Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

Jest jeszcze służba zastępcza, szczególnie dla pacyfistów ;)
"Wystarczy" przekonać komisję, że nienawidzi się walki i zabijania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 22:39, windows00 napisał:

"Wystarczy" przekonać komisję, że nienawidzi się walki i zabijania...


Z ust gracza komputerowego chyba nie będzie to brzmieć bardzo wiarygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 22:41, Lord Ya napisał:

Z ust gracza komputerowego chyba nie będzie to brzmieć bardzo wiarygodnie :)

Hej a skąd oni niby mają wiedzieć że jesteś graczem :-] Nooo chyba że jesteć chudy tak że Śmierć by sie ciebie pytał jaką kuracje odchudzającą stosujesz, na oczach mach dwa teleskopy, a postawa ciała może zostać określona jako Siedzus na Fotelus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tak ostatnio qmpel powiedział (niedługo pobór, chyba na początku marca, więc się szykuję. Dobrze, że idę na studia... 3 miechy w wakacje odrobię):
- No więc bierzesz na komisje żelazko, najlepiej jakieś stare. No i wchodzisz do komisji z tym żelazkiem ciągnąc je po podłodze (trzymając za kabel) i tłumaczysz komisji, że przyszedłeś z przyjacielem, bo nie miałeś z kim go zostawić w domu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na komisji wojskowej 13 lutego i dostałem kategorie D za przewlekłą astme oskrzelowa, mam spokój do końca życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze być chorym ;]

Jutro zeskanuje i wkleje wszystkie choroby dzięki którym nie można iść do wojska , ale to jutro bo mi się teraz skaner nie chce podłązać i instalować :) wiecie jak to jest :].
Ale ja tam mam wszystko od nie wydolności oddechu po złamane kończyny itd itp x-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji.
Pomimo że jesteś alergik masz skazę skórną i alergię pokarmową bedziesz miał A i to z paragrafem na czas pokoju
Wzrok...nawet jednooki może walczyć.
Blizny....a kogo one obchodzą.
Masz powietrze w kroczu??? do walki to i tak zbędne :)
Płaskostopie....lepsza przyczepność

Prawda jest jedna jak się nie uczysz na policealnym/pomaturalnym lub studiach to i tak cię drapną. Ewentualnie wyjeżdżasz za granicę i mogą ci nagwizdać.

Zresztą szukaj tego rozporządzenia: Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 25 czerwca 2004 r. w sprawie orzekania o zdolności do służby wojskowej.

Dziennik ustaw 1595

oraz Na podstawie art. 30a ust. 4 i 5 ustawy z dnia
21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiàzku
obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2002 r.
Nr 21, poz. 205, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko jedyne, co wy kurde?! Baby czy chłopy?! ja mialem komisje dostałem A , mam zamiar isc na studia a po studiach i tak do woja pojde, predzej czy pozniej to nie ma znaczenia, poza tym przyda ci sie ze w wojsku byles jak bedziesz pracy szukał serio i nie ma sensu sie wykrecac bo i tak to trzeba miec za sobą... Jest tez taka mozliwosc ze przez wakacje 2 miechy jak na stuidach jestes i to jest liczone jako cala slozba wojskowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostawanie niskich kategorii nie sprzyja dostawaniu w przyszłości pracy, zatem nie polecam; ponoć najlepszym sposobem jest wyjazd za granicę, ew. danie dowodu na pobyt za granicą - jak ma się krewnych to jest to dosyć łatwe, jeśli dorwą Cię na ulicy to mówisz, że wróciłeś tylko na kilka dni po coś... zasadniczo nie wiem na ile legalny jest to sposób, więc wybieram się na studia, ludziom po studiach od razu dają stopień podoficerski i mają w woju względny luz... tylko włosy trzeba ściąć;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 22:44, DevilFish napisał:

Mi tak ostatnio qmpel powiedział (niedługo pobór, chyba na początku marca, więc się szykuję.
Dobrze, że idę na studia... 3 miechy w wakacje odrobię):
- No więc bierzesz na komisje żelazko, najlepiej jakieś stare. No i wchodzisz do komisji z
tym żelazkiem ciągnąc je po podłodze (trzymając za kabel) i tłumaczysz komisji, że przyszedłeś
z przyjacielem, bo nie miałeś z kim go zostawić w domu :P

znam gościa tak niezrównoważonego że obciął sobie oba palce wskazujące, żeby nie iść do woja a i tak go wzięli. Dopiero gdy zdezerterował i go złapała policja wojskowa, wsadzili go na miesiąc do paki i wypuścili do cywila- dopiero wtedy stwierdzili, że jest niepoczytalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać jak ktoś chce to niech da mi znać. wyślę mu całą ustawe. Jest tego trochę

To dla leniwych.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 22:53, Widek napisał:

O matko jedyne, co wy kurde?! Baby czy chłopy?! ja mialem komisje dostałem A , mam zamiar isc
na studia a po studiach i tak do woja pojde, predzej czy pozniej to nie ma znaczenia, poza
tym przyda ci sie ze w wojsku byles jak bedziesz pracy szukał serio i nie ma sensu sie wykrecac
bo i tak to trzeba miec za sobą... Jest tez taka mozliwosc ze przez wakacje 2 miechy jak na
stuidach jestes i to jest liczone jako cala slozba wojskowa:)


No tak fajnie ! Ale ja wole te 2 lata przepracować mieć kase kupić mieszkanie własne mieć dzici piękną żone i żyć w dostatku , a nie siedzić w głupim woju co mnie tam nauczą ziemniaków obierać ? :) Do tego jak bede miał kase zamówie sobie gosposie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 22:53, Widek napisał:

O matko jedyne, co wy kurde?! Baby czy chłopy?! ja mialem komisje dostałem A , mam zamiar isc
na studia a po studiach i tak do woja pojde, predzej czy pozniej to nie ma znaczenia, poza
tym przyda ci sie ze w wojsku byles jak bedziesz pracy szukał serio i nie ma sensu sie wykrecac
bo i tak to trzeba miec za sobą... Jest tez taka mozliwosc ze przez wakacje 2 miechy jak na
stuidach jestes i to jest liczone jako cala slozba wojskowa:)


Faktycznie, wcześniej sie pomyliłem - w wakacje na studiach odrabiasz wojsko w 2 miechy... Ja i tak pójdę mimo sprzeciwu starych, po 2 roku studiów. Conajwyżej dostanę parę razy wp******** o ile trafię na falę, następnie się zrewanżuje i będę miał sprawę z głwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2006 o 22:56, Kamil.i.Maciek napisał:

No tak fajnie ! Ale ja wole te 2 lata przepracować mieć kase kupić mieszkanie własne mieć dzici
piękną żone i żyć w dostatku , a nie siedzić w głupim woju co mnie tam nauczą ziemniaków obierać
? :) Do tego jak bede miał kase zamówie sobie gosposie :D

nie dwa lata tylko aktualnie 9 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 22:44, DevilFish napisał:

Mi tak ostatnio qmpel powiedział (niedługo pobór, chyba na początku marca, więc się szykuję.
Dobrze, że idę na studia... 3 miechy w wakacje odrobię):
- No więc bierzesz na komisje żelazko, najlepiej jakieś stare. No i wchodzisz do komisji z
tym żelazkiem ciągnąc je po podłodze (trzymając za kabel) i tłumaczysz komisji, że przyszedłeś
z przyjacielem, bo nie miałeś z kim go zostawić w domu :P

Żeby udawać niezrównoważonego psychicznie, trzeba naprawdę takim być, bo inaczej może być ciężko. W końcu na pewno niejednego "świra" (osobę która stymuluje chorobę umysłową) wykryli i wydłali do woja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować