Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

...a tak na serio to możecie wiecznie składać papiery do byle jakiej szkoły, uczelnie. Po semestrze wylatujecie i zapisujecie się na semestr wiosenny i tak dookoła Wojtek. Papier na WKU zawsze mieć będziecie. Good luck Soldiers!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brrrrr. Nie chce nikogo obrazić tym co powiem, ale u mnie wszelkie gadanie o patriotyźmie wywołuje silną podejrzliwość. Wszelkiego rodzaju mówienie ludziom że muszą walczyć za religie/ideały/kraj/pokrewne jest dla mnie podejrzane bo niezwykle czesto jest wykorzystywane przez najróżniejszych demagogów którym zależy na własnych korzyściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojsko polskie jako tako poradziło sobie z falą. Teraz ich największym problemem są narkotyki. Jeśli powiesz na komisji, że ćpasz (do nosa, amfę), to duża szansa, że nie zaryzykują i Cię nie wezmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A ja mam D w d###e wojsko :DDD
Jestem ewakuowany z kobietami i dziećmi xD
Hehe, a tak na serio to tatuaz w widocznym miejscu pomaga- mój znajomy na tym palcu od salutowania zrobił sobię "chrzanię wojsko" i pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Aha, na studiach jest możliwość odrobienia służby wojskowej w wakacje w formie jakichś tam kursów- chyba miesiąc to trwa, ale głowy nie dam i masz spokój z wojem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poboru nigdy nie unikniesz, no chyba wtedy jakbyś poprostu zmarł, albo wyjedziesz za granicę(zapewniam cie że przez INTERPOL nie będą cie ściagać :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 23:06, DoomnY napisał:

Ale patriotyzmem zalatuje. W MoH walczą za freedom''a na wszystkich frontach, a jak pokój to
się gibają ^^


A dziwisz się bo ja nie.....
Niedosc że nic to państwo niedaje to jeszcze życie mam za tych na wiejskiej tracić????
A zresztą rocznik 1980 już i tak w rezerwie to co ja się martwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 01:02, Harmegidon napisał:

Poboru nigdy nie unikniesz, no chyba wtedy jakbyś poprostu zmarł, albo wyjedziesz za granicę(zapewniam
cie że przez INTERPOL nie będą cie ściagać :D ).

Jeżeli wyjedziesz za granicę i tym czasie będziesz miał powołania na komisję to po powrocie będziesz miał nieprzyjemności z wojskowymi.Zależy też ile ten wyjazd by trwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie unikniesz... jak ktos chce to uniknie... np wczesniej zalatwi sobie lewa kategorie D i ma spokoj...:)
Ja akurat zamiezam w tym roku startowac do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, wogule wojsko/policja/straz sa swietnymi zawodami i nigdy one niezostana zlikwidowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:53, shinian napisał:

Vel Grozny-> Jak to mawiał Tom''ash: niezły hardcore. Z taką oceną to go najprawdopodobniej
przyjmą do strzelców wyborowych:P


"Zdolny do walki z czołgami" :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 08:51, Milteen napisał:

Jak nie unikniesz... jak ktos chce to uniknie... np wczesniej zalatwi sobie lewa kategorie
D i ma spokoj...:)

Czy wy mnie nie możecie zrozumieć, nawet wystawienie kategorii musi być związany z poborem, gdyż to organ wojskowy wystwia kategorię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 10:24, Abi Dalzim napisał:

Najprostsza metoda, która później może Ci przynieść duuuuże korzyści w przyszłości, to po prostu
iść na studia :)

I jest się podoficerem bez jednego dnia spędzonego w wojsku.
Kiedy poszedłem na studia to ani razu WKU o mnie się nie upomniałó. Dopiero gdy skończyłem 28 lat wezwali mnie, aby przenieść do rezerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam własną historię która odbyła się ok 10lat temu . Byłem maniakiem wojska chciałem iść na WSO ale przyszedł czas WKU . Okazało się że jako jedyny nie przyniosłem żadnych zwolnień orzeczeń i innych papierów .Wszyscy otrzymali kat. A , jako jedyny otrzymałem kat D ;-) tak oto los zrobił sobie ze mnie jajo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeszcze można zostać zakonnikiem, lub kapłanem jednej z uznawanych przez przepisy religii, bo są zwolnieni z obowiązku. Nie wiem, co robią, jak ktoś zadeklaruje przed komisją, że jest homoseksualistą, w niektórych krajach od razu zwalniają z obowiązku służby. Na pacyfistę już nie jest tak łatwo, odkąd Kościół Katolicki wydał opinię, że służba nie stoi w sprzeczności z dogmatami wiary, trzeba by więc zmienić religię na taką, która całkowicie tego zabrania. Najlepsi są Świadkowie Jehowy, oni nie stawiają się nawet na komisję. Można też podszkolić język, skończyć dające fach studia, wyjechać do UE, tam wstąpić do wojska i odsłużyć a nawet zostać na zawodowego. Przepisy o poborze mają się niedługo zmienić jeszcze bardziej na niekorzyść i ponoć numer z tatuowaniem już nie przejdzie. Znów zagrożeni będą ci, którzy jakoś się przesmykali do 28 roku życia, bo można ich będzie dalej ścigać aż do 60. Nie wiem, jak teraz wyglądają przepisy o zastępczej służbie wojskowej, kiedyś to było dobre rozwiązanie, musieli dać płatną pracę i miało się to już z głowy. Warto też pomyśleć, czy zostanie zawodowym żołnierzem, to taka zła fucha w obecnej sytuacji gospodarczej. Przypominam, że nieodbycie służby uniemożliwia potem drogę do kilku zawodów, pracodawcy i banki również niechętnie patrzą na ludzi, którzy mogą im w każdej chwili zniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 10:56, ktosik napisał:

Znów zagrożeni będą ci, którzy jakoś się przesmykali
do 28 roku życia, bo można ich będzie dalej ścigać aż do 60.

Cały czas mogą. Przepisy w tym względzie się nie zmieniają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować