Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

Ja jestem z rocznika 89. Teraz do wojska idzie ten kto chce mieć zawód żołnierza. Widzę bilbordy reklamujące wojski "dołącz do najlepszych" A kto i z kąd wywnioskował, że żołnierz jest najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 20:54, Heterko napisał:

Ja jestem z rocznika 89. Teraz do wojska idzie ten kto chce mieć zawód żołnierza.

Poboru ma nie być od oku 2009, w tym roku jeszcze jest normalny pobór.. A od przyszłego roku w mediach mówią, że poboru ma nie być, ale w WKU nadal nie mają oficjalnych informacji na temat nie organizowania poboru..

>Widzę

Dnia 06.09.2008 o 20:54, Heterko napisał:

bilbordy reklamujące wojski "dołącz do najlepszych" A kto i z kąd wywnioskował, że żołnierz
jest najlepszy?


Źle to interpretujesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 20:54, Heterko napisał:

Ja jestem z rocznika 89. Teraz do wojska idzie ten kto chce mieć zawód żołnierza. Widzę
bilbordy reklamujące wojski "dołącz do najlepszych" A kto i z kąd wywnioskował, że żołnierz
jest najlepszy?


Nostradamus.
I wszystko jasne.

Ktoś się możej orientuje czy wojsko dalej przypomina cyrk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 12:51, Sth`Devilish napisał:

Ekhm? O co tyle krzyku? Przecież to tylko pobór na komisje lekarskie, wbiją kategorię
i papa... Heh, przecież nie braliby przymusowo kobiet. Takie coś będzie kontynuowane
nawet jak armia przejdzie już na zawodowe, bo jest to bardzo potrzebne (wyobraźcie sobie
co by było gdyby nagle wybuchła wojna, totalny chaos i brak organizacji, nie byłoby kogo
wcielić, albo wcielano by kompletne kaleki).

A nawet jeśli się mylę... Jejku, co ja bym dał żeby tam wrócić :( Służba wojskowa to
na prawdę fajna rzecz, szkoła życia której tak wielu ludziom potrzeba... A potem masz
nawet dobry start jakbyś chciał na zawodowego iść.



no to wracaj skoro bylo Ci tam dobrze. z tym problemu nie będzie bo do wojska potrzebują.
służba wojskowa to fajna rzecz mówisz? Ta, ciekawe dla kogo. Jak się ma dziewczynę, interesy i inne ważne sprawy to służba to żadna fajna rzecz a 9 miesiecy wyjęte z życiorysu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najpierw się robi wojsko, a potem karierę. Kto zrobił na odwrót, ten pewnie już się zabezpieczył i do wojska tak czy siak nie trafi (nawet jakby chciał), a jak nie to cóż, trzeba więcej sprytu. Dziewczyna? Da się przeżyć. Nie dość, że po wyjściu dostanie chłopa z jajami, to jeszcze masz okazję się przekonać czy na prawdę taka wierna :) Jak ktoś ma dzieci czy żonę, to przeczytaj od początku. Wojsko było, jest powszechnym (ale już nie będzie) obowiązkiem każdego zdrowego mężczyzny, jak ktoś płacze że wojsko mu zrujnowało karierę i wycięło 9 miesięcy z życia, to pozostaje współczuć braku wyobraźni (wystarczy uprzedzić wezwanie i zgłosić się samemu, będąc studentem można odbębnić wojsko raptem w 3 miesiące i jest to dosłownie wojsko w wersji "lite").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można się też zapisać do policealnej szkoły, gdzie przewaznie jest rok za free (ale i tak mozna semestry powtarzać w nieskończoność). Przydatna szkółka, jesli chodzi o zaświadczenia do WKU, alimenty, legitymacje i status ucznia - pełny pakiet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>>>.................................

Trudno, do wojska i tak za cholerę nie pójdę. Nie lubie jak mi ktos karze.
Poza tym zaraz zaczynam 2 rok studiów, na wszelki wypadek zapisze sie w grudniu do jakiejs darmowej szkoly policealnej ala cosinus, mam dziewczynę od dłuższego czasu, mase spraw do załatwienia, swoje małe ,,biznesy"
i żaden trep mi tego nie przekreśli. A wakacji marnowac nie bede zeby pierdziec w kamasze.

A z Polską nie jestem tak emocjonalnie związany żebym szedł na pewny odstrzał podczas ewentualnej wojny. I tak gówno na tej zasadniczej służbie cie nauczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 02:04, Vroo napisał:

Można się też zapisać do policealnej szkoły, gdzie przewaznie jest rok za free (ale i
tak mozna semestry powtarzać w nieskończoność). Przydatna szkółka, jesli chodzi o zaświadczenia
do WKU, alimenty, legitymacje i status ucznia - pełny pakiet :)


Gdyby wojsko nie przechodziło na zawodowe, to przed niczym byś się w ten sposób nie uchronił, a jedynie jeszcze bardziej wkopał. Do wojska biorą nawet ludzi po trzydziestce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah... ja dostałem dzisiaj list od prezydenta miasta (czy coś takiego) i muszę się wstawić na rejestracje. Kurcze, miałem już taką wielką nadzieje, że jednak rocznika 90 nie wezmą, a tu taki zonk. No cóż jedyne co mogę powiedzieć to dzisiejsze bardzo sławne powiedzenie zawierające jedno słowo. Uwaga cytuje! "Życie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 15:40, PAPISHON napisał:

Ah... ja dostałem dzisiaj list od prezydenta miasta (czy coś takiego) i muszę się wstawić
na rejestracje. Kurcze, miałem już taką wielką nadzieje, że jednak rocznika 90 nie wezmą,
a tu taki zonk. No cóż jedyne co mogę powiedzieć to dzisiejsze bardzo sławne powiedzenie
zawierające jedno słowo. Uwaga cytuje! "Życie".


Czyli jednak nie biorą do 89 rocznika ,ale każdy myślał że do 89.
Masz racje to jest zonk, ale słyszałem że jak się idzie na studia to nie trzeba iść do poboru.
Tyle ciekawe ile w tym racji :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 15:40, PAPISHON napisał:

Ah... ja dostałem dzisiaj list od prezydenta miasta (czy coś takiego) i muszę się wstawić
na rejestracje. Kurcze, miałem już taką wielką nadzieje, że jednak rocznika 90 nie wezmą,
a tu taki zonk. No cóż jedyne co mogę powiedzieć to dzisiejsze bardzo sławne powiedzenie
zawierające jedno słowo. Uwaga cytuje! "Życie".


To jest tylko wezwanie do urzędu miasta. To jest takie wezwanie przedpoborowe jakby. Komisje będziesz miał normalnie gdzieś tam też, ale nie wezmą cię, bo rocznik 90 nie idzie do woja. Ja mam się stawić 9.10 w urzędzie.

kirn-> jak idziesz na studia, czyli kontynuujesz naukę, to cię nie wezmą na pewno. Po studiach już mogą... Chore, ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, państwo się o mnie upomniało. ;) Dostałem zawiadomienie o stawienie się w urzędzie miasta w celu rejestracji. Hm, szkoda, że przepadnie mi tylko jedna lekcja w szkole i to na dodatek wf. Niezbyt śledzę ten wątek, więc... czy jeszcze będzie WKU czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować