Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejna część serii HoM&M w produkcji?

36 postów w tym temacie

Trójka najlepsza wiadomo. IV porażka na całej linii. V w sumie prawie jak III tylko z lepszą grafą-dobrze mi sie grało skonczyłem podstawkę i dodatki:)
Co do nowego produktu to mam obawy że wyjdzie coś ala FF. Studio z Szanghaju w końcu..Obym sie mylił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za szóstą część HoMM powinno być odpowiedzialne studio Katauri - stworzyli FENOMENALNE King''s Bounty:the Legend, w ostateczności znów Nival.
HoMM na konsole to nie HoMM - raczej spin-off pokroju Dark Messiah of MM bądź totalny gwałt na serii, niczego innego spodziewać się można.

Pragnę jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz - rzeczony serwis jest JEDYNYM, który rzekomo widział nazwę projektu, wszelkie inne (kotaku, n4g etc.) niemalże przepisały treść zamieszczonego na 360achievements artykułu. Data: 14 lipca.
Tymczasem RPGwatch podał informację o zamieszczeniu przez Ubisoft rzeczonej oferty pracy już 10 lipca.
http://www.rpgwatch.com/#12584
Mowa w niej jedynie o "fantasy RPG" (zgodnie z ogłoszeniem), o HoMM sza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno wyszły bardzo zmyślne Hirosy na DSa, polecam zobaczyć wszystkim fanatykom - świetna gra taktyczno-logiczna (klimaty Puzzle Questa).

I dalej nie rozumiem, co ludzie widzą w trójce - owszem, grałem namiętnie siedząc w podstawówce, ale ta gra jest straszliwie niezbalansowana (przez zepsuty system rozwoju postaci) oraz, na dłuższą metę, po prostu nudna (kompletnie skopana walka, do która cały czas odbywa się na zasadzie: 1. Czy mam więcej strzelających TAK bronię i otaczam swoich strzelaczy NIE szarżuję by zabić strzelaczy przeciwnika - nuuuuuuda). Czwórka była ciekawsza, ale jej problemem (oprócz grafiki pola walki) było to, że na każdy trafiony pomysł dochodził też jeden zły. Karawany - super, ale w połączeniu z dziennych przyrostem jednostek codzienne wysyłanie 20 karawan doprowadzało człowieka do szału. Ciekawszy system rozwoju postaci - bomba, tylko że bohaterowie robili cokolwiek dopiero koło 20 poziomu. Herosi walczą? Czemu jego barbarzyńca właśnie zabił kopniakiem 600 moich goblinów? Poza tym podział pola walki był dość słabo widoczny - cały czas jednostki kończą ruch nie tam, gdzie powinny. Duży plus za fenomenalną (wprawdzie w tej serii to tradycja, ale czwórka bije na głowę wszystkie części) muzykę. Piątka to jak do tej pory imho najlepsza część - przede wszystkim za świetne bitwy. Wreszcie trzeba przy nich kombinować, każde miasto ma wyraźnie określoną osobowość... Za rekomendację niech posłuży fakt, że bez problemu można by zrobić z tego grę kolekcjonerską - ilość możliwości jest gigantyczna. Jak dodamy w końcu sensowny system rozwoju postaci (znowu zmuszający do podejmowania dużej ilości trudnych decyzji), bardzo miłą oprawę i dodatki (które między innymi przywracają w końcu karawany), to gra jest genialna. Szkoda tylko, że kompletnie skopany został balans (nie gram w multi, jeśli jakiś gracz kieruje orkami bądź nekromantami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 11:23, Pile napisał:

Myślę że pojęcie gry "czysto pecetowej" jest używane przez ludzi z klapkami na oczach
;]


Widząc jakie gry na przestrzeni lat wychodziły na konsole i jaka jest mechanika oraz sposób działania HoMM uznaję tą grę za czysto pecetową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 12:13, MisioKGB napisał:

> Myślę że pojęcie gry "czysto pecetowej" jest używane przez ludzi z klapkami na oczach

> ;]

Widząc jakie gry na przestrzeni lat wychodziły na konsole i jaka jest mechanika oraz
sposób działania HoMM uznaję tą grę za czysto pecetową.



CO jak co ale III część bez problemu mogłaby być zrobiona pod pada ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 12:37, Pile napisał:


> CO jak co ale III część bez problemu mogłaby być zrobiona pod pada ;]

Każda część by mogła być zrobiona pod pada - to jest w końcu gra turowa, nie trzeba się spieszyć, nie byłoby żadnych problemów ze sterowaniem (polecam sprawdzić choćby klasyczne Carcasscone - max wygoda).

Niemniej - to jest jak do tej pory seria czysto pecetowa, mówisz "hirosi" myślisz "blaszak". Te spin-offy które wyszły na konsole nie były zbyt udane. Tyczy to się też portu DMoMM - na PC był to bardzo średni slasher, na 360 - uproszczony i fatalny oraz źle sportowany slasher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to naprawdę HoMM VI to mam nadzieję, że wprowadzą możliwość walki bohaterem (tak jak w IV) i nie zrobią takiego błędu jak w V że komputer wykonuje swoje ruch kilka min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 12:03, siepu napisał:

Całkiem niedawno wyszły bardzo zmyślne Hirosy na DSa, polecam zobaczyć wszystkim fanatykom
- świetna gra taktyczno-logiczna (klimaty Puzzle Questa).


Mówisz o Might and Magic: Clash of Heroes? No to właśnie jest typowy spin off akurat.

Jest tak jak mówi Lord pilot: seria HoMM jest serią czysto pecetową. Tytuł kojarzony jest tylko z tą platformą i tyle. To, czy dało radę przenieść na pada czy nie nie ma tu znaczenia (inna sprawa, że grałem kiedyś w turówkę na padzie i miałem wrażenie, jakbym jadł zupę widelcem, bo nie muszę się śpieszyć. Niby się da, ale wygodne to nie było). Tak samo jak MGS uchodzi za serię konsolową, chociaż przecież dwie pierwsze części na PC też zawitały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Heroes Kingdoms: trwa beta, paru znajomych dostało rejestrowało się ponad rok temu, jakieś dwa miesiące temu dostali klucze, więc prawdopodobnie kiedyś to zostanie wydane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie :) Heroes V może nie był tak dobry jak legendarna "trójeczka", ale mi się podobał więc chętnie poczekam na kolejną część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że powstała jakaś część na konsole. W H5 nawet nie grałem jeszcze, ale mam to w planach. W końcu tylu ludzi chwali i mówi, że bardzo przypomina "trójkę" - nie podobna nie dać jej szansy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część trzecia jest genialna - niedościgniony klimat,muzyka i piękna, bajkowa, rysowana grafika. Część czwarta wyszła chyba jedynie po to, aby można było zrobić część piątą ;), która też daje radę. Jak dla mnie, mogliby po prostu remasterować trójeczkę, nic więcej mi nie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować