Zaloguj się, aby obserwować  
General_Odyn

Quake 3 Arena - warto grać czy nie?

253 postów w tym temacie

Nie orientuje sie ktos moze gdzie nabyłbym nową albo też w dobrym stanie wersję Quake III bo chciałoby siędo klasyki wrócić a własnego oryginału nigdy nie nabyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quake III to już przeżytek tak samo jak najnowsza czwórka o której już wszyscy zapomnieli.Najlepiej sięgnąc po UT 2003 lub 2004.Nadal imponują grafiką i serwują rozgrywkę na wysokim poziomie.Polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 10:36, YahooPL napisał:

Quake III to już przeżytek tak samo jak najnowsza czwórka o której już wszyscy zapomnieli.Najlepiej
sięgnąc po UT 2003 lub 2004.Nadal imponują grafiką i serwują rozgrywkę na wysokim poziomie.Polecam...


Wg mnie nie masz racji, to nie jest przeżytek. Takie gry jak Q 3 raczej nigdy się nie skończą, a wg mnie o wiele lepszy dalej jest Q 3 i Q 1, bo 2 już nie, a 4 to już w ogóle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Q1 to legenda. Czy się komuś podoba czy nie, była jednym z najlepszych multiplayerów. Każda kolejna część Quake-a przyciągała masę graczy, ale co ciekawe, na starszej platformie również zostawało sporo fanów. Cała seria tych gier przyciągała do monitora rzesze ludzi, po prostu jak magnes. Te gry są idealnym przykładem platform zawodowych. Są najlepszymi FPP do rozgrywania zawodów.

No i jak wcześniej pisałem, do dziś wiele ludzi gra jeszcze w stare jak świat QW (Quake World), a aktualnie fani planują stworzyć slinik graficzny godny najnowszej części. W Unrealu taka podzielność sceny nie utrzymała się, i za każdym razem wszyscy przechodzą na nowszą część.

W sondzie na own-age każdy Kłak występował oddzielnie, Unreale natomiast wszystkie razem jako jedna opcja. Czemu? Ano temu, że prawdopodobnie scena starusieńkiego Q2 jest większa niż UT2004.

Więc proszę mi tu nie mówić, że UT jest dużo lepszy od Quake-a. Być może graficznie (chociaż nie do końca, bo Q4 bije go o głowę), jednak fizyka i wyważenie tych gier (Q i UT) to jak porównanie myszy z słoniem.

Wcześniej ktoś napisał, że przygodę z tym tytułem należy zacząć od Q3. Jest to dobry pomysł, gdyż Multiplayer w Q4 został w zasadzie zrobiony pod zawodowców i ktoś nowy prawie nie ma szans. No, chyba że gra z kolegą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 11:18, Vaxinar napisał:

Wg mnie nie masz racji, to nie jest przeżytek. Takie gry jak Q 3 raczej nigdy się nie skończą,
a wg mnie o wiele lepszy dalej jest Q 3 i Q 1, bo 2 już nie, a 4 to już w ogóle....


Wcale nie twierdze że Quake jest zły.I uważam tak samo jak ty.Rzeczywiście dwójka się nieudała a czwórka jest totalną porażką (chociaż moment w którym przerabiali cię na Strogga był nawet niezły).Uważam po prostu że traci już na popularności względem innych onlineowych strzelanin z Unrealem na czele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tematem - ktoś wspomniał o CSie - co teraz jest potrzebne żeby grać w CSa - tzn jaka dokładnie gera - byłbym wniebowzięty gdyby ktos naprowadził mnie na miejsce w internecie gdzie mógłbym siedowiedzieć , ew. kupić odpowiedni soft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 10:08, olcia13 napisał:

Quake III jest gorszy od czwórki a nawet od jedynki nie polecam, tylko dwójka gorsza.


Nic nie powiem o Q4, bo nie grałem. Q2 i Q3 wciągneły mnie na długi czas. Dłużej grałem w Q3 przez internet.
Q2 i Q3 są grami bardzo dobrymi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 10:40, Yamamoto napisał:

> Quake III jest gorszy od czwórki a nawet od jedynki nie polecam, tylko dwójka gorsza.


Nic nie powiem o Q4, bo nie grałem. Q2 i Q3 wciągneły mnie na długi czas. Dłużej grałem w Q3
przez internet.
Q2 i Q3 są grami bardzo dobrymi!!!

Wręcz legendarnymi, a jak wiadomo legendy przechodzą z pokolenia na pokolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 14:08, olcia13 napisał:

> Q2 i Q3 są grami bardzo dobrymi!!!
Każdy ma własny gust :)


Masz racje, o gustach się nie dyskutuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 10:38, cybek21 napisał:

To męska gra masz prawo jej nie lubić ;)
ale powiedz mi dlaczego jest gorsza...?????


Jedynka miala ten kliat, ona zapoczatkowała wszystkie FPS''y, a dwójka już takim przebojem nie była, owszem miała lepszą grafike ale nic po za tym. Al przeciwników było gorsze niż u poprzednicznki. Co do trójki była znacznie lepsza od dwójki, ale o wiele gorsza od czwórki, momentami była jednak za trudna i przechodzenie tego samego 100 razy robiło się już nudne. Poza tym różnorodność lokacji była powalająca inaczej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 14:09, Yamamoto napisał:

> > Q2 i Q3 są grami bardzo dobrymi!!!
> Każdy ma własny gust :)

Masz racje, o gustach się nie dyskutuje :D

Fakt :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować