Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2008 o 17:50, rick90 napisał:

W poniedziałek 13 października byłem na rejestracji. Komisja będzie w lutym i poprosili,
żebym przyniósł zaświadczenie ze szkoły. No to by było na tyle. W tym roku zdaję maturę,
a w październiku mam zamiar zacząć studia tak więc tak czy siak do wojska nie pójdę.
:P
A nawet jeśli jakimś cholernie wielkim cudem by mnie wzięli to nic się wielkiego nie
stanie. To mój obowiązek wobec ojczyzny, a na wojnę i tak mnie nie wyślą. :P

Z tego co można było poczytać w tym roku, to WKU wykorzystywało w niektórych miejscach lukę- w okresie po skończeniu szkoły średniej, a przed zaczęciem studiów, nie jesteś osobą uczącą się i bez problemów mogli brać takich ludzi. Ale, żeby tak się stało musieli by dorzucić kolejny pobór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 17:50, rick90 napisał:

To mój obowiązek wobec ojczyzny, a na wojnę i tak mnie nie wyślą. :P


Jedyny obowiązkiem obywatela na którym ojczyźnie zależy to obowiązek podatkowy. ;]
Osobiście uważam pobór za relikt przeszłości. Szczególnie bezwartościowy w obecnym czasie kiedy szkolenie trwa miesiące. Co mi po takim trzymiesięcznym szkoleniu po studiach? Po trzech miesiacach to ja będę dupa a nie żołnierz, za przeproszeniem.
Powinni to w końcu raz na zawsze uregulować. Wojsko z poboru to zbędny balast dla państwa, które i tak z tego nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, słyszałem o tych przypadkach. Ale wtedy, tak jak powiedziałeś, musieliby zarządzić kolejny pobór. A poza tym, tak jak ja powiedziałem, musiałby się zdarzyć cholernie duży cud. :P

HumanGhost-> W broszurce mam napisane, że zasadnicza służba wojskowa trwa 9 miesięcy i mimo że jest to większy okres od podanego przez Ciebie to i tak w jego czasie nie można wyszkolić zwykłego cywila na żołnierza. Powinno to trwać 2 lata i tylko dla chętnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 18:03, kordzio1 napisał:

Z tego co można było poczytać w tym roku, to WKU wykorzystywało w niektórych miejscach
lukę- w okresie po skończeniu szkoły średniej, a przed zaczęciem studiów, nie jesteś
osobą uczącą się i bez problemów mogli brać takich ludzi.


A z tego co ja pamiętam, to zaświadczenia są wystawiane do końca września czy tam października, a wtedy już zostaje im zbyt mało czasu na niezbędne czynności powiązane z biurokracją. Nawet gdyby dostał zaproszenie do WKU, to mógłby po prostu nie zauważyć go w skrzynce albo nie usłyszeć dzwonka listonosza :) W takich przypadkach często bardzo długo trwają procedury aż w końcu zaproszenie doręcza policja (i wtedy już kończą się żarty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w czwartek ma wstawkę, na szczęście to tylko rejestracja. Urząd w którym mam się zgłosić jest koło mojej szkoły więc zwolnię się tylko z jednej lekcji i to w samym środku dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WKU jeszcze z rok, 2 lata temu dość szybko działało, miałem kolegę który brał urlop dziekański i w październiku, gdy był na V roku dostał "zaproszenie" do WKU, gdyż teoretycznie powinien kończyć studia wtedy.
Akurat jadę do bankomatu, to przy okazji zobaczę, czy mi listonosz nie zostawił może jakiejś niespodzianki z WKU, bo 1 października dziekanat wysłał do mnie i m.in. WKU pismo informujące o "skreśleniu z listy studentów, spowodowanym nie przystąpieniem w terminie do egzaminu dyplomowego" (czy jakoś tak)... a po powrocie czas kończyć mgr-kę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano dostałem wezwanie do wojska na 28 października , trochę niespodziewanie to na mnie spadło , bo komisa wojskowego to ja miałem chyba w marcu tego roku , czyli ponad siedem miesięcy temu. No trudno , będę musiał jutro zapierdzielać do szkoły po zaświadczenie do WKU i jak najszybciej wymigać się od tego poboru , już za rok nie będzie takich problemów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 22:49, Sebat1 napisał:

....


Uciekaj jak najdalej od naszego wojska tam człowiek czuje się jak w więzieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2008 o 22:51, wdowiakm napisał:

Uciekaj jak najdalej od naszego wojska tam człowiek czuje się jak w więzieniu...


No właśnie takie mam wyobrażenie o wojsku , czyli jedno wielkie więzienie i to o zaostrzonym rygorze. ;] Dlatego też nie mam najmniejszego zamiaru ta się wybierać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 14:41, Sebat1 napisał:

No właśnie takie mam wyobrażenie o wojsku , czyli jedno wielkie więzienie i to o zaostrzonym
rygorze. ;] Dlatego też nie mam najmniejszego zamiaru ta się wybierać. :)


W szczególności jak się starasz o przepustkę do domu to potrafią zrobić takie schody, że aż człowiekowi się odechciewa... No ale cóż tak chyba musi być.
A Ty lepiej załatw sobie to zaświadczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 14:44, owczar4 napisał:

Wierzysz w cuda?

Ja nie wierze w cuda ale powiem tak w naszym kraju wszystko jest możliwe, więc i to że w przyszłym roku nie będzie przymusowych poborów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2008 o 14:43, wdowiakm napisał:

W szczególności jak się starasz o przepustkę do domu to potrafią zrobić takie schody,
że aż człowiekowi się odechciewa... No ale cóż tak chyba musi być.

Mógłbyś podać jakiś konkretny przykład z tymi schodami , coś tam słyszałem o tych utrudnieniach , ale nic konkretnego.

Dnia 22.10.2008 o 14:43, wdowiakm napisał:

A Ty lepiej załatw sobie to zaświadczenie :)

Już sobie załatwiłem ;) , byłem rano w sekretariacie szkolnym - 5 minut i miałam zaświadczenie. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 15:13, Sebat1 napisał:

Mógłbyś podać jakiś konkretny przykład z tymi schodami , coś tam słyszałem o tych utrudnieniach
, ale nic konkretnego.


Na przykład starasz się o przepustkę na za tydzień to owszem podpiszą tyle, że wlepia Ci służbę i nici z wyjazdu. Miałem takich kilka przypadków. Albo jak się nie nauczysz jakichś regulaminów to zero wyjazdów do domu. Itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2008 o 15:16, wdowiakm napisał:

Na przykład starasz się o przepustkę na za tydzień to owszem podpiszą tyle, że wlepia
Ci służbę i nici z wyjazdu. Miałem takich kilka przypadków. Albo jak się nie nauczysz
jakichś regulaminów to zero wyjazdów do domu. Itp.


Czyli wszystko się zgadza więzienie jak się patrzy i to za nic... :( A jakby tak w jakieś święta przełożeni wycieli jeden z tych numerów , to można by się poczuć jak na wygnaniu/zesłaniu...
Dobrze , że nie mam się już czego obawiać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 15:55, Sebat1 napisał:

Czyli wszystko się zgadza więzienie jak się patrzy i to za nic... :( A jakby tak w
jakieś święta przełożeni wycieli jeden z tych numerów , to można by się poczuć jak na
wygnaniu/zesłaniu...
Dobrze , że nie mam się już czego obawiać. ;)

Ja akurat we wszystkie święta byłem poza jednostką w domku więc miałem szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 16:49, Lukas813 napisał:

A teraz jak jest wreście z tym wosjskiem ma 15 lat, ja tez bede musiał isc jak będzie pobór czy juz nie trzeba?Jak to teraz z tym jest?


Hehe 15 lat? To sie nie musisz martwić na zapas. Jest szansa, że w ciągu trzech lat poboru już nie bedzie, zostanie zlikwidowany. Ale to się dopiero okaże, bo na razie to wiele gadania a zero konkretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować