Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prototype - recenzja

66 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2009 o 07:10, LittleBigLegend napisał:

Więc Twoim zdaniem nie można mieć swojego zdanie - już Ci to dawno napisałem. /.../


Każdy może mieć swoje zdanie, ale POWINNO ono być konstruktywne. "Grałem u kolegi, katastrofa" można raczej zaliczyć do spamu - jeżeli już chcesz wypowiadać się na temat tej gry, rób to jak należy.

@Malcollm

Dnia 14.07.2009 o 07:10, LittleBigLegend napisał:

Odezwał się zacofany troll....


Z nastoletnim trollem/pieniaczem nie mam zamiaru rozmawiać. Chamstwo i zero kultury. Poza tym wypowiedź zbyt chaotyczna, na pierwszy rzut oka wiem że nie będzie to przyjemna lektura. Gdybyś troszkę pomyślał doszedłbyś do wniosku, że jednak wypowiedź ta nie była kierowana do CIEBIE, a do innych trolików, którzy mieszają z błotem grę używając jednego zdania. Ty coś tam naskrobałeś, więc posta zignorowałem. Comprende? Aha, i więcej kropeczek proszę! Do zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność w obie gry grać. Chociaż w InFamous trochę dłużej. To IMO InFamous lepiej się sprawuje.

W Prototype jest totalna demolka, nawet fajne moce(szczególnie fajnie Śmigłowce można niszczyć), wcielanie się w żołnierza tak nawet fajnie to wygląda fruwanie w obłokach też super wygląda.
Ale na ten hype który był spodziewałem się więcej. Jednak nie jest źle.

InFamous, wielu ludzi mówiło że to kolejny nudny ex na PS3. Gracze byli nastawieni sceptycznie do gry. Jednak kolejnymi gameplajami ludzie się przekonywali, a i nawet demo było i zaskoczyło pozytywnie.
Po premierze wyszło nieźle. Dobra grafika, wspinanie najlepsze w jakich grach widziałem, moce też elektryczność wygląda znakomicie, możliwość wyboru między dobrym a złym.
InFamous troszkę lepiej wypada. Nawet oceny na necie są większe.

Ale jeśli ktoś nie ma PS3 to niech próbuje Prototype bo też warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta gra jest beznadziejna

activision engine wzięło chyba z thps 2, grafika tragedia, a wymagania jak w crysis''ie; grafika to jedna wielka ściema; te same samochody, ci sami przechodnie, te same budynki - masakra jednym słowem
fabuła, jaka fabuła?, to chyba jakaś pomyłka
typowa gra dla masherów, zamknąć oczy i napierd... w co wejdzie

ps. assassin''s creed był świetny m.in. z powodu fabuły,
rozumiem, że dla kogoś kto ma 13lat albo skończył budowlankę może być problemem, ale poczytajcie sobie o okresie krucjat, to zobaczycie, że nawet wszystkie postacie zgadzają się z historycznymi odpowiednikami


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 12:00, jar3k2 napisał:

activision engine wzięło chyba z thps 2, grafika tragedia, a wymagania jak w crysis''ie;

Hm? silnik jest dobrze zoptymalizowany. I na kompie na którym Crysis miałproblemy śmiga aż miło

Dnia 14.07.2009 o 12:00, jar3k2 napisał:

grafika to jedna wielka ściema; te same samochody, ci sami przechodnie, te same budynki

Ciężko oczekiwać finzeji po blokach, a do samochodów to już zwróć się do ich producentów czemu każdy nie jest inny ;p A tak serio, po co twócy mieli robić modele samochodów na miare GRID, skoro służą tu one tylko jako amunicja lub przeszkoda.

Dnia 14.07.2009 o 12:00, jar3k2 napisał:

- masakra jednym słowem

Dosłownie ale jaka przyjemna XD

Dnia 14.07.2009 o 12:00, jar3k2 napisał:

fabuła, jaka fabuła?, to chyba jakaś pomyłka
typowa gra dla masherów, zamknąć oczy i napierd... w co wejdzie

No i ta gra miała taka włąśnie być. Fabuła jest tu dodatkiem do kompletnej destrukcji i używania mocy. Poza tym kto odpala gry o skupione na rozwałce oczekując głębi fabularnej?

Dnia 14.07.2009 o 12:00, jar3k2 napisał:

ps. assassin''s creed był świetny m.in. z powodu fabuły,

Co nie zmieni faktu że był dość nudny. Przez pierwszą godzine czy dwie bylo fajnie ale potem coraz bardziej nużył. Fabułą była niezła ale też troche źle opowiedziana, bo jeśli to przedstawić w ciekawszy sposób to gra mogła by wsiąknąć na wiele godzin i przejść.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem - rozczarowanie jakich mało. obgryzałem sobie tipsy czekając na tą giercę. a jak już miałem okazję pograć to nie wiedziałem czy się popłakać z żalu czy rechotać z nieudolności developera.
bugi są takie że szkoda gadać. optymalizacja poszła już dawno się paść a acrivision nabrał wody w usta i uważa że nic się nie stało bo konsolówki chodzą i też mają błędy (co to za gra gdzie muszę wszystkie sterowniki HID''a wyłączać - zgroza) . No i 9 fps na moim sprzęcie - buhahahahahahah !!! Skopany port z konsol jeśli chodzi o wersję PC. nudna, powtarzalna a grafika w żaden sposób nie usprawiedliwia wymagań sprzętowych.
jak dla mnie - do patcha omijać szerokim łukiem i to SZEROKIM !
jeden zwrot akcji w fabule to stanowczo za mało. sytuacja na wyspie wcale nie zmienia sie tak dynamicznie jak opisywano i ten kompletny brak wyważenia sił - no wręcz szkolne błedy. kolejne wydanie one man army. brak jakichkolwiek wyrazistych NPC''ów ..
jednye co zasługuje na szacun to animacje głownego bohatera i wizualizacje ciosów i kombosów. no to jest po prostu klasa sama w sobie. reszta - spowrotem na warsztat i poprawiamy wszystko - od założeń rozgrywki, poprzez fabułe a na nędznych, rozmazanych teksturach kończąc. AC to to łyka na śniadanie i wypluwa przed sikaniem, przy KZ2 to to nawet nie ma prawa stać, porównywać to z GoW 2 to profancajca a Kratos zrobiłby w tej grze porządek dwa razy szybciej niż Mercer, a przy okazji obróciłby jeszcze do starożytnych Aten, załatwił Eris, oskórował i jeszcze zdąrzył posprzątać Manhattan z papierków ... ta gra to na razie żenada.. i numer jednen jeśli chodzi o moje rozczarowania roku 2009 .. Jak dla mnie to gra została na rynek wypuszczona za wcześnie bez odpowiedniej ilości beta-testów. Nikt nie kontrolował kreatywnych jeśli chodzi o sposób rozgrywki więc widać, że ilu ich tam było to kazdy miał swój pomysł i go na siłe realizował, o ile samodzielnie dawałyby rade o tyle z połączenia wyszła wielka kupa z dżemem. Nawet nie wiem czy wogóle ktoś w ACTIVISION grał w to coś od początku do końca - chyba przeszli ze trzy misje i stwierdzili że daje rade.. nie daje panowie - mamy rok 2009, kryzys i dużą konkurencję na rynku a gracze nie łapią co wpadnie i w ręce z braku laku. Jak dla mnie - skok na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj. Widze, że oczekiwań konsolowców nie spełniła.
W każdym razie ja, jako gracz PC jestem z niej zadowolony. Spokojnie dałbym 4+ w szkolnej skali.
Dużo było tutaj nawiązań do Assassin''s Creed, w którego grałem i... Jeśli chodzi o akcję to bije AC na głowę, tak samo jak grywalnością. Fabularnie, to już trochę słabiej, ale też nie jest aż tak źle. Sam AC w kwestii fabuły niczym mnie za bardzo nie zaskoczył podobnie jak omawiany Prototype.
Ale wracając do omawianej tutaj gry, to dalej.
Graficznie to się nie popisuje, ale uważam, że jest dobra.
W zasadzie to gra miała być czymś nowym, świeżym i to się twórcom udało. Czekam na kolejną część, która powali wszystkich na kolana.
Grafikę poprawić, dodać nowe moce a wyrzucić niektóre stare (tak, jedna w ogóle się nie przydaje - muscle mass). Rozwinąć kwestię fabuły i misji pobocznych, udoskonalić muzykę i voila. Świetna kontynuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, że uratowaliście mnie przed wywaleniem 120zł w - krótko mówiąc - błoto. Już raz zmarnowałem 100zł na Assasin gniota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 10:27, QandQ napisał:

Dziękuję, że uratowaliście mnie przed wywaleniem 120zł w - krótko mówiąc - błoto. Już
raz zmarnowałem 100zł na Assasin gniota.


Ta gra nie ma nic wspolnego z beznadziejnym AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, prawdziwy hardkorowiec się odezwał...Moim skromnym, casualowym spojrzeniem na gry, śmiem dostrzec, że gra jest grywalna. Niszczenie, walka, skakanie po budynkach, skakanie po Manhattanie, daje wiele frajdy, dlatego jest to gra grywalna, lub jak kto woli megagrywalna. A to, że nie ma fabuły...No cóż, AC też nie miał świetnej, wyrafinowanej fabuły, a mimo to zagrywałem się w niego jak głupi. Ja po prostu uwielbiam przestrzeń w grach, i parkour, w dosłownym tego słowa znaczeniu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kierowanie sie recenzja przy zakupie gry nie jest zbyt madre. Albo czuje sie klimat gry, albo nie. Kupilam Prototype w dniu premiery, po tym jak dzien wczesniej obejrzalam filmik na YT. Swietnie sie przy niej bawie i naprawde polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monotonność nie ma nic do rzeczy. Assassin''s Creed - monotonny, ale bardzo grywalny.Recenzowana produkcja przykuła moją uwagę i na pewno ją nabędę. Kiedy tylko będę miał fundusze :)

Garett - "Ta gra nie ma nic wspolnego z beznadziejnym AC." - JAKIM AC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ProtopllastusS
musisz biec za czolgiem i zabijac wszystko co sie wokol niego kreci. a bossa coz ja zabijalam go metodycznie, szczerze mowiac dosc wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świetna gra ,dynamiczna i wciągająca.Skończyłem ją zarywając większośc wieczorów w ciągu ostatnich dwóch tygodni.Naprawdę polecam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nie czekałem na tą grę. Kupiłem bo miałem kaprys. No to kaprys skończył się przegranymi 20 godzinami, nieziemskim szokiem i mega frajdą. Skakanie po blokach, zabawa w zmiany kamuflarzu - ekstra frajda. No ale co kto lubi. A fabuła - niby jej nie było, a jednak podobało mi się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować