępstwach (rodzaj, miejsce), które są głownie nastawione na pościgi i strzelaniny. Miły przerywnik miedzy kolejnymi przesłuchaniami.

Same przesłuchania, są klimatyczne i w dużej mierze nieliniowe. Tylko określone rozmowy musimy poprowadzić dobrze, bo inaczej zostaniemy cofnięci do checkpointa. W pozostałych jeśli skrewimy, to tracimy dostęp do wskazówek, lub dowodów. Nie wiem na razie jak wpływa to na trudność dochodzenia. Trzeba także dosyć dobrze znać angielski, bo w grze dosyć dużo jest trudnego nazewnictwa i ówczesnego slangu, np "Kike" - Żyd.

Graficznie jest dobrze. Bardzo ładne modele postaci, otoczenie (dzielnice bogatych z palmami, biedoty, magazyny) jest świetne, samochody poprawnie. Najbardziej irytuje mnie ich model jazdy, bardzo "kartonowy " i model zniszczeń. Mogli przeszczepić tu rozwiązania z GTA IV. Także interakcja z otoczeniem jest słaba. Nie można niszczyć siatek, płotków. Za to mimika powala.

Reasumując pod tych 4h jestem zachwycony. Muszę jeszcze pojechać i obadać Hollywoodland:) Oprócz ww. wad, większych bugów na razie nie znalazłem. Aha i muszę jeszcze pojechać i obadać Hollywoodland:)
Mam teraz poważny dylemat. W co grać najpierw w L.A. Noire czy Wiedźmina 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te ogromne spadki animacji to są tak normalnie, czy to przez to, że w pokoju miałem 30 stopni? Wersja na X''a. Największe spadki miałem w pierwszym filmiku, gdzie oglądałem prawie slajdy (jakieś 10FPS), później było lepiej, ale jeżdżąc po mieście cały czas urywało mi klatki. Podejrzewam, że może to być spowodowane temperaturą, bo już kiedyś miałem takie w Fifie podczas letniego posiedzenia :). Ale nie jestem pewien. Gra faktycznie ma takie spadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 15:38, barsum napisał:

Czy ktoś z was zamawiał grę na muve.pl? Ja osobiście tam zamawiałem(zniżka -50% FTW),
gra przyszła, a kodu DLC nie widać(nic w statusie, przesyłce, mailu). Co prawda DLC to
takie gówienko w tym przypadku, ponieważ jest to tylko garnitur, ale mimo wszystko miało
być. :)


Mają wysyłać w dniu premiery - jutro do każdego mailem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2011 o 21:19, woko27 napisał:


Mają wysyłać w dniu premiery - jutro do każdego mailem. :)


Ale rozumiem, że w związku z problemami z PSN nie będzie można pobrać tego DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 21:24, Mikex napisał:

Ale rozumiem, że w związku z problemami z PSN nie będzie można pobrać tego DLC?


Dunno, pewnie nie. Ale podobno PS Store ma ruszyć już w najbliższy wtorek, więc te parę dni się poczeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko - rozwiązalem cztery sprawy jak na razie i jak dla mnie absolutny czad :) Nie wiem czy będę potrafił wysilić sie choć na trochę krytycyzmu, więc wybaczcie, ale ta gra to spelnienie moich marzeń :) W zeszłym roku Rockstar totalnie mna pozamiatał wydając RDR, w tym LAN.

Jedyna rzecz, do której mogę się przyczepić (bo widac ja gołym okiem), to niestety fakt, że czasem spada animacja :/ Przynajmniej u mnie. Daleko temu do jakiegoś pokazu slajdów, no ale fakt jest faktem. Co ciekawe nie dzieję się to podczas samej gry, a cut-scenek "wspomnieniowych", kiedy Cole wspomina swoje szkolenie w Korpusie Piechoty Morskiej. Po prostu jakieś pierwsze 4- 5 sek framerate jest kiepściutki, potem już ok. IMO jakiś bug (doczytalem że patch już się robi), ale i tak się ciesze że nie mam takiej masakry jak niektórzy, ech widać czasy, że na każdej konsoli wszystko działa tak samo już się skończyly - teraz jest sporo "rewizji" sprzętu.

O samej grze napisze jeszcze później, jak już dłuzej pogram i trochę ochłonę ;-)

ps. Dla lubiących pierdoły - warto sobie załozyć konto w RSC - dostaniecie za friko garnitur dla Phelps''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 22:01, woko27 napisał:

Dunno, pewnie nie. Ale podobno PS Store ma ruszyć już w najbliższy wtorek, więc te parę
dni się poczeka.



Hm, dzisiaj przed włączeniem gry pobrało mi się 10MB DLC. Nie wiem co to, ale ok;D

Co do gry - dla mnie bomba, a mimika serio wymiata. Trochę się obawiałem, że produkt R* będzie nudnawy przez powolne tempo, ale tak na szczęście nie jest. Powiem więcej - mi przeszukiwanie miejsc zbrodni w poszukiwaniu poszlak sprawia wielką przyjemność. Jak do tej pory również sprawy, które rozwiązałem, są bardzo zróżnicowane i (z czym również wiązały się moje nieuzasadnione obawy) nie da się od razu przewidzieć kto jest winny - przynajmniej na tym etapie, na którym jestem. Przejdźmy jednak do znaku firmowego L.A. Noire - mimiki. Jak już wcześniej wspomniałem jest ona świetna, ale według mnie trochę "przerysowana". Tzn łatwo jest odgadnąć kto kłamie/mówi prawdę - gdy postać patrzy prosto w oczy, mówi prawdę. Gdy unika naszego wzroku, najprawdopodobniej ściemnia. A gdy patrzy się na nas, ale co jakiś czas zerka na boki, można wyczuć, że dana osoba nie powiedziała nam wszystkiego. Kierując się taką zasadą nie popełniłem jeszcze ani jednego błędu. Model jazdy jest ok, nie utrudnia nam życia, jeździ się przyjemnie. Fajne jest to, że jeśli nie chcemy, to nie musimy jechać na drugi koniec L.A. - możemy kazać partnerowi prowadzić do wybranego przez nas celu. Kolejną nowością, która bardzo mi się podoba jest możliwość spytania się o drogę naszego kumpla, przez co nie musimy ciągle włączać mapy, by sprawdzić, czy dobrze jedziemy - na PS3 wciskam kwadrat, a nasz ziomek mówi np. "Keep goin on this road". Niby pierdółka, ale jaka fajna.

Słówko o języku - faktycznie, angielski jest tutaj dosyć zaawansowany, więc jeśli ktoś nie zna go za dobrze, może mieć problemy z przejściem gry. Albo inaczej - w ogóle nie powinien sięgać po tę grę. W końcu tutaj chodzi o fabułę, a nie o strzelanie do wszystkiego, co jest oznaczone czerwoną kropką.

PS Ja nie miałem jak do tej pory żadnych problemów z płynnością.

EDIT: Gdy pisałem o tym, że łatwo wyczuć kto kłamie, a kto nie, zapomniałem dodać, że nie możemy kogoś ot tak oskarżyć o kłamstwo. Musimy przedstawić na to dowód albo wszystko spartolimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować