Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

Znam kolesia który tak zrobił, po jakimś czasie każą powtórzyć badanie lub pokazać dokumentacje leczenia. Jeśli ktos chce symulowac wten sposób musi znać lekarza który wystawi wszystkie kwity dla woja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 17:56, Marcin-91 napisał:

Znam kolesia który tak zrobił, po jakimś czasie każą powtórzyć badanie lub pokazać dokumentacje
leczenia. Jeśli ktos chce symulowac wten sposób musi znać lekarza który wystawi wszystkie
kwity dla woja.

Dokładnie tak.Dzięki za ten aneks;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem gdzies żeby nie pójść do wojska to trzeba wstąpić do jakiejs partii politycznej. ponoć ich nie biorą:)) Nie wiem ile w tym prawdy ale tak słyszałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 19:00, Marcin-91 napisał:

Jeśli jesteś np. posłem, urzędnikiem itp. to Cię nie wezmą o ile dobrze z WOS-u pamiętam.

Zgadzam się że tych nie wezmą! moze z partia się pomyliłem ale to słyszałem to więc może ktos skłamał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby do "zaproszenia" mam jeszcze dwa lata, ale jak widzę ten temat na górze to mi się humor psuje. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się tak, abym się wymigał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 07:43, HumanGhost napisał:

Uwaga! Uwaga! Zobaczcie to: http://wiadomosci.onet.pl/1351593,11,item.html
Cieszycie się? Ja mam mieszane uczucia. Miała być modernizacja i przekształcenie armii w kierunku
zawodowej a tu taki pomysł. Według mnie głupota.


Głupota?
Delikatnie to ująłeś... Ja użyłbym dosadniejszych słów, ale szanuję regulamin tego forum...

To co proponują to zwykłe marnotrawienie pieniędzy (naszych pieniędzy) i czasu młodych chłopaków... Na taki pomysł mógł wpaść tylko pozbawiony elementarnej wojskowej wiedzy cywilny gryzipiórek... Szkoda słów, jeśli są tu potencjalni poborowi to niech koniecznie przestudiują cały temat i wyciągają wnioski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie wyglądać... Przecież to dla potencjalnego studenta strata całego roku! No i najważniejsze - czy to będzie działać wstecz. Bo jeśli ktoś na miesiąc przed moją obroną pracy licencjackiej powie mi, że muszę iść na 4 miesiące do wojska, to umrę ze śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zenada :D Jeszcze kobiety przymusowo brac i mamy prawie jak w Izraelu , prawie robi wielka roznice :D Juz sie boje jak beda mnie bronic ludzie po 4 miesiecznej sluzbie wojskowej :D Idiotyzm goni idiotyzm w tym pieknym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 07:43, HumanGhost napisał:

Cieszycie się? /.../


Nie cieszymy się, ale też nie boimy :)
Ten pomysł nie będzie zrealizowany z bardzo prostego powodu: KASA!
Polski i polskiej armii nie stać na coroczne przeszkolenie 200 tys. poborowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak sie koncza niezbyt madre pomysly unikana sluzby wojskowej

Kodeks Karny
Dz. U. Nr 88, poz. 553 z poz. zm

Art. 143. § 1. Kto, w celu uzyskania zwolnienia od obowiązku służby wojskowej albo odroczenia tej służby, powoduje u siebie lub dopuszcza, by kto inny spowodował u niego skutek określony w Art. 156 § 1 lub Art. 157 § 1 albo w tym celu używa podstępu dla wprowadzenia w błąd właściwego organu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto, w celu ułatwienia innej osobie zwolnienia od obowiązku służby wojskowej albo odroczenia tej służby, za jej zgodą powoduje u niej skutek określony w Art. 156 § 1 lub Art. 157 § 1 albo w tym celu używa podstępu dla wprowadzenia w błąd właściwego organu.
§ 3. Kto dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2, jeżeli obowiązek dotyczy służby zastępującej służbę wojskową, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 144. § 1. Kto, będąc powołanym do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie zgłasza się do odbywania tej służby w określonym terminie i miejscu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Kto nie zgłasza się do odbywania służby zastępującej służbę wojskową w warunkach określonych w § 1,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Art. 145. § 1. Kto, odbywając służbę zastępującą służbę wojskową:
1) odmawia pełnienia tej służby, złośliwie lub uporczywie odmawia wykonania obowiązku wynikającego z tej służby albo polecenia w sprawach służbowych,
2) w celu częściowego lub zupełnego uchylenia się od tej służby albo wykonania obowiązku wynikającego z tej służby:
a) powoduje u siebie lub dopuszcza, by kto inny spowodował u niego skutek określony w Art. 156 § 1 lub Art. 157 § 1,
b)używa podstępu dla wprowadzenia w błąd przełożonego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto, pełniąc służbę określoną w § 1, samowolnie opuszcza wyznaczone miejsce wykonywania obowiązków służbowych lub samowolnie poza nim pozostaje.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu zabronionego określonego w § 2 opuszcza, w celu trwałego uchylenia się od tej służby, wyznaczone miejsce wykonywania obowiązków służbowych albo w takim celu poza nimi pozostaje, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ha! Sick! ale jebać to ucieczka do stanów i, zameldowanie się tam i mi mogą.

A co do tego newsa, to jest chore! Ja myślałem że polska to wolny kraj ale to ma być obowiązkowe? Czyli co jak odmówię to do paki? Rotfl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwaz na jezyk Mike...bo lamiesz regulamin

to nie jet chore - sluzba wojskowa jest obowiazkowa i nie widze w tym niczego dziwnego ze panstwo rzada od swoich oywateli by byli przeszkoleni. w szwajcarii kazdy ma w domu maly arsenal i jest swietnie wyszkolonym zolnierzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak stany cie przyjma z otwartymi rekami :D Jak im sie tania sila na zmywaku skonczy , czyli nie predko ;D

Morthi. Czasem jak ciebie slucham to nie wiem czy juz jestes swietym czy czekasz tylko na podpis tu i tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować