Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

Witam !

Tak właśnie szukałem takiego tematu o Wojsku i nic nie znalazłem a więc dlatego go zakładam :)

Do rzeczy ! :D Mam przed sobą taki poradnik dla poborowych i tak sobie przeglądam jak by tutaj do wojska nie pójść:) co prawda mam 2 lata czasu , ale przygotować się trzeba. Z tego co widze jeśli masz wzrok -3D to jesteś zwolniony z wojska na czas pokoju :) A więc morał taki Ci co nie chcecie iść do wojska niech siedzą przed kompem i psóją sobie wrok ;]

A wy co sądzicie o Wojsku ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:45, Kamil.i.Maciek napisał:

Do rzeczy ! :D Mam przed sobą taki poradnik dla poborowych i tak sobie przeglądam jak by tutaj
do wojska nie pójść:) co prawda mam 2 lata czasu , ale przygotować się trzeba. Z tego co widze
jeśli masz wzrok -3D to jesteś zwolniony z wojska na czas pokoju :) A więc morał taki Ci co
nie chcecie iść do wojska niech siedzą przed kompem i psóją sobie wrok ;]

Mój kumpel tydzień temu miał na komisji -3 i -5 i dostał A z paragrafem za wzrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:47, Vel Grozny napisał:

Mój kumpel tydzień temu miał na komisji -3 i -5 i dostał A z paragrafem za wzrok.


O nie :( a w moim poradniku powinien dostać D :D
w takim razie trzeba mieć - 20 x-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:45, Kamil.i.Maciek napisał:

Pobur do wojska jak to uniknąć ? :)

za naukę się wziąć i iść na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:47, Vel Grozny napisał:

Mój kumpel tydzień temu miał na komisji -3 i -5 i dostał A z paragrafem za wzrok.

Heh faajnie, ja mam okularki -4/4 i też dostałem A, tyle że chyba bez paragrafu. No cóż jeśli mnie wezmę do woja(na razie studentuje) to wystrzela sie przypadkiem pół oddziału myśląc że to przeciwnik i może wtedy coś wymyślą
To jest właśnie dobry sposób na unikniecie woja, iść na Studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:48, D2T napisał:

> Pobur do wojska jak to uniknąć ? :)
za naukę się wziąć i iść na studia.


E tam właśnie teraz się prawo zmieniło i po studiach musisz iść do wojska :(
Ja napewno pójde na studia :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:45, Kamil.i.Maciek napisał:

Tak właśnie szukałem takiego tematu o Wojsku i nic nie znalazłem a więc dlatego go zakładam
:)


Heh to nie za bardzo się z tym wyszukiwaniem postarałeś-> temat osób które już przeżyły wojsko, napewno część z nich będzie potrafiła ci poradzić, jak uniknąć poboru. Ja osobiście mam jedną rade: trzeba zabrać się do nauki:P

Vel Grozny-> Jak to mawiał Tom''ash: niezły hardcore. Z taką oceną to go najprawdopodobniej przyjmą do strzelców wyborowych:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:50, Hubi Koshi napisał:

Heh faajnie, ja mam okularki -4/4 i też dostałem A, tyle że chyba bez paragrafu. No cóż jeśli
mnie wezmę do woja(na razie studentuje) to wystrzela sie przypadkiem pół oddziału myśląc że
to przeciwnik i może wtedy coś wymyślą
To jest właśnie dobry sposób na unikniecie woja, iść na Studia

W książeczce nie ma paragrafu, tylko na zaświadczeniu o komisji. Kategoria jako taka jest A, tylko pod spodem jest paragraf któryś tam, że stwierdzono wadę wzroku.
Żeby dostać D, trzeba mieć chyba wadę wzroku nie poddającą się korekcji.
Też mam A (-1.25, -2.00 D). U nas ponad połowę osób komisja wysłała do okulisty :) I wszyscy po powrocie z wynikami dostali A.
Mam zamiar uciec przed wojskiem na studia :) Polecam przyłożyć się do matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:53, Snake_GMC napisał:

Studia już nie chronią przed wojskiem. Teraz biorą - UWAGA - do 50 roku życia (!!!). Serio.


Dokładnie o tym mówie ! dzięki za dobre wyrażenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:53, Snake_GMC napisał:

Studia już nie chronią przed wojskiem. Teraz biorą - UWAGA - do 50 roku życia (!!!). Serio.

Chyba mówisz o obowiązku obrony, ale wcześniej zostaniesz przeniesiony do rezerwy. ZAWSZE mogą Cię powołać do 50 (jeśli jesteś pewien, mi się zdawało, że nawet dłużej), ale jest teraz przepis, że jak nie powołają półtora roku po skończeniu studiów, to idzesz do rezerwu.
Ponadto coś mi się o uszy obiło, że za 6 lat pobór ma być zniesiony (nie wiem czy to prawda).
Chyba 3 ostyatnie roczniki, co kończyły studia, zostały przeniesione do rezerwy z marszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:53, Snake_GMC napisał:

Studia już nie chronią przed wojskiem. Teraz biorą - UWAGA - do 50 roku życia (!!!). Serio.

Cóż pozostaje jeszcze dwie sprawy
1. Podobno w ciągu najbliższych paru lat wojsko ma się stać Zawodowe. Koniec z poborem, na to bym jednak nie liczył.
2. Podobno na wakacjach między rokami studiów można odbyć "pseudosłużbe" i mieć to już z głowy. Ta opcja jest dostępna dla studentów.
3. Zwiewam z tego porąbanego kraju i to w te pędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam słabe oko od urodzenia i dostałem D ...... :) super powiedzialem tylko jak widze potem skierowanie do okulisty , badanie adbcfh i już :) mam D <z*e>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:55, Vel Grozny napisał:

> /.../. ZAWSZE mogą
Cię powołać do 50 (jeśli jesteś pewien, mi się zdawało, że nawet dłużej),/.../

Oficerów nawet dłużej a generałów i admirałów jeszcze dłużej. Co za problem awansować faceta po studiach na podporucznika w wcielić go do woja w wieku 60 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam płaskostopie... albo po prostu utnijcie sobie np. nogę, "E" macie jak w banku. ;) Ja mykam na studia i mam nadzieję, że będę w gronie szczęśliwców i nie pójdę do woja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję do czynnej służby wojskowej nie powołuje się zdolnych do tego absolwentów szkół oficerskich i aspiranckich policji, straży granicznej i straży pożarnej. Moja rada jako studenta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej: jeśli jesteś sprawny fizycznie, lubisz przedmioty ścisłe, masz w miarę po kolei w głowie i godzisz się na mundur (zawsze to nie wojsko:P), to ta uczelnia jest dla Ciebie:) I przy okazji wyzbędziesz się problemów z wojskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już coś wymyślić to ja opowiem taką przygode mojego 29 Letniego wujka
Miał chłopak głupie przyzwyczajenie kręcił łańcuszkiem z metalu od kluczy i miał takiego pecha ,że jak sobie tym łańcuchem oko walnoł to mu siadkówka odskoczyła :( Miał operację przeklejali mu siatkówkę i dzięki temu nie poszedł do woja :). Oko ma narazie całe ale kto wie co powie jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować