Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram - Sacrifice

49 postów w tym temacie

Ach, Myszasty, teraz mnie złapałeś żelazną ręką za serce. Jest to jedna z gier, do których jestem tak przywiązany, że trudno to opisać. Choć bardzo lubię klasyczne RTS-y, w Saca po prostu zagrywałem się, jak wariat. Ta oprawa audiowizualna, ten humor, rozgrywka, zaklęcia, fabuła... Wszystko? Nie! Dołączony edytor Scapex jest tak zaawansowany niemal jak UnrealEditor i zarazem tak łatwy jak ten z Heroes III! Przy nim spędziłem kolejne kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset godzin, tworząc kampanie, pojedyncze mapki, czy też filmiki... Kto chce, niech sprawdzi na GSie namiary i dopyta :P Szkoda tylko, że silnik ogranicza możliwości edytora, bo na maksymalnej wielkości mapce nawet na potężnym dziś sprzęcie gra wywala do Windowsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mmmm... ale zrobil mi sie smak aby znów zagrac :) Kampania poprostu wymiata, a przy ogromnym szczesciu znajdziemy kogos do multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalna gra, świetnie broni się nawet dzisiaj a w swoim czasie po prostu powalała. Było trudno, ale za to jaka satysfakcja :] No i oprawa robiła niesamowite wrażenie, tak jak i wyobraźnia twórców.
Klasyk

Czy jestem jedyny człowiekiem, który grał z Persefoną (no, nie licząc epizodziku u Jamesa dla Bovine Intervention :P)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 23:43, Garett napisał:

Zwracam honor, choc dalej uwazam, ze jest wiele ciekawszych gier/deweloperow niz produkcje
Shiny (oprocz MDK).


Wymień proszę to "wiele". Jak dla mnie Shiny to ścisła czołówka - Earthworm Jim, MDK, Messiah, Sacrifie - wszystkie wspaniałe, dowcipne, grywalne, oryginalne.

Sacrifice pozostaje jedną z moich ulubionych gier, jest pod każdym względem fenomenalna (mimo zbyt wysokiego poziomu trudności) - prawdziwa perła, a i czas obszedł się z nią wyjątkowo łagodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 10:47, Laid_back napisał:

Wymień proszę to "wiele". Jak dla mnie Shiny to ścisła czołówka.


Coz, o gustach sie nie dyskutuje. Co do "wiele" - moje ulubione serie cRPG - Wizardry, Might & Magic, Ultima; firmy - Origin, SirTech, SSI, New World Computing, Dynamix, Epic MegaGames, LucasArts w czasach swietnosci itd. O produkcjach amigowych nawet nie wspomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ mi smaka zrobiliście, dawno w to nie grałem, a jest to chyba jedyna gra w ktorej się doszczętnie zakochałem:D Najlepsze że jako mały szczyl uruchomiłem to poraz pierwszy, to się menu głównego bałem(ta muzyka+ ten tunel czy co to było), w każdym razie wtedy było to dla mnie przerażające... Pozostaje mi mieć tylko nadzieje że na Win 7 pójdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nawet nie jestem dorosły to trochę o tej grze słyszałem(nawet mam ją w domu z jakiejś gazetki chyba z cdaction). Niestety byłem zbyt młody i posiadałem zbyt słabego kompa by ją odpalić. Gra przeleżała u mnie kilka lat i nawet nie wiedziałem jaka jest fajna(wnioskuje to z waszych zachwycających komentarzy), więc jak ją znajdę to se w nią pogram. Oby była tak wspaniała jak o niej mówicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 11:12, Garett napisał:


Co do "wiele" - moje ulubione serie cRPG - Wizardry,
Might & Magic, Ultima; firmy - Origin, SirTech, SSI, New World Computing, Dynamix, Epic
MegaGames, LucasArts w czasach swietnosci itd. O produkcjach amigowych nawet nie wspomne.


Dlatego odcinek 59 nie będzie ostatnim. Proste. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapitalna gra. Bardzo podobało mi się spolszczenie, nie dalej jak miesiąc temu na GOG.com se ją zresztą kupiłem :-) i polecam innym. Trudna to fakt, z tego powodu ją kiedyś porzuciłem, za Chiny nie mogłem przejść jednej misji, przestałem grac aż w końcu wyleciała z dysku... Od tamtego czasu na szczęście moje skillsy w grach sporo się poprawiły i teraz z dysku wyleci ale dopiero na 100% ukończona. Enjoy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem. Psychodeliczny wręcz projekt świata i postaci, swoboda w działaniu oraz oryginalna oprawa audiowizualna, która nadaje całości życie. Aż chce się tam wrócić. ;)

Co do samego Retrogramu; czy macie może w dalszych planach zrecenzowanie Redline?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 18:22, Ardreth napisał:


Co do samego Retrogramu; czy macie może w dalszych planach zrecenzowanie Redline?


Chodzi Ci o tę postapo strzelankę z pojazdami? Jeśli tak, jest to niewykluczone - to moje ulubione klimaty... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 19:23, Myszasty napisał:

Chodzi Ci o tę postapo strzelankę z pojazdami? Jeśli tak, jest to niewykluczone - to
moje ulubione klimaty... :)


To wspaniała wiadomość. Recenzje oferujące świeże spojrzenie z perspektywy czasu są najlepszymi lekturami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 19:50, Ardreth napisał:


To wspaniała wiadomość. Recenzje oferujące świeże spojrzenie z perspektywy czasu są najlepszymi
lekturami. ;)


Ale zauważ, że retrogram, to nie tyle recenzje, co... wspomnienia właśnie. Owszem, o samej grze również piszę, ale najczęściej staram się wyszukiwać informacje mało znane, przedstawiać proces tworzenia tytułu w kontekście historii studia itd... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 19:57, Myszasty napisał:

Ale zauważ, że retrogram, to nie tyle recenzje, co... wspomnienia właśnie. Owszem, o
samej grze również piszę, ale najczęściej staram się wyszukiwać informacje mało znane,
przedstawiać proces tworzenia tytułu w kontekście historii studia itd... :)


To miałem właśnie na myśli pisząc o świeżym spojrzeniu z perspektywy czasu - do suchych faktów zawsze znajdą się jakieś ciekawostki, które w towarzystwie wspomnień nadają całości magię; poczucie sentymentu.

EDIT: Literówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 10:31, siepu napisał:

Czy jestem jedyny człowiekiem, który grał z Persefoną (no, nie licząc epizodziku u Jamesa
dla Bovine Intervention :P)?


Grę przeszedłem na razie w całości po stronie 3 bóstw (James, Charnel, Persefona) + kilka razy wybierając sobie różnych patronów. W tym roku przejdę grę służąc od początku do końca Pyro, może się jeszcze uda zaliczyć kampanię po stronie Stratosa.

Spoiler

A to nie było tak, że w kampanii Persefony, ona sama ginie, gdy my jesteśmy w Empyrei (pamiętam po zakończeniu tej misji tekst w stylu "wróciliśmy do Idylliac, ale zastała nas tam cisza, Persefona była martwa") i po pojedynku z Mardukiem gratuluje nam James?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam widze ze sami fani :D ja w sacka ciupie juz od 6 lat od roku przez neta i nie zaluje :D piszcie na gg jak chcecie pograc ze mna i Qmplami^^ 6046552 10 osób jest wymagany hamachi :D zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować