Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2008 o 12:05, Aragloin napisał:

Tja, niedaleko kolejnego garnizonu- w Pośmiechówku. ;)


O, to nie tak daleko, ja w okolicach Nasielska ;P

mrosi -> Nie, nigdzie nie był, oprócz muzeum wojska polskiego ^^ Ee tam, pojedzie, weźmie i git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
A czy przypadkiem nie jest tak, że czasem ludzi po zsw, w rezerwie biorą na przeszkolenie raz dwa, razy w życiu? Teraz pewnie w związku z tą całą reorganizacją armii będą brani dwa razy, ale w roku. ;P
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niekoniecznie. To wszystko zależy od zaplanowanych ćwiczeń dla żołnierzy rezerwy w danych jednostkach. Od planu ćwiczeń rezerwy w WKU. Co zaś do przyszłości rezerwy i jej ćwiczeń - zobaczymy w 2010 roku kiedy to już w jednostkach nie będzie żołnierzy zsw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:32, Aragloin napisał:

Heh, fajnie. Ale bliżej mnie czy tegoż Nasielska?


Z Nasielska do Pomiechówka jest 18 minut, a ode mnie do Pomiechówka 21 min :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 11:10, Budo napisał:

komentarz- kogoś tam niewąsko pogięło.

Komentarz do komentarza - Oni tam byli niewąsko pogięci od zawsze
Swoją drogą nie znam się na tym, ale czy Projekt ustawy nie oznacza że jest ona dopiero niewprowadzonym w życie pomysłem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 11:10, Budo napisał:


Pobór przedłużony! Co więcej, roczniki do 1985 musza się ponownie stawić na komisję!
Kobiety też xD
http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/121/17189/Projekt_Rozporzadzenia_Ministrow_Sp raw_Wewnetrznych_i_Administracji_oraz_Obrony_.htm

komentarz- kogoś tam niewąsko pogięło.

Ale to jest chyba dopiero taki projekt, nie?
Cóż, ja tam wojsko na szczęście mam z głowy. Ale brat cioteczny nie ucieszy się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 11:15, Darkstar181 napisał:

Ale to jest chyba dopiero taki projekt, nie?


To jest rozporządzenie, a nie ustawa, więc nie będą mieć problemów z przeprowadzeniem tego, a pobór już od stycznia O_O

ps. może teraz link się wklei

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/121/17189/Projekt_Rozporzadzenia_Ministr ow_Spraw_Wewnetrznych_i_Administracji_oraz_Obrony_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 11:10, Budo napisał:


Pobór przedłużony! Co więcej, roczniki do 1985 musza się ponownie stawić na komisję!
Kobiety też xD
http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/121/17189/Projekt_Rozporzadzenia_Ministrow_Sp raw_Wewnetrznych_i_Administracji_oraz_Obrony_.htm

komentarz- kogoś tam niewąsko pogięło.


Ehh, a już myślałem, że nie będą mnie ganiać po komisjach... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 11:10, Budo napisał:


Pobór przedłużony! Co więcej, roczniki do 1985 musza się ponownie stawić na komisję!
Kobiety też xD
http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/121/17189/Projekt_Rozporzadzenia_Ministrow_Sp raw_Wewnetrznych_i_Administracji_oraz_Obrony_.htm

komentarz- kogoś tam niewąsko pogięło.


Czemu pogięło?Ktoś musi bronić kraju, a nie ma chyba za dużego zainteresowania aby wstąpić na zawodowca.. To musi być jednak pobór.. A kobiet zawsze dotyczył pobór, ale tych co skończyły studia medyczne/psychologiczne, bo w przypadku konfliktu będą potrzebować kobiet do opieki medycznej i psychologicznej, a jednak i tak muszą być z lekka przeszkolone i sprawdzone czy w ogóle można je zmobilizować..

Lordfett i tak byłbyś ganiany po komisjach, WKU nadal będzie istniało nawet przy wojsku zawodowym i będą nadal przydzielać kategorię, muszą wiedzieć kto się nadaje do zmobilizowania w razie czego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 11:35, Homo sum napisał:

Czemu pogięło?


Ta, jasne. Krzyczeli, że armia zawodowa aż miło i że w tym roku ostatni pobór, a tu taki zonk. Chyba się szybko kapnęli, że zawodowych będzie za mało i trzeba kota znowu nabrać. Tylko po cholerę będą ganiać po komisjach ludzi, którzy już raz to mieli, hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2008 o 11:35, Homo sum napisał:

Czemu pogięło?Ktoś musi bronić kraju, a nie ma chyba za dużego zainteresowania aby wstąpić
na zawodowca.. To musi być jednak pobór..

Albo chcesz mieć zawodowe wojsko, w pełni przeszkolone, albo możesz też mieć wiele mięsa armatniego które będzie miało ledwo 9 miesięcy szkolenia. Zdecydowanie za mało by wyszkolić żołnierza, zwłaszcza, że w tych 9 miesiącach jesteś chyba tylko dwa razy na strzelnicy. Wybieraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 11:10, Budo napisał:


Pobór przedłużony! Co więcej, roczniki do 1985 musza się ponownie stawić na komisję!
Kobiety też xD
http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/121/17189/Projekt_Rozporzadzenia_Ministrow_Sp raw_Wewnetrznych_i_Administracji_oraz_Obrony_.htm

komentarz- kogoś tam niewąsko pogięło.

Z tego co widzę, to na szczęście mój rocznik się nie załapał, ale może profilaktycznie zapisać się na drugi nabór na jakiś kierunek... tak na wszelki wypadek, gdyby im coś znów się w główkach zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm? O co tyle krzyku? Przecież to tylko pobór na komisje lekarskie, wbiją kategorię i papa... Heh, przecież nie braliby przymusowo kobiet. Takie coś będzie kontynuowane nawet jak armia przejdzie już na zawodowe, bo jest to bardzo potrzebne (wyobraźcie sobie co by było gdyby nagle wybuchła wojna, totalny chaos i brak organizacji, nie byłoby kogo wcielić, albo wcielano by kompletne kaleki).

A nawet jeśli się mylę... Jejku, co ja bym dał żeby tam wrócić :( Służba wojskowa to na prawdę fajna rzecz, szkoła życia której tak wielu ludziom potrzeba... A potem masz nawet dobry start jakbyś chciał na zawodowego iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 12:51, Sth`Devilish napisał:

Ekhm? O co tyle krzyku? Przecież to tylko pobór na komisje lekarskie, wbiją kategorię
i papa... Heh, przecież nie braliby przymusowo kobiet. Takie coś będzie kontynuowane
nawet jak armia przejdzie już na zawodowe, bo jest to bardzo potrzebne (wyobraźcie sobie
co by było gdyby nagle wybuchła wojna, totalny chaos i brak organizacji, nie byłoby kogo
wcielić, albo wcielano by kompletne kaleki).

A nawet jeśli się mylę... Jejku, co ja bym dał żeby tam wrócić :( Służba wojskowa to
na prawdę fajna rzecz, szkoła życia której tak wielu ludziom potrzeba... A potem masz
nawet dobry start jakbyś chciał na zawodowego iść.


Tu chodzi właśnie o organizowanie normalnego poboru jeszcze w 2009r... A jak to jest z poborem kobiet to nie wiem, fakt jest taki, że muszą wiedzieć jakie absolwentki po medycynie/psychologi mogą zostać objęte mobilizacją aby mogły dbać o rannych, ale czy mają jakieś przeszkolenie to nie wiem..
No, a od uzawodowienia armii komisje mają nadal funkcjonować właśnie aby wiadomo było kogo można będzie zmobilizować i wysłać na front

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 11:10, Budo napisał:


Pobór przedłużony! Co więcej, roczniki do 1985 musza się ponownie stawić na komisję!


Cholera, właśnie wczoraj przyszło do mnie pismo z urzędu miasta, że mam się stawić na rejestrację w październiku. I nie tylko do mnie, do wszystkich znajomych w mim wieku. Ale jeśli uczę się jeszcze w liceum to chyba nie wezmą mnie do wojska, bo jakby to mieli zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 13:24, Sarturias napisał:

Ale jeśli uczę się jeszcze w liceum to chyba nie wezmą mnie do wojska, bo jakby to mieli
zrobić?

Bez obawy, tak długo jak studiujesz nie wezmą cię do wojska. Na studiach wystarczy wziąć papierek z sekretariatu że studiujesz i masz spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja to nic groźnego. Zapisują tylko Twoje dane i po sprawie. Informują Cię o wszystkim co i jak. Wezwanie na komisję lekarską przyjdzie po około pół roku. Potem dopiero możesz zacząć się obawiać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie muszę się martwić, jak byłem mały to sobie uciąłem kawałek palca wskazującego - głupie zabawy i chyba mnie nie wezmą do wojska... a i tak jeszcze z 5-8 lat zanim zakończę swoją edukacje. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować