Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

/.../

Nie dlatego ludzie unikają wojska - dla pijaństwa i fali. Zarówno tego pierwszego jak i drugiego nie ma już w armii od lat. Fali nie ma chociażby dlatego, że coraz mniej jest żołnierzy zsw. Pijaństwa w wojsku jest dokładnie tyle samo ile w innych mikrospołecznościach. Z tym, że w wojsku w przypadku stwierdzenia użycia (nawet nie nadużycia) prawie zawsze ląduje się w cywilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 21:57, Budo napisał:

Przykro mi, ale to co napisałeś to teoria, może tak było 40 lat temu, za Twoich czasów- ale
nie teraz. Teraz sie nabywa umiejętności jak przerzucać flaszki przez kraty, żeby nikt sie
nie skumał.


Widzisz, tym właśnie różni się zdanie osoby, która odbyła z przymusu służbę wojskową (prawie zawsze koloryzuje żeby się przed kumplami pochwalić jaki to on był gieroj w woju) lub osoby, która się nasłuchała opowieści dziwnej treści od tej pierwszej grupy od opinii osób, które takowe opinie mogą wysnuć na podstawie własnych doświadczeń. Jak mniemam jesteś w tej drugiej grupie.
Jako zaliczający się od kilkunastu lat do tej trzeciej grupy, mogę powiedzieć jedno. To co było kiedyś w wojsku nijak się ma do tego co jest teraz. I wierz mi, że nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 23:15, rob006 napisał:

Aha... Czyli rozumiem że nie wiesz i tak tylko walnąłeś tym tekstem, żeby nie wyszło że mam
rację ;].

Wiesz, nie każda taktyka działa na wszystkie jednostki... Tak samo jakbyś chciał przewidzieć w, którym momencie gołąb zrobi Ci niespodzianke ;D

Dnia 12.01.2008 o 23:15, rob006 napisał:

A co to ma do rzeczy? Każdy kraj, który wypowie wojnę z jakiegoś śmiesznego powodu może być
pewien, że Ameryka się przyłączy do przeciwnika.

? Irak niczego nie wypowiedział.

Dnia 12.01.2008 o 23:15, rob006 napisał:

I wg mnie bardzo dobrze. :) Jakie były prawdziwe powody ataku na Irak każdy powinien się domyślić,
niech Ameryka wypije piwa, którego sobie nawarzyła. Ale bądź pewien, że gdyby Irak zaatakował
np Polskę, ONZ nie stałoby z boku.

To co to za Organizacja Narodów Zjednoczonych? Ich piorytetem było nie dopuszczania do wojny... Nie wyszło im...

Dnia 12.01.2008 o 23:15, rob006 napisał:

Chodzi o to, że najpierw piszesz, że dzięki obowiązkowej służbie mamy wyszkolonych funkcjonariuszy
straży granicznej, a zaraz później stwierdzasz, że w szkołach oficerskich większość osób olewa
wszystko i żadnego z nich pożytku nie ma. Tak jakbyś chciał powiedzieć, że po 9 miesiącach
w koszarach mamy lepszego celnika niż po szkole oficerskiej.
No i poza tym dość często zbaczasz z tematu :)

Ze strażą graniczna to był przykład. Równie dobrze mógłbym powiedzieć SW :)
W szkole oficerskiej nie uczą podstaw regulaminów, co jest do nie pomyślenia...

Dnia 12.01.2008 o 23:15, rob006 napisał:

Np wykształcenie?

Co to za wykształcenie skoro np. St. Chor. Sztab. nie wie w jakich okolicznościach ma wydać polecenia "Prezętuj broń", "na ramie broń". Skoro ma taki stopień powinien to wiedzieć.

Dnia 12.01.2008 o 23:15, rob006 napisał:

Tylko że nikt nie idzie uczyć się np murarza, jeśli go to kompletnie nie interesuje i budownictwo
we wszelkiej postaci byłoby ostatnią rzeczą, którą chciałby robić.

To czemu na budowie teraz pracuje tak dużo prawników, lekarzy itd? (nie ja odeszłem od tematu)

Dnia 12.01.2008 o 23:15, rob006 napisał:

Lol! Czemu? Bo będziemy mieli mniej, ale wyszkolonych żołnierzy, zamiast ton mięcha armatniego?

Każda jednostka ma swoje zadania by zrozumieć, zapraszam do zapoznania się z odpowiednimi regulaminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 00:01, Shadow SSJ Warrior napisał:

Wiesz, nie każda taktyka działa na wszystkie jednostki... Tak samo jakbyś chciał przewidzieć
w, którym momencie gołąb zrobi Ci niespodzianke ;D

Ta... to podaj choć jeden realny sposób, gdy cała nasza wyszkolona i nieliczna armia zostanie unicestwiona

Dnia 13.01.2008 o 00:01, Shadow SSJ Warrior napisał:

? Irak niczego nie wypowiedział.

Tylko że ja nie mówię, że Ameryka rzuci się tylko na te kraje, które wypowiedzą komuś wojnę. Zresztą w Iraku praktycznie bez przerwy mieli wojnę domową.

Dnia 13.01.2008 o 00:01, Shadow SSJ Warrior napisał:

To co to za Organizacja Narodów Zjednoczonych? Ich piorytetem było nie dopuszczania do wojny...
Nie wyszło im...

Pytanie tylko, kiedy ta wojna się zaczęła. Czy wtedy, gdy to USA zaatakowało Irak, czy np 11 września? To nie jest wcale taka prosta sprawa rozpoznać kto jest ten zły, a kto dobry :)

Dnia 13.01.2008 o 00:01, Shadow SSJ Warrior napisał:

Ze strażą graniczna to był przykład. Równie dobrze mógłbym powiedzieć SW :)

A to jakaś większa różnica? :) Równie dobrze możesz napisać policja, albo straż pożarna.

Dnia 13.01.2008 o 00:01, Shadow SSJ Warrior napisał:

W szkole oficerskiej nie uczą podstaw regulaminów, co jest do nie pomyślenia...

Jakich regulaminów??

Dnia 13.01.2008 o 00:01, Shadow SSJ Warrior napisał:

> Np wykształcenie?
Co to za wykształcenie skoro np. St. Chor. Sztab. nie wie w jakich okolicznościach ma wydać
polecenia "Prezętuj broń", "na ramie broń". Skoro ma taki stopień powinien to wiedzieć.

No a np kiedy tak się stało?

Dnia 13.01.2008 o 00:01, Shadow SSJ Warrior napisał:

> Tylko że nikt nie idzie uczyć się np murarza, jeśli go to kompletnie nie interesuje i
budownictwo
> we wszelkiej postaci byłoby ostatnią rzeczą, którą chciałby robić.
To czemu na budowie teraz pracuje tak dużo prawników, lekarzy itd? (nie ja odeszłem od tematu)

Po pierwsze... pierwszy raz słyszę takie rewelacje. :] Po drugie co innego uczyć się do zawodu z przeświadczeniem, że będzie się to robić przez resztę życia, a co innego pracować, żeby żyć. Mnie np armia nie interesuje kompletnie, co nie znaczy, ze nigdy karabinu do rąk nie wezmę.

Dnia 13.01.2008 o 00:01, Shadow SSJ Warrior napisał:

> Lol! Czemu? Bo będziemy mieli mniej, ale wyszkolonych żołnierzy, zamiast ton mięcha armatniego?
Każda jednostka ma swoje zadania by zrozumieć, zapraszam do zapoznania się z odpowiednimi regulaminami.

A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć co to ma wspólnego z pytaniem, które zadałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jesteś jedyną osobą na tym forum, która potrafi przyznać mi rację jednocześniej pisząc, że się mylę xD
Skoro tak, to nie wiem jak odpowiadać, eot z mojej strony, popracuj też nad składnią, bo ciężko mi się Ciebie czyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 10:15, Budo napisał:

/.../

Jesteś jedyną osobą na tym forum, która potrafi przyznać mi rację jednocześniej pisząc, że
się mylę xD


Takiej opinii to jeszcze nie słyszałem :-D

Dnia 13.01.2008 o 10:15, Budo napisał:

Skoro tak, to nie wiem jak odpowiadać, eot z mojej strony, popracuj też nad składnią, bo ciężko
mi się Ciebie czyta...


Znaczy tak zawile czy tak nie po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 10:29, mrosi napisał:

Takiej opinii to jeszcze nie słyszałem :-D


Miło mi, że Cię zaskoczyłem ;]
To może uściślijmy- jesteś za zachowaniem zsw, czy zamianą na armię całkowicie zawodową?

Dnia 13.01.2008 o 10:29, mrosi napisał:

Znaczy tak zawile czy tak nie po polsku?


Chyba jedno i drugie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 10:35, Budo napisał:

To może uściślijmy- jesteś za zachowaniem zsw, czy zamianą na armię całkowicie zawodową?


Zdecydowanie za zawodową. Chociażby ze względów czysto praktycznych. Niestety niemożliwym jest "odsiać" w znaczący sposób pacimutów przychodzącyc w szeregi armii, bo i tacy się zdarzają, ale prędzej czy później życie wojskowe ich zweryfikuje.

Dnia 13.01.2008 o 10:35, Budo napisał:

Nie po polsku -_-


No teraz to pojechałeś... :-[
Zawsze wydawało mi się (i to nie tylko moje opinie), że moja polszczyzna jest co najmniej poprawna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 00:35, rob006 napisał:

Ta... to podaj choć jeden realny sposób, gdy cała nasza wyszkolona i nieliczna armia zostanie
unicestwiona

Wiesz co to jest "sztab informacji niejawnych"?

Dnia 13.01.2008 o 00:35, rob006 napisał:

Tylko że ja nie mówię, że Ameryka rzuci się tylko na te kraje, które wypowiedzą komuś
wojnę. Zresztą w Iraku praktycznie bez przerwy mieli wojnę domową.

Wojna domowa, phi... Ameryka cały czas się pakuje w wojny... A to z irakiem jest powtórka z operacji "Pustynna Burza" z 90''. Lub inne konflikty zbrojne: "Inwazja na Grenadę" 83'' Wojna Wietnamska 57-75'' "Wojna w Somalii" 2006''

Dnia 13.01.2008 o 00:35, rob006 napisał:

Pytanie tylko, kiedy ta wojna się zaczęła. Czy wtedy, gdy to USA zaatakowało Irak, czy np 11
września? To nie jest wcale taka prosta sprawa rozpoznać kto jest ten zły, a kto dobry :)

USA walczu z irakiem od 1990 roku więc agresja na Afganistan nic tu nie ma do rzeczy. Powiedz w takim razie skoro 11 września mógł być przyczyną, to czemu Bush wydał zgode na opuszczenie Ameryki przez rodzine Bin Ladena?

Dnia 13.01.2008 o 00:35, rob006 napisał:

Jakich regulaminów??

Każda formacja ma własny ściśle określony regulamin taktyczno-manewrowy, taktyczno-szkoleniowych, itp.

Dnia 13.01.2008 o 00:35, rob006 napisał:

No a np kiedy tak się stało?

To była wpadka podczas uroczystości wojskowych... Nic co by w telewizji mogli emitować, ze względu na to
tajemnice wojskową.

Dnia 13.01.2008 o 00:35, rob006 napisał:

Po pierwsze... pierwszy raz słyszę takie rewelacje. :] Po drugie co innego uczyć się do zawodu
z przeświadczeniem, że będzie się to robić przez resztę życia, a co innego pracować, żeby żyć.

Popatrz, śmiesznie to brzmi kiedy 2 prawników niosąc cegły spiera się o jakieś §.

Dnia 13.01.2008 o 00:35, rob006 napisał:

Mnie np armia nie interesuje kompletnie, co nie znaczy, ze nigdy karabinu do rąk nie wezmę.

A mnie odwrotnie, czasy Piłsudskiego jednostki, barwy... oraz obie Wojny Światowe.
Wiesz kto to był mj. "Hubal"?

W regulaminach przewidziane są taktyki na każdy rodzaj konfliktu zbrojnego. Na jego podstawie dowódcy opracowują ruchy strategiczne przy wykorzystaniu manewrów specjalistycznych. Dlatego każda jednostka jest potrzebna ze względów operacyjnych, a "mięso armatnie" nie znajduje określenia w dzisiejszym wojsku. To nie czasu gdzie był jeden Mauser na 5 wojaków.

Proponuje uważnie czytać. I odwołuję do zapoznania z odpowiednimi Regulaminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

Wiesz co to jest "sztab informacji niejawnych"?


Tak się składa, że ja również nie za bardzo wiem o co chodzi...

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

Każda formacja ma własny ściśle określony regulamin taktyczno-manewrowy, taktyczno-szkoleniowych,
itp.


Mówisz o polskiej armii?

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

To była wpadka podczas uroczystości wojskowych... Nic co by w telewizji mogli emitować, ze
względu na to tajemnice wojskową.


Przykro mi, ale ostatnie sformułowanie świadczy o Twojej biegłej znajomości specyfiki służby i terminologii używanej w naszej armii.

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

W regulaminach przewidziane są taktyki na każdy rodzaj konfliktu zbrojnego. Na jego podstawie
dowódcy opracowują ruchy strategiczne przy wykorzystaniu manewrów specjalistycznych. Dlatego
każda jednostka jest potrzebna ze względów operacyjnych, a "mięso armatnie" nie znajduje określenia
w dzisiejszym wojsku. To nie czasu gdzie był jeden Mauser na 5 wojaków.


Nie wiesz o czym piszesz. Jeśli już to nie regulaminach.

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

Proponuje uważnie czytać. I odwołuję do zapoznania z odpowiednimi Regulaminami.


Gdybyś jeszcze mi podał konkretne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 11:49, mrosi napisał:

Tak się składa, że ja również nie za bardzo wiem o co chodzi...

"Sztab informacji niejawnych" - w nim obracane są wszystkie informacje dotyczące spraw wojskowych.

Dnia 13.01.2008 o 11:49, mrosi napisał:

Mówisz o polskiej armii?

Polska armia też takie posiada, tylko nie zawsze są stosowane...

Dnia 13.01.2008 o 11:49, mrosi napisał:

Przykro mi, ale ostatnie sformułowanie świadczy o Twojej biegłej znajomości specyfiki służby
i terminologii używanej w naszej armii.

Widziałem wiele wpadek chorązych, pułkowników "nosząc barwy" jednostki w której spędziłęm 2 lata. Są rzeczy, o których opowiadać nie wolno, a za niektórą terminologie na tym forum można uzyskać bana. albo degradacje... A wczoraj dopiero co delegata dostałem ;D

Dnia 13.01.2008 o 11:49, mrosi napisał:

Nie wiesz o czym piszesz. Jeśli już to nie regulaminach.

Morsi, może w takim razie mi powiesz o czym... Może mam wymienić każdy manmewr i ruch taktyczny by było wiadomo o czym pisze? Równie dobrze możemy pogadać o zmianie oznaczeni i nazewnictwie stopni wojskowych na przełomie 1917-2007

Dnia 13.01.2008 o 11:49, mrosi napisał:

Gdybyś jeszcze mi podał konkretne...

Konkretnie regulamin każdy jest przypisany do jednostki, tak było w II RP, PRL''u i III RP, czasem na alegro można znaleść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 12:16, Shadow SSJ Warrior napisał:

"Sztab informacji niejawnych" - w nim obracane są wszystkie informacje dotyczące spraw wojskowych.


Nie ma czegoś takiego. Jakkolwiek jest komórka zajmująca się informacjami niejawnymi tak na pewno nie ma takiej nazwy.

Dnia 13.01.2008 o 12:16, Shadow SSJ Warrior napisał:

Widziałem wiele wpadek chorązych, pułkowników "nosząc barwy" jednostki w której spędziłęm 2
lata. Są rzeczy, o których opowiadać nie wolno, a za niektórą terminologie na tym forum można
uzyskać bana. albo degradacje... A wczoraj dopiero co delegata dostałem ;D


Nijak się to ma do sedna sprawy. Ja przynajmniej nie znajduję powiązania.

Dnia 13.01.2008 o 12:16, Shadow SSJ Warrior napisał:

Morsi, może w takim razie mi powiesz o czym... Może mam wymienić każdy manmewr i ruch taktyczny
by było wiadomo o czym pisze? Równie dobrze możemy pogadać o zmianie oznaczeni i nazewnictwie
stopni wojskowych na przełomie 1917-2007


Przede wszystkim mROsi a nie mORsi. Po drugie, jak sam wspomniałeś. Nie do końca jestem przekonany czy tego typu informacje winny być rozpowszechniane przed tak szeroką publiką jaką jest Forum. To co jest obecnie w wojsku jest czymś zupełnie innym od tego co było. Wynika to przede wszystkim z naszego członkostwa w NATO oraz z konieczności współpracy z innymi armiami. W dalszym ciągu nie są to regulaminy w dosłownym tego pojęcia znaczeniu.

Dnia 13.01.2008 o 12:16, Shadow SSJ Warrior napisał:

Konkretnie regulamin każdy jest przypisany do jednostki, tak było w II RP, PRL''u i III RP,
czasem na alegro można znaleść ;)


Regulamin jest zbiorem przepisów normujących ogół służby. Sprawy stricte specjalistyczne regulują zupełnie inne dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

Wiesz co to jest "sztab informacji niejawnych"?

Nie bardzo... i odnoszę wrażenie, że znowu unikasz odpowiedzi.

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

Wojna domowa, phi... Ameryka cały czas się pakuje w wojny... A to z irakiem jest powtórka z
operacji "Pustynna Burza" z 90'', "Inwazja na Grenadę" 83'' Wojna Wietnamska 57-75'' "Wojna
w Somalii" 2006''

Bo Ameryka lubi wojnę. :) A że jest cwana i atakuje tylko "kontrowersyjne" kraje, to już inna sprawa.

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

USA walczu z irakiem od 1990 roku więc agresja na Afganistan nic tu nie ma do rzeczy.

Gdzie ja o Afganistanie wspominałem?

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

Powiedz w takim razie skoro 11 września mógł być przyczyną, to czemu Bush wydał zgode na opuszczenie
Ameryki przez rodzine Bin Ladena?

?!?

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

> Jakich regulaminów??
Każda formacja ma własny ściśle określony regulamin taktyczno-manewrowy, taktyczno-szkoleniowych, itp.

Może tych regulaminów uczą, gdy już do jakiejś formacji zostaniemy przydzieleni? Bo szkoły oficerskie wbrew pozorom nie szkolą żołnierzy. I skąd wiesz, że nie uczą? Byłeś w jakiejś szkole oficerskiej?

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

> No a np kiedy tak się stało?
To była wpadka podczas uroczystości wojskowych... Nic co by w telewizji mogli emitować, ze względu na to
tajemnice wojskową.

Aha... uroczystości wojskowe są objęte tajemnicą wojskową, tak? Ciekawe...

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

Popatrz, śmiesznie to brzmi kiedy 2 prawników niosąc cegły spiera się o jakieś §.

Na pewno... A w którym filmie to widziałeś? ;]

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

A mnie odwrotnie, czasy Piłsudskiego jednostki, barwy... oraz obie Wojny Światowe.
Wiesz kto to był mj. "Hubal"?

Nie, a wiesz co to jest "while" albo "for"? Tylko bez google. :)

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

W regulaminach przewidziane są taktyki na każdy rodzaj konfliktu zbrojnego. Na jego podstawie
dowódcy opracowują ruchy strategiczne przy wykorzystaniu manewrów specjalistycznych. Dlatego
każda jednostka jest potrzebna ze względów operacyjnych, a "mięso armatnie" nie znajduje określenia
w dzisiejszym wojsku. To nie czasu gdzie był jeden Mauser na 5 wojaków.

To też nie czasy, gdy siłę armii określała jej liczebność. Teraz liczy się sprzęt i umiejętność jego wykorzystania. Dlatego wojsko zawodowe ma przyszłość, bo wykorzystuje ten sprzęt lepiej.

Dnia 13.01.2008 o 11:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

Proponuje uważnie czytać. I odwołuję do zapoznania z odpowiednimi Regulaminami.

I co mi to da jak przeczytam te regulaminy? Bo jakoś nie widzę za bardzo związku z tą dyskusją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 10:39, mrosi napisał:

Zdecydowanie za zawodową.


No to skoro w tej zasadniczej kwestii się zgadzamy, to chyba nie ma co sie czepiać szczegółów ;]
Pytanie tylko jak szybko to wprowadzą- bo każda ekipa ma taki plan, a żadna jakoś nie idzie z nim do przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:14, Budo napisał:

Pytanie tylko jak szybko to wprowadzą- bo każda ekipa ma taki plan, a żadna jakoś nie idzie
z nim do przodu...


Już wprowadzają. Służba zasadnicza na dzień dzisiejszy trwa 9 miesięcy. Planowane jest zakończenie poborów w ogóle - kiedy - nie pytaj mnie bo to wielka niewiadoma. Jedno jest pewne, że nastąpi to w ciągu kilku następnych lat. Wiesz, akurat te kwestie raczej nie zmieniają się nawet po zmianach rządzących, więc chyba nie jest aż tak źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 13:46, rob006 napisał:

Nie bardzo... i odnoszę wrażenie, że znowu unikasz odpowiedzi.

Są rzeczy, których nie moge zdradić.

Dnia 13.01.2008 o 13:46, rob006 napisał:

Bo Ameryka lubi wojnę. :) A że jest cwana i atakuje tylko "kontrowersyjne" kraje, to już inna
sprawa.

A dziwne, że korea robi proby atomowe i jakoś ameryka cicho siedzi.

Dnia 13.01.2008 o 13:46, rob006 napisał:

Gdzie ja o Afganistanie wspominałem?

Taki był final zamachu z 11 wrzesnia

Dnia 13.01.2008 o 13:46, rob006 napisał:

?!?

O nie słyszałeś?

Dnia 13.01.2008 o 13:46, rob006 napisał:

Może tych regulaminów uczą, gdy już do jakiejś formacji zostaniemy przydzieleni? Bo szkoły
oficerskie wbrew pozorom nie szkolą żołnierzy. I skąd wiesz, że nie uczą? Byłeś w jakiejś szkole
oficerskiej?

Ta, a potem się zdażaja takie kwiatki jak we wrocławiu.

Dnia 13.01.2008 o 13:46, rob006 napisał:

Aha... uroczystości wojskowe są objęte tajemnicą wojskową, tak? Ciekawe...

To co dzieje się na terenach jednostek, jest tajemnicą wojskową. Tak samo jak piorytety niektórych "cichych" misji. Mało uroczystości jest pokazywanych... Widziałeś kiedyś nadanie barw, sztandarów, albo podobne? W telewizji? Rzadko...

Dnia 13.01.2008 o 13:46, rob006 napisał:

Na pewno... A w którym filmie to widziałeś? ;]

Na warszawskeij budowie;D

Dnia 13.01.2008 o 13:46, rob006 napisał:

Nie, a wiesz co to jest "while" albo "for"? Tylko bez google. :)

Powiem Ci tak. Mj. Hubal odbijał się niemcom podczas II wojny światowej, On i jego szwadron, który złamał rozkaz dowódstwa państawa podziemnego mówiącego o złorzeniu broni... Treści nie będe cytował, ale byś się uśmiał. Tu był przykład dobrze wyszkolonego oddziału, który wpadł w zasdadzkę poprzez masówkę...

Dnia 13.01.2008 o 13:46, rob006 napisał:

I co mi to da jak przeczytam te regulaminy? Bo jakoś nie widzę za bardzo związku z tą dyskusją.

A zalezy jak je zinterpretujesz. Tak samo co da Ci cytat w moim podpisie jeżeli go niewłaściwie odczytasz?

Rozumiesz.

Co do poboru... I jednostek, chetnie wrócę do wojska, ale narazie mam inne piorytety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:24, Budo napisał:

/.../

Eee, w Iraku mamy już czwarty "ostatni" kontyngent xD


Od kiedy zacząłeś liczyć? Musiałbyś pomnożyć to przez 3

Dnia 13.01.2008 o 14:24, Budo napisał:

Więc może to być różnie ;]


Nie sądzę. Widząc to co się w wojsku zmienia, można zaobserwować, że wszystko idzie ku lepszemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:26, mrosi napisał:

Od kiedy zacząłeś liczyć? Musiałbyś pomnożyć to przez 3


Nie wiem jak jest teraz, ale na początku były roczne kontyngenty- teraz chyba zmiany siedza krócej, w każdym razie podałem Ci przykład- skoro już parę razy mieliśmy sie wycofywać z Iraku, a ciągle tam jesteśmy, to równie dobrze nie musi być tak fajnie z armią zawodową- mówią, że zrobią, a póki co ciągle mamy zsw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:35, Budo napisał:

Nie wiem jak jest teraz, ale na początku były roczne kontyngenty-


Wiesz, codziennie dowiaduję się czegoś nowego...
Wybacz, ale znowu piszesz o czymś, o czym tylko słyszałeś a nie wiesz dokładnie. Kontyngenty w Iraku od samego początku były półroczne.

Dnia 13.01.2008 o 14:35, Budo napisał:

teraz chyba zmiany siedza krócej, w każdym razie podałem Ci przykład- skoro już parę razy mieliśmy sie
wycofywać z Iraku, a ciągle tam jesteśmy, to równie dobrze nie musi być tak fajnie z armią zawodową- mówią,
że zrobią, a póki co ciągle mamy zsw.


To też nie tak do końca. Powrót naszych wojsk z Iraku, według mnie oczywiście, nijak się ma do procesu zmian w wojsku, procesu jej uzawodawiania. To może być jedynie kwestia czasu - kiedy nastąpi całkowite uzawodowienie a nie zmian decyzji robimy zawodową czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować