Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2008 o 16:30, Homo sum napisał:

Witam, jutro mam komisje i mam pytanie, bo należy przynieść "posiadane dokumenty lekarskie
dotyczące stanu zdrowia;" i o co z tym chodzi?

Chodzi o wszystkie papiery, które określają Twój stan zdrowia. Wszelkie badania, zaświadczenia, historie chorób - ogólnie - papierki o Twoim zdrowiu.
Mają one pomóc komisji w ocenie Twojej przydatności do służby wojskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 17 kolejną komisję i w związku z tym pytanie .Wiadomo ,że lekarz bada nam "małego" czy wszystko ok i mamy 2 jajka ,ale czy to prawda ,że jeśli komuś "dygnie" to automatycznie z wojska nas wykluczają jako geja ? :D myślę ,że jeśli tak ,to zacznę sobie fantazjować w czasie badania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 16:36, jackass napisał:

Mam 17 kolejną komisję i w związku z tym pytanie .Wiadomo ,że lekarz bada nam "małego"
czy wszystko ok i mamy 2 jajka ,ale czy to prawda ,że jeśli komuś "dygnie" to automatycznie
z wojska nas wykluczają jako geja ? :D myślę ,że jeśli tak ,to zacznę sobie fantazjować
w czasie badania :P

To całego sprawdzają?To za 2 lata też będę się musiał rozbierać przed jakimś fanatykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2008 o 16:38, Aragloin napisał:

To całego sprawdzają?To za 2 lata też będę się musiał rozbierać przed jakimś fanatykiem?

a co myślałeś,że odetną ci kawałek do badań ?Nie fanatykiem ale lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 16:35, Homo sum napisał:

ale skąd to wziąć?..

Skoro nie wiesz, to znaczy, że nie miałeś z tym do czynienia...
Jednak spróbuję to wytłumaczyć ogólnie:
Powiedzmy, że masz astmę. Idziesz do lekarza, on bada Cię i z badań wnioskuje, że masz tą dolegliwość. Te badania (w większości przypadków) lekarz oddaje choremu, by mógł w odpowiednich sytuacjach (np. komisja wojskowa) dowieść, że naprawdę jest chory i nie udaje.
Pełna lista chorób i ułomności zwalniających ze służby wojskowej jest na necie. Powinna być na stronach MONu, ale i w innych miejscach można ją znaleźć.

PS
Używaj guzika odpowiedz, dzięki temu rozmówca zobaczy, że napisałeś coś do niego :)

jackass
...
-,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 16:40, jackass napisał:


> To całego sprawdzają?To za 2 lata też będę się musiał rozbierać przed jakimś fanatykiem?

a co myślałeś,że odetną ci kawałek do badań ?Nie fanatykiem ale lekarzem

Taaa.Ale mnie nie wezmą.Jedne moje spojrzenie ala Drizzt/Bruenor i po nich.Tzn. po komisji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na komisji wojskowej i muszę przyznać że nie było aż tak strasznie jak mi się wcześniej wydawało. Przez większość czasu czekania czyli jakieś trzy godziny musiałem stać, dopiero pod koniec miałem możliwość skorzystania z krzesła ale najlepsze było to latanie z pokoju do pokoje w celu podania danych, badań i podpisywania różnych papierków. Pomimo mojej alergii na pyłki dostałem najlepsza z możliwych kategorii czyli A i niezgromnie się z tego ciesze x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co mam zrobić. Skończyłem liceum i otrzymałem świadectwo ukończenia trzeciej klasy. No i teraz czy do WKU mam iść ze świadectwem, które otrzymam po maturze czy właśnie z tym co dostałem teraz? Bo wiem, że trzeba przynieść do im w ciągu 30 dni ale nie wiem które :/
Mam odwołanie do 30 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 15:47, jakoktochce napisał:

Powiedzcie mi co mam zrobić. Skończyłem liceum i otrzymałem świadectwo ukończenia trzeciej
klasy. No i teraz czy do WKU mam iść ze świadectwem, które otrzymam po maturze czy właśnie
z tym co dostałem teraz? Bo wiem, że trzeba przynieść do im w ciągu 30 dni ale nie wiem
które :/
Mam odwołanie do 30 czerwca.

Heh, ja skończyłem liceum rok temu i jeszcze im nie zaniosłem :P. Chcą tylko kopię świadectwa ukończenia szkoły, maturalne im nie potrzebne. Nie wiem jak u ciebie w WKU, ale u mnie jak widać pośpiechu nie ma i mogłem zanieść to świadectwo przy okazji dostarczenia świstka, że studiuję, ale... zapomniałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 15:53, rob006 napisał:

Heh, ja skończyłem liceum rok temu i jeszcze im nie zaniosłem :P. Chcą tylko kopię świadectwa
ukończenia szkoły, maturalne im nie potrzebne. Nie wiem jak u ciebie w WKU, ale u mnie
jak widać pośpiechu nie ma i mogłem zanieść to świadectwo przy okazji dostarczenia świstka,
że studiuję, ale... zapomniałem :P


Czyli nie zaniosłeś ani kopi świadectwa ani świstka, że studiujesz? ;D
Hmm... w cale nie głupi sposób... robić wszystko żeby zapomnieli o Tobie. Najwyżej jak później przyjdą to im pokażę, że studiuję... Tyle tylko, że najpierw trzeba dostać się na studia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 15:56, jakoktochce napisał:

Czyli nie zaniosłeś ani kopi świadectwa ani świstka, że studiujesz? ;D


Świstek im zaniosłem, tylko o tej nieszczęsnej kopii świadectwa zapomniałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 16:36, jackass napisał:

Mam 17 kolejną komisję i w związku z tym pytanie .Wiadomo ,że lekarz bada nam "małego"
czy wszystko ok i mamy 2 jajka ,ale czy to prawda ,że jeśli komuś "dygnie" to automatycznie
z wojska nas wykluczają jako geja ? :D myślę ,że jeśli tak ,to zacznę sobie fantazjować
w czasie badania :P


Ale beznadziejnie że i małego sprawdzają:D Nigdy tego nie lubiłem;] A na czym to polega, teraz serio pytam:)
I czy jak się idzie na studia to też ma się te komisje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 16:03, kedzior141 napisał:

> Mam 17 kolejną komisję i w związku z tym pytanie .Wiadomo ,że lekarz bada nam "małego"

> czy wszystko ok i mamy 2 jajka ,ale czy to prawda ,że jeśli komuś "dygnie" to automatycznie

> z wojska nas wykluczają jako geja ? :D myślę ,że jeśli tak ,to zacznę sobie fantazjować

> w czasie badania :P

Ale beznadziejnie że i małego sprawdzają:D Nigdy tego nie lubiłem;] A na czym to polega,
teraz serio pytam:)
I czy jak się idzie na studia to też ma się te komisje?


Mi tam nie sprawdzali :P
Komisję musi przejść każdy, nie ma znaczenia co będzie robił później....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 16:37, jakoktochce napisał:

Słyszałem, że łapią za małego i każą Ci kaszleć :)
Ale mojego nie sprawdzali a jeżeli komuś nawet, to nikt się nie chce przyznać :)


Z tym sprawdzaniem to chyba tylko jedna wielka ściema, aby ludzi przestraszyć. ;) Niemniej jednak kumpli można wkręcić. :D Nawet wielkie aktorstwo nie jest wtedy wymagane - wystarczy się speszyć i koniecznie zmieniać temat, ewentualnie przebąkiwać coś o bieganiu po pokoju z gołym tyłkiem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, a ja byłem wczoraj ze świadectwem ukończenia szkoły średniej i co? Panowie z WKU stwierdzili, że mam napisać maturkę i poczekać na świadectwo maturalne i dopiero wtedy przyjechać i zdeklarować "co dalej". A w książeczce wojskowej mam wpisane odroczenie do... dzisiaj. Już to widzę jak w środku pisania i zdawania egzaminów dojrzałości przysyłają mi bilet w jedną stronę. Argh... czy to nie może być proste? W każdym razie czy zdam czy nie zdam matury do woja nie idę, bo jak nie studia to szkoła policealna. Takie życie z kategorią A. : | W tym miejscu dziwię się wszystkim, którzy się cieszą z tej kategorii. Nawet nie wiecie co bym dał za D i święty spokój.

BTW na komisji moje klejnoty musiałem pokazać, ale na szczęście nie dotykali ich. ; ] Co ciekawsze kazali się nachylić i pokazać bardzo dokładnie gdzie mam tą całą komisję i wojsko (czyt. musiałem rozpiąć pośladki...). ; ) Poza tym oglądali co mam pod stopami. I po krzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 16:56, szerszeń45 napisał:

Hah, a ja byłem wczoraj ze świadectwem ukończenia szkoły średniej i co? Panowie z WKU
stwierdzili, że mam napisać maturkę i poczekać na świadectwo maturalne i dopiero wtedy
przyjechać i zdeklarować "co dalej".

LOL. Oni chyba sami nie wiedzą czego chcą. :) Jak ja byłem to "miła" panie wyraźnie mówiła (czytaj opie...przała mnie ;)), że powinienem przynieś tylko świadectwo ukończenia szkoły i czemu jeszcze tego nie zrobiłem . :P
Poza tym przejmować powinno się dopiero wtedy, gdy się o ciebie naprawdę upomną. Nie ma co się martwić na zapas ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 16:56, szerszeń45 napisał:

/.../ > BTW na komisji moje klejnoty musiałem pokazać, ale na szczęście nie dotykali ich. ; ]

A po co mieli dotykać? Uważasz, ze to taka radocha?

Dnia 30.04.2008 o 16:56, szerszeń45 napisał:

Co ciekawsze kazali się nachylić i pokazać bardzo dokładnie gdzie mam tą całą komisję
i wojsko (czyt. musiałem rozpiąć pośladki...). ; ) Poza tym oglądali co mam pod stopami.
I po krzyku.

Musieli sprawdzić, czy, przepraszam za wyrazenie, nie będziesz stale robił w gacie, co jest przypadłością dość rozpowszechnioną wśród homoseksualistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować