Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

O dostał ktoś z obecnych poborowych list z WKU? bo kilku kolegów dostało, a ja nic, i nie wiem czy bez wezwania zanosić papier o dostaniu się na studia, czy się nie wychylać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:58, Homo sum napisał:

O dostał ktoś z obecnych poborowych list z WKU? bo kilku kolegów dostało, a ja nic, i
nie wiem czy bez wezwania zanosić papier o dostaniu się na studia, czy się nie wychylać


Nie wychylaj się, bo jeszcze im coś do głowy głupiego strzeli. A w razie jakby przysłali list to wtedy zaniesiesz im papierek o dostaniu się na studia. Pamiętaj też, że od każdej decyzji WKU możesz się odwołać, pouczenie zwykle jest na odwrocie tego co tam byś ewentualnie podpisywał.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 10:41, Falconer napisał:

Temat nieaktualny, bo będziemy mieć armię zawodową. :)


Tak, tyle że z tego co ostatnio słychać nagle niektóre WKU przestały honorować papierki o dostaniu się na studia i biorą jak leci.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 00:51, maniekk napisał:

> Temat nieaktualny, bo będziemy mieć armię zawodową. :)

Tak, tyle że z tego co ostatnio słychać nagle niektóre WKU przestały honorować papierki
o dostaniu się na studia i biorą jak leci.
Pozdrawiam.



Bzdura, to było by niezgodne z prawem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2008 o 00:51, maniekk napisał:

Tak, tyle że z tego co ostatnio słychać nagle niektóre WKU przestały honorować papierki
o dostaniu się na studia i biorą jak leci.
Pozdrawiam.


A co Ciebie biorą?? Bardziej kuriozalnej wypowiedzi już uuuuu, dawno nie słyszałem. Jeśli studiujesz, to moga Cie wziać do wojska na 6 tyg. w okresie wakacyjnym. To jest praktykowane, wg mnie równiez potrzebne. Dlaczego? Dlatego, aby nie tworzyc tak smiesznych wątków i żeby nam z męskiej społeczności paralitycy nie wyrosli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2008 o 10:29, Kawosz napisał:


A co Ciebie biorą?? Bardziej kuriozalnej wypowiedzi już uuuuu, dawno nie słyszałem. Jeśli
studiujesz, to moga Cie wziać do wojska na 6 tyg. w okresie wakacyjnym. To jest praktykowane,


Racja nie maja prawa wziąć danego osobnika jeśli dostarczy papierki że studiuje do WKU, chyba ze zaśpi i komisja da mu już przydział:)

Dnia 10.08.2008 o 10:29, Kawosz napisał:

wg mnie równiez potrzebne. Dlaczego? Dlatego, aby nie tworzyc tak smiesznych wątków i
żeby nam z męskiej społeczności paralitycy nie wyrosli...


I tak niedługo wojsko niedługo będzie już tylko zawodowe. Co do paralityków to w wojsku raczej nie wyprostują krzywego kręgosłupa, lub nie usuną platfusa. To nie obóz rehabilitacyjny tylko szkoła hartowania charakteru i wyuczenia podstawowych technik obronnych i militarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2008 o 10:35, Lord Otis napisał:

I tak niedługo wojsko niedługo będzie już tylko zawodowe. Co do paralityków to w wojsku
raczej nie wyprostują krzywego kręgosłupa, lub nie usuną platfusa. To nie obóz rehabilitacyjny
tylko szkoła hartowania charakteru i wyuczenia podstawowych technik obronnych i militarnych.


To właśnie miałem na mysli - paralitycy którzy nie potrafia sobie radzić. Wojsku przynajmniej nauczą się co zrobic jak bedzie powódź, jak zabraknie wody w kranie, jak wykopać studnię, jak sie zachowac w nietypowych sytuacjach, jak zabandażować rękę itp. Proste, aczkolwiek dla wielu nieznane rzeczy. Na studiach tego nie uczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 10:29, Kawosz napisał:

A co Ciebie biorą?? Bardziej kuriozalnej wypowiedzi już uuuuu, dawno nie słyszałem. Jeśli
studiujesz, to moga Cie wziać do wojska na 6 tyg. w okresie wakacyjnym. To jest praktykowane,

Tylko na szkolenie trzeba się chyba samemu zgłosić, a i tak nie wszystkich przyjmują, ze wszystkich osób studiujących płci męskiej, które znam 3-4 osoby zgłosiły się na przeszkolenie z czego przeszkolenie odbyła 1 osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 00:51, maniekk napisał:

> Temat nieaktualny, bo będziemy mieć armię zawodową. :)

Tak, tyle że z tego co ostatnio słychać nagle niektóre WKU przestały honorować papierki
o dostaniu się na studia i biorą jak leci.
Pozdrawiam.


LOL... A jak się nie zgodziłbym? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 10:29, Kawosz napisał:

A co Ciebie biorą?? Bardziej kuriozalnej wypowiedzi już uuuuu, dawno nie słyszałem. Jeśli
studiujesz, to moga Cie wziać do wojska na 6 tyg. w okresie wakacyjnym. To jest praktykowane,
wg mnie równiez potrzebne. Dlaczego? Dlatego, aby nie tworzyc tak smiesznych wątków i
żeby nam z męskiej społeczności paralitycy nie wyrosli...


Witam.
Po pierwsze nie biorą bo już mam to za sobą, po drugie radzę czytać ze zrozumieniem. Napisałem, iż "Tak, tyle że z tego co ostatnio słychać nagle niektóre WKU przestały honorować papierki o dostaniu się na studia".
Czyli chodziło o osoby które dopiero idą na studia, a nie już tam są.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 10:23, Homo sum napisał:

Bzdura, to było by niezgodne z prawem,


Cóż, z tego co wiem wojsko nie musi rozpatrzeć pozywnie podania o odroczenie z powodu dostania się na studia. Zależy na kogo się w WKU trafi. Jak się uprą to czeka droga przez mękę z różnymi odwołaniami itp.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja już nie działa:

Maturzyści, zanim zostaną studentami (lub uczniami szkół policealnych), przez kilka tygodni nie mogą okazać się przed wojskowymi żadnym dokumentem potwierdzającym dalszą naukę, wtedy WKU wykorzystuje lukę.

http://forum.wojsko-polskie.pl/po-maturze-do-wojskawku-czestochowa-vt17050. html
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co już uzyskali odroczenie (w tym roku, albo rok temu) na okres studiów.. Jaką datę kazano wam wpisać w "wnoszę o odroczenie zasadniczej służby wojskowej do dnia .." we wniosku o odroczenie służby wojskowej ze względu na naukę w szkole wyższej? Cały obecny formalny okres danych studiów (czyli 3 lata), czy może rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Dzisiaj przyszedł list z WKU, oczywiście strach, chcą mnie wziąć, ale patrzę, zaadresowane do ojca, a tam Wezwanie nr....
Wzywa się do osobistego stawienia się w dniu ... o godz. .... w WKU Nowy Dwór Mazowiecki .... w celu zmiany karty mobilizacyjnej. lol, co to za karta? Przecież ojciec był w wojsku już dawno, miał kategorię tą że zdrowy i nadaje się, nie specjalnie wiem jakie to oznaczenie, ale co jest? Co to za karta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:53, Jaki Ganh1 napisał:

Witam, mam pytanie. Dzisiaj przyszedł list z WKU, oczywiście strach, chcą mnie wziąć,
ale patrzę, zaadresowane do ojca, a tam Wezwanie nr....
Wzywa się do osobistego stawienia się w dniu ... o godz. .... w WKU Nowy Dwór Mazowiecki
.... w celu zmiany karty mobilizacyjnej. lol, co to za karta? Przecież ojciec był w wojsku
już dawno, miał kategorię tą że zdrowy i nadaje się, nie specjalnie wiem jakie to oznaczenie,
ale co jest? Co to za karta?

Hmm..Mobilizacja?? Zmiana karty? Nie za bardzo wiem o co chodzi. BTW- Nowiak? A nie w Twierdzy? Dziwne...
EDIT--> mrosi: ? o.O Czyżby nasz rząd szykował mobilizację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Każda osoba, która odbyła zasadniczą służbę wojskową lub jakiekolwiek przeszkolenie wojskowe otrzymuje kartę mobilizacyjną. To nic innego jak dokument określający na jakim stanowisku, w jakiej formacji i w jakiej jednostce dana osoba będzie służyć w przypadku wybuchu wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uf, no to ojciec może odetchnąć ;) Czyli trzeba jechać po kartę, bo się Ruskich boją ^^

Aragloin -> może w Modlinie jest jednostka, a jakiś ich wydział czy coś takiego w Nowiaku. PS, mieszkasz gdzieś w okolicy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:01, Jaki Ganh1 napisał:

Uf, no to ojciec może odetchnąć ;) Czyli trzeba jechać po kartę, bo się Ruskich boją


A nie był czasem ojciec w ciągu kilku ostatnich lat na ćwiczeniach rezerwy? Jeśli tak to był w najbliższej jednostce. Jeśli tak to był na innym stanowisku niż odbywał zsw. Jeśli tak to zmieniła mu się specjalność wojskowa. Jeśli tak to musieli mu zmienić przydział mobilizacyjny. Ot co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:01, Jaki Ganh1 napisał:

Uf, no to ojciec może odetchnąć ;) Czyli trzeba jechać po kartę, bo się Ruskich boją
^^

Aragloin -> może w Modlinie jest jednostka, a jakiś ich wydział czy coś takiego
w Nowiaku. PS, mieszkasz gdzieś w okolicy? :)

Tja, niedaleko kolejnego garnizonu- w Pośmiechówku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować