Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2006 o 15:59, sathorn1 napisał:

Ja będę miał prostą technikę. Mój dziadek jest lekarzem i ma wtyki. Załatwi mi kategorię B.
Z powodu alergii, astmy czy coś tam.

PS. Alergię naprawdę mam.


Kat.B jest przyznawany TYLKO na pewien okres czasu. Na 1/2roku, rok i max. 2 lata. Po tym czasie (np. jak dostaniesz B12 to za rok) będziesz znowu musiał zgłosić się do komisji lekarskiej, która na 200% wyśle cię na badania do szpitala wojskowego. Więc nie ryzykuj proszę ja ciebie. Lepiej już niech dziadek zapłaci i niech kupi kat.D. I będziesz miał spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 18:29, KrzysztofT napisał:

Kat.B jest przyznawany TYLKO na pewien okres czasu. Na 1/2roku, rok i max. 2 lata. Po tym czasie
(np. jak dostaniesz B12 to za rok) będziesz znowu musiał zgłosić się do komisji lekarskiej,
która na 200% wyśle cię na badania do szpitala wojskowego. Więc nie ryzykuj proszę ja ciebie.
Lepiej już niech dziadek zapłaci i niech kupi kat.D. I będziesz miał spokój.


Wiesz ja tam się na takich sprawach nie znam, ale jedno wiem. Do wojska się nie nadaję :). Po prostu nie lubię marnować czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2006 o 15:59, sathorn1 napisał:


PS. Alergię naprawdę mam.


Człowieku. Sam jestem alergik(atopowe zapalenie skóry) i z całym poważaniem twój dziadek może byc nawet prezydentem i tak cię to niezwolni z woja.Zacznij się uczyć lepiej na tym wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 19:33, S.V.P.A.M napisał:

Człowieku. Sam jestem alergik(atopowe zapalenie skóry) i z całym poważaniem twój dziadek może
byc nawet prezydentem i tak cię to niezwolni z woja.Zacznij się uczyć lepiej na tym wyjdziesz.


Ależ ja się uczę. I na studia wyższe też mam zamiar iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2006 o 18:29, KrzysztofT napisał:

Kat.B jest przyznawany TYLKO na pewien okres czasu. Na 1/2roku, rok i max. 2 lata. Po tym czasie
(np. jak dostaniesz B12 to za rok) będziesz znowu musiał zgłosić się do komisji lekarskiej,
która na 200% wyśle cię na badania do szpitala wojskowego. Więc nie ryzykuj proszę ja ciebie.
Lepiej już niech dziadek zapłaci i niech kupi kat.D. I będziesz miał spokój.


Troche nie do konca tak to wygląda. Ja dostałem najpierw B10. Za 10 miesięcy B12, a po roku nikt mnie na badania nie wysyłał nigdzie i dostałem A. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2006 o 18:27, KrzysztofT napisał:

Podobnie jak Irak jest "wolnym" krajem. Heh...


Ponawiam prośbę- poucz się. Za sytuację w Iraku ponosi winę Europa to ona stworzyła dziwny twór jakim jest Irak. Rysowali granicę od linijki - dosłownie nikt nie przejmował się tym, że będzie tam "misz masz" wyznaniowy. A tym regionem to już dawno się trzeba było zająć. Mentalność ludzi ze wschodu tak z azji jaki i bliskiego jest diametralnie inna od naszej zachodniej. Doznawali od nas przez setki lat upokożeń. I co? Powiemy przepraszam i oni będą nas szanować i przebaczą? Czy się komu podoba czy nie to oni uznają tylko silniejszych! Oficjalnie to będą mówić, że wszystko ok oni chcą pokoju itp bzdury a jak przyjdzie co do czego to kopną w 4 litery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 20:23, Dymolion napisał:


> Podobnie jak Irak jest "wolnym" krajem. Heh...

Ponawiam prośbę- poucz się. Za sytuację w Iraku ponosi winę Europa to ona stworzyła dziwny
twór jakim jest Irak. Rysowali granicę od linijki - dosłownie nikt nie przejmował się tym,
że będzie tam "misz masz" wyznaniowy. A tym regionem to już dawno się trzeba było zająć. Mentalność
ludzi ze wschodu tak z azji jaki i bliskiego jest diametralnie inna od naszej zachodniej. Doznawali
od nas przez setki lat upokożeń. I co? Powiemy przepraszam i oni będą nas szanować i przebaczą?
Czy się komu podoba czy nie to oni uznają tylko silniejszych! Oficjalnie to będą mówić, że
wszystko ok oni chcą pokoju itp bzdury a jak przyjdzie co do czego to kopną w 4 litery.


Tia. Wy nam ropę, a my wam wolność. Hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2006 o 10:48, KrzysztofT napisał:

Tia. Wy nam ropę, a my wam wolność. Hehe...


Człowieku USA ma ogromne złoża (nieruszone) na Alasce bardzo dużo ropy biorą z Kanady. Co wy z tą ropą, ropą.
Gdyby im tak bardzo na tej ropie zależało to by się dogadali po cichu. Tak jak Francja łamali by plan "ropa za żywność".
O społeczeństwie amerykańskim, ichnich politykach, kulturze itp. proponuję poczytać trochę N. Postman. A nie kreować ich na demonów. USA bardzo mało jeszcze namieszały na świcie w przeciwieństwie do przedstawicieli naszego subkontynentu. Europejczycy doprowadzili do degradacji większości kultur i społeczności na świecie, często mając dobre intencje oczywiście, ale to już tak bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. USA bardzo mało jeszcze namieszały na świcie w przeciwieństwie

Dnia 08.03.2006 o 11:05, Dymolion napisał:

do przedstawicieli naszego subkontynentu. Europejczycy doprowadzili do degradacji większości
kultur i społeczności na świecie, często mając dobre intencje oczywiście, ale to już tak bywa.


Chyba jestem za stary, bo pamiętam tą całą propagandę za komuny antyamerykańską, więc mi ta histeria przypomina zachowanie komunistów. I ich bajeczki o wrednych Amerykanach, co chcą pić krew biednych amerykańskich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tfuj, miało być komunistycznych, nie zaś amerykańskich. A Polacy w latach osiemdziesiątych wysyłali śpiwory bezdomnym w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W następny czwartek komisja :P Jestem pewien, że dostanę kategorię A, bo niby dlaczego inną... Z relacji qmpli wiem, że niewiele kto dostaje "D" i trzeba się nieźle natrudzić, żeby ją dostać. Odrobię na studiach w wakacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 17:53, DevilFish napisał:

W następny czwartek komisja :P Jestem pewien, że dostanę kategorię A, bo niby dlaczego inną...
Z relacji qmpli wiem, że niewiele kto dostaje "D" i trzeba się nieźle natrudzić, żeby ją dostać.
Odrobię na studiach w wakacje...


Dobrze ,że przynajmniej zdążyłeś wyrobić sobie Delegata ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 6 lat wojsko bedzie w pełni zawodowe. tak więc ci którym jeszcze troche zostało do wieku 19 lat tak więc nie muszą sie martwić. reszta niech się uczy jak najdłużej a wojo ich samych minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:41, Mumin napisał:

Byłem dzisiaj na komisji. Strasznie długo to trwało - wynudziłem się za wszystkie czasy. No
i oczywiście dostałem chwalebną kat. A z odroczeniem do 30.VI.2006. Wtedy mam się zgłosić (bez
wezwania) do WKU i pokazać, że skończyłem szkołę i jakoś ich przekonać, że będę kontynuował naukę (studiował, znaczy się).


raczej nie masz się o co martwić, ja w zeszłym roku też dostałem odroczenie do 30 czerwca, ale nikt nie mówili mi że mam się stawić gdzieś tam, choć kumpel mówił że podobno gdzieś trzeba tam pójść, w każdym bądź razie od kiedy byłem na komisji nikt z WKU się do mnie odzywał a zaświadczenie do WKU że studiuję wysłałem pocztą dopiero w listopadzie.

Dnia 06.03.2006 o 17:41, Mumin napisał:

A na samej komisji w sumie nie było najgorzej...


a ja pamiętam, że siedziałem od 7 rano z parę godzin, w poczekalni był telewizor i tylko polsat odbierał, oglądaliśmy pokemony i jakieś telenowele brazylijskie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 12:33, janusz82 napisał:

ja byłem na komisji 5 razy i dopiero za 5 razem dali mi kat D


Co, dopiero piąte złamanie uznali? ;]
O takich też słyszałem, łamali sie żeby dostać odroczenie albo gorszą kategorię.
Inny sposób to siedzieć całą noc w wannie, następnego dnia wyglądasz jak mutant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować