Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prototype - recenzja

66 postów w tym temacie

Całkiem dobra gra. Nie czekałem na nią, newsy o niej czytałem z przymrużeniem oka (zawsze tak robię, kiedy gra jest zapowiadana na rewolucyjną, i robi się wokół niej spory hype), a kiedy miałem okazję pograć, okazało się że jest bardzo dobra. Co prawda wszystko polega na niszczeniu i bieganiu... ale ba, jak to tutaj zrobiono ! Widowiskowe jak cholera, bieganie po wieżowcach i latanie sprawia wielką frajdę, nie mniejszą niż skok na helikopter, pozbycie się załogi, i przejęcie sterów. Ogólnie bardzo to grywalne jest. Jedyne minusy to faktycznie trochę już słaba grafika (jak na dzisiaj) oraz niezbyt wysokich lotów zadania poboczne.

Ale i tak daje sporo frajdy. A o to chyba tutaj chodzi, nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też uważam że to shitt z fearem 2 nie ma szans. beznadzieja graffika do niczego a te moce o nie za chwile to wymyśla ze mamy siedziec przed kompem i tylko obserwowac jak nasza postac rozpier... caly swiat hahahah totalne dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gra jest bardzo dobra. Jak na razie przeszedłem ją raz, zaczynam drugi, a ilość godzin spędzonych na przechodzeniu to 52 :) A co do ludzi, którzy narzekają na fabułę, to coś myślę, że nie za bardzo znają angielski i dlatego nie mogli jej docenić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dodam, że jak widzę jak wszyscy narzekają na grafikę, to myślę, że mam do czynienia z jakimiś Crysismułami, którzy uważają grafikę za najważniejszą w grze. Mi grafika w Prototype w ogóle nie przeszkadzała. Od gry nie wymagam dobrej grafiki, jeśli sprawia mi radość z innego powodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie kiedyś w to zagram z ciekawości, bo jednym się szalenie podoba, a inni gadają, że to syf. Poczekam aż spadnie do jakiejś tańszej serii, żebym mniej żałowała wydanych pieniędzy na Prototype jakby mi nie podszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem [PROTOTYPE] i jestem BARDZO zadowolony. Moim zdaniem daje się zauważyć pewne podobieństwo między [PROTOTYPE] a grami studia Blizzard Entertainment - owszem, grafika nie jest powalająca (co ma swoje uzasadnienie, ale o tym za chwilę), za to potwornie grywalna i dostarcza mnóstwa frajdy, przez co spełnia podstawowe założenia gatunku, do którego należy, w 100%. Wiadomo, iż nie otrzymała takiego szlifu, jak gry Blizzarda (próżno szukać pedantycznej dbałości o szczegóły oraz głębokiego przemyślenia i zbalansowania WSZYSTKICH elementów gry), ale zdaje mi się, iż studio Radical kierowało się podobnymi założeniami, co Zamieć.

Warto zwrócić uwagę na unikalne prowadzenie fabuły - jedynie od nas zależy, jak dużą część intrygi odkryjemy. Jak ją odkrywamy? Tak, jak w życiu - PYTAMY odpowiednich ludzi. ;)

Na koniec zaś - kwestia grafiki. Owszem, nie jest to poziom Crysisa, ani nawet Unreal Engine 3 - zważmy jednak na fakt, co dzieje się na ekranie. A dzieje się mnóstwo! Manhattan jest dostępny w całości od razu; można zniszczyć wszystko prócz budynków; rzucać, czym popadnie i w co popadnie; na zmianę biegać, fruwać, siać chaos przy dziesiątkach (setkach?) obiektów na ekranie, które podlegają fizyce, modelowi uszkodzeń i dynamicznemu oświetleniu! Oczywiście, można by to wszystko pięknie oteksturować, nadać każdemu przechodniowi unikalny wygląd, po czym wyrzucić grę do kosza - który komputer by to bowiem uciągnął przy zachowaniu płynności? A tak - gra działa PŁYNNIE na Core2Duo E4300, 2 GB DDRII 800 i GF7600GT w 1024x768, zaś na Core2Duo E6300 @2,5 GHz, 4 GB DDRII 800 i GF 8800 GTS 512 w 1680x1050 (AAx4) działa ULTRA-PŁYNNIE przy setkach obiektów na ekranie. Przy takich parametrach Crysis działa w okolicach 20FPS, a na ekranie dzieje się DUŻO mniej...

Koniec końców - tak, grafika nie jest rewelacyjna. Jest DOBRA. Ale dzięki temu, że jest TYLKO dobra, można wyczyniać cuda na ekranie, a nie walić głową w blat.

Reasumując: znakomita rozrywka (świetnie się sprawdza jako odstresowywacz). Mimo, momentalnie, absurdalnego poziomu przemocy (to gra TYLKO dla dorosłych! dzieciaki - sio!), jak dla mnie, gra roku w kategorii AKCJA. (KRYPTOREKLAMA: tuż za nią, w rankingu: X-Men Origins: Wolverine.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować