Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

Ależ ja się nie martwię, bo wiem, że to tylko rejestracja. Swoją drogą to niezłe kary są za niestawienie się w terminie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:53, rick90 napisał:

Ależ ja się nie martwię, bo wiem, że to tylko rejestracja. Swoją drogą to niezłe kary
są za niestawienie się w terminie...



to ci powiem lepiej: przez moje niedopatrzenie polegajace na niedoatrczeniu do WKU zaswiadczenia ze jestem studentem dostałem od wku ,,bilecik" do wojska z wyznaczoną data i godz stawienia sie. W panice poszedłem do dziekanatu zeby pobrac odpowiedni papierek ale niestety dziekan gdzies wyjechal, nie zostal pieczatki i nie mogli mi wydac tego papierka. Dopiero po tygodniu otrzymalem zaswiadczonko i z 7 dniowym opóźnieniem poszedłem do WKU i przedstawilem papierek. I nikt nic mi nie zrobił :)

Ciekawe co bedzie teraz bo mi rok temu powiedzieli ze musze co roku do konca wrzesnia stawiac sie do nich z indexem i wpisem na kolejny rok to bede przedluzac odroczenie.
Hmm, mamy 28 wrzesnia a ja nadal mnie mam wpisu na 2 rok mimo ze wszystko mam zaliczone tyle ze kupy ludzi nie ma i nie mam jak wziac wpisu do indexu. Ciekawe co teraz otrzymam od WKU :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, Wy to macie problemy ;P Ja tam na 99% wiem, że do wojska nie trafię, mam na to asa w rękawie (a raczej w organizmie), który zapewni mi ochronę przed wojem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:54, Mac Cry napisał:

Ja tam mam schizę przed WKU xD A jakie to kary są?


Odwróć kartkę... Z tego co pamiętam to grzywna, zaciągnięcie siłą przez policjantów i kara więzienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 22:02, rick90 napisał:

> Ja tam mam schizę przed WKU xD A jakie to kary są?

Odwróć kartkę... Z tego co pamiętam to grzywna, zaciągnięcie siłą przez policjantów i
kara więzienia.

Kartkę spalę, policjantów zabiję a więzienie wysadzę. Coś jeszcze? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przychodzę ze szkoły do domu, a tutaj leży list. List jak list, ale trochę się zdziwiłem jak od gminy. Teraz muszę po koniec października zgłosić się, ale po co to nie mam żadnego pojęcia, okaże się. Tematyka oczywiście wiadomo jaka heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 22:00, kalabonogo napisał:

Ciekawe co bedzie teraz bo mi rok temu powiedzieli ze musze co roku do konca wrzesnia
stawiac sie do nich z indexem i wpisem na kolejny rok to bede przedluzac odroczenie.
Hmm, mamy 28 wrzesnia a ja nadal mnie mam wpisu na 2 rok mimo ze wszystko mam zaliczone
tyle ze kupy ludzi nie ma i nie mam jak wziac wpisu do indexu. Ciekawe co teraz otrzymam
od WKU :P

Tia pamiętam te pierdoły, nigdy się do nich z tymi zaświadczeniami o tym, że studiuję nie zgłaszałem i nie znam nikogo kto by się fatygował(podobnie jak, innymi pierdołami w stylu nakazu zgłaszania wyjazdu dłuższego niż, o ile dobrze pamiętam, 2miesiące). Oni sami jeśli byli zainteresowani to po czasie, gdy ktoś powinien kończyć studia wysyłali mu radosny liścik ;). To widzę, że jednak u mnie w dziekanacie całkiem dobrze zorganizowane, bo jeżeli było mi potrzebne zaświadczenie to miałem je wystawiane od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym wy wszyscy się martwicie? Raz przyjdzie liścik, potem drugi, potem trzeci, aż w końcu policja zapuka do drzwi...a na serio: po co unikać woja? Toż przecież jak FPS ;p tyyle że z full realistyczną fizą, zajebiaszczą grafą i do tego jeszcze przepustki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wyjde pewnie na ryzykanta , ale do tej pory nie stawilem sie na komisji lekarskiej, chociaz powinienem byl to zrobic z pol roku temu:D wynika to z tego ze mam inny adres zameldowania niz zamieszkania, a geniusze z wku przysylali mi na zameldowania:) ale co najlepsze skierowania na lekarska nie dostalem do tej pory w ogole, bo sprawdzalem skrzynke i zadnego awizo ani nic nie bylo:) teoretycznie nawet jak nie dostalem wezwania to powinienem pojsc, ale jakos nie wyszlo. ten pobor ma byc podobno ostatni, zastanawiam sie czy sobie o mnie przypomna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jak to w końcu z tym poborem jest, kończy się w tym roku czy nie ??
Ten artykuł twierdzi że kończy
"Według planów rządu, do końca 2010 r. polskie wojsko ma się składać z samych zawodowców. Ostatnie wcielenie jest planowane na grudzień bieżącego roku, tak by ostatni żołnierze z poboru skończyli służbę we wrześniu 2009."
http://fakty.interia.pl/raport/armia_zawodowa/news/blizej-profesjonalizacji- armii,1188536,16?sa=1
No to jak w końcu jest z tym wojskiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 14:10, alfega vokov napisał:

Czym wy wszyscy się martwicie? Raz przyjdzie liścik, potem drugi, potem trzeci, aż w
końcu policja zapuka do drzwi...a na serio: po co unikać woja? Toż przecież jak FPS ;p
tyyle że z full realistyczną fizą, zajebiaszczą grafą i do tego jeszcze przepustki! :D


Ta tyle że ta gra jest zwalona:
1/ Brak save.
2/ Dużo większe kary za "Game over"
3/ Nie chce się wyłączyć kiedy ja sobie tego życzę.
4/ Zabawa może mieć duży nieprzewidziany koszt.

Ja już wymyślam co tu zrobić... 10-tego byłem na rejestracji przedpoborowych, komisja na wiosnę. Pewnie zadzwonię do znajomego lekarza, może on wypisze mi opis jakieś tam choroby, ale taki jakby zostało 4 tygodnie życia...

Ew jakieś bajery z chorobą psychiczną. Macie propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2008 o 07:14, Luk Zombi napisał:

Ew jakieś bajery z chorobą psychiczną. Macie propozycje?

Mhm... Mój znajomy zrobił tak... Wyciął lalce oko, wsadził je sobie w... tyłek... i jak na komisji mu tam zaglądali, powiedział "widzę cie!". Kategoria D, choroba psychiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2008 o 07:51, OriginalGangsta napisał:

Mhm... Mój znajomy zrobił tak... Wyciął lalce oko, wsadził je sobie w... tyłek... i jak
na komisji mu tam zaglądali, powiedział "widzę cie!". Kategoria D, choroba psychiczna.


Nie ściemniaj to znany cytat z basha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 16:39, Don Zorro napisał:

Ale na szczęście jest armia zawodowa :)

Jest tylko jeden problem, nasza armia jeszcze nie jest zawodowa :) Przecież tradycyjnie już przesuneli raz(ten rocznik miał się nie łapać) to i przesuną drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 07:14, Luk Zombi napisał:

> Czym wy wszyscy się martwicie? Raz przyjdzie liścik, potem drugi, potem trzeci,
aż w
> końcu policja zapuka do drzwi...a na serio: po co unikać woja? Toż przecież jak
FPS ;p
> tyyle że z full realistyczną fizą, zajebiaszczą grafą i do tego jeszcze przepustki!
:D

Ta tyle że ta gra jest zwalona:
1/ Brak save.
2/ Dużo większe kary za "Game over"
3/ Nie chce się wyłączyć kiedy ja sobie tego życzę.
4/ Zabawa może mieć duży nieprzewidziany koszt.

Ja już wymyślam co tu zrobić... 10-tego byłem na rejestracji przedpoborowych, komisja
na wiosnę. Pewnie zadzwonię do znajomego lekarza, może on wypisze mi opis jakieś tam
choroby, ale taki jakby zostało 4 tygodnie życia...

Ew jakieś bajery z chorobą psychiczną. Macie propozycje?

Chyba nie ma się co martwić, bo z tego co pamiętam pobór miał trwać do 30kwietnia, więc jeżeli się jeszcze uczysz to jesteś bezpieczny:), a chyba nie warto sobie bez potrzeby mieszać w książeczce- niby nikt nie z pracodawców nie sprawdza tego, ale ostatnio widziałem ogłoszenie z WIJHARS, gdzie wymagano książeczki wojskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 01:46, Hubi Koshi napisał:

Pytanie, jak to w końcu z tym poborem jest, kończy się w tym roku czy nie ??

Ja na ten przykład, w ubiegłym tygodniu byłem na rejestracji przedpoborowych i gość powiedział że komisja będzie w kwietniu, ale i tak wszyscy pójdą do rezerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek 13 października byłem na rejestracji. Komisja będzie w lutym i poprosili, żebym przyniósł zaświadczenie ze szkoły. No to by było na tyle. W tym roku zdaję maturę, a w październiku mam zamiar zacząć studia tak więc tak czy siak do wojska nie pójdę. :P
A nawet jeśli jakimś cholernie wielkim cudem by mnie wzięli to nic się wielkiego nie stanie. To mój obowiązek wobec ojczyzny, a na wojnę i tak mnie nie wyślą. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować