Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prototype - recenzja

66 postów w tym temacie

gram.pl

Prototype zniewala, oszołamia, obezwładnia, przyprawia o bezdech i ciska po kątach bez opamiętania, powalając przy tym mnóstwem popkulturowych odniesień. To przykład gry akcji, która z powodzeniem mogłaby uchodzić za królową gatunku. Z drugiej jednak strony Prototype wprawia w zakłopotanie... Przeczytajcie dlaczego.

Przeczytaj cały tekst "Prototype - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ocena?

Ogólnie wady: grafa,nuda,grafa,monotonia i jeszcze raz grafa.

Początek, pierwsze 4-5 godzin świetne, nawet na grafikę się nie patrzy, czysta przyjemność z rozwalania, a potem pojawia się nuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka na prawdę rewelacyjna, przypadła mi znacznie bardziej do gustu niż Infamous.
Prototype to dużo akcji, bardzo dobra fabuła i moce dzięki którym czujesz się (przeważnie) jak prawdziwy "bad ass":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 15 minutach grania wystawiłem na Allegro i po raz 3 przechodzę X-Men Wolferine, który biję Prototype na głowę (przynajmniej dla mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 19:28, TobiAlex napisał:

Po 15 minutach grania wystawiłem na Allegro i po raz 3 przechodzę X-Men Wolferine, który
biję Prototype na głowę (przynajmniej dla mnie).


No to gratuluje że oceniasz grę po pierwszych 15 minutach...[*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie pierwsze 15 min Prototype było zniewalające. Cała postać odblokowana w formie samouczka.
A osobom które piszą nuda zalecam odwiedzenia zakładki " Upgrade". Chociaż i tak znajdzie się ktoś komu i AC nudne, i GoW nudne i GTA nudne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoby mówiące że gra jest nudna...Czy wy, do cholery w ogóle w PROTOTYPA graliście?Ta gra swoją miodnością po prostu MIAŻDŻY, wgniata i wymiata.PROTOTYPE na nowo definiuje pojęcie: gra akcji.To co robi Mercer jeszcze nigdzie nie było,bo gdzie była większa swoboda ruchu?Biegniesz ze 100 na godzine, wybijasz się, wskakujesz na nadjeżdzający samochód, odbijasz się, wskakujesz na budynek, biegniesz po jego ścianie na sam szczyt, znowu skaczesz, przytrzymujesz spację i już szybujesz pomiędzy jednym, a drugim budynkiem, pod tobą ziemia, z tym że sto metrów pod tobą, nad tobą helikopter, włączasz namierzanie, doskakujesz, sieczesz go szponami(CAŁY CZAS W POWIETRZU!!!)helikopter spada na dół a ty spokojnie lądujesz na budynku na przeciwko.Takie akcję nigdy się nie znudzą, bo zachwile wskakujesz w sam środek bazy wojskowej...I kto by zwracał uwagę na grafikę,he?!Gdyby była ładniejsza...Nie zaraz ona jest ładna, ma swój styl. Więc gdyby była bardziej szczegółowa wymagania pewnie były by większe,a biorąc pod uwagę ile rzecze naraz dzieje się na ekranie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem, jak można Prototype''a nazywać grą monotonną... Monotonne to jest GTA IV, w którym po skończeniu fabuły nic się nie chce zrobić, bo cały pokład funu Rockstar zostawił w San Andreas.
Do Prototype po prostu chce się wracać, choćby po to, żeby wypróbować nowe upgrade''y... Ten najdroższy, za półtora miliona punktów, zrobił na mnie OGROMNE wrażenie, gdy po wyskoczeniu ze szczytu Empire State Building odpaliłem go grzmotnąłem butem w ziemię, obracając w pył otoczenie w promieniu 50m ode mnie...
Prototype nudny? Nudne są wyścigi ślimaków. Nie wiem, jak można być tak wybrednym, żeby źle się bawić przy Prototype''ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 19:27, kiczka116 napisał:

mmm...gra fajna lecz ma kilka niedorubek...strasznie krutka jak dlamnie ...i czekam na
dwójke chciaż niec jeszcze niewiadomo!!!!:))

WTF? Rzadko widzę tyle błędów w komentarzu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gralim gralim i to długie kilka godzin, tylko, że wiesz jak się gra w grę 3 godziny i po tych 3 godzinach nic cię do niej nie ciągnie to trudno określić tą grę jako coś wyjątkowego.......
Moja ocena ta gra jest zabójczo nudna, może dla tego iż cała otoczka nie przypadła mi do gustu...przez pierwsze kilkadziesiąt minut widzi się niemal wszystko, potem to powtarzanie utartych schematów....
W opozycji do tej gry stoi infamous które moim zdaniem miażdży i wgniata prototype całkowicie w ziemię, gdy owo Prototype lezy sobie i po cichu pojękuje InFamous dobija "P" tak by się już nie podniosło... jeżeli kolega chce poznać inną odsłonę swobody ruchów bohatera polecam właśnie InF... co do reszty nie wiem czemu ale mnie osobiście ta gra odpycha, zwykły normalny mierniak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POwiem tylko tak patrzenie na miasto z najwyższego budynku stojąc na antenie :D i potem lot w dół... albo jezdzenie czołgiem i **** wszystkiego : D
no grafa nie jest az taka zła... nie ma czasu aby się przyglądać.... wystarczy pobiegać i już jest ok .. : 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 19:45, mamba11 napisał:

Osoby mówiące że gra jest nudna...Czy wy, do cholery w ogóle w PROTOTYPA graliście?Ta
gra swoją miodnością po prostu MIAŻDŻY, wgniata i wymiata.PROTOTYPE na nowo definiuje
pojęcie: gra akcji.To co robi Mercer jeszcze nigdzie nie było,bo gdzie była większa swoboda
ruchu?Biegniesz ze 100 na godzine, wybijasz się, wskakujesz na nadjeżdzający samochód,
odbijasz się, wskakujesz na budynek, biegniesz po jego ścianie na sam szczyt, znowu skaczesz,
przytrzymujesz spację i już szybujesz pomiędzy jednym, a drugim budynkiem, pod tobą ziemia,
z tym że sto metrów pod tobą, nad tobą helikopter, włączasz namierzanie, doskakujesz,
sieczesz go szponami(CAŁY CZAS W POWIETRZU!!!)helikopter spada na dół a ty spokojnie
lądujesz na budynku na przeciwko.Takie akcję nigdy się nie znudzą, bo zachwile wskakujesz
w sam środek bazy wojskowej...I kto by zwracał uwagę na grafikę,he?!Gdyby była ładniejsza...Nie
zaraz ona jest ładna, ma swój styl. Więc gdyby była bardziej szczegółowa wymagania pewnie
były by większe,a biorąc pod uwagę ile rzecze naraz dzieje się na ekranie...

QFT(Quote For Truth)!
W dodatku powiem, że fabuła nie jest taka prosta jak się wydaje. Spójności jej nie brakuje i nie jest taka płytka jak się patrzy na pierwszy rzut oka(jak opisano w recenzji na gramie). Powiem, że obietnice solidnej akcji zostały spełnione, a fabuła jak na taką grę znacznie powyżej średniej. : )

Jedyne wady do jakich się bym przyczepił to: brak obiecanego multi(;_; to mnie dobiło, bo tym by ta gra mogła całkiem nieźle miotać), brak kooperacji z niektórymi padami(chociaż w internecie jest fix, bez problemu można go użyć), ogólnie średnia grafika(to nie jest coś co miażdży, ale słabe też nie) - powtarzające się modele żołnierzy(paradujące armie klonów, bo tako są całkiem ok, szczególnie te Black Watch są naprawdę niezłe) i zainfekowanych(tutaj są naprawdę fajne, ale seryjnie - się powtarzają), tekstury budynków(yup... to masakra, ale tylko jak się przyjrzeć, ale lepiej już pouciekać przed armią lub poszukać szukajek) oraz pojazdów cywilnych . Misje poboczne zaś są różnorodne, przynajmniej odblokowywują się w różnej kolejności, więc jest jako takie zróżnicowanie(widać tutaj pośpiech twórców, może i są dopracowane, ale super-dużego zróżnicowania nie ma). Przynajmniej engine jest bardzo dobrze zrobiony(animacja szczególnie) pod względem optymalizacji, gra w żadnym przypadku nie zwolniła odczuwalnie aby psuć zabawę, nieważne ilu wrogów na ekranie.

Nie wiem czego się czepiają ci "żalowcy" - dawno w tak solidny kawał gry(gdyby tak została wydana przynajmniej z 8-9 miesięcy temu w takim stanie, bo by mogła liczyć nawet na tytuł roku nawet) nie grałem(tak mam ślepka na grafikę - trzeba umieć trzeźwo ją ocenić, ostatnio gram jeszcze w takie graficzne "starocie" jak Starcraft), która by mnie wciągnęła aby grać w nią bez mniejszych przerw ani dawała takich "fajowych" walk(chyba ostatnio tak zrobił single CoD4 z pół roku temu). Wspomnę, że jestem użytkownikiem PC i inFamous nie poznałem(według niektórych lepsze, czyli chyba kolejny powód do zakupu PS3 dla mnie:P).

btw Co do recki - tych, których możemy przejąć pamięć jak dobrze pamiętam jest 111, w "Web of Intriques" jest to zapisane. Naprawdę miło jest poznać całe to zajście od podszewki i tym co się stało w Hope.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wszystkie upgrade i rzeczywiście fajnie, ale jak za 100 .. 200 razem spadasz z hukiem na ulicę, to się odechciewa, to samo co napisał mamba11, ile można to samo robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować