Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

L.A. Noire - temat ogólny

284 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2011 o 15:24, Amaros napisał:

Aha no lipa ;( ale może wyjdzie bo tak samo było z gta 4 że planowano tylko na konsolę


RDR też planowane było tylko na konsole :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 15:55, woko27 napisał:

> Aha no lipa ;( ale może wyjdzie bo tak samo było z gta 4 że planowano tylko na konsolę

>

RDR też planowane było tylko na konsole :>

Może Rostar obawia się ze 2 dni po premierze na PC . piraci zrobią swoją ;] ale tępić piratów przez tych osłów dobre gierki na PC nie wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z celowaniem/strzelaniem,dla kogoś kto zawsze strzelał /celował przy uzyciu myszki na padzie ciężko będzie ? czy może jest możliwość włączenia auto celowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należy zacząć od tego, że strzelanie w tej grze to naprawdę ostateczność, choć czasem się zdarza. Auto aim jednak jak najbardziej jest, więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 21:27, mati285 napisał:

Należy zacząć od tego, że strzelanie w tej grze to naprawdę ostateczność, choć czasem
się zdarza. Auto aim jednak jak najbardziej jest, więc nie ma problemu.

krótko i na temat, super :) dziekuje bardzo za szybką i pomocną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko odnośnie odpalania danej sprawy z zakładki CASES a nie w trybie fabularnym. Czy jeśli za daną sprawę przykładowo dostałem 4 gwiazdki i chciałbym ją poprawić ale nie uda mi się i dostane np. 3 gwiazdki to ten stan rzeczy mi się nadpisze czy zanotowany zostanie tylko ten lepszy wynik? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Mam pytanko odnośnie odpalania danej sprawy z zakładki CASES a nie w trybie fabularnym.

Dnia 31.05.2011 o 23:18, Siupson napisał:

Czy jeśli za daną sprawę przykładowo dostałem 4 gwiazdki i chciałbym ją poprawić ale
nie uda mi się i dostane np. 3 gwiazdki to ten stan rzeczy mi się nadpisze czy zanotowany
zostanie tylko ten lepszy wynik?.


Odpaliłem tak jedną sprawę (ale jej ostatecznie nie poprawiałem) - tworzy się wtedy drugi osobny sejw, nie nadpisało mi wątku fabularnego. Teraz przy odpalaniu gry mam do wyboru, który sejw wczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2011 o 06:45, Lordpilot napisał:


Odpaliłem tak jedną sprawę (ale jej ostatecznie nie poprawiałem) - tworzy się wtedy drugi
osobny sejw, nie nadpisało mi wątku fabularnego. Teraz przy odpalaniu gry mam do wyboru,
który sejw wczytać :)


Dzięki za odpowiedź ale to akurat wiem :P. Chodzi mi tylko o gwiazdki przy sprawach w menu CASES. Czy jeśli powtórzę sprawę i zdobędę mniej gwiazdek niż wcześniej to czy w tym menu przy danej sprawie liczba gwiazdek ulegnie odpowiedniej redukcji czy też gra zalicza możliwie najlepszy wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem L.A Noire i mam pytanko. Ukończyłem 33/40 Street Crimes, jak zrobić pozostałe siedem? Podczas gry nie dostawałem już zawiadomień o nowych a robiłem wszystko na bieżąco. Gdy wchodzę w free roam to wezwania jakie dostaje to powtórki tych misji które już robiłem. Jak rozpocząć te w które nie miałem jeszcze okazji pograć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 23:43, Siupson napisał:

Właśnie ukończyłem L.A Noire i mam pytanko. Ukończyłem 33/40 Street Crimes, jak zrobić
/.../


Street Crime Cases są możliwe tylko w poszczególnych wydziałach i w odpowiedniej porze dnia (tak, tak). ;) Poniżej masz rozpiskę wszystkich spraw z lokalizacją:


Traffic Desk Cases - 12

1. Boxing Clever/21:00-04:00
2. Cosmic Rays/21:00-04:00
3. Masked Gunman/21:00-04:00
4. Shoo-shoo Bandits/21:00-04:00
5. Gangfight/21:00-04:00
6. Amateur Hour/20:00-04:00
7. Death From Above/20:00-04:00
8. Theater Robbery/19:15-21:00
9. Pawnshop Holdup/08:00-16:00
10. Hotel Bandits/08:00-16:00
11. Army Surplus/08:00-16:00
12. Hung out to Dry/20:00-04:00

Homicide Desk Cases - 13

1. Vengeful Ex/08:30-18:00
2. Death Plunge/8:30-18:00
3. Canned Fish/19:00-06:30
4. Would be Robber/08:30-18:00
5. Running Battle/08:00-19:00
6. Bank Job/08:00-16:00
7. Unsuccessful Holdup/08:00-16:00
8. Cop Killer Shot/08:00-16:00
9. Honey Boy/08:00-16:00
10. Misunderstanding/08:00-16:00
11. Thicker Than Water/07:00-19:00
12. Killer Bandits/08:00-16:00
13. Bowling Lane Robbery/08:00-16:00

Vice Desk Cases - 10

1. Commies/08:00-16:00
2. Fatal Plunge/08:00-18:00
3. Against The Odds/08:00-16:00
4. Daylight Robbery/08:00-16:00
5. The Blue Line/08:00-16:00
6. Zoot Suit Riot/19:00-07:00
7. The Badger Game/19:00-07:00
8. Camera Obscura/19:00-07:00
9. Secret Keepers/08:30-07:40
10. Bad Date/21:00-5:00

Arson Desk Cases - 5

1. Accident Prone/19:00-7:00
2. Paper Sack Holdup/19:00-07:00
3. Cafe Holdup/08:00-18:00
4. Bus Stop Shooting/08:00-16:00
5. Hot Propery/08:00-16:00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Was też gra zaczyna trochę nudzić?
Gram drugi dzień i niby jest ciekawa mechanika, ale jest monotonnie -

Spoiler

posterunek policji, wezwanie, zbieranie dowodów, przesłuchanie, opcjonalnie strzelenie w głowę/pościg. I od nowa - posterunek, dowody, ...

.
Ciężko jest też czasem rozgryźć, którą opcję w przesłuchaniu wybrać - podejrzany/-a mówi bez żadnego łamania się głosu, nie rozgląda się na boki, nie mruga często, a gra nie akceptuje wyboru, że była mówiona prawda...
Od razu też opiszę swoje wrażenia co do grafiki - ogólnie jest przeciętna, wybijają się jedynie twarze - mimika jest doskonała! Chociaż czasem też przesadzona ;)
Ogólnie zawiodłem się na grze, jak dla mnie jest to takie 6+/7- w skali od 1 do 10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na poczatku napisze odrazu ze to jest Moja Opinia, wiec bez obrazania sie i dopiekania mi prosze.

Zaczne od tego ze nie jestem fanem gier Rockstara, mam Red Dead Redemption, Gta IV, a teraz LA.Noire, kazda ta gra ma dla mnie element wspolny, zaczyna nuzyc i meczyc po jakims czasie, z ta roznica, ze uwazam ze sandbox na dzikim zachodzie jest bardzo dobra gra i pewnie kiedys ja skoncze, w Gta podobala mi sie fabula i postacie, tak La Noire nie podoba mi sie prawie wogole.

Na poczatku wszystko bylo super, prowadzenie sprawy, zbieranie dowodow, przesluchiwanie swiadkow, bardzo szczegolowe i inne od pozostalych gier. Problem w tym ze malo ktora sprawa byla dla mnie ciekawa, w wiekszosci po zebraniu pierwszych dowodow wiadomo bylo kto jest winny, czasami mialo sie opcje sprawdzenia jeszcze kilku miejsc, ale w moim przypadku robilem to tylko po to zeby miec lepsze statystyki na koncu a nie zeby dowiedziec sie kogo posadzic za kraty. To co cieszy na poczatku, z czasem zaczyna nuzyc, krecenie sie wokol sceny zbrodni i ogladanie przedmiotow przestaly mnie bawic, przesluchania w ktorych postacie robia takie durne miny momentami ze tylko slepy by sie nie domyslil, nudnawa jazda samochodem, ktora dzieki bogu moglem przekazac parnetrowi, do tego slaba grafika - nie liczac mimiki twarzy. Ale to wszystko jeszcze bym zniosl, gdyby to prowadzilo to czegos lepszego, jakiegos punktu kulminacyjnego, ktorym jest np. Akcja, a ta niestety jest najgorsza jaka widzialem w tego typu grach.

Strzelanie sie z przeciwnikami w La Noire przypomina mi lata dziecinstwa kiedy gralo sie na Nitendo z pistoletem w dloni i strzelalo do wychylajacych sie postaci. Ja wogole nie uzywalem oslon, stalem sobie na srodku i czekalem az ktos sie wychyli, ladujac w niego ile moge az padnie, gra jest do bolu prosta, ja nawet nie wiem czy tam sie da zginac, co najwyzej jak juz mnie jakims cudem zdazyli trafic to gubilem kapelusz. Do tego ta cala walka jest bez polotu, nie widowiskowa, nie klimatyczna, jak w grze z przed 10 lat, takiej Mafi 2 pod tym wzgledem moze co najwyzej buty lizac.

Plusem za to jest to ze gra stoi jeszcze w cenie, wiec w czwartek bede mogl wymienic ta gre z drobna doplata za Dunegon siege 3 na ps3 w Game Stop, szczerze mowiac bedzie to pierwsza gra ktora przehandluje, bo generalnie ja lubie miec swoje zakupione tytuly na polkach i czasami do niektorych wracac, ale dla mnie LA Noire jest po prostu zbyt nudne i chetnie o tej grze szybko zapomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 15:56, Gosu napisał:

na poczatku napisze odrazu ze to jest Moja Opinia, wiec bez obrazania sie i dopiekania
mi prosze.

Spoczko ;)

Dnia 13.06.2011 o 15:56, Gosu napisał:


Zaczne od tego ze nie jestem fanem gier Rockstara, mam Red Dead Redemption, Gta IV, a
teraz LA.Noire, kazda ta gra ma dla mnie element wspolny, zaczyna nuzyc i meczyc po jakims
czasie, z ta roznica, ze uwazam ze sandbox na dzikim zachodzie jest bardzo dobra gra
i pewnie kiedys ja skoncze, w Gta podobala mi sie fabula i postacie, tak La Noire nie
podoba mi sie prawie wogole.

GTA IV - po 50% mi się znudziło. RDR przeszedłem w 100% i jestem w tej grze zakochany! Ale luzik - szanuję opinię. O L.A. Noire później.

Dnia 13.06.2011 o 15:56, Gosu napisał:


Na poczatku wszystko bylo super, prowadzenie sprawy, zbieranie dowodow, przesluchiwanie
swiadkow, bardzo szczegolowe i inne od pozostalych gier. Problem w tym ze malo ktora
sprawa byla dla mnie ciekawa, w wiekszosci po zebraniu pierwszych dowodow wiadomo bylo
kto jest winny, czasami mialo sie opcje sprawdzenia jeszcze kilku miejsc, ale w moim
przypadku robilem to tylko po to zeby miec lepsze statystyki na koncu a nie zeby dowiedziec
sie kogo posadzic za kraty. To co cieszy na poczatku, z czasem zaczyna nuzyc, krecenie
sie wokol sceny zbrodni i ogladanie przedmiotow przestaly mnie bawic, przesluchania w
ktorych postacie robia takie durne miny momentami ze tylko slepy by sie nie domyslil,
nudnawa jazda samochodem, ktora dzieki bogu moglem przekazac parnetrowi, do tego slaba
grafika - nie liczac mimiki twarzy. Ale to wszystko jeszcze bym zniosl, gdyby to prowadzilo
to czegos lepszego, jakiegos punktu kulminacyjnego, ktorym jest np. Akcja, a ta niestety
jest najgorsza jaka widzialem w tego typu grach.


Mimo, że mi się gra bardzo podobała, to zgadzam się z Tobą w kilku kwestiach. Gra może nudzić, fakt - z przyczyn, które wyżej wymieniłeś. Tylko wydaje mi się, że wynika to z tego, że, jakby nie było, tak wygląda praca detektywa. Miejsce zbrodni, dowody, świadkowie, przesłuchania, przeszukania, oskarżenie (chyba, bo detektywem nie jestem, a serialu o nich na TVN nie oglądam ;D). Mimika, mimo, że świetna, to również bywa zwodnicza - czasami faktycznie nie wiadomo, co zrobić. Niby jak w prawdziwym życiu, tyle, że tutaj wynika to z niedopracowania. Sprawy mi się bardzo podobały, tylko nie podobało mi się trochę, że

Spoiler

zrobili z nich mini seriale

, ale to już kwestia gustu. Również trochę popieprzony jest system oceniania misji -
Spoiler

w jednej z misji obydwoje sprawcy byli niewinni, jednak gdy wsadziło się nie tego, którego chcieli twórcy, otrzymywało się 2 gwiazdki mniej chyba.

Dnia 13.06.2011 o 15:56, Gosu napisał:


Strzelanie sie z przeciwnikami w La Noire przypomina mi lata dziecinstwa kiedy gralo
sie na Nitendo z pistoletem w dloni i strzelalo do wychylajacych sie postaci. Ja wogole
nie uzywalem oslon, stalem sobie na srodku i czekalem az ktos sie wychyli, ladujac w
niego ile moge az padnie, gra jest do bolu prosta, ja nawet nie wiem czy tam sie da zginac,
co najwyzej jak juz mnie jakims cudem zdazyli trafic to gubilem kapelusz. Do tego ta
cala walka jest bez polotu, nie widowiskowa, nie klimatyczna, jak w grze z przed 10 lat,
takiej Mafi 2 pod tym wzgledem moze co najwyzej buty lizac.


Hm, Mafia 2 nie wyszła 10 lat temu ;) Pewnie nie to miałeś na myśli, ale tak to zabrzmiało. Ale również zgoda - walka, strzelaniny są słabe. Pierwszej części Mafii nie podskoczy pod tym względem (zresztą, moim zdaniem, żadna gra nie może równać się z Mafią jeśli chodzi o "czucie" broni - kto grał, ten wiem:)). Jednak, moim zdaniem, to nie ma znaczenia, ponieważ jest to gra przygodowa i R* od początku informował, że sceny "akcji" (bo ja bym tego akcją nie nazwał ;D), to tylko 20% całej gry. Dlatego ja się nie spodziewałem, że ten element będzie super i się nie zawiodłem. Fakt faktem, że mogli to zrobić lepiej.

Dnia 13.06.2011 o 15:56, Gosu napisał:


Plusem za to jest to ze gra stoi jeszcze w cenie, wiec w czwartek bede mogl wymienic
ta gre z drobna doplata za Dunegon siege 3 na ps3 w Game Stop, szczerze mowiac bedzie
to pierwsza gra ktora przehandluje, bo generalnie ja lubie miec swoje zakupione tytuly
na polkach i czasami do niektorych wracac, ale dla mnie LA Noire jest po prostu zbyt
nudne i chetnie o tej grze szybko zapomne.


Cóż, to już sprawa gustu. Ja lubię takie powolne gry, przeszukiwanie, doszukiwanie się itp. Poza tym tego mniej więcej się spodziewałem i dlatego się nie zawiodłem. Trzeba również okazać szacunek dla Rockstara, że próbuje robić coś innego niż wszyscy i nie serwuje nam kolejnej części tego samego i stara się wprowadzać nowe marki na rynek - co niestety rzadko się ostatnio zdarza (Fifa 12, ME 3, Assassin''s Creed, GoW 3 itp.). Nie mniej jednak rozumiem, że Tobie to mogło nie przypaść do gustu i nic do Ciebie nie mam.

PS Gdzie mieszkacie, że macie GameStopy?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 21:25, Mikex napisał:

GTA IV - po 50% mi się znudziło. RDR przeszedłem w 100% i jestem w tej grze zakochany!
Ale luzik - szanuję opinię. O L.A. Noire później.


Zgodze sie ze RDR to dobra gra, ja po prostu nie jestem cierpliwy i nie lubie ''wlokacych'' sie gier, wole okrojona Mafie 2 ;)

Dnia 13.06.2011 o 21:25, Mikex napisał:

Hm, Mafia 2 nie wyszła 10 lat temu ;)


Chodzilo mi o to ze akcja w La.Noire wyglada jak w grach z przed 10 lat.

Dnia 13.06.2011 o 21:25, Mikex napisał:

Ale również zgoda - walka, strzelaniny są słabe. Pierwszej części Mafii nie podskoczy
pod tym względem (zresztą, moim zdaniem, żadna gra nie może równać się z Mafią jeśli
chodzi o "czucie" broni - kto grał, ten wiem:)). Jednak, moim zdaniem, to nie ma znaczenia,
ponieważ jest to gra przygodowa i R* od początku informował, że sceny "akcji"
(bo ja bym tego akcją nie nazwał ;D), to tylko 20% całej gry. Dlatego ja się nie spodziewałem,
że ten element będzie super i się nie zawiodłem. Fakt faktem, że mogli to zrobić lepiej.


Ja nie czytalem wiec nie wiedzialem ze akcja to tylko 20% gry. Ale te 80% myslalem ze bedzie mialo jakis dreszczyk emocji podczas dochodzenia. Dla przykladu ja nie jestem fanem przygodowek, ale nie wiem czy dobrze tytul pamietam, kiedys gralem w Post Morten lub cos takiego i wlasnie klimat podczas dochodzenia byl niesamowity, oczekiwalem czegos podobnego w produkcji Rockstara. A takze tego ze jak bym nie wybral gra sie jakos potoczy jak w Heavy Rain.

Dnia 13.06.2011 o 21:25, Mikex napisał:

PS Gdzie mieszkacie, że macie GameStopy?;D


Ireland ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A takze tego ze jak bym nie wybral gra sie jakos potoczy

Dnia 14.06.2011 o 04:09, Gosu napisał:

jak w Heavy Rain.


Akurat tutaj tak jest ;) Nawet jeśli finalnie przesłuchując podejrzanego nie zdobędziesz od niego żadnych informacji, a więc nie będziesz miał nic, by go zapuszkować,

Spoiler

to mają miejsce jakieś predefiniowane sytuację, np. przesłuchując podejrzanego - męża ofiary - specjalnie wszystko zrobiłem źle.Myślałem, że będzie game over, czy coś, a tymczasem wyświetlił się filmik, jak koleś ten ucieka z posterunku, trzeba go złapać i automatycznie trafia do pudła.



I taki mały offtop - jak mniej więcej wyglądają ceny używanych gier w GameStopie? Opłaca się kupować używki, czy lepiej trochę dołożyć i mieć nówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 11:53, Mikex napisał:

A takze tego ze jak bym nie wybral gra sie jakos potoczy
> jak w Heavy Rain.
>
>
Akurat tutaj tak jest ;) Nawet jeśli finalnie przesłuchując podejrzanego nie zdobędziesz
od niego żadnych informacji, a więc nie będziesz miał nic, by go zapuszkować,

Spoiler

to mają
miejsce jakieś predefiniowane sytuację, np. przesłuchując podejrzanego - męża ofiary
- specjalnie wszystko zrobiłem źle.Myślałem, że będzie game over, czy coś, a tymczasem
wyświetlił się filmik, jak koleś ten ucieka z posterunku, trzeba go złapać i automatycznie
trafia do pudła.



A ja sie raz pomylilem i musialem powtarzac misje..

Dnia 14.06.2011 o 11:53, Mikex napisał:

I taki mały offtop - jak mniej więcej wyglądają ceny używanych gier w GameStopie? Opłaca
się kupować używki, czy lepiej trochę dołożyć i mieć nówkę?


Jakby to ujac...inteligencja irlandczykow jest...zaskakujaca...bo widzisz ceny sa rozne zalezy jak nowa jest gra, od 10 euro do 40 e, tylko ciekawe jest to ze mozna sobie kupic game protection za 1-2 e, dozywotnia, wiec nawet jak rzuce gre o sciane to dostane nowa plytke, takze warto kupowac uzywki z protection bo nawet jak mi nie beda chodzic to sobie moge wymienic na zupelnie nowa plyte..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować